Варицела

  • 421 556
  • 3 273
# 360
Когато синът ми  беше на 4-5г  изкара едновременно  скарлатина и варицела ( започна със скарлатината и след 2 дни избиха пъпките на варицелата.... Беше много тежко тогава  защото се гледахме само  двамата - не посмях изобщо да изведа детето си навън за 10 дни.  Съседка ми пазаруваше! Имунитетът  му  се срина тотално и  след това боледуваше много често ....
  Няма да е фатално  ако  задържиш детето си  за седмица  в домашна обстановка ...
КАРАНТИНА ! - когато  чуя това  ми е достатъчно !
Виж целия пост
# 361
Давам Есберитокс за имунната система.Вкъщи сме си още.От Сряда вече сме здрави.3 дни ни беше зорът-температура,сърбеж...Всяко чудо за три дни.За една седмица всичко завяхна.Има 2-3 по-големи пъпки,но не изглеждат толкова сериозни.Предполагам,че ще ги израсте и няма да останат белези.
Виж целия пост
# 362
...
Моят има над 10 пъпки отпред и над 20 по гърба, така че утре след като ни потвърдят диагнозата предлагам за софийските мами безплатно заразяване с шарка + кафе Simple Smile  Винаги съм се чудела защо родителите си не бутат нарочно бебетата си да го минат докато е леко и да не страдат след години..
smile3501
Виж целия пост
# 363
Само ще ти дам два примера,не вярвам да разбереш нещо,то си личи колко ти е акъла.Работя в реанимация,в момента при нас има момиче на 20 год. с варицела,сега се прибирам от работа и я оставих много зле,днес най-вероятно ще бъде интубирана-приспана и с поставена дихателна тръба в гърлото,края вече съм го виждала,миналата година в ръцете ми умря жена от варицела и остави бебе на 11 месеца,което си я изкарало без проблеми-заразили са се на детска площадка най-вероятно от неуки,нахални и т.н......
Виж целия пост
# 364
Защо не се прави ваксина? Мъжът й не може да не ходи на работа, защото е контактен. 
Виж целия пост
# 365
Пак чета в нечии постове че ми се отговаря на въпрос, който не съм задала, а не на този, който зададох. Ще се подесетя за последно. Не желая да заразяваме никого. Ако желаех нямаше да ви питам ами щях да си изкарам децата на площадката и да натръшкам целия квартал. Питах има ли някой някаква идея за някакво място където няма хора. Защото ако, да, отново "ако", защото обичам да съм подготвена поне наум за всяка ситуация, се разболеят скъщи 3ма от 4ма души и тъй като излизането на пъпките става доколкото разбрах между 12тия и 24тия ден та ако това се случи общата ни карантина няма да е 10, а ще е 30 дни. НСтава така че трябва да не извеждам дъщеря си 20 дни без да е болна, а също и да не извеждам сина си 20 дни след като е оздравял. Мъжът ми няма възможност да изведе здравото дете, единственият близък в града е свекърва ми, която също не е карала, така че не е опция. Оставам само аз, а аз не излизам и за 2 минути докато детенце/дечица спят вкъщи и няма да си оставя болното дете да спи само, за да изляза (ако съм здрава) със здравото пред входа дори за малко. Трябват ми опции. Ако няма такива кажете "не се сещам за такова място", а не обиждайте, защото не сте се постарали да прочетете какво питам.
След този пример с болницата вече не знам какво да мисля. Ако аз стигна до там какво ще се случи с децата ми..
Виж целия пост
# 366
Давате примери за тежки случаи на варицела при възрастни.
Ами ок, не е ли тогава по-добре да я изкарат на 3 години отколкото на 30?  newsm78

Егати и оплюването заради няколко пъпки.
Когато дъщеря ми се зарази, бях лятото в България и направо изтръпнах.
Точно заради ей такива мнения тук. В Холандия на варицелата се гледа като на едно безобидно заболяване. Да има усложнения, но са редки. Карантина няма и децата си ходят и на градина с пъпки. Да не говорим, че детето е заразно преди да избият. И няма как да знаем какъв вирус носим в момента.

Та, кое му е опасното да излиза в гората или на пикник?
Моето дете нямаше никакви симптоми, че е болно освен пъпките.
Бебз, водих я в градината на баба й да бяга там. Също идваха и деца с родителите си, въпреки че знаеха. След като лекар ми каза, че пъпките отшумяват, с коричка са и не е заразна, почнах и на плаж и на площадки да я водя. Естествено, някои я изяждаха с поглед. Ама те и към екземата така гледат, въпреки че не е заразна.  Mr. Green
Виж целия пост
# 367
Ами ок, не е ли тогава по-добре да я изкарат на 3 години отколкото на 30?  newsm78

  Това по желание ли става   newsm78 ?

Давате примери за тежки случаи на варицела при възрастни.

 А кой гарантира дали детето ще зарази дете, а не възрастен?
Виж целия пост
# 368
Утре, делничен ден се товарите и хващате пътя симеоновския.Нагоре след завоите има поляна.Безлюдна е.Предлага и сянка и слънце.Ако детето е добре и без усложнения, можеш д а го реализираш.Малката кара с 10 пъпки на кръст и нищо друго-беше живо наказание затворена седмица, защото валеше.
Виж целия пост
# 369
Котьо, я да ми напазаруваш, става ли? Нямам на кого да оставя децата и трябва да ги водя с мен иначе Flutter
Хем насрано, хем голямо.  Grinning Който ти е направил децата, той да ти ги пази.
Абе, ти не разбра ли, че за детето не е добре да излиза??? Или и това не е важно? Дъщеря ми направи усложнение - остър бронхит, още пие Зинат, едвам дишаше, ти това ли искаш за детето си???
не мислите ли ,че всяка майка знае кое е най - добро за детето и,за да се нахвърляте като хиени,зададе се едно просто въпросче ,ако не можете да отговорите,подминавате темата
бебз допитай се до лекарката и грабвай багажа за пикника
Виж целия пост
# 370
Бях малка, още помня!!! Семейни приятели, чието първо детенце е колкото мен голямо, решиха да имат и второ. Но, майката, която е близка приятелка на моята майка, се зарази в 6 или 7 месец от шарка, не мога да кажа каква със сигурност! Както и не знам точно от къде, защото тогава не съм била толкова наясно с болестите и проблемите от тях. Казваше се Алекс, живя около 3 години. Роди се увреден, от шарката. Още го помня, беше до последния си миг голям колкото 7,8 месечно бебе. Не порасна, но се усмихваше, когато играехме около него, аз след години разбрах, каква е била причината, на 3 години да бъде така малък за нас тогава и да си отиде толкова малък!
Така че, изядена или не от гадни плюещи според теб съфорумки, злобарки и т.н. е все тая, ако дори и за миг, имаш реален шанс да заразиш някой, за който може да има такива последствия, както за майката на Алекс и неговите близки!  Sad
Ти си решаваш!
Виж целия пост
# 371
Днес видях 2 деца с варицела. Изприщени, с още необелен обрив.
Бяха сред деца.
Виж целия пост
# 372
 Бебз, не им се връзвай!  Grinning
 Стига малчо да е добре, не виждам проблем да го разходиш някъде където няма много хора, за парка в нашия квартал съм забелязала, че по обед е пълна пустош, вероятно и повечето градинки е същото.  Peace
Виж целия пост
# 373
bebZz Kiryakova - карантината почва след първата пъпка, вярно детето и преди нея 2 дни е заразно, но е безумно заради хипотетичната вероятност толкова време да не извеждаш децата, та изчакваш да свърши едната и  докато не се е опъпчил някой друг си излизате....
Обаче болно дете не бих извела... и то не само заради околните, а защото варицелата срива имунитета и  ще е крайно неприятно да му лепнете и още нещо за разкош....


Milla Elaine - на 3 също може да има мн тежки случаи, както и на 30 да протече леко...до организъм и състояние е...с тази идея само не бих заразила зорлем дете... още повече, че има и една такава най-добра вероятност никога да не преболедува и да не се чудя после на 30, дали пък няма да развие херпес зостер, което е още по-тежко и гадно...
Виж целия пост
# 374
само да кажа как изкарах аз шарка на 28 години
не знам от кого си я бях лепнала,но не е и важно,но тръгнах към софия без да знам че съм болна,в колата с включено парно докато пристигнем бях грозна гледка,пътувахме и с други хора,но никoй не ме \"награби\" че съм пътувала заразна
bebz сигурно знае какви са рисковете( не е попитала това)
можеше да си изведе детенце и без да пита за места които не са много посещаеми

а никъде в поста си Milla Elaine не е казала че нарочно си е заразявала дете,просто споделяше факти от живота си в холандия
и за да не спамим повече темата нека пишат тези,които ще отговорят на въпроса а не да изказваме мнение
лека нощ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия