Март-енчета

  • 27 669
  • 744
# 510
Вероники, подобието на торта е прекрасно.  Simple Smile Чудя се как ли ще изглежда като се стараеш повече  Crazy Hug
Мънки, съчувствам ти! Баткото ни беше така, голяма мъка е. Мислех, че няма да оцелея, но успях. Е, има си последствия  Crazy Crazy, но ти си по-печена от мен и няма да се дадеш така лесно Hug Hug
Също той ми е правил номера с повръщане от рев.  Tired Въобще - добър тренинг имам  ooooh!  Tired
Шу, да оздравявате бързо всички!  Praynig
Зеленко, аз не се изказах, защото не съм го виждала. Иначе изглежда чудесно  Peace
И все се чудя - само аз ли съм така - почти нищо не може да ми грабне толкова много вниманието, че да го искам на всяка цена  newsm78 Особено пък по нета. Ужасна съм като избирам нещо - по 100ч го мисля. По тази причина и мразя да ходя по магазините, просто се натоварвам психически. Май не съм правена за женско  Crazy Crazy Laughing
Виж целия пост
# 511
И все се чудя - само аз ли съм така - почти нищо не може да ми грабне толкова много вниманието, че да го искам на всяка цена  newsm78 Особено пък по нета. Ужасна съм като избирам нещо - по 100ч го мисля. По тази причина и мразя да ходя по магазините, просто се натоварвам психически. Май не съм правена за женско  Crazy Crazy Laughing
Споко, не си само ти. Аз затова и подаръци много трудно избирам. Вкъщи Дъртия маймун е човека, който обича да обикаля магазини. Той е бетер жена.
 Тази нощ се събуди само три пъти звярът. А дано е избило, каквото има да избива, че аз ще издържа, ама за душинката ми е мъка. Такъв е веселушко иначе, а вчера едва два пъти успях да го разсмея с триста зора.
Виж целия пост
# 512
Мънки, дано бързо се свърши зъбоникненето и малкият веселушко пак да е весъл. И на мен в такива моменти Ми е най-мъчно за детенцето...
Виж целия пост
# 513
Мънки, много тъжно ми стана кото те прочетох. Щом тази нощ Илийко е спал по-добре значи този мъчител е пробил....дано скоро се похвалиш, че сте пак предишните веселушковци. Hug

Рая до сега не е повръщала от рев, ама като започне да реве на сила и за нещо, което иска, а в момента не му е времето /лягането вечер ни е такъв момент/ се дави много лошо и това ме притеснява, ама явно е по-лекия вариант от повръщането. Confused

Шу, ама и вие ли сте болни? Да се оправяте бързичко и да не променяте плановете за операцията на Яна. Praynig
Я, кажете пак някой бебешки лек за гърло, че тукашните смучкащи таблети нещо не ми помагат... а чай с мед и лимон помага през деня, ама през нощта ме боли гърло лошо. Sad

Зеленко, подобно влакче има Вики, ама колкото пъти са се събирали децата да играят, токлова пъти това влакче е в най-отдалечения ъгъл на стаята и никой не му обръща внимание. Та си мисля, че е до дете...може пък на Калин да му хареса.

Вероник, направо ми скри шапката за пореден път с приготовленията за Никулден. Аз сигурно чак токлова добре никога не бих се справила... ама искрено ме вдъхновяваш за коледните сладки, а кото видях красотите на СЗА пък съвсем. Днес ще меся меденки, че съботата и неделята ще ги оставя за големите неща - щолена и мъфините...дано поне станат за ядене. Blush

Забравих да напиша, че в Бълрагия сме от 26 декември до 9 януари. Вероник, благодаря ти! Дано успеем да се видим - много ще се радвам. За сега плановете са следните - на 27 и 28 ще сме в Пловдив, на 29 сме на преглед и после ще сме си в София, като след празниците ще минем на зъболекар и ще трябва да отида до работата да видя как ще си оправя нещата с отпуските и т.н. Та да попитам, ако някой е наясно - с какъв документ би трябвало да удостоверя бременността, която наблюдават тук, т.е. няма да имам болничен лист и какво трябва да представя, че да имам право на майчинство, или нещо такова. newsm78
Виж целия пост
# 514
Тони, като се върнеш в София, отиди до личния ти лекар и си вземи бележка, че си бременна. Или вземи бележка от ехографа (може и от феталната морфология). Законът не казва какъв да е документа, а само, че трябва да е надлежно издаден от медицински органи (моят беше бележка за установяване на бременността от първата ехография). Болничен също върши работа, но това в твоя случай не важи. За амниото - чак сега се сетих да коментирам. Аз си правих с Ники - много го мислих (при мен също беше завишен риска от възрастта, другите показатели бяха ОК), но моята "природа" е такава, че нямаше да спя докато родя ако не си го бях направила. Ходих на консултация при Кременски, който ми обясни чисто математически риска в двата случая и рискът от амниото излизаше по-нисък Simple Smile. Правих си амниото при Вили Димитрова, всичко мина много леко и не съжалявам нито за миг. Но, от една страна нямах възможност за спешна фетална морфология в този момент (не успях да намеря свободен час при добрите доктори), а от Шейново ме бяха замотали с резултатите от БПС и имах една седмица за реакция. Та така... Вярвам, че всичко ще е наред при вас. За гърло - от баба ми знам и го правя и помага Simple Smile, връзваш копринено или жарсено шалче на гърлото вечер като си легнеш и спиш цяла нощ с него. Аз също много ще се радвам да се видим докато си тук, дано успеем да се организираме.

Аз имам малко време сега и да ви разкажа, че в събота водих децата в Чайната, където Little Owl организират матинета през целия декември (съботите). Нали много валеше и нямаше как да се разходим, та се занесохме до там семейно всичките. Беше много забавно, Гого пак си прави свещ (тази година е по-сполучлива от миналата, но не съм качила още снимки да ви покажа), Ники пък ходеше навсякъде и всичко искаше да прави - и курабийки да изрязва, и свещи да лее, и да твори картички Simple Smile Този уикенд ще им организирам същите забавления у дома, без леенето на свещи естествено. Бухалчетата бяха изложили и стоки от магазина си и Гого като се лепна за един грънчарски комплект, който обаче струваше почти 80 лв  Shocked Чак се разсърди, че не му го взех. Казах му, че да се леят грънци в града вече е само антистрес програма, не е професия и да не се фиксира толкова, но той, милият, не разбра шегата Sad Иначе този уикенд Бухалчетата ще ходят в Националния природо-научен музей, където има зелия декември разни интересни занимания и лекции за деца, мисля да заведа и моите юнаци ако сколасам в събота.

Ох, ако и аз мразех да ходя по магазините, щяхме да сме с един апартамент по-богати сигурно  Mr. Green
Виж целия пост
# 515
Дърта маймуна, много ти съчувствам за Илийката и те разбирам много добре! Две неща бих напправила - бих взела лидокаин за зъбчето, поне следобед да поспива момчето и малко да му се отпуска нервната система! А при вас е важно да се редувате нощем, а не да седите всички. Ако има баби и дядовци сега е момента да мобилизираш всеки който има желание да идва, а ти да се тръшкаш и да спиш!
аз тихичко да кажа, че спим от 4 седмици вече, ама тая година и половина дето не мигнах ме разсипа

Тони, не ти ли е по-изгодно да си получаваш детските в Белгия - проучете, не знам дали имаш право на майчинство чак, но със сигурност детските са доста плътни Simple Smile! Само условието е в другата държава да не получаваш нищо - нито детски, нито майчински!
Аз така си получавам от Австрия детските и на двамата (т.е. мъж ми ги получава де, като работи там).

Да ви се похваля, сега дойде баща ми и изведе Марти на разходка! Той е по-добре, но аз съм по-зле и ми едно такова замаяно, и се продирам от кашлица! Много неприятен тоя грип с магарешката кашлица!
Виж целия пост
# 516
Тони, като се върнеш в София, отиди до личния ти лекар и си вземи бележка, че си бременна. Или вземи бележка от ехографа (може и от феталната морфология). Законът не казва какъв да е документа, а само, че трябва да е надлежно издаден от медицински органи (моят беше бележка за установяване на бременността от първата ехография). Болничен също върши работа, но това в твоя случай не важи. За амниото - чак сега се сетих да коментирам. Аз си правих с Ники - много го мислих (при мен също беше завишен риска от възрастта, другите показатели бяха ОК), но моята "природа" е такава, че нямаше да спя докато родя ако не си го бях направила. Ходих на консултация при Кременски, който ми обясни чисто математически риска в двата случая и рискът от амниото излизаше по-нисък Simple Smile. Правих си амниото при Вили Димитрова, всичко мина много леко и не съжалявам нито за миг. Но, от една страна нямах възможност за спешна фетална морфология в този момент (не успях да намеря свободен час при добрите доктори), а от Шейново ме бяха замотали с резултатите от БПС и имах една седмица за реакция. Та така... Вярвам, че всичко ще е наред при вас. За гърло - от баба ми знам и го правя и помага Simple Smile, връзваш копринено или жарсено шалче на гърлото вечер като си легнеш и спиш цяла нощ с него. Аз също много ще се радвам да се видим докато си тук, дано успеем да се организираме.

СЗА, благодаря ти за разяснението. Hug Аз изпитвам панически страх от амниото, защото преди Рая има един спонтанен аборт, дето едва го преживяхме, а това си е намеса в жизненото пространство на бебето. Затова и с Рая моята АГ ме изпрати при Томова за ФМ и откриване на косвените признаци за Даун, така и не се наложи да правим амнио. Не знам, ако се беше наложило дали щяхме да имаме Рая. Когато ще съм на ФМ ще съм в 19 г.с. и се надявам да имаме възможност още за амнио тук, ако се наложи....ама дано не ни се налага, де. Много ми е тягостно тези дни на очакване и в едният и в другият случай ще се терзая. Та дано се видят хубаво признаците за да съм по-спокойна. Иначе.....не ми е ясно, ако трябва да взимаме по-важно решение как ще го направим. Confused

Предполагам, че за евентуална среща ще е по-удобен момент след НГ, защото в дните преди това ще се подготвятме за празниците. Ако има желаещи - дайде ден и час, че да го помислим.

Рила, аз и сега взимам детски тук, защото в България не взимам. За майчинството - не ми е хич ясно...то тук е само 6 месеца. На мен всъщност всичките тези евкалибристики са ми важни за да си запазя работата, макар че до след 2 години БАН и нашия Институт едва ли ще съществуват, ама за всеки случай...
Виж целия пост
# 517
СЗА, ако все пак решиш - има детско грънчарско колело за 20-30лв.  Simple Smile Ако толкова му е мерак на Гого. Ама не знам дали става дума за подобно нещо   Simple Smile Аз го обмислях за баткото. То може и да го знаеш де.
В Дентоноска има лидокаин, но на Иво не му помагаше особено, само моментно облекчаваше. А колко тубички съм измазала  ooooh! Crazy , ужас направо... чудя си се на акъла  Embarassed
Тони, недей така черногледо  Hug Всичко ще е наред!  Hug Praynig Амниото и аз знам, че не е чак толкова опасно, ако се прави от добър специалист, моя приятелка си прави при Марков. Като се познавам, сигурно и аз бих постъпила като СЗА, неведението би ме побъркало...  Rolling Eyes А за БАН - не вярвам да го закрият. Дано съм права!  Praynig
Виж целия пост
# 518
Тони ти си силна жена и имаш подкрепата ма прекрасния си съпруг. Каквото и да трябва да се прави, съм сигурна че ще направите и ще имате най здравото и прекрасно бебе!!!!!

И аз не обичам да ходя по магазините, но това не значи, че не обичам да харча  Mr. Green

Онзи ден се чухме с консула и милия почна да ни обяснява как бебето му е осмислило живота. Мъжо го слуша известно време и накрая вика :"Мойте пък ми го обезсмислиха" Laughing Та се смяхме, че като цяло децата са ни всичко и  придават смисъл на живота, но като отделни неща наистина обезсмислят. Например отиваш на почивка, обаче нямаш никакъв шанс да си починеш. Отиваш до магазина и ти се отщява да влезеш. Отиваш на ресторант,но вместо да се насладиш на храната и питието, гледаш децата да не си разлеят чашата, режеш и буташ, но не в твоята уста Mr. Green

Ние си купихме фитнес топка, от три дни се боря като прасе с тиква. Падах сто пъти Crazy То трудно било, баланс ли да пазиш, упражнения ли да правиш. Обаче имам жестока мускулна треска и хрема Joy Но твърдо съм решила, до февруари да махна коремчето и да вдигна дупето Mr. Green

Отивам да правя поредната манджа, барем Яна хапне нещо smile3516
Виж целия пост
# 519
Шу,  Laughing Laughing смешно ми стана за децата. Има нещо вярно.  Blush Аз така чакам да пораснат и двамата още малко, но пък ще одъртеем... Май трябваше по-рано да се замислим за наследници и после да сме млади родители с големи деца...  Crazy А за топката - така е, аз бях решила да отслабвам и почнах аеробика точно преди да забременея с Алекс, с тая топка хич не се справях  Embarassed , а изглежда лесно острани...
Виж целия пост
# 520
Никита честно да ти кажа не бях питала Blush И специално питах. Търсила ме е само когато чуе "мама". Повтаряла е "мама" и е стояла на прозореца, но пак ако я подсетят. Боян повече е мрънкал и ме е искал #Silly Оправил се е таткото. Похвали ми се, че и той вече може да бели и реже ябълка с една ръка. Била му се лепнала и не го пускала. На Яна ще и се стъжни като се приберем, защото ще я метна на бабите и ще тръгна на работа. А бабата която най- много ще я гледа, не я е виждала smile3506
Виж целия пост
# 521
Хайде да почерпя за мое здраве  Simple Smile , нещо цветно в мъгливата утрин

Честит имен ден и на Глафира!   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 522
Хайде и аз да почерпя послучай името си....




Elwing, да ти е живо и здраво и на теб името


Виж целия пост
# 523
Елвинг, Глафира,  честит имен ден! Да сте живи и здрави и с кеф да си носите името!
Виж целия пост
# 524
Честито на всички Анита! Да сте живи и здрави, чаровни и мнооого обичани от близките и приятелите!

Мънки, как е малкото маймуне?

Елг, а Елия оздравя ли?

Шу, браво на Яна и на таткото ви! А за осмислянето/обезсмислянето си наистина много права!

Тони, кураж и не мисли за най-лошото, не предизвиквай съдбата!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия