Варицела

  • 421 559
  • 3 273
# 375
От поста на Мила ясно е, че коментирах това "Ами ок, не е ли тогава по-добре да я изкарат на 3 години отколкото на 30?  "....а кой ще се изказва и как мисля е въпрос на лична преценка, който не му харесва, прескача някои постове и толкова.

А да не знаеш , че си болна и да пътуваш с някой е едно, но ако знаеше, сигурно никой нямаше да иска да се качи с теб в колата, ако не е преболедувал ест.
Виж целия пост
# 376
95% процента от населението на Холандия( предполагам в България е сходно),
се заразява с варицела до 15 си годишна възраст.
Възрастни с варицела тук са голяма рядкост. Бременни също. Повечето вече са боледували и изградили имунитет срещу вируса. Ваксините са още на експериментално ниво.
Според лекари, доказано децата изкарват варицелата много по-леко от възрастните.
Риск за бременните и плода има.

Та въпроса ми пак е, след като знам, че детето ми така или иначе ще боледува от варицела и знам, че като дете е по-леко(освен ако не е в рискова група), защо да избягвам и да се страхувам от този вирус толкова много? А за момичето ми - едно притеснение по-малко, да не я пипне по време на бременност. Тук не говоря умишлено да ги заразявам. Просто не ме плашат деца с пъпки.

Бременна с дъщеря ми, в градината където работех имаше епидемия от варицела.
Бях се поуплашила, защото тук карантина няма. Ако децата не са болни с температура, те си посещават и градина и училище. Според моя личен лекар, това е така, защото един болен е най-заразен 2 дни преди избиване на пъпки. ти няма как да разбереш и той вече е заразил всички. После 4-5 дни е заразен още. И да си държа детето 10 дни до месец затворено ми се вижда абсурд. То не е опасно за околните вече. Да не говорим, че за отслабен имунитет именно излизане на чист въздух е наистина необходимо.
Виж целия пост
# 377
95% процента от населението на Холандия( предполагам в България е сходно),
се заразява с варицела до 15 си годишна възраст.
Възрастни с варицела тук са голяма рядкост. Бременни също. Повечето вече са боледували и изградили имунитет срещу вируса. Ваксините са още на експериментално ниво.
Според лекари, доказано децата изкарват варицелата много по-леко от възрастните.
Риск за бременните и плода има.

Та въпроса ми пак е, след като знам, че детето ми така или иначе ще боледува от варицела и знам, че като дете е по-леко(освен ако не е в рискова група), защо да избягвам и да се страхувам от този вирус толкова много? А за момичето ми - едно притеснение по-малко, да не я пипне по време на бременност. Тук не говоря умишлено да ги заразявам. Просто не ме плашат деца с пъпки.

Бременна с дъщеря ми, в градината където работех имаше епидемия от варицела.
Бях се поуплашила, защото тук карантина няма. Ако децата не са болни с температура, те си посещават и градина и училище. Според моя личен лекар, това е така, защото един болен е най-заразен 2 дни преди избиване на пъпки. ти няма как да разбереш и той вече е заразил всички. После 4-5 дни е заразен още. И да си държа детето 10 дни до месец затворено ми се вижда абсурд. То не е опасно за околните вече. Да не говорим, че за отслабен имунитет именно излизане на чист въздух е наистина необходимо.

 Peace Ето с това съм 100% съгласна!
Виж целия пост
# 378
Да не говорим, че за отслабен имунитет именно излизане на чист въздух е наистина необходимо.


И на мен ми стана чудно това със седенето вкъщи. Мислех, че отдавна е отречено.
Виж целия пост
# 379
Между другото, 4 дни преди да му избият пъпките пранувахме рождения му ден. Тъй като не знаех много за болестта, когато му избиха пъпките изтръпнах от ужас. Смятахме точно след рождения ден да правим кръщенето, добре че пропадна, защото повечето ни роднини не са карали болестта и щяхме да натръшкламе и тях, и попа ooooh!
А Дани е вече 6ти ден с пъпки, още малко остава. Температура над 37 не е вдигал и то само веднъж за няколко часа. Сърбя го леко следобеда на 3тия ден само. Спря да кашля преди няколко дни.

Та се обръщам към вас с нов въпрос. Лекарката ни каза 7 дни карантина от 24ти включително. Това би трябвало да значи че на 1ви юни той вече не е заразен, а за другите и да сме прихванали няма как да сме заразни толкова рано. На места обаче прочетох за 9 дни карантина. Моля ако някой има сигурна информация да сподели колко време е наиситна карантината, защото често се събираме на едно място с доста хора - и малки, и големи.

Уж не е заразен след като спрат да излизат пъпките, но ще ми е малко трудно да преброя всички по корема, гърба и лицето и да ги следя (той другаде почти няма)
Виж целия пост
# 380
не е заразен като се покрият вс пъпки с корички, т.е. като завехнат, не като избият просто...тогава е много заразен, особенно при пукването им...карантината е 10 дни от началото на избиване на пъпките(т.е. на десетият ден отива на повторен преглед при лекар, т.е. вече не е карантина).
Виж целия пост
# 381
Нашата не е много щателна и за втори преглед не ни е викала даже ooooh!
Виж целия пост
# 382
нашата ни викаше, но моят от началото имаше и кашлица и каза, че често след варицела  може да се развие и възпаление на долните дихателни пътища, така че държеше да го преслуша...
Виж целия пост
# 383
 На Георги карантината беше 9 дена, иначе не е заразно когато пъпките завехнат, получат се корички, както са ти писали по-горе. Ако си завела малкия 1-2 дни след появата на обрива може затова да ви е дала 7 дни карантина.
 М/у другото аз Георги изобщо не съм го водила на лекар за шарката, само по телефона се обадих.
Виж целия пост
# 384
Здравейте,
ние сме с много тежка варицела... малката се вижда на лентичката на колко е, а е грозна гледка Sad Горкото дете, не знам как има сили да не се чеше... стоически седи и само приплаква когато много я засърби да я намажа (иначе не ми дава да се доближа до която и да е пъпка). В косата, зад ушите и по гърдичките има едни огромни мехури Sad Има страшно много пъпки и по лицето, включително и по клепачите (точно до окото, където не мога да я намажа) Sad В ушите, в устата, по интимните части... най-болезнени за нея обаче са пъпките по и между пръстите и дланите и ходилата Sad
Първата пъпка излезна на 26-ти вечерта, видях я докато я къпах... и от тогава е с висока Т и продължават да избиват още пъпки Sad

Докторката каза, че 2-3 дена ще избиват, но те продължават... Sad Сега попаднах на това лекарство в нета... Вирасут... дали ще й помогне? Моля ви ако някоя от вас го е ползвала да помогне, че не мога да я гледам как се мъчи горката Sad

Много се притеснявам да не и останат и белези, дали след това може да се маже с нещо? Извинете, че се включвам така неподготвена и непрочела цялата тема, но нямам възможност Sad

Благодаря на отзовалите се  Hug
Виж целия пост
# 385
Аз  пак да попитам - защо не слагат ваксина?
Виж целия пост
# 386
Забравих, докторката каза фенистил за меките части и ментолов спирт за другите места. Засега си я къпя само вечер, макар че докторката каза да не я къпя  #Crazy Ама зимата горе долу ок, но лятото при условие, че тя се цапа до ушите като излезне (преди да ме убиете с камъни, живеем в къща и тя излиза на терасата и вечер като се прибере мъжа ми ходим на разходка в полето... Не знам как иначе се седи лятото 9 дена вкъщи  Rolling Eyes ).
Гледам да я пазя, да не се цапа, за да не замърси раничките  newsm78
Виж целия пост
# 387
Мазах с този гел, точно два пъти малката, но тя беше с лека шарка.Мазах три пъти със остатъка голямата, която се оплака повече.Не мога да твърдя, че е от мазилото, но знае ли човек.Ако не помогне знам, че няма да навреди.
Трещи-кой да я слага тази ваксина?То сега има отпор на ваксините принципно, ти-още една....
Виж целия пост
# 388
Аз  пак да попитам - защо не слагат ваксина?
И за варицелата ли има ваксина?

Да си призная с тези ваксини вече съм се побъркала, но това е друга тема  Peace

Джизлобър, мерси... Аз така или иначе ако остане ще го ползвам за сина ми...

Май по-добре да пратя мъжа ми да го купи... наистина сигурно няма да навреди, а само може да помогне. Мерси
Виж целия пост
# 389
Аз  пак да попитам - защо не слагат ваксина?
И за варицелата ли има ваксина?

Да си призная с тези ваксини вече съм се побъркала, но това е друга тема  Peace

Джизлобър, мерси... Аз така или иначе ако остане ще го ползвам за сина ми...

Май по-добре да пратя мъжа ми да го купи... наистина сигурно няма да навреди, а само може да помогне. Мерси
Разбира се че има ваксина и за Варицелата, и то не е от сега, а от преди 15-20г., повече инфо на http://en.wikipedia.org/wiki/Varicella_vaccine
И у нас сигурно ще е достъпна някой ден когато МЗ отдели време да я тества и да я разреши за употреба, защото сега не е разрешена у нас и човек няма от къде да си я купи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия