Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 247
  • 766
# 135
Здравейте
Искам да попитам до колко дни се изплаща последния болничен,който се издава от педиатъра за 47 дни. Понеже моят е подаден още на 16 .12.2010 а като проверя в НОИ ми излиза че е в процес на изплащане  Thinking немога да разбера какво означава това?
Виж целия пост
# 136
Здравейте
Искам да попитам до колко дни се изплаща последния болничен,който се издава от педиатъра за 47 дни. Понеже моят е подаден още на 16 .12.2010 а като проверя в НОИ ми излиза че е в процес на изплащане  Thinking немога да разбера какво означава това?
До 15 раб. дни ако всичко е наред. По-добре пишете един имейл.
Виж целия пост
# 137
Да попитам и аз нещо.Имах един проблемен болничен от 11,11,2010 до 06,01,2011,още не са го изплатили Twisted Evil,но в момента се обработва,така че съм оптимист.Интересува ме сега парите за ноември,декември и януари ли ще ми изплатят newsm78 Това е последният ми болничен от 06.01 трябваше вече да съм в майчинство.
Виж целия пост
# 138
Да попитам и аз нещо.Имах един проблемен болничен от 11,11,2010 до 06,01,2011,още не са го изплатили Twisted Evil,но в момента се обработва,така че съм оптимист.Интересува ме сега парите за ноември,декември и януари ли ще ми изплатят newsm78 Това е последният ми болничен от 06.01 трябваше вече да съм в майчинство.

парите за януари през февруари

трябва да получиш за номври и декември

парите от 6 до 30 януари края на февруари,ако няма закъснение от страна на работодателят
фвруари-до 5 март и така до 5 число до края на 410 те дни


Здравейте
Искам да попитам до колко дни се изплаща последния болничен,който се издава от педиатъра за 47 дни. Понеже моят е подаден още на 16 .12.2010 а като проверя в НОИ ми излиза че е в процес на изплащане  Thinking немога да разбера какво означава това?

с пик провери на получени суми

явно вече имаш нещо преведено по него или утре ще ти преведат
Виж целия пост
# 139
Elfita   Hug голямо благодаря
 
Виж целия пост
# 140
Момичета, искам да ви попитам в Коя наредба се урежда това до колко дни на календарна година за болнични листове се изплащат обезщетения ( 40 дни на година и 60 за дете)?
Виж целия пост
# 141
Момичета, искам да ви попитам в Коя наредба се урежда това до колко дни на календарна година за болнични листове се изплащат обезщетения ( 40 дни на година и 60 за дете)?

Наредба за медицинската експертиза и КСО. В Наредбата е посочено до 40 дни еднолично за година, а в КСО е упоменато, че се изплащат до 60 дни в една календарна година за гледане на дете до 18год.
Виж целия пост
# 142
Искам да питам дали има някаква санкция за работодателя, като не подаде навреме болничните листове за майчинството?
Аз родих на 5.01 и му дадох листа от болницата на 10.01, а още не го е подал и няма да може да ми преведат парички началото на Февруари. Sad
Виж целия пост
# 143
Искам да питам дали има някаква санкция за работодателя, като не подаде навреме болничните листове за майчинството?
Аз родих на 5.01 и му дадох листа от болницата на 10.01, а още не го е подал и няма да може да ми преведат парички началото на Февруари. Sad
Болничен, започващ през януари трябва да се подаде в НОИ чак след като се внесат осигуровки и декларация обр. 1 за януари. Така, че още е рано и работодателя не е нарушил нищо.
Виж целия пост
# 144
Здравейте, моля за помощ по следния проблем: Бременна съм в 35 седмица, от 05.11.2010г. съм в болнични и все още не съм получила никакви обезщетения, статуса на болничния в страницата на НОИ е "в момента се обработва". В началото на януари звънях да ги питам защо се бави изплащането на обезщетението и ми казаха, че е имало грешка в Декларация 1 и затова се бавят нещата, коригираната Декларация била вече при тях, но трябвало да проверят нещо и тогава. Мина целия януари нищо и миналия понеделник реших пак да се обадя в НОИ. Попаднах на изключително припрян господин, който ми отговори, че не е изплатен болничния и скоро няма да бъде, защото данните били подадени за няколко месеца наведнъж, ако не се налагало да ползвам обезщетение няма проблем, но щом трябва да ми плащат обезщетения  това ощетявало НОИ и затова трябвало да се извърши проверка на фирмата и тогава ще се реши дали изобщо ще ми се изплати болничния. Фирмата е подадена за проверка, но кога ще бъде проверена не се знае, нямало фиксиран срок. До изясняване на случая нямало да ми се изплати нищо. НО след този болничен /от 05.11 до 09.12/ имам продължение от 09.12 до 14.12, после друго продължение от 14.12 до 17.01 и т.н. Та изплащането на първия болничен за 34 дни е спряно, втория за 5 дни е изплатен и третия за 33 дни пак е спрян, в което няма логика. От 02.02 ми е болничния 45 дни преди термин и господинът от НОИ каза, че и той няма да ми бъде изплатен докато не излезе заключение от проверката. МОЛЯ посъветвайте ме какво да правя от 3 месеца не съм взела 1 стотинка /нито заплата нито болнични/ и както изглежда скоро няма да взема, а разчитах на тези пари за пазаруване за бебето. Мога ли да ускоря по някакъв начин нещата, да се извършва тази проверка и да се изясни ситуацията. Благодаря, предварително

 
Виж целия пост
# 145
Здравейте! Радвам се,че открих темата. Имам проблем с болничния-сина ми си с4упи крака на 26.12, от 1 януари имам издаден болни4ен от педиатърката за 14 дена,после на комисия за о6те 30 дена до 16 февруари ми е болничния.Все още няма предоставен никакъв болничен в НОИ.Дали от работата ми още не са го занесли,а чакат да изплатят февруарските заплати и тогава да ги занесат и двата  newsm78. Притеснена съм ,зашото се очертава почти 2 месеца да съм без ,каквито и да е пари.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 146
щом не ги виждаш на сайта значи не са представени
от работата могат да направят това целия февруари-т.е чакаш
Виж целия пост
# 147
щом не ги виждаш на сайта значи не са представени
от работата могат да направят това целия февруари-т.е чакаш
Мерси за бързия отговор   bouquet
Виж целия пост
# 148
Да напиша и аз нещо,ако с това мога да помогна на някой.Последният ми болничен лист,който бе сгрешен се оправи точно за 1 месец,след постоянно звънене от мен в НОИ,оправиха си го от там аз не съм носила нищо никъде Peace
Виж целия пост
# 149
Здравейте,
имам следния проблем..имах болничен от 27.12.2010 год-4 -ри дни /бяхме в болница в детето/..след което джипито ми издава друг от 03.01.2011 до 7.01.2011 - 5 дни за мен ,защото и аз след болницата изкарах същия вирус...Сега получавач писмо ,че втория болничен е даден за проверка /обжалване защото предходния ден е бил неработен,а преди това лицето е било с друга диагноза...на практика е така ..защото детето беше с една диагноза,а аз с друга...единия болничен е за гледане на дете ,а другия за мен...
За първи път ми се случва това..наистина ли няма да ми бъде изплатен втория болниче?и защо заради грешката на джипито ,трябва да плащам аз?
Благодаря предварително за отговора  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия