Майчета 2009! - 4

  • 30 162
  • 739
# 75
Зайо, много спокойствие лъха от тези снимки. Изглежда ми красиво и приятно  Peace
Ще ми е интересно като започнеш да се разписваш от там.

Аз пък....не съм слагала Калин на гърне досега нито веднъж  Blush
Дори не се сещам. Имам гърне, но така си седи. Като знам, че Митко го отказваше до 2 години и само се ядосвах, сега съм го подкарала по-лежерно. Ще го чакам да прояви интерес сам  Laughing
И ние имаме гърне,но...Евгени до сега не е сядал на него,смята го за конче и си викатц-тц и го язди,или си го слага на главата и си мисли,че е шапка CrazyПо-нататък при повече време,нерви и търпение от моя страна ще се пробвам.
Зайче байче Hug като във филм на Розамунде Пилхер сте(май така се казваше каката с бозавите любовни романи с хубава гледка) Laughing
Виж целия пост
# 76
здравейте, мацки! Ние след 3 седмично гостуване при родителите ми най-после сме вкъщи.
Честити прически на Рада и Бела, мн им отиват. Зайо, мястото е супер. Тези дни си мислех как в началото на лятото сее ядосваше на изпълненията на мъжа ти с онази въдица за 100лв., а почивката баща ти да плаща, а виж само няколко месеца по-късно как нещата са доста променени! Peace
За хранене си говорите нашия режим е горе долу следния:
Закуска 9ч30-10 - сандвич с кашкавал и айрян, попара или кускус
Обяд 12ч30-13ч - маджата от кухнята с надробена филийка хляб, ако поиска и айрянче или някакъв сок
Закуска към 16ч30-17ч - плод - 2банана или ябълки или грозде, ако нямам - плодово пюре най-често с извара или сметана
Вечеря 20ч - супата от кухнята  пак с филийка хляб и айрян.
АМ така и не пропи. Трябва да благодаря на Бубчето, че ни помогна за кухнята, Алекс мн си я харесва, всичко яде без десертите, но аз не и ги предлагам, може би за това  Laughing
Иначе заспиването ни е трудно, защото всичко и е интересно, но се опитвам да я изморявам максимално през деня, понякога помага за поранно заспиване.
Всичко разбира, но понякога просто не иска да изпълни това, за което я моля. Мн бели прави, но с една дяволита усмивак, че няма как да и се сърдя Simple Smile За приказване, говри, но някои неща, ако не ти превеждат не може да разбереш. На пример един ден ми казва "таун" и повтарпя и се ядосва и аз вече мислих мислих и не мога да измисля и тя почва да ми сочи хладилника  и да казва мяко и после да имитира как помпам от помпата за вода и  тогава ми  светна, че иска айрян Simple Smile и вече знам, че това и е думата Simple Smile
С гърнетто имахме мн големи успехи лятото, но след ентеровируса и болницата не иска и да чуе за него, пищи ако тръгна да и свалям памперса. Иначе ако си е с панталоните сяда и казва "Пиш" и ми се смее все едно " знам за какво служи, просто още не искам да го ползвам по предназначение Wink
Хайде лек следобед и довечера спинкащи бебоци, че мамите им да са хубави за женското парти Simple Smile
Виж целия пост
# 77
Чакайте да орева и тук. smile3511
Ей, така за да си 'разнообразя' вечерта реших да проверя какво се случва в сайта на ИСОДГ и класиранията за ясли и градини. Е, меко казано съм в шок след като видях, че на класирането от 23.10.2010 г., вместо да класират моето детенце, което е било на 2-ро място в листата на чакащите, при 2 свободни места е класирано друго дете спуснато от някъде си, което изобщо не фигурира в списъците. Е, може ли толкова очевадно незачитане на принципи, наредби, закони и пред очите на всички, бе. В потрес съм, а немога да намеря и темата за ясли и градини от която да се ориентирам къде да си подам жалбата. smile3514
Виж целия пост
# 78
Дени, честита прическа на Рада! Голяма е сладурка Simple Smile Относно чашата и Анди пие от същата. Много е сполучлива откъм неразливане. Аз също я купих от Джъмбо.
Ели, давам заявка и аз за тези дестинации. Преди бях пускала снимки от Доминикана, като ги гледах тези и се върнах 3 години назад, когато половинката реши да сложим начало на връзката ни там  Heart Eyes Дано всеки да успее да усети тази магия на екзотиката!
Рали, бързо оздравяване на Жожи! Онзи ден гледах клипчето, на което прави балончета със слюнка  Grinning Прави ли го още този номер?
Нашето гърне е с капаче и става като столче с облегалка, а като се затвори е супер удобно за стъпало пред мивката. Сещате се, че само за това се ползва, нали?  Whistling
Виж целия пост
# 79
Зайо, мястото е супер. Тези дни си мислех как в началото на лятото сее ядосваше на изпълненията на мъжа ти с онази въдица за 100лв., а почивката баща ти да плаща, а виж само няколко месеца по-късно как нещата са доста променени! Peace

 Embarassed  Вярно, така е. Ама нали казват - всяко зло е за добро. Аз и тогава, когато се ядосвах, все си мислех, че ще дойдат по-добри дни, в които ще си върнем независимостта и ще можем от дъжд на вятър да се поглезваме с нещо любимо. Ама си представях, че това ще стане, след като хлапетата тръгнат на ясла, а аз се върна на работа. Пък тя каква стана...  Peace
Днес пристигна по мейла договора за апартамента, в понеделник ще го пуснат и по DHL. Изобщо, историята все повече се задълбочава (на мен ми е малко като на шега все още...). Между другото, както и преди споменах -  имаме стая за гости. Добре дошли сте!!!  Hug
Виж целия пост
# 80
Чакайте да орева и тук. smile3511
Ей, така за да си 'разнообразя' вечерта реших да проверя какво се случва в сайта на ИСОДГ и класиранията за ясли и градини. Е, меко казано съм в шок след като видях, че на класирането от 23.10.2010 г., вместо да класират моето детенце, което е било на 2-ро място в листата на чакащите, при 2 свободни места е класирано друго дете спуснато от някъде си, което изобщо не фигурира в списъците. Е, може ли толкова очевадно незачитане на принципи, наредби, закони и пред очите на всички, бе. В потрес съм, а немога да намеря и темата за ясли и градини от която да се ориентирам къде да си подам жалбата. smile3514
vaiza аз съвсем сериозно те съветвам да подадеш жалба и питане за класирането.С равен брой точки ли е влязло другото дете?
Колко  имахте вие и какъв ти е случайният номер,и колко е на другото?
Виж целия пост
# 81
vaiza, напълно те разбирам...Макар Криси да е все в резервите в ОДЗ-та където не останаха свободни места,сега проверих и какво се оказа-на едното ОДЗ,на което завършихме на 14-то място в резервите,сега сме 73-ти, а на другото ,където бяхме на 25-то,сега сме 90 и някое си...Виждам аз как моето дете ОДЗ няма да види..ако има късмет да го приемат в "чиста" ясла, ако не newsm78..Дано успея да уредя въпроса с гледането му до 3 годишна възраст и после направо на градина..Ама и за градините чувам ,че било кошмар... ooooh!
На финала ще го пратя на ясла в Добрич, там поне директорката на една от най-добрите ясли, е  майка на много близка моя приятелка и знам,че Криси ще го гледат като писано яйце...
Аман от простоии вече....
Виж целия пост
# 82
Мда, изясниха ми, че грешката е в моя телевизор, просто вече съм забравила как работи онази тъпа система на класиране. Като се наредят нови деца към опашката със същия брой точки и на тях им се теглят също случайни номера и едно дете от пет такива е получило по-малък номер от нашия и него приемат, за пореден път. Та така, само си троша нервите аз за нищо Close. Съжалявам, че и вас ви ангажирах с глупостите си.
Виж целия пост
# 83
Е спокойно,не са глупости.Така,че казвай,какво те мъчи.Не искам,да наливам масло в огъня,ама тези случайни номера,хич не ми изглеждат случайни.Евгени изкара луд късмет,благодарение на това,че от приетите деца 8 не се записаха и нашият успя да се намърда на трето класиране,а беше със случаен номер 54 ***** не го помня останалото,т.е. 50:50 шансове.
Виж целия пост
# 84
Ми аз да почна да се "отписвам" от опашките и да се редя наново докато не ми цвъкне по-малък номер тогава newsm78
Правилно ли разбрах #Crazy

Моят с номер 12** нещо си само на едно място има някакъв шанс за догодина..засега Rolling Eyes В нашите ОДЗ-та се оказа че не дават 0.1т за породени и ми потънаха гемиите Tired
Виж целия пост
# 85
Вайзе,  Hug. Така ми се иска Ели и Зарко да са в една група. Все пак е добре, че е бил втора резерва, защото по едно време беше паднал доста надолу в списъка.

Ми аз да почна да се "отписвам" от опашките и да се редя наново докато не ми цвъкне по-малък номер тогава newsm78
Правилно ли разбрах #Crazy
Не става точно така. Ако се наредиш пак в същата градина, си остава същия номер. Само ако кандидатстваш в нова детска градина, получаваш нова възможност да участваш в жребий (стига детето да е в гранична група).

Зайо, чудесно те разбирам - и аз приемах всичко на майтап, като се застягахме да идваме насам, дори и първите дни тук ми бяха някак нереални. В един момент обаче те затиска ежедневието и се връщаш много бързо в реалността, особено в моментите, когато имаш нужда от помощ за децата, а няма от къде да я получиш.
Виж целия пост
# 86
Влизам си аз в пощата днес и се мъдри съобщение от ИСОДГ, че детето е прието в ясла, пак шоооооок Shocked. Деси, може и да са в една група мушмороците, дано!
Виж целия пост
# 87
Здравейте другарчета  Hug
От два дни съм с нет,но докато ви изчета...
Ели,мерси за темичката  Hug
Честито на Дендрината Рада,да крачи смело и уверено в живота!
Зайо,и аз много ви мислех напоследък.На чудестно местенце ще поживеете,дано имате само хубави спомени от там!
Вайзе,мила и аз така си виках за Влади че ще се кротне,но както казваш :" Да, бе да!"  Laughing И ние сме с 16 зъба,но имам чувството че започнаха и следващите 4,та  дните и нощите ни не са за разказване! Ние излизаме след 10-10.30,ходим в парка или в близка градинка,но моето чаве не се притеснява от това има или няма деца.Тича,играе,събира боклуци за кофите,общо взето не го бърка дали е сам!Честито за яслата!
В четвъртък поставихме Пентаксим-а,засега няма никаква реакция.Обикновено вдига Т,но този път и това не се случи! Почти всяка вечер след следобедна разходка навън,ходим на детски кът.В Слатина има един големичък и там Влади тича,катери се,яко се забавлява има и доста играчки.Ако някой се вълнува,казва се SNOOPY, 4лв е за час,а на всеки следващ по 2лв.Ако не ни се ходи до там в близост ни е по-малък(Слон Балон),но и там му е забавно!
Гърнето и ние го ползваме за играчка,седи на него обут и го ползва като столче когато гледа Бейби ТВ!
Ядем по малко,но пием мляко по 3-4 пъти на ден и а...ме по 3-4 пъти!
Има и още за писане,но ставам че малкия дивак скоро ще се събуди а аз няма да съм готова за вечерта  Wink Ще дописвам чааааак в понеделник  Peace

Виж целия пост
# 88
Vaiza честито ви приемане на ясла! Не бих се учудила ако са ви пирели, защото си направила на въпрос за другото дете. При нас във Варна наскоро чух за такъв случай - ама там имаше доколкото знам и даване на пари за другото дети и да видиш майката като повдигна въпроса защо нейното не е било прието как набързо го приеха!
  Аз още доникъде пък не съм с документите, че трябва и двамата с мъжа ми да семняме лични карти  ooooh! Аз Ева смятам да я запиша дано да я приемат де като стане на 2 години - май месец. Така че до края на януари смятам да подам документите, пък каквото стане.
 Зайо много хубаво изглежда - дано да ви е спокойно и весело там  бързо да се адаптирате!
 Алекс добре с се завърнала в темичката ни!
 Рада и Бела са големи бонбони!  Simple Smile
 Стаси как е свикна ли Евгени с яслата?
 За гърнето Ева сяда, но май го ползва само като столче, че с търси и играчки и нищо не прави в него, затова още рядко я слагам на него.
Виж целия пост
# 89
Здравейте и от мен !
Аз малко се позагубих , но пък не съм пропуснала нищо - успявах да чета  Heart Eyes
На купонджийките тази нощ пожелавам весело изкарване и още утре очаквам да споделят по някой и друга клюкина  Hug
При нас новото е , че сменихме квартирата - миналата събота се пренесохме , но едва тези дни успях да подредя всичко по местата си. Сега си търсим нови приятелчета , но тук има много дечица около възрастта на Зарко ,така че няма да е трудно. Идващите дни ще ходя да подавам документи за ясли и градина. Дано го приемат , че през май ще се връщам на работа. В тази връзка да се похваля , че днес ме поканиха на Коледното парти на моята фирма . Ще бъде в някакъв хотел на язовир Батак през първият уикенд на декември. От сега съм се притеснила как свекитата ще се справят със Зарко за два дена , че се гласим да го водим на Пазарджик , а майка му да разпусне малко  Laughing
Зайо , много добре изглежда бъдещото ви местожителство. Очаквам да пуснеш снимки на прословутите им крави  Grinning
Честити ходещи крачета на малката Рада с новата прическа - кукла е голяма.
Ванче , а Бела с тез изписани вежди ще я изям  Heart Eyes
И нашата педиатърка ми се обади , че й е дошъл Пентаксима , да го слагаме вече. Обаче и дума не каза за прословутата пневмококова ваксина , дето ми я изкара безплатна и за нас - само ме накара да се надявам напразно . Тия дни Заприн да си взема отпуска та да комбинираме ваксинирането с едно посещение при хирурга за моите нокти на краката. Лятото като ходех с боси крака беше добре , но като сложих затворените обувки и пак ми се разраниха ноктите.
За гърнето какво да ви кажа , и Зарко все още го ползва само за игра. Има време до май да започне да го ползва по предназначение  Peace
Ами това е за сега. желая ви лека нощ и спокойни дечица  Hug

П.П. Някой знае ли къде се е Смехоранка , че нещо май ми се губи  newsm78 Имам някакъв спомен , че Ицко пак беше болничък , дано не това е причината да не пише ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия