Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 250
  • 766
# 480
   Здравейте!
    Къде точно трябва да проверя за внесен болничен в сайта на нои (имам си ПИК- кода и за социалното осигуряване и паричните обезщетения ми ясно, но не мога да се ориентирам със самите документи).Благодаря!

Справки
Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане
Виж целия пост
# 481
Добър ден, момичета  Simple Smile

Имам следния проблем - неизплатен болничен от преди 2 месеца, мотаене от страна на работодателя и накрая се оказва, че той изобщо не е подаден в НОИ.Причината естествено са неплатени данъци на фирмата.Въпроса ми е, дали ако подам жалба в НОИ-София ще реагират и ще направят проверка, като фирмата не е софийска? И изобщо може ли да се докаже нещо ? Ако има запознати ще съм благодарна да ми отговорят  Simple Smile

Хубав ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 482
Добър ден, момичета  Simple Smile

Имам следния проблем - неизплатен болничен от преди 2 месеца, мотаене от страна на работодателя и накрая се оказва, че той изобщо не е подаден в НОИ.Причината естествено са неплатени данъци на фирмата.Въпроса ми е, дали ако подам жалба в НОИ-София ще реагират и ще направят проверка, като фирмата не е софийска? И изобщо може ли да се докаже нещо ? Ако има запознати ще съм благодарна да ми отговорят  Simple Smile

Хубав ден на всички   bouquet
Може да подадете жалба в НОи, ате да я препратят до съответното поделение /Пловдив, Варна, Бургас и т.н./. Може да подадете жалба по ел. поща директно до територ. поделение на НОИ, към което е фирмата.
Виж целия пост
# 483
Здравейте, аз имам едно въпросче: бременна съм в 8 м. и днес видях, че са ми превели част от паричките от болничния, но за м. октомври имам два болнични - първия е 12 - дневен от личния лекар, а втория е от доки от ЖК, та въпросът ми е първите три дни от първия болничен не се ли плащаха и съответно превеждаха   директно от работодателя
Ако някой е наясно много бих се радвала да ми отговори, тъй като сега съм в голяма чуденка и не знам преведената сума от кого е и каква част от болничния покрива Thinking
Виж целия пост
# 484
Здравейте, аз имам едно въпросче: бременна съм в 8 м. и днес видях, че са ми превели част от паричките от болничния, но за м. октомври имам два болнични - първия е 12 - дневен от личния лекар, а втория е от доки от ЖК, та въпросът ми е първите три дни от първия болничен не се ли плащаха и съответно превеждаха   директно от работодателя
Ако някой е наясно много бих се радвала да ми отговори, тъй като сега съм в голяма чуденка и не знам преведената сума от кого е и каква част от болничния покрива Thinking

първите три работни дни на всеки първичен болничен за общо заболяване се заплащат от работодателят ти
извади си пик код,за да видиш колко са ти превели от НОИ
Виж целия пост
# 485

първите три работни дни на всеки първичен болничен за общо заболяване се заплащат от работодателят ти
извади си пик код,за да видиш колко са ти превели от НОИ
Много благодаря, още утре мислех да отида до НОИ да си извадя ПИК Simple Smile
Виж целия пост
# 486
Здравейте момичета! Може би въпросът ми не е точно за тук, но съм изключително притеснена, а и не можах да получа отговори от НОИ. В болнични съм след прекарана тежка операция в продължение вече на 180 дни / от 27.04.11 до 24.10.11/. Вчера 15.11.11 г. минах през ТЕЛК и получих експертно решение за продължаване на болничният. Същият ден малко по-късно получих писмо от НОИ, че болничният ми за м. септември е спрян от производство поради установена нередност. Предполагам, проблема се състои в това, че преди операцията съм била в болница с друга диагноза, но така или иначе ЛКК ми смятаха 180 дни след постъпването ми в болница за операция. Притеснена съм, тъй като не знам има ли грешка и как ще се оправят нещата. Интересува ме най-вече колко е законоустановеното време за преразглеждане на въпросният болничен, в момента той е изпратен за проверка в ТЕЛК? И ще има ли проблем за болничният който сега ми е издаден от ТЕЛК? Надявам се някой да е запознат и да получа бърз отговор, защото от НОИ нямам никаква информация към момента. Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 487
3654,мисля че ТЕЛК трябва да се произнесе до 1 м.Обаче впечатлението ми е,че ги бавят доста повече.Вероятно си преминала лимита на дни от ЛКК.Защо не напишеш какво пише точно в писмото-каква е причината.
Виж целия пост
# 488
Благодаря ти Elfita! Проблема е както предполагаш. В болнични съм след прекарана тежка операция в продължение вече на 180 дни / от 27.04.11 до 24.10.11/. Вчера 15.11.11 г. минах през ТЕЛК и получих експертно решение за продължаване на болничният. Същият ден малко по-късно получих писмо от НОИ, че болничният ми за м. септември е спрян от производство поради установена нередност. Предполагам, проблема се състои в това, че преди операцията съм била в болница с друга диагноза, но така или иначе ЛКК ми смятаха 180 дни след постъпването ми в болница за операция. Притеснена съм, тъй като не знам има ли грешка и как ще се оправят нещата. Интересува ме най-вече колко е законоустановеното време за преразглеждане на въпросният болничен, в момента той е изпратен за проверка в ТЕЛК? И ще има ли проблем за болничният който сега ми е издаден от ТЕЛК?
Виж целия пост
# 489
Благодаря ти Elfita! Проблема е както предполагаш. В болнични съм след прекарана тежка операция в продължение вече на 180 дни / от 27.04.11 до 24.10.11/. Вчера 15.11.11 г. минах през ТЕЛК и получих експертно решение за продължаване на болничният. Същият ден малко по-късно получих писмо от НОИ, че болничният ми за м. септември е спрян от производство поради установена нередност. Предполагам, проблема се състои в това, че преди операцията съм била в болница с друга диагноза, но така или иначе ЛКК ми смятаха 180 дни след постъпването ми в болница за операция. Притеснена съм, тъй като не знам има ли грешка и как ще се оправят нещата. Интересува ме най-вече колко е законоустановеното време за преразглеждане на въпросният болничен, в момента той е изпратен за проверка в ТЕЛК? И ще има ли проблем за болничният който сега ми е издаден от ТЕЛК?

Ще върнат болничния с писмо до работодателя. Той ще ви извика да го веземете. Трябва да го занесете на ЛКК-то да го поправят. ТЕЛК трябва да ви издадат болничен за разликата в дните или за този период да си пуснете отпуск.
В най-добрия случай ще ви забавят обезщетението от НОИ. Времето зависи от това, който бързо се реагира по веригата.
В най-лошия случай ще ви забавят обезщетението от НОИ и ще се наложи да си пуснете неплатен отпуск и няма да имате доход за разликата в дните
Виж целия пост
# 490
Благодаря ти Elfita! Проблема е както предполагаш. В болнични съм след прекарана тежка операция в продължение вече на 180 дни / от 27.04.11 до 24.10.11/. Вчера 15.11.11 г. минах през ТЕЛК и получих експертно решение за продължаване на болничният. Същият ден малко по-късно получих писмо от НОИ, че болничният ми за м. септември е спрян от производство поради установена нередност. Предполагам, проблема се състои в това, че преди операцията съм била в болница с друга диагноза, но така или иначе ЛКК ми смятаха 180 дни след постъпването ми в болница за операция. Притеснена съм, тъй като не знам има ли грешка и как ще се оправят нещата. Интересува ме най-вече колко е законоустановеното време за преразглеждане на въпросният болничен, в момента той е изпратен за проверка в ТЕЛК? И ще има ли проблем за болничният който сега ми е издаден от ТЕЛК?
А решението на ТЕЛК от коя дата е?
Виж целия пост
# 491
Решението на ТЕЛК е с дата 15.11.2011 и с него ми се продължават болничните от 24.10.2011, а проблемният болничен е за септември, предполагам същият проблем ще стои и с болничния за октомври, просто съм страшно притеснена, оставам без абсолютно никакви доходи, всичко се бави, дори не мога да си взема лекарствата.
Виж целия пост
# 492
Само да вметна, че от датата на получаването на писмото с върнатия болничен, трябва да се отреагира в срок от седем дена. Моя предния месец го върнаха и счетоводителката спомена за този срок Peace
Виж целия пост
# 493
Моя още не е върнат, а е изпратен от НОИ в ТЕЛК и последните трябва да решат какво ще го правят, въпросът е, че за вземането на това решение трябва все пак да има някакъв срок, а аз не знам какъв е точно.
Виж целия пост
# 494
Моя още не е върнат, а е изпратен от НОИ в ТЕЛК и последните трябва да решат какво ще го правят, въпросът е, че за вземането на това решение трябва все пак да има някакъв срок, а аз не знам какъв е точно.
Предполагам, че щом след това имате издадени болнични от ТЕЛК и за този няма да има проблем да бъде потвърден. ТЕЛК бавят нещата, че имат много работа. Мисля, че законовия срок е един месец /както Елфита е споменала/. Ако трябва потърсете телефон на ТЕЛК. Обяснете нещата и може да имате късмет за по-бързо производство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия