Бродирана красота - Гоблени 78

  • 108 675
  • 745
# 585
Да, по схемата съм го шила  контура. Не знам дали правилно съм те разбрала, но и май няма много правилно да мога да ти обясня   Joy , но шии контура при този гоблен с 1 кат конец, точно така както е даден по схемата. Ако например по схемата контура обхваща 5,6 бодчета го шиеш и ти така. Оххх, ама страшно обяснение дадох  ooooh! .

http://www.coatsbulgaria.bg/Stitching/Howtos/
Виж целия пост
# 586
Хубаво,разбрах за контурния бод.Но как се прави върху самия гоблен като вече има ушито?Как да го сместим между другите бодове?
Виж целия пост
# 587
Горе-долу разбрах, но мисля, че това ще е най-трудната част от този гоблен  Simple Smile Като стигна до контура, може пак да ви помоля за помощ, ако не се справям.
Виж целия пост
# 588
Контурния бод е отгоре - няма какво да се смества: цък, цък, цък, цък ето няколко снимки с контур от сравнителноо близко Peace
Виж целия пост
# 589
Да но това е при кръстчета,а като е върху едрия гобленов бод например,ще потъне покрай него.
Виж целия пост
# 590
Казва се "КЛЕОПАТРА"
Гобленов бод 1:1
  54.45 х 35.64 см
  DMC - 46 цвята
цена: 80 лева

Можеш да го закупиш от тук:

http://www.gobleniniki.com/index.html
  Сисак много ти благодаря мила   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 591
Да но това е при кръстчета,а като е върху едрия гобленов бод например,ще потъне покрай него.
Aми да - то обикновено се шие кръстче отдолу или полукръст в отделни случаи. Такова нещо като изцяло гобленов бод и отгоре контур в оригиналните комплектовки, на как да ги кажа - реномирани фирми - не съм срещала. Срщала съм единствено на милена стил 1:4 за основа и отгоре контур или на друга пак бг-фирма - на аида(16 например) 1:1 гобленов бод ама с 3 нишки и отгоре контур - ама това са тукашни - ще ме извините, ама впредвид късния час - "изгъзици"
Идеята ми беше с две думи, че контур имат гоблените с кръстчета.
Виж целия пост
# 592
Здравейте момичета,

в този късен час да честитя празника, на тези които имат повод.
И по този случая да ви питам дали съществува гоблен на Св. Анна? Знам че има на Златен гоблен, но той не ми харесва много. Не знам защо си представях нещо като икона. Ако някой е виждал такъв, ще се радвам, много го харесвам това име.
Виж целия пост
# 593
Добро утро моми4ета!
Моля за помощ!Сестра ми живее в 4ужбина и ми поиска подарък картина с бг пеизаж ,но аз реших да я изненадам и таино да и шия гоблен.Порових се ,но намирам само на манастири.Искаше ми се да е от нашия роден краи Добри4 или от морето.Не искам да е много голям 4е маи имам само 2 месеца за ушиване а ходя и на работа и празници идват .Благодаря ви предварително надявам се да ме зарупате с модели и трудно да си избера.
Виж целия пост
# 594
Моля, кажете ми този гоблен http://elibaranova.snimka.bg/hobby/gobleni.342700.12174131 от албума на _Ели_, на кой дизайнер е. Много ми хареса, но не мога да го открия   bouquet
Виж целия пост
# 595
Vervako
Виж целия пост
# 596
Vervako
Виж целия пост
# 597
Моля, кажете ми този гоблен http://elibaranova.snimka.bg/hobby/gobleni.342700.12174131 от албума на _Ели_, на кой дизайнер е. Много ми хареса, но не мога да го открия   bouquet

Ако не се лъжа, това е "Тоскана" на Вервако, от тази серия имаше също "Италия" и още един с някакви лодки newsm78

Ох, аз докато напиша и са ти отговорили  Hug

Добро утро моми4ета!
Моля за помощ!Сестра ми живее в 4ужбина и ми поиска подарък картина с бг пеизаж ,но аз реших да я изненадам и таино да и шия гоблен.Порових се ,но намирам само на манастири.Искаше ми се да е от нашия роден краи Добри4 или от морето.


Точно от Добрич няма, но има други много красиви градове и пейзажи тук, разгледай ги  Hug
http://goblen-bg.com/?page_id=2239
Виж целия пост
# 598
Добро утро моми4ета!
Моля за помощ!Сестра ми живее в 4ужбина и ми поиска подарък картина с бг пеизаж ,но аз реших да я изненадам и таино да и шия гоблен.Порових се ,но намирам само на манастири.Искаше ми се да е от нашия роден краи Добри4 или от морето.Не искам да е много голям 4е маи имам само 2 месеца за ушиване а ходя и на работа и празници идват .Благодаря ви предварително надявам се да ме зарупате с модели и трудно да си избера.

Разгледай тези на Милена стил ,ако ги харесваш.Аз лично сменям някои от  цветовете когато шия на тази фирма Simple Smile
Виж целия пост
# 599
Здравейте момичета  bouquet
искам да ви  попитам Испанката на Ленарте на какъв каунт панама се шие?
и с какъв бод newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия