Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 250
  • 766
# 465
кой те излъга,че дните за гл на дете са 40 ?

дните са 60 като дните в болницата не ти се броят към тези 60 дни
от болничния първите 3 работни дни ще ти плати работателят,а останалото от НОИ.плащата се само работните дни,без събота,недея и официалните празници
Eдно уточнение - дните в болница не се броят ако детето е под 3 год. /КСО чл. 45, ал. 1, т. 4/
Виж целия пост
# 466
moche,личният лекар/педиатърът може да ти издава до 40 дни годишно болнични.След това взимаш с лекарска комисия за теб или за детето.За детето имаш 60 дни,за теб 180 дни.Такъв е принципа.Ако надвишиш дните за гл на дете,болничен ще ти издават,но няма да ти го плащат

Вива,уточнението е важно.Детето на moche е било под 3 г,когато са били в болница.Но трябва да знае как да ги брои занапред
Виж целия пост
# 467
Благодаря ви!много Сега видях отговора на Elfita и погледнах КСО - чл. 45 ал. 1 т. 2 посочва 60 дни. Е, това вече е дрго нещо  Peace
Виж целия пост
# 468
Значи, ако правилно съм разбрала, сега като съм надвишила 40 дни, имам право на още 20 за детето обаче задължително трябва да ги взема от лекарска комисия, така ли? Т.е. от тук нататък до края на годината разболее ли се, болничния се издава от комисия?
Виж целия пост
# 469
Ами аз значи не съм ги надвишила, защото част от тях са издадени не от личния лекар, а от комисия?
Виж целия пост
# 470
Значи, ако правилно съм разбрала, сега като съм надвишила 40 дни, имам право на още 20 за детето обаче задължително трябва да ги взема от лекарска комисия, така ли? Т.е. от тук нататък до края на годината разболее ли се, болничния се издава от комисия?

ако си надвишила 40 те дни,издавани еднолично,да,от тук нататък с комисия
надвишила и си ги?дългия болничен от 23 дни ти е с комисия

не си надвишила-преброй си ги пак.но болничния от комисията не го смяташ,защото не е издаден еднолично
Виж целия пост
# 471
 но болничния от комисията не го смяташ, защото не е издаден еднолично
[/quote]
и аз така си мисля. Ще броим пак.
Виж целия пост
# 472
Здравейте искам да попитам нещо свързано с прословутите изплащания на болничните ....това че закъсняват с доста време ...вече се разправях с шефчето .... просто е забавил да го внесе в срок .Но друго ми е питането значи аз съм в 6тия месец от септември официално не се водя на работа.Иначе мойта залата  като продавач консултант в магазин за алкохол и цигари по договор се водя на 400 лева ..т.е. от последните 6 месеца се водя на толкова иначе беше на 335 лева .Работя в тази фирма вече две години ..... сега края на месеца правя две години..Досега съм си взимала само веднъж болничен за седмица и ми бяха изплатили близо 30 лева.Не знам как точно става това с изплащанията за 30 клендарни дни ми преведоха 241 лева не разбирам как толкоз нещо малко малко ми се ториха не че очаквах да си ми преведат колкото ми е официялната заплата от 400 лева ни но 240 лева ...
Незнам колко процента ми се превеждат,че колкото и да го смятам не  ми излизат сметките ...от НОЙ не ми дават информация а шефат ми не е в България за извесно време ..жена му внася болничните  ..както и да  е и тя незнаела.
Надявам да има някой да ми помогне.... Благодаря Предварително !  Simple Smile
Виж целия пост
# 473
Здравейте искам да попитам нещо свързано с прословутите изплащания на болничните ....това че закъсняват с доста време ...вече се разправях с шефчето .... просто е забавил да го внесе в срок .Но друго ми е питането значи аз съм в 6тия месец от септември официално не се водя на работа.Иначе мойта залата  като продавач консултант в магазин за алкохол и цигари по договор се водя на 400 лева ..т.е. от последните 6 месеца се водя на толкова иначе беше на 335 лева .Работя в тази фирма вече две години ..... сега края на месеца правя две години..Досега съм си взимала само веднъж болничен за седмица и ми бяха изплатили близо 30 лева.Не знам как точно става това с изплащанията за 30 клендарни дни ми преведоха 241 лева не разбирам как толкоз нещо малко малко ми се ториха не че очаквах да си ми преведат колкото ми е официялната заплата от 400 лева ни но 240 лева ...
Незнам колко процента ми се превеждат,че колкото и да го смятам не  ми излизат сметките ...от НОЙ не ми дават информация а шефат ми не е в България за извесно време ..жена му внася болничните  ..както и да  е и тя незнаела.
Надявам да има някой да ми помогне.... Благодаря Предварително !  Simple Smile


отиваш в НОИ,вадиш ПИК код и на сайта на НОИ виждаш какво ти е положението
Виж целия пост
# 474
И аз подкрепям това за ПИК.Както ти е казала елфита:
отиваш в НОИ,вадиш ПИК код и на сайта на НОИ виждаш какво ти е положението
От там насетне може да видиш за колко дни ти са изплатени- може да се окаже,че болничният е за 30 дни,но календарно да обхваща период от два месеца. Тогава ти изплащат това,което е за единия месец,а следващия път за другия.
Може и да видиш действително върху колко лева са ти внасяни осигуровки.
Виж целия пост
# 475
Оххх Благодаря много ...тези дни ще отида и ще си поискам...
Но въпроса ми е нещо плаща ли се да знам и от къде точно се получава този код?
Виж целия пост
# 476
Не нищто не се плащта просто отиваш в Нои и казваш,че искаш да си изкараш Пик код.
Виж целия пост
# 477
Не се плаща, става бързо, искат ти само личната карта. Много е полезно да си го имаш кода. Влизаш и виждаш какво е изплатено и какво не, и т.н.
Виж целия пост
# 478
Но въпроса ми е нещо плаща ли се да знам и от къде точно се получава този код? [/b][/size]

Ако си в София, Стамболийски НОИ - първи етаж, вдясно, в дъното. Става за 1 минута!
Виж целия пост
# 479
   Здравейте!
    Къде точно трябва да проверя за внесен болничен в сайта на нои (имам си ПИК- кода и за социалното осигуряване и паричните обезщетения ми ясно, но не мога да се ориентирам със самите документи).Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия