Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 43 379
  • 739
# 300
 Party чудесен спектакъл гледах тази вечер. Никакви забележки към музиката, често си припявах даже.

Почти съм доволна от крайното класиране. Ще остане горчилката от погледа на Феде-Маси. Много  spoko. Евроспорт "изяде" първата група но състезателите и изпълненията си заслужаваха. Още с началото на стабилните днес Sara HURTADO / Adria DIAZ. Много дебюти и все интересни програми. По ред на излизане първи много ме впечатли програмата на Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI. Nora HOFFMANN / Maxim ZAVOZIN днес бяха безгрешни, голямо браво, според мен недооценени. Federica FAIELLA / Massimo SCALI също безгрешни днес, също недооценени, знаейки какво стана на кратката се усещаше дори от екрана горчивината. Трите руски двойки понеже ги гледам все пак 6-7 път според мен има още "хляб да ядат" за да са на местата на които ги поставиха днес. Просто рутина, майсторство на изпълнение не се изграждат от днес за утре. Още повече че отново първата им дойка не виждам с какво толкоз се различава от другите две.  Joy пак съм на опаки с тяхната федерация относно първата двойка, виждам "новите" НК тире ДШ.навка-кастамаров-домнина-шабалин  Tired. Този сезон харесвам най-вече програмите  на Elena ILINYKH / Nikita KATSALAPOV но и трите двойки нямат  още ниво на изпълнение на медалисти. Sinead KERR / John KERR и Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT от вълнение днес имаха едни секундни колебания от страна на мъжките половинки. Понеже програмите им съм ги гледала няколко пъти  Laughing свалям шапка и на двамата как излязоха от ситуация  yes yes именно това е майсторството, което трябва да отличава подиума. Затова много се радвам за тях. Както се казва все едно аз съм спечелила. Очаквам хубави снимки на радостните любимци.  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501
Виж целия пост
# 301
 smile3509 1, 2

За цвят на темата шампионите при дуетите

 
Korpi leads ladies after short program

още снимки
Обзор на вчерашните емоции
Дамите започат след 15 минути , палци и чисти изпълнения от всички.
Виж целия пост
# 302
Да,  руските двойки снощи не бяха така  убедително - ослепителни,  за местата на които се класираха.
Sinead KERR / John KERR се раздадоха на леда,неописуемо удоволствие е да ги гледаш,както и
Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT - прелестни Heart Eyes костюми, изпълнение, хореография особено финала Heart Eyes
Виж целия пост
# 303
Alice_ in_ wonderland1 , къде си?!   newsm24за Саричка. Аз  гледах със стиснати палци, без дъх останах от напрежение, броих скоковете само за да знам, кога ще свършат.   newsm10
Също   newsm24 за Каро . Бори се и днес.  newsm10
Драматично състезание както си му е традицията.
Леонова
първа ме зарадва днес с чудесното си изпълнение без грешка. Герой, събра се след вчерашния неуспех. Голямо браво  Hug Трета на волната.
Много ме е яд за Геденавишвили,Маркей и Макарова, точно днес не им се получи.  Sad за тези мои любимки.
Яд ме е че съдиите не поставиха реална оценка на Корпи на волната, тя ми е излишна на подиума. Корпи ми е странен фигурист. Под 5 на брой са фигуристите, които гледам сезони подред и нито един път не са ме докоснали с изпълнение, нито  съм запомнила такова. Пълен неутралитет имам към нея, "студен бастун" съм я кръстила, студен заради липсата на емоция,бастун заради схванатия начин на пързаляне. От скандинавките любимки ми са Леписто и Пойкьо.
Днес най-добре изпълниха програмите си Леонова и Майер за което  smile3501
 smile3501 smile3501 на Сара и Каро,  Laughing големи емоции на награждаването. Laughing
Виж целия пост
# 304
Нищо не каза за нашето момиче. Гледа ли я, защото аз ще гледам евроспорт, а там едва ли ще я включат. Как ли се е представила днес?
Виж целия пост
# 305
РОНГО , много ме е яд. Не я гледах, нямаше къде. Италиянците не успях да ги уловя, шведите също. Надеждата е някой да е записал от там и да пусне запис за споделяне. Аз комбинирах швейцарците и руснаците. При едните наваксах изпълнението на Леонова на запис а при другите плюса е че дадоха интервюто с шампиона и награждаването.  Crossing Arms волната на Василева не знам кой зретел в България я видя. Надявам се на запис. Който намери бързо да го пуска тук.
 Peace Ако не искаш да знаеш предварително класирането, Василева е 22-ра. Иначе ето класирането на волната http://www.isuresults.com/results/ec2011/SEG007.HTM

Не от официалните протоколи но ето какво намерих за изпълнението 3 флип,1 флип+2 тулуп, 3 тулуп, два чисти 2 аксела, 3+2 тулуп, 2 салхов , падане на скок няма.  Crossing Arms чакаме видео
Sinead KERR / John KERR се раздадоха на леда,неописуемо удоволствие е да ги гледаш,както и
Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT - прелестни Heart Eyes костюми, изпълнение, хореография особено финала Heart Eyes
Мда това са шедьоври. Програмите на Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT, Sinead KERR / John KERR и Federica FAIELLA / Massimo SCALI са просто ... нямам думи.  Mr. Green Жулин, Платов и Линичук.
Виж целия пост
# 306
 Crazy Party ААА Меншов+Майкъл+2 четворни+ Smooth Criminal пълен фурор в залата.  smile3501 жестоко.

Браво за програмите и изпълненията днес на Anton KOVALEVSKI, Zoltan KELEMEN и Kim LUCINE.

 Party доволна и от втория ми любимец за вечерта-Adrian SCHULTHEISS. Ромео скочи и четворен и в този преходен период за него направо чудесно се представи. Браво  smile3501
Третия ми любимец Kristoffer BERNTSSON днес медли го раздаде, исках повече от него днес. Все пак бавно но градивно върви през сезона. Малко дръпна назад днес.
Жу усмихнат.  smile3501, прощаваме му ръката  Laughing
Петия любимец FERNANDEZ, четворен, браво  smile3501. Пирата още няма физическа сила за волните. Това е задача и пред двамата с Амодио.
Пробер , чудесно се представи. Контести smile3501, любима програма, чудесно изпълнение.
Амодио без една груба грешка почти успя с волния танц  smile3501, втори фурор в залата, чак музиката не се чуваше по средата. Оу, Mama se mama sa mama kusa.
Michal BREZINA  spoko, това поне е трупане на опит.
Кевин  smile3501, радам се как чисто изпълни програмите си на последното си европейско. Супер ала Кевин.  Hug  bouquet Мистър Скок с усмивка   bouquet. Да видим кой ще поеме щафетата
Гачински се представи чудесно, четворен, мощно с хъс, грешките ще се преодолеят с опит.  smile3501
Томаш ,  newsm78 дванайсти любимец, дочакахме си връщането на четворния,  smile3501,остава да дочакаме предишния Вернер  Hug

newsm53 на финала на Европейското най-накрая  аз съм напълно доволна от подиума-само любимци. На всичко от горе двама са с програми на музика на Майкъл Джаксън-кеф.  Party
Виж целия пост
# 307
Майкъл Джексън и мъжко фигурно пързаляне убийствена комбинация Peace
Интересното е , че не ми стана досадно да слушам Майкъл Heart Eyes
Амодио е истинско бижу  Peace ,много приятен за гледане ,учудващо е как при толкова емоция успя да скочи всичко и да не сгреши  Heart Eyes
Новото амплоа на Жу не ми допада,слива се с останалите фигуристи  Peace
Вернер-елегантен Simple Smile
При дамите, единствено Каролина Костнер имаше красива програма,на другите хореографията и изпълненията бяха доста безлични.
Радвам се за Сара Майер .
Аз харесвам Киийра Корпи Peace
Виж целия пост
# 308
DSquared
Амодио е истинско бижу ,учудващо е как при толкова емоция успя да скочи всичко и да не сгреши
Това този път му е постижението. Още на TEB забелязах тази промяна и овладяване доколкото може на всичките бушуващи емоции.  Laughing Иначе е като немирно дете, нон стоп движение .

Обзорите с цитатите от пресконференциите, които не знам защо ги няма на видео още. Sarah Meier captures ladies European title,   Amodio wins European title in his debut .
Meier says goodbye with European ladies title


Днес галата започва със Стефан Ламбиел. 15,15-30 ч наше време. Евроспорт-България запис от 20ч. Швейцарци и прочие , който гледа по нета  другите варианти на живо излъчват.
Wink на трезва глава оценявам високо състезанието при мъжете, много от четворните бяха скочени за първи път на състезание от такова ниво от съответните фигуристи-Фернандес, Адриан... Меншов цели два. Достойно защитиха европейското фигурно пързаляне и могат да конкурират без съмнение световното. Само здраве да има .

За пропусналите награждаването при мъжете, понеже както често се случа е голямо веселие. А тук с тези 3-мата ...
 Joy Probably the biggest jump Florent Amodio showed on Saturday evening wasn't landed on the ice, but in the arms of Brian Joubert.
Виж целия пост
# 309
Искам да ви поздравя с това http://www.youtube.com/watch?v=cphQkdw4fmw&feature=related
Виж целия пост
# 310
vesko-presko , РОНГО   bouquet, моля продължавайте така с насоките към златния архив. На мен поне ми е много интересно и полезно.
Например аз от десетилетието 1990-2000 г във фиг. пързаляне имам много бели петна. Първо така се случи, че няколко години не можах да гледам по тв двете първенства, които стандартно даваха. Второ достъп тогава до интернет  Mr. Green няма. Например Анжелика Крилова за пъри път я видях, когато се появи участник на руското ледено шоу и тогава проверих коя е тази фигуристка  Embarassed.
 Така че на мен ми е много интересно.

Галата започва http://online-television.ru/tv/latvia/313-tv-5.html  
 
Виж целия пост
# 311
Probably the biggest jump Florent Amodio showed on Saturday evening wasn't landed on the ice, but in the arms of Brian Joubert.
 Heart Eyes
Това беше черешката на тортата за вечерта Grinning
Аз,  галата ще я гледам  довечера с Боричев Peace
Анжелика Крилова е много класна и красива Peace
Виж целия пост
# 312
 Joy  hahaha хита на галата за мен е как Фаб, влечугото и Нат не замръзнаха. Тази червенина от кучешката студ в залата направо на слънчев загар стана. Ужасно студено е според мен,вижда се сега на вечерното осветление

DSquared, аз и по тв после  Wink. Гледайте от до. Началото и края са трогателни.

Христина Василева има качено видео в тубата  за сега само на кратката програма. За пропусналите http://www.youtube.com/watch?v=FFSVCQEkn5I .
Виж целия пост
# 313

Това  е доста  забавно: Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=hnx3KSyhFWA&feature=related
Виж целия пост
# 314
 stork-boy  ylinfant   bouquet

 newsm24 Албена и Макс днес са станали родители на син. Здраве и късмет на бебока и хората около него.

DSquared, това ме  ooooh!. Това ли е индийската следа за която чух от руските коментатори още на кратката при жените. Нещо се хилеха за индийските проекти на българската федерация не знам си коя година и за сборове по Индия. Даже реших че нещо не ги разбирам добре. Разбрах че нищо не знам за българското фигурно и почвата му у нас  Whistling.
 Crazy че то ние тогава що се възхищавахме толкоз на волната на Мерил-Дейвис миналия сезон. Мислех, че е уникално посягане към индийските ритми а то ние пионери.  Mr. Green

European Championship 2011
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия