Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е лечението с Флуанксол?
Какво е вегетативна дисфункция?
Може ли паническата атака да причини шизофрения?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е лечението с Флуанксол?
Флуанксолът е антидепресант, използван за лечение на депресия и тревожност. Въпреки че някои потребители във форума съобщават за липса на ефект или странични ефекти, важно е да се отбележи, че ефектът от лекарството може да варира от човек на човек. Винаги се консултирайте с лекар преди започване или спиране на приема на каквито и да било лекарства.
-
Какво е вегетативна дисфункция?
Вегетативната дисфункция е състояние, характеризиращо се с различни физически симптоми, като например сърцебиене, изтръпване на ръцете и краката, високо или ниско кръвно налягане, изпотяване и други. Това състояние често е свързано с тревожност и стрес. Важно е да се консултирате с медицински специалист за точна диагноза и лечение.
-
Може ли паническата атака да причини шизофрения?
Не, паническата атака не може да причини шизофрения. Това са различни психични състояния. Паническата атака е свързана със стрес и тревожност, докато шизофренията е сериозно психично разстройство, което включва нарушения в мисленето, възприятието и поведението. Важно е да се консултирате с психиатър или психолог за професионална оценка и лечение.
-
Какво е дереализация?
-
Какви са симптомите на паническо разстройство, панически атаки и как да се справим с тях?
Сигурна съм, че съм физически здрава, не съм хипохондрик , от фирмата ни правят изследвания всяка година... Не се страхувам, че ще се капична, ей тъй както си вървя. Но от няколко месеца насам не съм аз. Първо започна в метрото, само като ме притиснеха хората започвах да се задушавам.Аз работя далеч от къщи в Бизнес Парк София, софиянците ще се ориантират за разстоянието.Започнах да слизам на всяка спирка за да си поема дъх и чаках следващата мотриса.Видях, че не става с метрото и въпреки, че пътувам с 40 мин. повече, започнах с автобуса за да мога да сляза, когато ми прилошее.Отивах и се връщах за 2,30 часа от работа и то защото повечето спирки вървях пеша.Колеги се опитваха да ме карат с коли, и уж бях спокойна, докато се качим...в момента в който се затвореха вратите изпадах в ужас и молех да сляза. Не срам, не два съм преживяла, молейки да ме придружат, питайки какво ми е...мислех, че полудявам. Имах чувството, че всички ме гледат. Взех си отпуската, която ми беше останала...в къщи съм си аз, нямам грижи , не се задушавам, върша всичко и ми е приятно.Е наложи се да ида на прихиатър /да ме замъкнат/ , Агорафобия каза в най тежка фаза и се чудеше как съм прескочила предходните фази. Предписа ми Велаксин, Флуанксол+Ривотрил. Ривотрила го отсвихих още на първо четене в нета, не искам да се пристрастя към него. Другите ги пия по схема, но не излизам навън от 23.11 не съм си показвала носа.Добре ми е в къщи, една щастлива домакиня съм...мога да продължа и така, но това коренно ще промени живота ми. Сега съм болнични до януари, но си мисля, че едва ли ще мога да се върна на работа някога.... Все си мисля, че тази подла гадост ме издебна в момент, когато се отпуснах, дъщеря ми специално дете, е вече студентка, имаше страхотен бал, аз имам човек до себе си...Дали дълги години съм се сдържала, защото съм знаела, че няма кой да ми помогне...не зная и изведнъж съм се сринала. Агорафобия, ега ти гадостта бях го чувала само, никога не съм предполагала, че ще се случи на мен! Аз толкова много обичам да излизам и да пътувам. Мъжът до мен ми е дал пълна свобода, най вероятно няма да мога да се върна на работата, която обичам и това много ще се отрази на бюджета ни. Тая гадост ме сковава и не ми позволява да живея нормално! Не исках да става толкова дълго...извинявам се !
По какъв критерий мерят фазата ?
направи усилие и излез ако трябва просто обиколи блока и се прибери не се затваряй напълно ние сме с теб 

Много тъпо, но тя и цялата ситуация е тъпа. Момичета, скачала съм с бънджи, по едно време залитнах по рафтинга, правила съм какво ли не, никога не съм била страхливка, просто не мога да повярвам, че аз съм човека, който обмисля от един час как да слезе пред входа...
. Но се оправя.