Варицела

  • 421 573
  • 3 273
# 465
ЕЕЕ много неприятно Ели!
оф и ние често кашляме,даже още кашлят и двете и ако и това ни хване не знам  ooooh!
Утре сме и на ваксина, хепатитна.Ще коментирам утре с педито.
Виж целия пост
# 466
Момичета, до колко дни е нормално да вдига температура и да излизат нови пъпки? На малкия видях 1вите пъпки в сряда вечерта, четвъртък и петък беше по цял ден с 37,4, вчера вечерта вдигна 38,6, сутринта 38... има ужасно много пъпки, навсякъде  Cry Педиатъра каза, че може да сме така 6-7 дни  ooooh! Каза да давам имуностимулатор и ако няма подобрение да му звънна пак.

При всеки е различно, доколкото знам Sad Горкото Sad Като го гледам малкия как се мъчи, а не е толкова изприщен... На нас педиатърката ни изписа Инфлуцид да давам  Peace

Теди, не мога да те позная с новия ник Simple Smile Иначе щом сте контактни недейте да биете ваксината. Ние отложихме тази за шарките на година и 1 месец, а още не сме били и великия последен прием Синфлорикс, който бавим от половин година Sad Дано им се размине сега, че затворен в това хубаво време си е много гадно.

И аз да кажа, че все забравям... На мъжа ми му изписаха Тамифлу за варицелата  #Crazy Та той пи няколко пъти и каза, че му е подействало добре на главоболието и че го е отпускало. На мен ми стана много странно, то вярно уж е продукт срещу вируси ама и варицела  newsm78

Моля кажете мнение по въпроса ако има по-запознати  Peace

Виж целия пост
# 467
Възможно ли е да ме повтаря варицела на 40 години? Преди 20-21 дни гушках едно бебе, което на следващия ден се разболя от варицела. И децата ми си играха с нея, дъщеря ми я гушка, но нищо не им се случи до момента - на 11 и половина не са карали варицела все още. Аз съм карала варицела в 6-и клас. И от вчера имам няколко пъпки, които не са типични - сърбят (макар и не много), нямат гнойни връхчета, едната е в основата на косата, на челото, другата - в самата коса на темето, трета на врата, а четвърта - отстрани на веждата. Други симптоми нямам. Но и точно такива пъпки не си спомням да съм имала... В една стара тема прочетох, че варицелата е възможно да повтори след много години. И въпросът ми е - какво да правя? Какво да пия? Хич няма да мога да стигна до лекар утре...
Виж целия пост
# 468
Възможно ли е да ме повтаря варицела на 40 години? Преди 20-21 дни гушках едно бебе, което на следващия ден се разболя от варицела. И децата ми си играха с нея, дъщеря ми я гушка, но нищо не им се случи до момента - на 11 и половина не са карали варицела все още. Аз съм карала варицела в 6-и клас. И от вчера имам няколко пъпки, които не са типични - сърбят (макар и не много), нямат гнойни връхчета, едната е в основата на косата, на челото, другата - в самата коса на темето, трета на врата, а четвърта - отстрани на веждата. Други симптоми нямам. Но и точно такива пъпки не си спомням да съм имала... В една стара тема прочетох, че варицелата е възможно да повтори след много години. И въпросът ми е - какво да правя? Какво да пия? Хич няма да мога да стигна до лекар утре...

Доколкото знам, може да повтори след години, ако е паднал имунитета, но мисля че проявата би била херпес зостер. Консултирай се задължително с лекар!
Виж целия пост
# 469
Изкарахме я! Ужасът със сърбежа мина. Сега останаха  прегорелите пъпчици в огромно количество, по цялото тяло и моите опасения да не останат белези. Събирам изпробвани съвети, моля newsm78

Да  не те отчайвам, ама тръгнат ли да остават белези, няма оправия с нииииищо  Confused



... На мъжа ми му изписаха Тамифлу за варицелата  #Crazy Та той пи няколко пъти и ....

Тамифлу при варицела, особено на дете, не бих дала изобщо.
За първи път чувам, дори на възрастен да го изписват за шарка  newsm78
Виж целия пост
# 470
Големият ми син изкара варицела минали месец,с доста пъпки ,но сравнително лек мина.Малкия в момента е  с шарка.Има усложнения и е на АБ.Пъпките му са ужасно много по цялото тяло ,по очите....... Sad
Въпросът ми какво давам после за имунната система и на двамата?В момента им взех коластра на ABO FARMА,  не мога да кажа дали е добра ,давам я от скоро.Мислех за Саменто ,но дали е подходящ за дете на 1.3 год(който междувременно пред 2 седмици беше с бронхит Crazy)
Виж целия пост
# 471
Бим бам, ама на мъжа ми му изписаха Тамифлуто, не на малкия, дори и да го бяха изписали на него аз нямаше да му дам! Мъжа ми на своя глава реши да го пие, според мен беше излишно newsm78
Виж целия пост
# 472
Elichka, защо да е решил мъжът ти на своя глава да пие Тамифлу, нали лекар му го е изписал? Варицелата е вирусно заболяване, а Тамифлу антивирусен препарат, така че какво толкова чудно има, че са му го изписали...
Виж целия пост
# 473
Да изписа му го доктор, но според http://www.medicine.bg/public/listovka/10145s.pdf Тамифлуто е противогрипно, а варицелата грипен вирус ли е? Или може би му го е изписал превантивно, да не пипне грип покрай варицелата   Rolling Eyes

Според мен ако варицела можеше да се лекува с Тамифлу, това щеше да е известно  Rolling Eyes Май се преекспонира колко добре действа  newsm78
Виж целия пост
# 474
Тамифлу-то атакува определени грипни вируси. При варицела не виждам какъв е смисълът да се пие  Rolling Eyes
Ама разсъждавам  все пак като пациент, не като като доктор. Ако имате доверие на лекаря, който го е предписал - ок, още повече, че вече го е почнал и се подобрява.
Виж целия пост
# 475
Здравейте! И аз да споделя как мина моята ВАРИЦЕЛА  Sick На 22 години съм вече ми е 9 ден ,имах доста мехурчета  големи .Страшно много ме облекчи ДЖИНДЖИРА АЛБА спрей ,просто като се напръска човек се чувства като нов ,редувах метнолов спирт и спрея а сега накрая мажа с крем Спасител за да няма белези ,което най-много ме притесняваше и продължавам с спрея разбира се  .За имунната система изопринозин ,витамин С със Флаваноиди и чесън на таблетки .Мисля ,че всички тези неща комбинирано ме накараха да се почувствам значително по-добре , а и вече ми падат коричките на лицето кадето бяха първите мехуро -пъпчици  .Иска се просто търпение  Embarassed Бързо оздравяване на всички   bouquet
Виж целия пост
# 476
Какво толкова се чудите за тамифлуто или както му е там името.Изписали са го щото действа симптоматично както при грипа ,така и при варицела имат общи неразположения като вис.температура.главоболие и т.н.
Така си мисля аз .Все едно да пиеш аналгин,аспирин или подобно.Всички са аналгетици .
Няма се натровят   Peace
Виж целия пост
# 477
Големият ми син е на 21 и в момента е с варицела. Нито един от тримата ми синове не е карал никаква шарка до сега. Ходили са на градина, били са в контакт с болни, но до момента не се разболяха. Някога, като бяха малки, понеже боледуваха дечурлигата около нас, знаех това-онова, но съм забравила вече. Прочетох в нета разни неща, но някои са доста противоречиви.
Няма много обрив, основно е по торса и по лицето, главата, ушите... За сега не се оплаква от сърбеж, но купихме ментолов спирт. Прави ми впечатление че има пъпчици от всички фази на болестта - и нови, и пълни с течност, и завяхващи, и започващи да правят корички. Притеснява ме това, че някои то тях са с гнойни мехурчета, а не с бистра течност. Има ли опасност от възпаление и защо са различни различните видове пъпки? Сега няма температура, преди да избие обрива имаше леко неразположение и 37,5оС, изобщо кара шарката сравнително леко.
Обадих се на личния ни лекар преди малко и той каза, че не е много хубаво да се къпе, ама как в тази жега да не се изкъпе!? Мисля, че така има по-голяма опасност от възпаление на мястото на някое спукано мехурче... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 478
Бижу скоро имахме Варицела (детето, после мъжа) та ще ти отговора.
Нормално е да има пъпки във всички фази - нови, завяхващи, с корички. Това е характерно за тази шарка. Не се притеснявай от белеещите като гнойни пъпки - и двамата ми имаха такива и си отшумяха и те. Ако някоя ти се струва възпалена и зачервена мазни я с антибиотичен крем какъвто ти се намира.
За къпане - да си се къпе спокойно, но без сапун и шампоан. Само да се облива и после да се подсушава с потупване без да търка тялото. Душът много облекчава, а ако имате вана му сложи вътре смрадлика.
За сърбежа - моите ги спасяваше Вирасут. След като имаш трима потенциално заразни според мен инвестирай в крема (около 20-22 лв.) ще свърши работа Laughing
Температура може да има дотогава докато избива обрива.
Гадно нещо е Варицелата, но търпение ще мине. Успех и здрави нерви ти пожелавам Hug
Виж целия пост
# 479
Благодаря ти, мама МОНИ! Hug Изкъпа се младежа, излезе мокър от банята и даже не попил водата, така изсъхна, с 1 см коса е та и там не подсушава нищо. По-добре е сега, че не се изтрайваше сам вече. Има афти на две три места в устата, прочетох, че пъпките в устата стават на афти. Иначе направо нищо му няма, не се оплаква от каквото и да е! Което е чудесно, разбира се, дано и другите двама я изкарат така леко, ако прихванат изобщо... Много пъти са били в контакт, но до сега оцеляха. Не знам сега дали ще я изкарат и тримата. Баща им преди години и херпес зостер изкара даже и тогава децата - нищо.
Ще взема крема, ако се наложи. За сега няма нужда.
Мерси и за пожеланията, ама този път нищо им няма на моите нерви Laughing Минава съвсем незабележимо!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия