Токуда Болница - София - 7 тема

  • 49 204
  • 729
# 420
избрана за акушер 2009 на Токуда ли? или изобщо?

явно Господ ми е отредил да попадна на правилните хора в деня на раждането  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 421
Момичета имам един проблем и се сетих, че вие може да ми помогнете. Случаят е следния: на последната ФМ откриха, че бебка има хидронефроза - увеличение на единия бъбрек. Това сега няма как да се оправи, трябва само да се проследи да не става по-голям много, а вече след раждането се вижда къде точно е проблема и се вземат мерки. Та аз трябваше да имам час при Лазарова на 11.Януари - така говорехме с нея, но докато го запиша вече нямаше свободни чак за 25ти януари ме записаха. Аз си мислех да не търся второ мнение, а да изчакам до 11.Януари да си го види тя дали е така според нея и какво ще правим, но като стана така с часа вие какво смятате да направя - да чакам до 25ти (ами ако през това време се увеличи много и е по-добре да се извади бебо, аз сега съм седми месец туко що започнат,но до тогава ще стане осми) или да отида без час (но как пък да вляза, всмисъл не мога просто да чукна и да кажа ми аз нямам час, ама еди какво си, все пак като видях последния път колко жени чакаха)? Та чуденката ми е голяма, ако може да ми дадете съвет ще съм много благодарна.
Виж целия пост
# 422
marinels Моя съвет е да отидеш и без час. Никой лекар на място не би те върнал, особено след като си видимо притеснена и има, дори и малък проблем с бебето. Лично аз отидох при Димитров без час, казах му, че сме се чули и веднага ме взе. За Карагьозов също съм чувала, че не връща и общо взето мнението ми за гинеколозите в Токуда е, че са отзивчиви и съвестни медици.  Hug
Виж целия пост
# 423
И аз съм на същото мнение, аз съм от тези който от първия ден когато разбрах, че съм бременна, знаех че ще ходя в Токуда, на 4 седмица като бях отидох, бях известно време при Евтимова / поради факта че когато искаш час, а не си избрал лекар те пишат при нея / след това я смених и съм адски доволна/. Мисълта ми е че след нея наблюдаващия ме лекар  се случи да излиза в отпуск юли и август и самата тя ми записва час и се ангажира да се обади на заместник. Ходила съм при почти всички и мога да кажа, че са много отзивчиви и много внимателни, просто си вършат работата хората няма да те върне които и да е. Ще я изчакаш да излезе и ще я питаш. Аз веднъж докато бях на магарето, по време на преглед, спешно дойде едно момиче и се наложи на бързо да освободя, че имаше сериозен проблем, а тъкмо си беше тръгнала от прегледа. Действаха светкавично като разбира се минаха 2-3 сестри да ми се извинят за неудобството.
Виж целия пост
# 424
marinels, моя приятелка беше със същата диагноза, не знам какво стана но проблема изчезна до раждането, дано и при теб да е така.При мен пък на ФМ  откриха киста на бебето-с яйчников произход, Лазарова ме прати отново на Фм , този път  кистата беше почти изчезнала, каза ми изобщо да не я мисля повече.
Ако отидеш без час със сигурност няма да те върне но може доста да почакаш, може би най-добре в края на работния ден , към 17ч във вторник, другия вариант е да се обадиш на регестратура, там където си вземаш час за преглед, обясни , че случая ти е спешен, може да те вмъкнат в графика, а и все пак може да има някой с отказан час до тогава.
Виж целия пост
# 425
marinels - както вече писаха - наистина и без час - никой няма да те върне - само ще забавиш хората с часове  Hug

обаче - не съм чула да извадят бебе по-рано за това, във всички случаи е по-добре "да извадят" един зрял плод и с бъбречето да се борят после, защото не е "жизнено важен орган" - все пак има един здрав, а ако белите дробове не са "узрели би било критично - за да са узрели достатъчно за безпроблемно самостоятелно дишане е добре да си влязла в 9 месец (освен, ако не а правени кортико-стероиди преди това) - иначе на кислород в кувьоза за "доузряване на тегло" ....и повече неприятности

много деца се раждат с рефлукс на бъбреци, без анус, без пикочни мехури...изводи ....и всичко това се оперира след раждането, но благодарение на пренаталната диагностика - се действа в най-благоприятния момент, а не когато е късно

за теб сега - най-важното е да си спокойна - един по-късен преглед и позитивно мислене и вяра, че всичко ще се оправи - може само да ти спечели време до следващия преглед по план - всичко да е наред

бъди спокойна – твоята мисия сега е да си спокойна….положението може да изглежда едно, а след раждането да се окаже друго – има мноооооого такива случай – с майки, на които е препоръчвано рано отказване от плода
Виж целия пост
# 426
Момичета, това е една от най-позитивната тема за болниците в България. Надявам се, че и за напраде ще бъде така.
Мен ме интересува каква е в момента цената на престоя в Токуда - общо за раждането и за бебето. Колко парички точно се заплаща накрая. Преди 2г.и 4м платих 1500лв , дали все още е толкова?

И още нещо, тогава се записах още в 7-мия месец при лекар в Токуда, сега обаче едва ли ще имам възможност да отида толкова рано, посред зима и се чудя ако отида в началто на 9-тия дали ще ме приемат?

Наоми, прочетох, че ти по време на бременността си била при друг лекар, а само за ражданео сибила в Токуда. Колко време по-рано си избра лекар там?
Виж целия пост
# 427
В края на юли се обадих да си запиша час, защото сезонът си е отпускарски. Успях да запиша за началото на септември.
Значи първия ми преглед в Токуда е бил в 23 г.с.
После ходих веднъж месечно, колкото да ме види. Като влязох в осми месец прегледите станаха на 2 седмици, в девети месец - всяка седмица.
Виж целия пост
# 428
Момичета, избор на обезболяване и "избор на анестезиолог" едно и също ли е?
Тук (в ценоразписа) не става ясно:
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/216/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D1%81 … D0%B0%D0%BD%D0%B5

Аз не съм искала специален анестезиолог, но гледам са ми го сложили в сметката. Не знам колко е като сума, че още не съм платила.
Виж целия пост
# 429
Момичета, избор на обезболяване и "избор на анестезиолог" едно и също ли е?
Тук (в ценоразписа) не става ясно:
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/216/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D1%81 … D0%B0%D0%BD%D0%B5

Аз не съм искала специален анестезиолог, но гледам са ми го сложили в сметката. Не знам колко е като сума, че още не съм платила.
Има разлика. Ако си ползвала епидурално обезболяване, си го плащаш.
Виж целия пост
# 430
Момичета, избор на обезболяване и "избор на анестезиолог" едно и също ли е?
Тук (в ценоразписа) не става ясно:
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/216/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D1%81 … D0%B0%D0%BD%D0%B5

Аз не съм искала специален анестезиолог, но гледам са ми го сложили в сметката. Не знам колко е като сума, че още не съм платила.

Аз ползвах епидурална (не че при мен имаше кой знае какъв ефект Laughing), но платих само за самата упойка. Анестезиолог не съм избирала, а просто дойде д-р Грозев (май беше), явно беше свободен в момента и го бяха повикали. Ако обаче имаш предпочтания за определен анестезиолог, тогава се плаща и за упойката, и за избор на лекар
Виж целия пост
# 431
И при мен беше Грозев, доволна съм от него, беше страшно мил и ми даваше много кураж по време на операцията.
Иначе така го пишат в сметката избор на анестезиолог, но дефакто е , който се падне на смяна.
Виж целия пост
# 432
Момичета, избор на обезболяване и "избор на анестезиолог" едно и също ли е?
Тук (в ценоразписа) не става ясно:
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/216/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D1%81 … D0%B0%D0%BD%D0%B5

Аз не съм искала специален анестезиолог, но гледам са ми го сложили в сметката. Не знам колко е като сума, че още не съм платила.

Аз ползвах епидурална (не че при мен имаше кой знае какъв ефект Laughing), но платих само за самата упойка. Анестезиолог не съм избирала, а просто дойде д-р Грозев (май беше), явно беше свободен в момента и го бяха повикали. Ако обаче имаш предпочтания за определен анестезиолог, тогава се плаща и за упойката, и за избор на лекар


А колко точно плати за упойката, то излиза че и с избор на анестезиолог и без са 300 лв. така ли е? Малко е дразнещ факта че всеки казва нещо различно и навсякъде пише различно:(
Виж целия пост
# 433
Да де, аз това не разбирам. Ясно, че самата упойка е 300 лв. А плаща ли се допълнително за анестезиолог?
Защото в сметките ми пише конкретно име, това е така защото той е бил на смяна просто, или сякаш аз съм си го извикала  Rolling Eyes

ох, обърках се. Нищо, след няколко часа ще имам отговор на този казус  Whistling
Виж целия пост
# 434
Ноеми, ако ти остане време пиши колко ти излезе цялата сметка с упойката и всичко друго.
Благодаря за разясненията за консултациите. За съжаление аз по-рано от март няма да мога да дойда към София. Дано да се навият да ме вземат в 8-мия месец направо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия