Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 5

  • 116 247
  • 788
# 660
обадих се днес да питам дали трябва и бележка от борсата за тези 4 месеца който са ми давали обезщетение,и от община витоша казаха че никаква такава бележка не ми трябва-ЕВЕНТ или нещо такова-сега да ходя без бележка само с тр.книжка или някоя друга луда ще ме върне?
Виж целия пост
# 661
да попитам и аз бременна съм а съпруга ми не е в бг не работи тук се води безработен няма как да взема бележка за доходите му какво да направя за да взема майчинство еднократна помощ при бременност и тази която ти дават за родено дете
Виж целия пост
# 662
да попитам и аз бременна съм а съпруга ми не е в бг не работи тук се води безработен няма как да взема бележка за доходите му какво да направя за да взема майчинство еднократна помощ при бременност и тази която ти дават за родено дете
За родено дете не ти трябват бележки за доход. За останалите помощи варианта е съпругът ти да си напише една декларация, че за периодът от-до не е получавал доход...
Виж целия пост
# 663
благодаря
Виж целия пост
# 664
Сега чета за тези парични помощи, никой до сега не ми беше казвал за тях.
Аз в момента съм 45 дневен болничен преди раждане. Термина ми е на 27.10.
Въпросите са ми освен майчинството, което ще ми се плаща:
- имам ли право на еднократна помощ за бреманност?
- ще имам ли право на еднократна помощ при раждане на първо дете?
- ще имам ли право на месечни помощи за дете

Осигурявана съм до сега на пълни осигуровки.
-Тези помощи обвързани ли са с доходите на член от смейството?
Виж целия пост
# 665
:
- имам ли право на еднократна помощ за бреманност?-не
- ще имам ли право на еднократна помощ при раждане на първо дете?да,250 лв
- ще имам ли право на месечни помощи за дете
на детски ще имаш право,ако доходът на човек ви е равен или по-малък от 350 лв бруто

Виж целия пост
# 666
Защо на самотен родител,при подаване на документи за детските искат настанителна заповед в приемно семейство,при положение,че детето не е настанявано никога ,никъде,плюс това е вече пълнолетно ?
Виж целия пост
# 667
обадих се днес да питам дали трябва и бележка от борсата за тези 4 месеца който са ми давали обезщетение,и от община витоша казаха че никаква такава бележка не ми трябва-ЕВЕНТ или нещо такова-сега да ходя без бележка само с тр.книжка или някоя друга луда ще ме върне?

??????
Виж целия пост
# 668
обадих се днес да питам дали трябва и бележка от борсата за тези 4 месеца който са ми давали обезщетение,и от община витоша казаха че никаква такава бележка не ми трябва-ЕВЕНТ или нещо такова-сега да ходя без бележка само с тр.книжка или някоя друга луда ще ме върне?

??????
Иди без бележка...то луди има много.
Виж целия пост
# 669
Защо на самотен родител,при подаване на документи за детските искат настанителна заповед в приемно семейство,при положение,че детето не е настанявано никога ,никъде,плюс това е вече пълнолетно ?

няма причина да искат такава заповед щом детето се отглежда от родителя
да не би да не е разбрал какво искат
Виж целия пост
# 670
Защо на самотен родител,при подаване на документи за детските искат настанителна заповед в приемно семейство,при положение,че детето не е настанявано никога ,никъде,плюс това е вече пълнолетно ?

няма причина да искат такава заповед щом детето се отглежда от родителя
да не би да не е разбрал какво искат
hahahaМи верно има много луди!
Joy
Виж целия пост
# 671
Публикувана от: Elfita ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥

- ще имам ли право на еднократна помощ при раждане на първо дете?да,250 лв


-Има ли някакъв срок за подаването на тази декларация?
-Може ли мъжа ми да я подаде?
Виж целия пост
# 672


-Има ли някакъв срок за подаването на тази декларация? 3 години
-Може ли мъжа ми да я подаде?-да

нужните документи са

удостоверение за родените от теб деца-вадиш от служба ГРАО в общината
удостоверение за раждане оригинал
личните ви карти
молба образец
ще задържат оригинала на удостоверението за около седмица.при взимането му трябва да отидеш ти да се разпишеш на гърба му
Виж целия пост
# 673
лелеееее 3 години, многооооо
Благодаря за бързия отговор!
Виж целия пост
# 674
Момичета, имам нужда от малко разяснения. Четох изискванията, но искам да си ги персонбализирам максимално за моя случай, тъй като ще съм в София само за една седмица (от София съм, но временно живеем в друг град) и искам да съм максимално подготвена с всички документи, така че, да не ме връщат излишно.

Става дума за детските, ще обощя колкото мога в детайли нашето положение, ако може някой да ми синтезира, какво е нужно да си подготвя:

Аз съм в отпуск по майчинство, малкия ми син е на 11 месеца, този месец става на 1 година. По-голямата ми дъщеря е на 3 години и ходи на детска градина. Аз съм все още на 90-те% от дохода за първата година отглежда не на дете и това ни е единствения доход. Преди да родя се осигурявах на максимума 2000 лв. Най-високото ми обезщетение през тази година е било за 23 раб дни - 1289.90 лв. Мъжа ми не се води на работа от Август-Септември 2010 някъде, не е регистриран и в бюрото по труда. 4 членно семейство сме и ако смятам правилно не трябва да надвишаваме 1400 лв, нещо което при нас работи с пълна сила.

Какви документи е нужно аз да представя за себе си, за мъжа ми и за децата ми?
И за двете деца ли ще получавам или само за едно?
Има ли друго, което не се сещам да питам или обясня, а е важно в случая?

Много благодаря, на отзовалите си. Може и на ЛС ако смятате, че е спам.

 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия