Варицела

  • 421 547
  • 3 273
# 3 000
И при нас подобно.
Но за този гел не бях чела, ще видя, не знам дали сега има много смисъл да кажа , като завяхват вече.
Спокойно ще й минат пъпките и ще станат на корички.
Ние ползвахме този гел докато имаше сърбеж, а после не мазахме.
http://apteka.framar.bg/30047173/%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%84% … -75-%D0%BC%D0%BB-
Виж целия пост
# 3 001
И аз съм взела от него, по точно личната го предписа.
Виж целия пост
# 3 002
Ето го Вирасут гел,има и спрей .
http://apteka.framar.bg/30020257/вирасут-гел-50-гр-
Виж целия пост
# 3 003
Лаленце благодаря, ще видя кое да взема Simple Smileи биозин ще взема задължително.
Виж целия пост
# 3 004
и ние сме с варицела Sadот вчера.не са много пъпките.не го сърбят(изписаха ни капки фенистил)но почна да дига Т.сега съм го завила че го тресе
 пак ще вдигне.ще ви следя.бързо  и леко оздравяване на всички Hug
Виж целия пост
# 3 005
На прегледа, който установи Варицелата не предписа нищо за пиене като лекарство, освен Нурофен за Т.

Аз пък на няколко места съм срещала информация, че при варицела нурофенът (по-точно ибупрофен) не трябва да се дава. Сега погледнах, дори в листовката го пише. Само парацетамол е позволен за температурата.
Виж целия пост
# 3 006
На прегледа, който установи Варицелата не предписа нищо за пиене като лекарство, освен Нурофен за Т.

Аз пък на няколко места съм срещала информация, че при варицела нурофен (и изобщо ибупрофен) не трябва да се дава. Само парацетамол е позволен за температурата.
Аз срещнах, че не се дава аспирин в никакъв случай.
Една моя позната, която е фармацевт и знае немски, така се объркала с Нурофена, обаче решила да се разтърсила из нета на немски. Оказало се, че може да се дава Нурофен.

На моето дете давах Нурофен за Т.  Ако някой не се чувства сигурен, то нека дава Парацетамол.
Виж целия пост
# 3 007
На самата листовка на нурофена пише да се избягва при варицела Wink
Аспирин при варицела не се дава, но пък и принципно не се дава на деца.
Виж целия пост
# 3 008
На самата листовка на нурофена пише да се избягва при варицела Wink
Аспирин при варицела не се дава, но пък и принципно не се дава на деца.
newsm78
Не виждам подобна информация в листовката.
http://apteka.framar.bg/30000901/%D0%BD%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%84% … D0%BA%D0%B0%D0%BB

Търсих и видях мнения, че може да се дава и че не може да се дава.
Няма смисъл да спорим, нека който се притеснява от Нурофена да дава Парацетамол или нищо да не дава. Peace
Виж целия пост
# 3 009
Обърнете спецнално внимание при употреба на Нурофен за Бебета и Деца с Вкус на Ягода ако Вашето дете:

• страда от варицела (дребна шарка), препоръчва се да избягвате употребата на Нурофен за Бебета и Деца с Вкус на Ягода

Много редки (повлиява по-малко от 1 на 10000 потребители)

• тежки кожни реакции като обриви със зачервяване и образуване на мехури, и лющене на кожата, придружени от треска, студени тръпки, мускулни болки, влошено общо състояние, синдром на Стивънс-Джонсън. В изключителни случаи, могат да се появят сериозни кожни реакции по време на варицела.

http://www.puls.bg/spravochnik/so_2167.html

При изолирани случаи, варицелата може да предизвика сериозни инфекции на кожата и заболяване на меките тъкани. Тези заболявания може да се влошат при прилагане на някои противоболкови средства, какъвто е ибупрофен. Ако страдате от варицела трябва да се консултирате с Вашия лекар преди да използвате ибупрофен.

http://apteka.framar.bg/30010639/%D0%BD%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%84% … 0-%D0%BC%D0%B3-10


Да като цяло важи за определено състояние, но все пак аз лично за свое спокойствие бих се придържала към парацетамолената група.
Виж целия пост
# 3 010
• страда от варицела (дребна шарка), препоръчва се да избягвате употребата на Нурофен за Бебета и Деца с Вкус на Ягода

http://www.puls.bg/spravochnik/so_2167.html

ри изолирани случаи, варицелата може да предизвика сериозни инфекции на кожата и заболяване на меките тъкани. Тези заболявания може да се влошат при прилагане на някои противоболкови средства, какъвто е ибупрофен. Ако страдате от варицела трябва да се консултирате с Вашия лекар преди да използвате ибупрофен.

http://apteka.framar.bg/30010639/%D0%BD%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%84% … 0-%D0%BC%D0%B3-10


Да като цяло важи за определено състояние, но все пак аз лично за свое спокойствие бих се придържала към парацетамолената група.
Ох, добре. Crazy

НЕ ДАВАЙТЕ НУРОФЕН ПРИ ВАРИЦЕЛА.
Виж целия пост
# 3 011
На прегледа, който установи Варицелата не предписа нищо за пиене като лекарство, освен Нурофен за Т.

Аз пък на няколко места съм срещала информация, че при варицела нурофенът (по-точно ибупрофен) не трябва да се дава. Сега погледнах, дори в листовката го пише. Само парацетамол е позволен за температурата.

Това за нурофен, че не се дава при варицела, го бях чела из форума отдавна. Преди година попитах изрично педиатъра, вярно ли е и тя отговори, че не е вярно и можело да се дава при варицела. Сега ..незнам къде е истината. Аз лично бих се притеснила да го давам, щом в листовката му пише обратното....от друга страна парацетамола не е така ефикасен при нас за сваляне на Т Thinking Thinking Странно, защо обаче са го написали в листовката тогава? newsm78 вярно е, че понякога се презастраховат и пишат неща, които не са съвсем така, ама все пак... Rolling Eyes

Сеса, защо крещиш?
Виж целия пост
# 3 012
Нужно е да крещиш?
Нито споря с теб, нито нищо... пиша допълнителна информация (ако някой се интересува)  защо ибупрофен се избягва при варицела (не е забранен). От там-нататък всеки си преценява.
И това е инфо от листовките на препарата, съвсем ясно написано.
Виж целия пост
# 3 013
Аз лично бих направила всичко възможно да го избягна, все едно какво твърдят лекарите и какво пише по чуждоезичните сайтове. Може рискът от проблеми и усложнения да е 1:10000, ама ако се случи на моето дете рискът за него ще е бил 1:1. Щом в листовката е указано, по-добре да ми е мирна главата.
Виж целия пост
# 3 014
И аз май така... като тайно се надявам, да не ми се налага да избирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия