Идеи за бизнес - 10

  • 56 065
  • 751
# 300
Не знам дали е коментирана идеята за ферми за охлюви и дали се занимава някой от вас с това .
Simple Smile С моя мъж се заинтригувахме от идеята,особено той.
Даже имаме шанс за еврофинансиране.
Потърсете информация в агрофорумите, имам приятел който прави проекти за кандидатствани към разплащателна агенция и го питах, та имало големи дандании с охлювъдния клъстер, май нещо не са читави и ги съдят. Просто внимавай!
Виж целия пост
# 301
Писна ми да чета за моделина, честно.Що не отворите тема само за него? 10 страници сигурно направихте само в спорове. Почвам да чета, като видя че пак е за моделина, прескачам.Затова не взимам страна. Относно клиентите, има клиенти и клиенти. Някой са толкова луди и неприятни, че вече съм се научила да ги усещам от вратата и предпочитам а и често така го завъртам, че изобщо да не ми става клиент. Рекламации за дистанционно изпратени неща не се приемат. Който е много претенциозен, му казвам да идва, да гледа и така да купува. Има нагли клиенти, които гледат, харесват, купуват и след 2 часа решават да върнат и да сменят с нещо друго. Никакви такива. Аз съм им показвала и търпяла 3 часа да гледат едно по едно какво купуват и после да сменят. Не може. Опита ми показва че на такъв клиент направиш ли му веднъж компромис, ти се качва на главата. Относно продуктите на момичето с моделина, мисля че ако има указание, на което да пише и начин за съхранение, годност и употреба, няма проблем. Който не му харесва да си купува от другаде. Ако този моделин е държан на слънце или на мокро, каква рекламация ще ти правят?

Аз да се похваля.Ревизията ни мина, няма актове, няма проблеми, всичко е добре. Grinning Данъчния дето ни иска подкуп, го пуснаха срещу 5000 лв. гаранция. Какво ще става с него, ще покаже времето като почнат делата.
Виж целия пост
# 302
Относно клиентите, има клиенти и клиенти. Някой са толкова луди ...........

 Joy Ох, сетих се, че преди време ме беше питала за една моя съгражданка, която ти се беше обаждала.
То не е смешно , но полежа жената в специализирано заведение и май нещата са малко по-добре, сори за отклонението, но си спомням как се чудеше що за човек ти се е обаждал.
Виж целия пост
# 303
Относно клиентите, има клиенти и клиенти. Някой са толкова луди ...........

 Joy Ох, сетих се, че преди време ме беше питала за една моя съгражданка, която ти се беше обаждала.
То не е смешно , но полежа жената в специализирано заведение и май нещата са малко по-добре, сори за отклонението, но си спомням как се чудеше що за човек ти се е обаждал.

Верно.Бях я забравила. Толкова време не ми е звъняла, та до едно време се чудих защо ли. Виж ти каква била причината. Laughing
Виж целия пост
# 304
Моля ви се, и лудите имат право на обслужване. Stop
Имам една клиентка, англичанка , доста е бръмнала жената - евангелистка е.
Последно плати 2 евро с монети по 5 цента, толкова успях да преброя и не издържах - казах, че ще има да ми връща 1.50 още.
Онзи ден дошла и донесла 59 цента. Къса ми се сърцето от тая жена.
Като дойде и почва с божието слово, по някое време изважда едни листове, писани на ръка ( печатно и едричко с фулмастер), ламинирала ги страниците и започва да ми чете. И аз съм така  Simple Smile през цялото време. Аз не мога да съм груба с такива хора, не мога.
Слушам я, задавам и дори въпроси... Засега съм решила да не  й казвам, че не съм вярваща християнка, че сигурно много тежко ще го приеме.

Добрутру:)
Виж целия пост
# 305
Имам една клиентка, която желае преди да и се достави стоката да и се обадиш по телефона,.
До тук добре, само че не обичала да я безпокоят по телефона и си го държала изключен ooooh!
Та всеки ден идва да се кара, защо още не е обслужена #Crazy
Молбите да си включи телефона са безплодни, но държи да бъде предупредена предварително по него Thinking
Виж целия пост
# 306
Имам една клиентка, която желае преди да и се достави стоката да и се обадиш по телефона,.
До тук добре, само че не обичала да я безпокоят по телефона и си го държала изключен ooooh!
Та всеки ден идва да се кара, защо още не е обслужена #Crazy
Молбите да си включи телефона са безплодни, но държи да бъде предупредена предварително по него Thinking

Пращай й SMS-и, и ако не си натроила телефона ти да изисква потвърждение за получаването, го направи. Така, когато дойде да се кара ще можеш да й кажеш че телефонът и е седял изключен, и дори кога го е включила.
Виж целия пост
# 307
Ако не беше ми се случило преди малко на мен, нямаше да го повярвам!
В ПЕНИ МАРКЕТ ми издадоха системен бон!!!!
Чак като се прибрах вкъщи го погледнах, не ми се разкарва пак до магазина, но довечера ще го снимам, че фотото не е при мен в момента.
Честно, не мога да повярвам!
Дали бизнес климатът у нас създава предпоставки за шмекеруване или и при някои "вносни" компании това е практика?
А  нас, дребосъците, ни правят луди от разните институции. То не бяха проверки, то не беше чудо! Както ви писах тази седмица ми гостуваха де що може, дори от Защита на потребителя са се сетили, че този магазин съвсем скоро са го проверявали и то без да погледнат датата на предишния протокол, а господина от ИТ се е подиграл на продавачката, че издава касова бележка /това, преди да се легитимира/. Ох, че не съм била в магазина....
Виж целия пост
# 308
системния бон се издава от много големи вериги, които са вързани за НАП примерно
карфур и тн т, не се притеснявай, равносилен е на фискалния
Виж целия пост
# 309
Запис . Интересна за мен тема
Виж целия пост
# 310
системния бон се издава от много големи вериги, които са вързани за НАП примерно
карфур и тн т, не се притеснявай, равносилен е на фискалния

Така бива, щото и бакалията в квартала ми е давала системен бон понякога, а тя със сигурност не е вързана онлайн с НАП 
Виж целия пост
# 311
На Бурлекс пише Фискален бон, на ДМ също.
Виж целия пост
# 312
Боже колко търсих темата и сега когато намерих и време да я прочета (по диагонал)какво да видя?!!!  Shocked Темата е основно за някакъв спор! Бизнесът много го е закъсал щом се карате за такова нещо! Извинявайте но... Направо ми пресъхна изворът с идеите! Мъча се сега насила да измисля нещо, за да не мисля за прочетеното... Мислех си, че в София, а и в България по принцип сякаш липсват агенции, които да предлагат почасова работа. Да имат записани хора, готови да работят почасово и други, които търсят такива да могат да ги наемат. Достатъчно бедна държава сме, за да има хора удовлетворени от двете неща. За сега има само раздаване на брошури и промоции по магазини от разни момиченца. Обаче има още страашно много хора, които биха се зарадвали да могат да сършат нещо за по 2-3 часа и да имат какво да ядат после. За услуги като почистване, разхождане, готвене или др. работа, коята не може да е постоянна.
Виж целия пост
# 313
С това мисля, че би се занимавала една ЧР агенция. Имам приятелка с такава идея, но поради разни причини не е задвижена.
т.к става в-с предимно за обучение на работодатели, промяна в начина им на мислене. Такава идея чудесно вкл. и мн. квалифицирани кадри ( примерно в майчинство, или съкратени хора от компании и т.н), не само неквалифицирани ( чистачки, гледачки..)

Виж целия пост
# 314
Боже колко търсих темата и сега когато намерих и време да я прочета (по диагонал)какво да видя?!!!  Shocked Темата е основно за някакъв спор! Бизнесът много го е закъсал щом се карате за такова нещо! Извинявайте но... Направо ми пресъхна изворът с идеите! Мъча се сега насила да измисля нещо, за да не мисля за прочетеното... Мислех си, че в София, а и в България по принцип сякаш липсват агенции, които да предлагат почасова работа. Да имат записани хора, готови да работят почасово и други, които търсят такива да могат да ги наемат. Достатъчно бедна държава сме, за да има хора удовлетворени от двете неща. За сега има само раздаване на брошури и промоции по магазини от разни момиченца. Обаче има още страашно много хора, които биха се зарадвали да могат да сършат нещо за по 2-3 часа и да имат какво да ядат после. За услуги като почистване, разхождане, готвене или др. работа, коята не може да е постоянна.




Не е лошо, ама кой ще ги наема?!
Предвид финансовото състояние на хората в момента.
Не е само да съберем безработните, те са много, ама и какво да ги правим newsm78


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия