Изневярата е факт

  • 26 844
  • 567
# 75
За това, че повечето оправдават "Еднократната " изневяра разбирам, но краткосрочна и дългосрочно - извинявам се. Какво означава това - да разбера на 2 месец и да чакам да станат 2 години че да го зарежа. Ми на кому е нужно това насилие  Mr. Green
Виж целия пост
# 76
Хора сме, изкушаваме се, допускаме грешки. Никой не е идеален.
А ти мислиш ли, че следващият ще е по-добър? Или си готова да прекараш остатъка от живота си сама, защото на мъжете не може да се има доверие? ...

Не могат да се сравняват хората, ако единят ме бие, не значи, че всички са такива. Доверие не бих имала само на този, който прави грешката, независимо каква е.
Иначе си права, хората правят грешки, убийците също казват - "допускаме грешки. Никой не е идеален", грешките си имат последствия и те явно са готови да ги понесат. Не казвам, че е лошо човекът до тях да прости, но трябва да е силен, ако не е, няма да стане.

Flip, ако са го обсъдили предварително, това вече не е лъжа, не е мамене зад гърба и т.н., нямам нищо против двойките, които имат отворен брак. Но при двойка със затворен, да знаеш, че ще му забиеш нож и въпреки всичко съзнателно да го направиш - не става.

... Обикновено се търси различната емоция, а това е нещо, което не зависи от партньора.

Именно. И затова е най-добре да бъде свободен и да се наслаждава на нещата, от които има нужда  Peace
Виж целия пост
# 77
Оф, айде стига с тези клишета, моля ви!
Човекът не е моногамно животно!Може и без причина и без да му липсва нещо в къщи да иска да прасне нещо странично!

Всички казвате, че няма да простите, ама на повечето не ви се е случвало да разбирате и дано да не ви се случва, щото после други песни ще си пеем тука.

По-съм склонна да повярвам, ако мъж каже че няма да прости, понеже на мъжете им е насаждано, че това да изневерят е в природата им и може да им се прости, а това жената да изневери не може. Всъщност обаче и мъжете и жените сме хора и не сме моногамни, от физическа гледна точка дори!!
Виж целия пост
# 78
Оф, айде стига с тези клишета, моля ви!
Човекът не е моногамно животно!Може и без причина и без да му липсва нещо в къщи да иска да прасне нещо странично!


Ето тук съм напълно съгласна. Както писах по-горе - понякога сексът е просто секс. Не е задължително да говори за проблемни отношения, за липса на любов, страст, тръпка, не е симптом на разпадащ се брак, а е просто секс. Две същества се привличат сексуално и преценяват, че могат да правят секс, без това да повлияе на семействата им, да им докара скандали или да ги вкара в латиноамерикански сериал. Защо да не го направят? Светът е голям, животът е един, нека сме реалисти.

Мнооооого мегаломанско ми се струва да вярваме, че всичко зависи или е свързано с нас. Ау, той е спал с друга, значи аз не му достигам, значи нещо между нас не е наред ... Глупости. Сексът с друга си е между него и другата. И ако му имам доверие, че ще го направи интелигентно, тоест няма да се забърква с общи познати или да си закачи някоя влюбчива чавка на главата, аз не се бъркам. Точно защото далеч не мисля, че трябва всяко негово действие, пряко или косвено, да бъде обвързано с моята личност.
Виж целия пост
# 79
vagabond, не може да слагаме всички под един знаменател, има и полигамни, и моногамни, хората са различни.
И нужно ли е всички да си счупим ръката, за да знаем, че ще боли? Или, ако сме си я чупили преди 10 г. и знаем как са се развили нещата, ще знаем какво ще стане, ако си я счупим и днес.
В крайна сметка за всеки човек правилното решение е различно, и всеки има право на мнение Peace
Виж целия пост
# 80
vagabond, не може да слагаме всички под един знаменател, има и полигамни, и моногамни, хората са различни.
quote]

Хората са станали моногамни, поради външни фактори, влияще в среата им, а не им е природно заложено, Не се сърди. Naughty
Виж целия пост
# 81
Хората са станали моногамни, поради външни фактори, влияще в среата им, а не им е природно заложено, Не се сърди. Naughty


Но и хората живеят в тази среда.Не ходят още по горите и пещерите да се праскат с който им падне!    Peace    
Виж целия пост
# 82
краси.мира, смесваш понятията. Семейството е едно, нуждата от разнообразие- друго. Нямат връзка.  

Не се сърди, човече, значи по твоята логика при първо провинение следва смяна на партньора. Издънили се- идва ред на следващият. И това може да се окаже един безкраен процес.
Хората не са строго полигамни или моногамни. В природата на всеки човек е да е сексуално привлечен от противоположния пол, независимо дали е обвързан емоционално.
Виж целия пост
# 83
Цитат
... праскат с който им падне!
Че кой се праска с който му падне? Joy
Виж целия пост
# 84
Да, така е, не ходят по горите, ходят по хотели. Едно нещо, когато се подтиска, като инстинктът, нагонът или както искате го наречете, избива нанякъде, при хората, това се нарича изневяра, но тъй като ние все още живеем с клишета от миналия век, няма как да го схванем и да разберем, че тези неща се случват и не са края на света.
Както когато си гладен, гладуваш, гладуваш, ходиш на фитнес, побъркваш се от упражнения и накрая се натъпкваш с всичко любими, което се сетиш!Природа... Tired
Виж целия пост
# 85
краси.мира, смесваш понятията. Семейството е едно, нуждата от разнообразие- друго. Нямат връзка.  
Нищо не смесвам.
За нашето семейство е важно да си създаваме разнообразието заедно.
Ако за друг е различно,о.к.  

Пп:От многото теми за бракове ,изневери и прочие тук оставам с впечатлението ,че повечето приемат семейството като вид работа,договор ,който са сключили:да делят разходите по домакинство,да делят отговорност за децата,да имат принос в дома ...а любовта и разнообразието трябва всеки да си осигурява сам.Т.е. ,едва ли не семейството и любовта нямат нищо общо.
Важното е мъжа/жената да се грижат за дома и децата, пък че търсят разнообразие ,секс и емоции навън,голяма работа.    Thinking  
Виж целия пост
# 86
Не разбирам някои работи - толкова теми: той не ме разбира, отчуждихме се, не ми помага, не се интересува от стремежите ми, не си говорим, не се чувствам обичана и желана, не ме желае, не го желая - но всички искат да си запазят брака/връзката. Но изневери ли - край, режат, няма да простят! Защо изневерята е по-непростима от отношенията, изгубили съдържание?
За мен останалото, което изброих  е по-обидно и тежко от изневярата.

Случи ми се, след 9 годишна връзка, детето ни беше на година и половина. Страдах, мъчно ми беше, но последното, което исках е да се разведа: бързо и веднага, да го "натиря". Напротив, опитвах да си запазя връзката, докато се убедих, че е невъзможно. Повечето пострадали постъпват така, когато става дума за дългогодишни отношения, любов, деца, общо минало, настояще, планове за бъдещето. Как се "реже" човек, който е споделял по-голямата част от света ти? Никак не е лесно, нито ти идва спонтанно от "вътре".
Има ли някоя, която веднага и убедено да е отсвирила дългогодишен партньор, бащата на децата си, защото е разбрала, че й е изневерил инцидентно?
Виж целия пост
# 87
vagabond, за мен всичко това са оправдания, измислени от полигамните, не те ангажирам да мислиш като мен  Peace

РЕНИ, хората в двойката се познават добре, ако нарочно и съзнателно нараняват другия с нещо, което знаят, че е важно за него, без значение дали е с думи, действия и т.н., еднократно, двукратно, многократно, болката е една. Някои могат да я понесат, други не. Не виждам какво чудно има Peace
Виж целия пост
# 88
Цитат
Веднъж ми каза, малкият де, "аз винаги искам да съм И с мама, И с тати".  Ние не се караме, не се дърпаме, като цяло сме си спокойно и щастливо семейство, Станислав винаги ни е виждал гушнати, целувка сутрин, целувка вечер...В един момент - хряс- с брадвата. Не ми се мисли какво бих му причинила
Вярно ,че всичко опира до характера на човека,но...я си представи ,че той наистина ти изневери.
Е,ще можеш ли след нещо подобно пак да   "Станислав да ви вижда гушнати,щастливи,целувки сутрин и вечер"?
Ще можеш ли да поддържаш ТЕЗИ ОТНОШЕНИЯ и след като любимия е решил ,че с друга му е по-добре?


Ако с друга му е "по-добре", нямаше да е с мене. Laughing
За другото вече съм отговорила. Непроменимо ми е мнението, Краси.мира, и знам за какво говоря, и не се шегувам, и не, не съм вързана финансово за него.

Шах с пешката! Laughing
Виж целия пост
# 89
Не знам. Честно - не мога да си го представя, особено във варианта - всичко изглежда ОК, пък разбирам от някъде, че е кръшнал. Когато човек не е в подобна ситуация е лесно да се каже - това ще е края, но случили се.... Едно е ясно, че вече никога нищо няма да е същото.


Мнооооого мегаломанско ми се струва да вярваме, че всичко зависи или е свързано с нас. Ау, той е спал с друга, значи аз не му достигам, значи нещо между нас не е наред ... Глупости. Сексът с друга си е между него и другата. И ако му имам доверие, че ще го направи интелигентно, тоест няма да се забърква с общи познати или да си закачи някоя влюбчива чавка на главата, аз не се бъркам. Точно защото далеч не мисля, че трябва всяко негово действие, пряко или косвено, да бъде обвързано с моята личност.

Всяко негово действие не е свързано с моята личност, но е пряко свързана с неговата. Е, след изневяра за мен това няма да е човекът, който съм мислила че е . Няма да е този който съм обичала до този момент , а някой друг - който аз явно не познавам.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия