Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - 9

  • 55 732
  • 738
# 510
Уф, да, и аз не го знаех това за оцета  Rolling Eyes Но пък аз го прилагам като допълнително средство чак като дам антипиретик вече, че много ми е тежко да го гледам как се мъчи милото, докато подейства антипиретикът...

 Охлаждането само на ръцете и краката е груба грешка, при която се нарушава циркулацията на кръвта, без практически да се охлажда тялото и главата.


Това и аз не го знаех. Мерси - има логика.
Виж целия пост
# 511
при последното вдигане на Т намокрих един чаршаф /но не със студена, а с хладка вода/ и увих детето в него да стои 20-на минути, на главата една тривка хавлиена напоена в хладка вода също
определено детето се чувстваше приятно така, не я втрисаше както ако давам антипиретик само, или налагам крайниците
Виж целия пост
# 512
Аз пък предпочитам душ при Т, вместо увиване с чаршаф.  Rolling Eyes Всъщност така ни каза 1 д-р, моля за коментар дали е по-добре  Praynig
А на моите деца при много висока Т ръцете и стъпалата са им ледени, почнат ли да ги стоплят - значи почват да свалят Т  Crazy
Виж целия пост
# 513
А на моите деца при много висока Т ръцете и стъпалата са им ледени, почнат ли да ги стоплят - значи почват да свалят Т  Crazy
Аз така познавам понякога че е висока температурата, например  знам че има Т около 38 гр., но видимо детето изглежда добре, играе си, а  ръцете му ледени, като премеря Т - над 39 гр.
Виж целия пост
# 514
А на моите деца при много висока Т ръцете и стъпалата са им ледени, почнат ли да ги стоплят - значи почват да свалят Т  Crazy
Аз така познавам понякога че е висока температурата, например  знам че има Т около 38 гр., но видимо детето изглежда добре, играе си, а  ръцете му ледени, като премеря Т - над 39 гр.
В такъв случай, не мисля че има повод за притеснение, след като детето е жизнено.
 В много редките случаи когато Борис е вдигал температура....т.е, в един от трите случея Rolling Eyes, беше с 38.5-39гр. 3 дни, но беше в супер кондиция. Личната му лекарка ме обяви за луда, че го държа толкова време без да предприема нищо. Факт е обаче, че детето се оправи без никакви лекарства Peace, още по-малко с АБ, какъвто се опитваха да ни пробутат ooooh!
Виж целия пост
# 515
Уф, да, и аз не го знаех това за оцета  Rolling Eyes Но пък аз го прилагам като допълнително средство чак като дам антипиретик вече, че много ми е тежко да го гледам как се мъчи милото, докато подейства антипиретикът...

 Охлаждането само на ръцете и краката е груба грешка, при която се нарушава циркулацията на кръвта, без практически да се охлажда тялото и главата.

Изключително полезен пост Peace
Виж целия пост
# 516
Здравейте с един много ... (не зная как да го нарека) въпрос. Лекуваме се с хомеопатия от доста време. Имаме своите успехи и неудачи. Успоредно, обаче с хомеопатията (при класически хомеопат сме), вече 4-та година пием Рибомунил - от м. Септември, за 6 мес., после почивка и т.н. И тази година, без колебание трябваше да го започна пак, но няма внос. Няма и няма да има скоро. Бронховаксома, който ми препоръча нашата лекарка не ми допада. Не искам да го давам по много причини, една от които е, че много майки са изключително недоволни от него и децата им много по-често боледуват.
Очертава се, че ушите и на двамата са слабото място - чести болки и отити при почти всяка хрема. Иска ми се да им давам нещо за укрепване на цялата имунна система и по-точно - насочено към УНГ.
Въпросът: каква е позицията на класическата хомеопатия по отношение на външното въздействие върху имунната система? Дали да прекъсна всякакви профилактични лекарства от тази година и да ги оставя да се борят сами, като при остро състояние - хомеопатично лечение, или да им давам нещо? Какво обаче? Много ме притесняват ушите ...
Благодаря Ви и за линкове към статии по темата (научни обяснения)
Виж целия пост
# 517
Няма да намериш добър класически хомеопат, който да ти препоръча орални ваксини! Рибомунил, Бронховаксом, Респивакс са именно такива. Не се учудвам, че хремата ви стига до ушетата с подобни ваксини. Каквото и да дава хомеопата, ти го "неутрализираш" (слабо казано) с оралните ваксини.
Няма да сте първите случаи, които боледувате точно от това, срещу което взимате тези "лекарства".
(за справка - ефект след противогрипна ваксина).
Аз съм до тук. Хомеопатите ще ти отговорят по същество.
Виж целия пост
# 518
А на моите деца при много висока Т ръцете и стъпалата са им ледени, почнат ли да ги стоплят - значи почват да свалят Т  Crazy

Моят син точно по топлите ръце и крака (и вратле) го разбирам, че е вдигнал Т - те са му топли, а Т е около 37 и малко. Стане ли над 39 - стават студени, стопля се главата. Прилагам оцета върху гърдите, гърба, вратлето и челото.

Александър, а защо със студена вода да е компресът? Така няма ли да е твърде шоково за организма, който е сгорещен до 39 и нещо? Топлата вана или просто компрес с по-топла водичка няма ли да е по-добре?

А как ви се струва препоръката да се пие сиропче за кашлица? Пак за синчето, дето си боледува - хом. каза, че няма сега да даваме лекарство, и че той се "чистел" в момента (приемът на ХЛ беше точно преди 2 седмици, Калкарея Карбоника в 1М потенция). Обаче можело да даваме сиропче за кашлицата, но да бъдело билково, препоръча Мукоплант  Thinking. Аз ли нещо не разбирам пак - мислех, че ако се "чисти", не е редно да потискаме със сиропчета.  И тези сиропчета всъщност потискат ли? Извинете за глупавия въпрос, но наистина ми стана чудно сега. Нали уж подпомагат отхрачването, което само по себе си е добре за организма newsm78
Виж целия пост
# 519
Няма да намериш добър класически хомеопат, който да ти препоръча орални ваксини! Рибомунил, Бронховаксом, Респивакс са именно такива. Не се учудвам, че хремата ви стига до ушетата с подобни ваксини. Каквото и да дава хомеопата, ти го "неутрализираш" (слабо казано) с оралните ваксини.
Няма да сте първите случаи, които боледувате точно от това, срещу което взимате тези "лекарства".
(за справка - ефект след противогрипна ваксина).
Аз съм до тук. Хомеопатите ще ти отговорят по същество.

Ти си и отговорила мнооого съществено на въпроса! Peace
Краси, или не си казала на Хомеопата,че даваш подобни newsm78...не знам как да ги нарека,или "ако"(дано не е) ти ги е препоръчал Той-напълно противоречащи действия с Класическата хомеопатия!

п.п.Съвет-не давай подобни измрели бактерии или каквото там съдържат тези "лекарства"!!!Без тях децата ти ще са 100 пъти по-здрави!
Виж целия пост
# 520
А на моите деца при много висока Т ръцете и стъпалата са им ледени, почнат ли да ги стоплят - значи почват да свалят Т  Crazy

Моят син точно по топлите ръце и крака (и вратле) го разбирам, че е вдигнал Т - те са му топли, а Т е около 37 и малко. Стане ли над 39 - стават студени, стопля се главата. Прилагам оцета върху гърдите, гърба, вратлето и челото.

Александър, а защо със студена вода да е компресът? Така няма ли да е твърде шоково за организма, който е сгорещен до 39 и нещо? Топлата вана или просто компрес с по-топла водичка няма ли да е по-добре?

А как ви се струва препоръката да се пие сиропче за кашлица? Пак за синчето, дето си боледува - хом. каза, че няма сега да даваме лекарство, и че той се "чистел" в момента (приемът на ХЛ беше точно преди 2 седмици, Калкарея Карбоника в 1М потенция). Обаче можело да даваме сиропче за кашлицата, но да бъдело билково, препоръча Мукоплант  Thinking. Аз ли нещо не разбирам пак - мислех, че ако се "чисти", не е редно да потискаме със сиропчета.  И тези сиропчета всъщност потискат ли? Извинете за глупавия въпрос, но наистина ми стана чудно сега. Нали уж подпомагат отхрачването, което само по себе си е добре за организма newsm78


Не всички сиропи за кашлица действат отхрачващо, такива като Синекод например подтискат кашлицата, а от това по-голямо подтискане на хомеопатично лечение здраве му кажи Peace
Виж целия пост
# 521
Мамаден е права за Синекод. Мукоплант действа отхрачващо, но пък не знам дали няма някакъв вид антидот вътре
Виж целия пост
# 522
при последното вдигане на Т намокрих един чаршаф /но не със студена, а с хладка вода/ и увих детето в него да стои 20-на минути, на главата една тривка хавлиена напоена в хладка вода също
определено детето се чувстваше приятно така, не я втрисаше както ако давам антипиретик само, или налагам крайниците


 Mного полезно наблюдение Мини!

 Защо всъщност ни втриса?...

 Втриса ни, по нареждане на жизнената сила, която командва двойката Директор/ Изпълнителен директор - Хипоталамус/ Хипофиза, и чрез тази команда, бързо се контрахират и отпускат хиляди мускулчата при което в спешен порядък се отделя топлина. Животоспасяваща топлина, която забавя размножението на бактериите и вирусите, и стимулира производството на интерферон и бързото изработване на специфични левкоцити - килъри на конкретния щам вирус, единствените на света убийци на вируси! Няма никакво друго лекарство способно да убива вируси. Няма!
 Peace

 Ние не се излекуваме ей така от вирусите, с чайчета, прополис и какво ли не друго, а чрез дадената ни от Твореца имунна система.


 Извод: Ако охлаждате принудително детето, и междувременно го втресе, не си играйте с жизнената му сила, и прекратете охлаждането. Явно още е неподходящо да се сваля.
Виж целия пост
# 523
Аз пък предпочитам душ при Т, вместо увиване с чаршаф.  Rolling Eyes Всъщност така ни каза 1 д-р, моля за коментар дали е по-добре  Praynig
А на моите деца при много висока Т ръцете и стъпалата са им ледени, почнат ли да ги стоплят - значи почват да свалят Т  Crazy

Точно така Елвинг, както отбелязах по-горе: при ледени крака и ръце - стоплете ги.
Виж целия пост
# 524
mamaden

Цитат
Аз така познавам понякога че е висока температурата, например  знам че има Т около 38 гр., но видимо детето изглежда добре, играе си, а  ръцете му ледени, като премеря Т - над 39 гр.

Цитат
В такъв случай, не мисля че има повод за притеснение, след като детето е жизнено.
 В много редките случаи когато Борис е вдигал температура....т.е, в един от трите случея Rolling Eyes, беше с 38.5-39гр. 3 дни, но беше в супер кондиция. Личната му лекарка ме обяви за луда, че го държа толкова време без да предприема нищо. Факт е обаче, че детето се оправи без никакви лекарства Peace, още по-малко с АБ, какъвто се опитваха да ни пробутат ooooh!

  Не знам кой е луд, кой не, след като във всички Западни страни със стотици милиони население, Т. до 39С до три денонощия НЕ СЕ СВАЛЯ!
 Дали пък те не са изостаналите и лудите,... според твоята лекарка?
newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия