Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 250
  • 766
# 420
Освен ако няма някакви съвсем пресни промени през последните 3 месеца.

няма промени
Виж целия пост
# 421
Момичета, да сте имали случай НОИ да са изчислили грешно болничен. Аз съм само осигуряваща се върху 420 лв. поради здравни проблеми лежах по болници и имам два болнични от 01.06 до 01.07. и вторият от 26.06 до 26.07. Сумата която ми преведоха ми се стори нереално ниска. Днес си взех ПИН е какво да гледам изчислили ми за м. юни, който е пълен работен месец - 22, само 16 дни. Разлика в по-малко дни 6 - по-малко преведена сума около 100 лв. Ох, пак се имаме разправии. На някого случвало ли му се такова чудо?
Миличка,защо не даде още малко инфо?
Тук има застъпване на болничните и зависи как е подадено в НОИ.Дните от 26.06 до 01.07 се дублират?
Защо са по малко трябва да проследите какво и как сте подали вие или този,който се занимава с това.
Моля,който е наясно да отговори на момичето по същество.
Ако ти си оправяш сама нещата отиваш в НОИ в града си и питаш,няма да те изядат.Иначе чакаш следващия превод или пък някой отказ,защото така написано действително има застъпване.
И важно е за какво са болничните,за да се види какъв е процента на плащане на болничен.Един е за общо заболяване,друг за бременност и раждане?
Виж целия пост
# 422
Момичета, да сте имали случай НОИ да са изчислили грешно болничен. Аз съм само осигуряваща се върху 420 лв. поради здравни проблеми лежах по болници и имам два болнични от 01.06 до 01.07. и вторият от 26.06 до 26.07. Сумата която ми преведоха ми се стори нереално ниска. Днес си взех ПИН е какво да гледам изчислили ми за м. юни, който е пълен работен месец - 22, само 16 дни. Разлика в по-малко дни 6 - по-малко преведена сума около 100 лв. Ох, пак се имаме разправии. На някого случвало ли му се такова чудо?

Пишете им по ел. поща. Посочете име, ЕГН и период на болничните.

на момичето е отговорено по същество-това трябва да направи

всичко друго ще бъдат догадки от наша страна и забавяне на коригиране на грешката,ако има такава
Виж целия пост
# 423
А вие писали ли сте им?
И чакали ли сте за отговор?
Не винаги са експедитивни,затова повтарям,ако има възможност да отиде до местното НОИ, тя или счетоводителят.
Виж целия пост
# 424
А вие писали ли сте им?
И чакали ли сте за отговор?
Не винаги са експедитивни,затова повтарям,ако има възможност да отиде до местното НОИ, тя или счетоводителят.

да,доста пъти-винаги са ми отговаряли бързо и коректно
доста момичета също пишат по наш съвет и са доволни,защото изненадващо за тях им се обръща внимание и коригират проблема само с един мейл.без да се разкарват

ако начина не беше изпробван,нямаше да съветваме така момичетата
Виж целия пост
# 425
А вие писали ли сте им?
И чакали ли сте за отговор?
Не винаги са експедитивни,затова повтарям,ако има възможност да отиде до местното НОИ, тя или счетоводителят.
От НОИ са длъжни да отговорят в 7 дневен срок за писма по ел. поща и в 14 дневен за писма по обикновената поща. Носят административна отговорност ако не спазят срока.
Аз лично смятам, че от Пловдив стриктно си спазват сроковете. Поне с тях ми се налага да контактувам.
Виж целия пост
# 426
Здравейте Simple Smile В сайта на НОИ ми пише, че документа се обработва.Това значи ли, че скоро ще си получа паричките за месец август от първия ми болничен(45 дни преди термин) ? Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 427
Здравейте Simple Smile В сайта на НОИ ми пише, че документа се обработва.Това значи ли, че скоро ще си получа паричките за месец август от първия ми болничен(45 дни преди термин) ? Благодаря предварително Simple Smile

Би трябвало да си получите парите в определения срок, но може да има и забавяне. Ако се забавят след срока звъннете по телефона или пишете ан мейла
Виж целия пост
# 428
Ами то няма срок...Вие всъщност къде гледате?Аз като вляза в сайта давам на справки и след това на "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане" ... И ми пише само , че документа се обработва ...
Виж целия пост
# 429
Срока е до 15 работни дни от представяне на документите в НОИ
Виж целия пост
# 430
Здравейте,
бих искала да попитам след като вероятния термин е с дата 05.11. 2011 г., от коя дата трябва да е 45 дневния отпуск преди раждането? От 21.09. или 22.09?

Благодаря!
Виж целия пост
# 431
Здравейте,
бих искала да попитам след като вероятния термин е с дата 05.11. 2011 г., от коя дата трябва да е 45 дневния отпуск преди раждането? От 21.09. или 22.09?

Благодаря!

имаме калкулатор на сайта
датата на термина не влиза и 45 дневния ти започва на 21 септември т.е днес
отиди на ЖК то да ти го издадат
Виж целия пост
# 432
много благодаря за отговора, тя ве4е го написа но с дата 22.09. и понеже бях в калкулатора и се усъмних, реших и да попитам... явно трябва да го поправи защото ще го върнат...
Виж целия пост
# 433
много благодаря за отговора, тя ве4е го написа но с дата 22.09. и понеже бях в калкулатора и се усъмних, реших и да попитам... явно трябва да го поправи защото ще го върнат...

няма да го върнат заради това,че започва от 22 ри
вече от тук нататък обаче трябва да съблюдаваш трите ти болнични да са общо за 135 календарни дни
Виж целия пост
# 434
благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия