Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 247
  • 766
# 615
здравейте, бременна съм и съм в болничен от 10.02 до 22.02, оттам от 23.02 до 22.03 и от 23.03 до 21.04. Утре превеждат заплата вече за месец март,обаче аз още не съм получила парите за февруари. В сайта на НОИ е отбелязано, че болничните  в момента се преглеждат, и това е от 13.03. Нормално ли е такова забавяне, и ако не, към кого да се обърна-работодателя или НОИ? Писах им във форума,но там никой не ми отговори Sad
Виж целия пост
# 616
здравейте, бременна съм и съм в болничен от 10.02 до 22.02, оттам от 23.02 до 22.03 и от 23.03 до 21.04. Утре превеждат заплата вече за месец март,обаче аз още не съм получила парите за февруари. В сайта на НОИ е отбелязано, че болничните  в момента се преглеждат, и това е от 13.03. Нормално ли е такова забавяне, и ако не, към кого да се обърна-работодателя или НОИ? Писах им във форума,но там никой не ми отговори Sad

да,нормално е-забавяне освен това няма
НОИ имат 15 работни дни да реагират от датата на представяне на болничния ти в НОИ т.е от 13 ти март
Виж целия пост
# 617
благодаря много за бърз отговор Hug
Виж целия пост
# 618
Здравейте,искам да ви попитам-след като работодателят подаде Декларация 1(дано не бъркам..тази която се подава в началото на 2-та год. майчински),обвързано ли е след това изплащането на майчинските с  подаване на някакви документи или осигуровки  от негова стртана?Задавам този въпрос,защото счетоводителката на фирмата,която ме осигурява движи нещата винаги в последния срок.Първата ми година майчински изтече на 30-ти януари,а все още не ми е подадена декларацията ooooh!
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 619
Здравейте,искам да ви попитам-след като работодателят подаде Декларация 1(дано не бъркам..тази която се подава в началото на 2-та год. майчински),обвързано ли е след това изплащането на майчинските с  подаване на някакви документи или осигуровки  от негова стртана?Задавам този въпрос,защото счетоводителката на фирмата,която ме осигурява движи нещата винаги в последния срок.Първата ми година майчински изтече на 30-ти януари,а все още не ми е подадена декларацията ooooh!
Благодаря предварително!

да,обвързана си всеки месец с Д1-осигуровките
а декларацията за втората година се подава еднократно
вземи си пик,за да следиш нещата на сайта на НОИ.или вече имаш пик
явно счетоводителката закъснява и то доста
Виж целия пост
# 620
Благодаря за бързия отговор HugАко са само осигуровките,шефът ми казва че ги плаща он лайн.
Имам пик,но за по-сигурно вчера и до НОИ ходих,та там ми казаха,че не е подадена тази декларация.Това Д1 последно осигуровките ли са или..направо се обърках ooooh!След това се обадих на счет. и тя ми каза,че не е бавила нищо,защото крайният срок бил 31-ви.
Виж целия пост
# 621
Благодаря за бързия отговор HugАко са само осигуровките,шефът ми казва че ги плаща он лайн.

първо трябва да ти представят декларацията за втората година
дано да са я внесли в НОИ
Виж целия пост
# 622
Здравейте.Незнам къде да си задам въпроса,затова реших тук.Имам ПИК код с който да си проверявам движението на болничните обаче не мога и не мога да вляза Close,мъча се от няколко дни ,въвеждам егн и пик кода и ми изписва- Грешна комбинация ЕГН-Персонален идентификационен код.
Как по дяволите ства влизането Twisted Evil?

Цитирам се ,обаче въвеждам всичко правилно и пак не става  Twisted Evil........
Виж целия пост
# 623

Цитирам се ,обаче въвеждам всичко правилно и пак не става  Twisted Evil........

Дарлинг,няма как да не става.Става.Да не би да си вадила нов код и сега да въвеждаш първия ти,който вече е невалиден
Отиди да си извадиш нов код,с който ще стане
Виж целия пост
# 624
Здравейте!

Имам един болничен, който покрива 3 дни от февруари и 2 от март. 3те дни е ясно, че от работодателя се поемат. НОИ следва да ми изплатят 2та дни. Имам ПИК и си следя нещата по справките. Болничният е входиран в НОИ на 06.03. По моите изчисления, трябваше да го изплатят до 26.03, нали така? Днес имах много изнервящ телефонен разговор с техен служител, който след цялата тарапана ми заяви, че болничният е изплатен вчера. Обаче не можа да ми даде отговор защо тогава по едната справка стои, че по случая са започнали плащания (с нулеви суми отдолу), а по другата - където пише, че са ти изплатили ХХ сума по болничния, ми излиза "липсват данни", т.е. няма изплатено.. Нито смс съм получила от тях, нито по сметката ми е пристигнало нещо. Как мога да проследя парите? И как мога да си искам лихвата за забава, защото закъсняха със срока? (освен ако не са си я изплатили доброволно де  Mr. Green).

Благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 625
усмихнатото,дай си точните дати на болничния
Виж целия пост
# 626
Здравейте!

Имам един болничен, който покрива 3 дни от февруари и 2 от март. 3те дни е ясно, че от работодателя се поемат. НОИ следва да ми изплатят 2та дни. Имам ПИК и си следя нещата по справките. Болничният е входиран в НОИ на 06.03. По моите изчисления, трябваше да го изплатят до 26.03, нали така? Днес имах много изнервящ телефонен разговор с техен служител, който след цялата тарапана ми заяви, че болничният е изплатен вчера. Обаче не можа да ми даде отговор защо тогава по едната справка стои, че по случая са започнали плащания (с нулеви суми отдолу), а по другата - където пише, че са ти изплатили ХХ сума по болничния, ми излиза "липсват данни", т.е. няма изплатено.. Нито смс съм получила от тях, нито по сметката ми е пристигнало нещо. Как мога да проследя парите? И как мога да си искам лихвата за забава, защото закъсняха със срока? (освен ако не са си я изплатили доброволно де  Mr. Green).

Благодаря предварително!   bouquet

Пише, че са започнали плащания, защото болничния е изчислен и е изплатена сума за февруари /макар и нулева/. Знам, че сигурно звучи глупаво, но не мога да го обясня по друг начин. Пише, че липсват данни, защото няма реално постъпила сума по сметката.
За двата дена от март парите ще получите до 15 раб. дни след подаване на декларация обр. 1 за март. Няма какви лихви да искате, защото реално срока не е изтекъл.
Виж целия пост
# 627
От 27.02.2012, да се яви на работа на 03.03.2012; предоставен на работодател на 05.03, входящ номер в НОИ от 06.03. Достатъчно ли е?  newsm78

Вива, мисля, че разбрах... Странно, защото бях звъняла по-рано тази седмица и една друга служителка се беше съгласила с мен, че срокът изтича на 26-ти  newsm78. Но ще си питам и в офиса кога са я подали тази декларация - те всъщност сега ще трябва да я подадат, може би... Благодаря!
Виж целия пост
# 628
От 27.02.2012, да се яви на работа на 03.03.2012; предоставен на работодател на 05.03, входящ номер в НОИ от 06.03. Достатъчно ли е?  newsm78

Viva_123 ви е отговорила
Виж целия пост
# 629
Цитат на: Усмихнатото link=topic=538433.msg21578063#msg21578063 date=о1333129168
От 27.02.2012, да се яви на работа на 03.03.2012; предоставен на работодател на 05.03, входящ номер в НОИ от 06.03. Достатъчно ли е?  newsm78

да,значи както е обяснила Вива ще се получи.дните за март чакаш през април-забавяне няма

защото има възможност и нищо да не ти плати НОИ,ако оставащите дни бяха събота и неделя
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия