ВТОРИ клас съм вече аз! - 4

  • 57 969
  • 740
# 585
Да се присъединя и аз към поздравите - Браво на математици и състезатели!
И ние не сме от амбициозните, на състезания досега не е ходил, не е и пожелавал. Не го насилваме. Справя се в училище, а от тук теглих задачи и му давах вкъщи - решава повечето, но трябва аз да му обясня какво и как да направи, защото такъв тип задачи в училище не са решавали и се чуди как да подходи. Обяснявах му какво е състезание, как протича... Като гледам не се заинтересува.
Аз тръгнах по такива от четвърти клас, като Анда, с кръжока. Шашках се, спомням си това, но и помня колко бях доволна от постигнатите резултати.

С голямо желание ходи на таекуон-до, даже днес беше готов да се разплаче, като му казах, че може би е добре да пропусне една-две тренировки (нещо му потича носа), а те играят в студена зала боси. Довечера ще говорим да играе с гуменки, да не пропуска тренировка.

Ние снощи написахме писмото до Дядо Коледа. Днес ще го пуснем в пощата.
Тази година е скромен, чак се изненадах. Пожела си само кутия моливи и три-четири книжки за четене през ваканцията. Много красиво си направи писмото, като картичка. Отпред нарисува Дядо Коледа с чувала с подаръците, вътре написа писмото и се подписа с "Твой вечен приятел" Grinning Дали от Български Пощи ще ни върнат писмо? Вие писахте ли истинско писмо?
Аз съм си подготвила отговор, както и предните години, но ние преди не сме пускали наистина писмата, знаете Mr. Green
Виж целия пост
# 586


" Grinning Дали от Български Пощи ще ни върнат писмо? Вие писахте ли истинско писмо?
Аз съм си подготвила отговор, както и предните години, но ние преди не сме пускали наистина писмата, знаете Mr. Green
Не знам какво имаш предвид под "ще ни върнат". Като отговор или като писмо с неправилен адрес? Ние години наред пишем "Дядо Коледа, Лапландия" и не са се връщали писмата. В смисъл пускаме ги по пощата.
Ама аз честно казано не съм разчитала на отговор. Всъщност онзи американски сайт е хубав дето веднага получаваш отговор от Санта Клаус.

http://www.emailsanta.com/email_santa.asp
Виж целия пост
# 587
препоръчайте някакъв хубава игра за второкласник за подарък, нещо от сорта на монополи или нещо такова по-интересно
Виж целия пост
# 588
препоръчайте някакъв хубава игра за вторакласник за подарък, нещо от сорта на монополи или нещо такова по-интересно


Скрабъл,или пък тази:http://www.pazaruvaj.com/igri-na-dyska-c3805/tomy/tiho-ne-budete-tatko-p45117238/ Нещо не се справям с линка ,но играта се казва "Тихо, не будете татко!"
Виж целия пост
# 589
За скрабъла и аз се чудя още за нашия, може би ще остане за догодина.
Иренка, четох в другата тема, че в някои градове от Български пощи действали като Дядо Кледа и връщали отговори на децата. Но и аз не разчитам на тях, подготвила съм си отговор, само трябва да го разпечатам.

Иначе купих подаръка - кутия с 24 цвята моливи и "Васко да Гама от село Рупча"  Grinning Надявам се да му хареса!
Виж целия пост
# 590
За скрабъла и аз се чудя още за нашия, може би ще остане за догодина.
Иренка, четох в другата тема, че в някои градове от Български пощи действали като Дядо Кледа и връщали отговори на децата. Но и аз не разчитам на тях, подготвила съм си отговор, само трябва да го разпечатам.

Иначе купих подаръка - кутия с 24 цвята моливи и "Васко да Гама от село Рупча"  Grinning Надявам се да му хареса!


При нас си го пише на пощенския клон,че Дядо Коледа отговаря и на кой адрес да се парти писмото,но явно си е до пощенски клон и желание...
Виж целия пост
# 591
На нас са ни връщали писмо от БГ пощи.Преди 3 години.
Сами всяка година пише хубаво писмо , с рисунка.Много се старае. От няколко години все се зарича да не спи и да чака добрия старец. И тъй като аз се опитвам да го разубедя за всеки случай оставя чаша топло мляко и коледни сладки на масата. Сутрин е много щастлив когато види , че ДК се е почерпил и дори му е оставил писмо, в което пише колко е слушал Сами през годината и как си е заслужил подаръците. Миналата година даже се разплака като го прочете. Много прочуствено го беше написал Дядо Коледа. Laughing


Днес много се ядосах.Реши да се запише на футбол и в училище.Ние се съгласихме. Зимата  няма много възможностти за движение  и решихме, че е добра идея да има още два часа седмично, в които да спортува. И миналия път, и сега треньорът закъсня и тренировката беше с продължителност около 25мин. Днес допълнително се вбесих, че играха навън на леда. Не ми пука, че е студено. Синът ми тренира цяла зима навън, даже миналия декември играеше по спортен екип с къси ръкави и крачоли. Това се случваше на Славия, където обаче е изкуствен терен, почистен от снега.Отиваме днес като си мислим, че ще тренират в салона,преоблича се и чака. идва треньора със закъснение и повежда групата, като другите деца  са си с шапки,якета и ботуши... ShockedСами набързо си облече анцунг и отиде и той. Не пожела да си обуе ботуши -много ясно- нали е тренировка по футбол уж. Прибра се бесен. Как се пързаляло на леда, не играли мач..абе прав е.Абсолютно отбиване на номера. 99% е сигурно, че няма да продължи да ходи в училището. То ако е за едното тичане може и в парка да си направи двете кръгчета крос и да се намръзне. Жалко.
Остава варианта събота и неделя на баскет в 22-ро. Момчето е младо и амбициозно, държи ги дори повече от час, обяснява им. Но пусти футбол му е легнал на сърцето.


Куркума, съгласна съм с теб относно обиграването на състезанията и свикването със стреса. Едно време беше друго. Имаше само олимпиади. На 1 кръг се явявахме целия клас и две трети минавахме във втори кръг. Никакво напрежение. Със сигурност олимпиадите от училище не ми дадоха необходимото, за да мога после по-лесно да се справям с предизпитната треска.
Има още едно съществено различие. Сега след 4клас има изпит за някои училища. И ако резултатите на състезанията  в момента да са без реално значение, то в 4 клас може да са решаващи. Ако не тогава, то поне след 7-ми. Така че според мен явяването от ранна възраст си е добра школовка. А отделно пък и ако детето има някакви успехи, амбиции ....състезанието дава представа къде се намира в общото класиране и така.
Виж целия пост
# 592
Ние нашето писмо винаги го слагаме на елхата, като я украсим. А на другата сутрин дядо коледа е отговорил Simple Smile Тази година обаче мъжът ми развали цялата магия, като им разказа надълго и нашироко как нямало дядо коледа, а това бил просто позабавен начин родителите да подаряват подаръците на децата си.

Куркума, свиква се не със стреса, а с изпита като такъв. С това да се мобилизираш, концентрираш, да си разпределяш времето, да не се шашкаш, като не разбираш нещо, а да се бориш, да показваш най-доброто от себе си и дори да се надскачаш... И така, хубави качества изграждат състезанията. Винаги има издънки, но колкото повече опит имат децата, толкова по-малко и по-малки са издънките.

Герка, поздравления за Сами! Заедно с Яна от нашия клас ще излязат най-стабилно представящите се деца от 2-ри клас по състезания. Това е невероятно, предвид това, че са още много малки и без никакъв опит.

(имаше и едно време състезания - Зимни математически празници и Пролетни такива. Все си мислех, че Коледното и Великденското са им наследници, но тц. Тези двете явно не се организират от математици, а от безмозъчници  Mr. Green)

Виж целия пост
# 593

(имаше и едно време състезания - Зимни математически празници и Пролетни такива. Все си мислех, че Коледното и Великденското са им наследници, но тц. Тези двете явно не се организират от математици, а от безмозъчници  Mr. Green)

 hahaha А Яна от вашия клас къде е на Коледното, Сами го видях - браво на него, Яна я помня от миналата година още, все беше на първите места.На награждаването на СМТ я видях, много сладка девойка Simple SmileНа Михаела са й объркали точките, трябваше да има към 40, не че е някакъв резултат, но в този студ няма как да ида да гледам листите с бебето, така че на това състезание ще си остане на ... кой знае кое място - 5то отзад напред.
Виж целия пост
# 594
Като сме отворили "състезателна" тема да ви попитам Участват ли децата ви в състезанията на СБНУ и доволни ли сте? Миналата година при нас или не е било обявено това или ние сме ги проспали, но тази година ни пуснаха един календар. Като разглеждам сайта, виждам че ги е имало и за първокласници, дори общо национално състезания по всички предмети! Моят син не се интересува от нищо друго, освен от математиката и не желае да ходи на темите от Околен свят или БЕЛ, така че въпросът ми е по-скоро от любопитство.
Виж целия пост
# 595

(имаше и едно време състезания - Зимни математически празници и Пролетни такива. Все си мислех, че Коледното и Великденското са им наследници, но тц. Тези двете явно не се организират от математици, а от безмозъчници  Mr. Green)

 hahaha А Яна от вашия клас къде е на Коледното, Сами го видях - браво на него, Яна я помня от миналата година още, все беше на първите места.На награждаването на СМТ я видях, много сладка девойка Simple SmileНа Михаела са й объркали точките, трябваше да има към 40, не че е някакъв резултат, но в този студ няма как да ида да гледам листите с бебето, така че на това състезание ще си остане на ... кой знае кое място - 5то отзад напред.

Пропусна го (и Цвета веднага си намери оправдание - че като я няма и тя нямало с кого да се конкурира, за това не била концентрирана  Laughing)
Няма смисъл да се разправяш, освен ако Михаела не настоява. Има и изгубени работи, ние сме късметлии, че все пак на децата са им дали някакви точки  Mr. Green
Виж целия пост
# 596
Много жалка картинка сме. Има 5 точки моята девойка. Съвсем накрая на списъка е. Не знам защо тя е останала с мисълта, че всичко си е решила.
Виж целия пост
# 597
Да похваля Ники има 39 точки и е на 14-то място за Варна на Коледното математическо състезание. Много ме зарадва детето, аз съм доволна от представянето й, има само 7 точки (или една задача) по-малко от победителя Simple Smile.
Виж целия пост
# 598
Да похваля Ники има 39 точки и е на 14-то място за Варна на Коледното математическо състезание. Много ме зарадва детето, аз съм доволна от представянето й, има само 7 точки (или една задача) по-малко от победителя Simple Smile.

Браво! Сега и кажи, че е на 6-то място всъщност. 14-та вероятно е в списъка Simple Smile
Виж целия пост
# 599
Като сме отворили "състезателна" тема да ви попитам Участват ли децата ви в състезанията на СБНУ и доволни ли сте? Миналата година при нас или не е било обявено това или ние сме ги проспали, но тази година ни пуснаха един календар. Като разглеждам сайта, виждам че ги е имало и за първокласници, дори общо национално състезания по всички предмети! Моят син не се интересува от нищо друго, освен от математиката и не желае да ходи на темите от Околен свят или БЕЛ, така че въпросът ми е по-скоро от любопитство.

Мисля, че  е приключил строка за заявка от училищата. Писахме преди седмица две май. Моето мнение и на още една мама беше, че нивото е доста ниско. Так амислят и началните учители в нашето училище и то не участва. Ако искаш математика, има алтернативи, но за околен свят, рисуване, че и български не е точно така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия