Варицела

  • 421 571
  • 3 273
# 450
Кои Точно Лекари дават само 7 дена за Варицела? Rolling Eyes
Болничния за варицелата се брои по различен начин и като дни на родителя, който взима.
Принципно Правим Това, което Следва-сменяме личния, защото не си върши работата.Или си Търсим правата-сиреч-нужните дни за гледане на дете под карантина.
Виж целия пост
# 451
Сега чакам малкия, макар че той може и да я е изкарал тихомълком, защото беше няколко дена с Т, но аз го отдадох на зъбите тогава  ooooh!

Е как тихомълком, без нито една пъпка?!

Мен треска ме тресе тази варицела от една седмица. От понеделник групата е карантинна. Утре изпращам детето за чужбина с баба си и само ще тръпна и вяхна да не се опъпчи... След колко време да смятам, че опасността е отминала и да оставя и майка ми да се наслади на отпуската си?
Виж целия пост
# 452
Нашата лична лекарка - педиатърка ми даде 7 дни болнични. Аз откъде да знам какви са ми правата за болнични при варицела и че по друг начин се изчисляват болничните за родителите. Сигурно ако се бях тръшнала в кабинета щеше да ми даде по-дълъг болничен. Не ми е ясна системата за болничните. За болничен над 7 дни не се ли ходи на ЛКК?
Виж целия пост
# 453
Подозирам, че болнични се дават за работните дни, така за 9 дена карантина се падат 7 работни и 2 почивни дни.
Виж целия пост
# 454
Тарталета, нашата градина е в карантина от 6 месеца. Спрях дъщеря ми при първия случай на варицела. Разболя се на 19 май, 14 дни след контакт с дете от градината, което не беше болно, а само контактно, то така и не се разболя. На 2 юни се разболя мъжът ми, та кара варицела на дърти години. Та докторката каза май, че 21-22 дни след контакта ако не се разболее, няма страшно.
Виж целия пост
# 455
Обаче няма 7 работни дни поред, след които следват 2 почивни. Пък и не може детето да се разболее в точно определен ден от седмицата, за да се върже по някакъв начин сметката с болничния и да стане 9 дни. Болнични се дават не само за работните дни, а за поредни дни.
Виж целия пост
# 456
Нашата лична лекарка - педиатърка ми даде 7 дни болнични. Аз откъде да знам какви са ми правата за болнични при варицела и че по друг начин се изчисляват болничните за родителите. Сигурно ако се бях тръшнала в кабинета щеше да ми даде по-дълъг болничен. Не ми е ясна системата за болничните. За болничен над 7 дни не се ли ходи на ЛКК?

Ами ако трябва, като не знаете-тръшкайте се.Не е нужно да се тръшкате а Просто Да Питате, да Разговаряте и да Изисквате информация.Като не ви стигат 7 дни и се чудите-чудете се на глас в кабинета.Когато имате деца вземете се поинтересувайте наистина как стои въпроса не само с болничните.Съвсем дружески съвет.Защото незнанието води до излишни тревоги и усложнения.
Простичко казано-за варицела не се начисляват дните в Онези велики полагаеми 40 дни болничен за дете, а са извън лимита.Няма ЛКК за варицела.Толкоз. Peace
ПП. Темата Варицела е Н-та на брой и съм убедена, че във всяка от тези теми е дискутирано точно това-Колко Болничен, Как и Защо...
Виж целия пост
# 457
Нашата лична лекарка - педиатърка ми даде 7 дни болнични. Аз откъде да знам какви са ми правата за болнични при варицела и че по друг начин се изчисляват болничните за родителите. Сигурно ако се бях тръшнала в кабинета щеше да ми даде по-дълъг болничен. Не ми е ясна системата за болничните. За болничен над 7 дни не се ли ходи на ЛКК?

Ами ако трябва, като не знаете-тръшкайте се.Не е нужно да се тръшкате а Просто Да Питате, да Разговаряте и да Изисквате информация.Като не ви стигат 7 дни и се чудите-чудете се на глас в кабинета.Когато имате деца вземете се поинтересувайте наистина как стои въпроса не само с болничните.Съвсем дружески съвет.Защото незнанието води до излишни тревоги и усложнения.
Простичко казано-за варицела не се начисляват дните в Онези велики полагаеми 40 дни болничен за дете, а са извън лимита.Няма ЛКК за варицела.Толкоз. Peace
ПП. Темата Варицела е Н-та на брой и съм убедена, че във всяка от тези теми е дискутирано точно това-Колко Болничен, Как и Защо...
Jizzlobber, вие явно сте лекар щом сте толкова навътре в нещата. Благодаря Ви за съветите и разясненията. При нас вече варицелата мина, но се надявам за другите мами, на които им предстои да знаят как стоят нещата. И все пак си мисля, че не е редно с ченгел да вадим на педиатрите думите от устата и да се чудим какви са ни правата. А и съм почти сигурна, че не всички лекари са съвсем наясно с тези правила. Иначе какво им пречи да дават по-продължителен болничен.
Виж целия пост
# 458
Не съм лекар.Обикновена Майка с деца съм.Каквото ме вълнува-попитала съм.Същото е и с госпожите в градината и класната в училище.
Който Лекар Не е наясно с Нещо, което ГО Касае него като лекар и вас като пациент/клиент в случая/-подлежи на смяна.
Виж целия пост
# 459
Освен, че дните за варицела не влизат в полагаемите 40 дни от джи пи то на година болнични, след тези 40 дни имате право на още 20 за годината, но от лекарска комисия. От миналата година джи пи то има право да дава до 14 дни болнични сам, без прекъсване, без лекарска комисия!  Peace
Виж целия пост
# 460
Изкарахме я! Ужасът със сърбежа мина. Сега останаха  прегорелите пъпчици в огромно количество, по цялото тяло и моите опасения да не останат белези. Събирам изпробвани съвети, моля newsm78
Виж целия пост
# 461
На мъжа ми му дадоха 10 дни болничен, защото е болен... Неговия лекар е дал 10 дена карантина, а педиатърката на малката й даде 9 дена карантина  newsm78 Явно всеки процедира различно...

Иначе както малкия не беше зпъпчен, вчера малко след баща си цъфна и той Simple Smile Поне няма да чакам още 21 дена... само си представях как издивявам до 1-ви юли в нас  ooooh!

Сега в нашата къща е весело, имаме едни комшии, на които преди нас се разболяха и като чуха, че сме варицелни и ни дойдоха на гости Simple Smile Племеницата (малката) и тя е с варицела... Въобще една голяма черна кърпа да ни сложат на вратата  Crazy

Мъжа ми между другото каза, че се чувства ного добре от Вирасут-а, но пък и аз не съм го мазала с Фенистил... Сега с него ще го намажа и поне ще мога да дам информация дали има разлика между двете Simple Smile Като може да говори и да си каже ще го използвам.

При мъжа ми пъпките са концентрирани върху главата. Скоро ще е една голяма пъпка Sad Също има много по гърдите и плешките... Надолу да има 2-3 пъпки по крайник... Иначе има много около тестисите, а малкия има по пишката. Той слава богу засега има малко пъпки.

Извинете за дългия коментар  Peace
Виж целия пост
# 462
Записвам се да следя.В нашата група, в яслата има дете с варицела,та сега тръпна и вехна.Най-вече заради бебето Tired

Не са казвали ,обаче да спра детето от ясла.То така или иначе е било в контакт за какво да го спирам.

Ели защо да не излизаш до юли,при положение ,че не е бил опъпчен newsm78
Виж целия пост
# 463
Защото има инкубационен период 21 дена. Аз лично предпочитам да нямаме контакт с деца (а и възрастни, че не се знае кой е карал и кой не), за да не заразим и други. И по-напред писах, че четох, че децата са най-заразни 2 дена преди да се изпъпчат.. тааа затова  Peace

Докладвам за Вирасут и Фенистил. Мъжа ми каза, че Вирасут много добре му действа, по-добре от Фенистил. Но най-доволен е от хладките душчета и набляга на тях, но пък с малкия е леко неприложимо, защото откакто е с варицела му се появи отвратителна кашлица Sad А ми е правил бронхиолит няколко пъти и не смея много да го изстудявам Sad

При нас положението се влошава и при двамата Sad Надеждата ми поне малкия да изкара леко отмина Sad
Виж целия пост
# 464
Момичета, до колко дни е нормално да вдига температура и да излизат нови пъпки? На малкия видях 1вите пъпки в сряда вечерта, четвъртък и петък беше по цял ден с 37,4, вчера вечерта вдигна 38,6, сутринта 38... има ужасно много пъпки, навсякъде  Cry Педиатъра каза, че може да сме така 6-7 дни  ooooh! Каза да давам имуностимулатор и ако няма подобрение да му звънна пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия