Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 896 413
  • 2 312
# 540
Здравейте! Попаднах на темата, реших да пробвам солите и след като си купих няколко шишенца от тук, тръгнах да си поръчвам от iHerb. Дотук добре, обаче има някакво разминаване - сол 9 - според schusslersalts.com е Natrium phosphoricum D6. Само че в iHerb сол 9 е Natrum Muriaticum:

http://www.iherb.com/Hyland-s-9-Natrum-Muriaticum-30X-500-Tablets/29777

а това, което искам е сол 10  newsm78:

http://www.iherb.com/Hyland-s-Nat-Phos-6X-500-Tablets/43595

Има ли запознати?  #Crazy

Има разминаване, да. Аз все още се чудя дали да поръчам New Era и и там са различни. Най-добре не по номера, а по името на самата сол ги сравни кое отговаря на това, което търсиш.  Peace
А би ли споделила каква е цената на доставката?
Виж целия пост
# 541
А би ли споделила каква е цената на доставката?

За поръчки до 40$ и до 1814 грама доставката е  6$ с         
International Airmail.
За поръчки от 40$ до 80$ и до 1814 грама доставката е 4$ с     
International Airmail.
В темата (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=681351.0 ) може да си изберете код за отстъпка. Той важи само при първа поръчка и ви сваля 5$ при поръчка до 40$ или 10$ при поръчка от 40$ до 80$.

Ако поръчката е до 30лв. вероятността да пристигне в пощенския клон (за София) е голяма. Ако е на по-голяма стойност - отива на митница и се доплаща ДДС и митническа такса (май беше 4лв.).

В темата, която съм дала по-горе можете да получите информация за всичко, което съм пропуснала.
Аз  съм пазарувала много пъти от сайта и съм много доволна, но гледам да правя малки поръчки, че не ми се ходи до митницата- далече ми е , а и сега с двете деца  #Crazy.
Виж целия пост
# 542
cveta3,  bouquet
Виж целия пост
# 543
Взех си № 7 за мускулните схващания и от вчера ги взимам 3*1 преди ядене. Схващат ми се раменете и врата, понякога мускулни крампи на прасеца. Чудя се само колко дълго трябва да ги приемам.

А дали има комбинация за хормонални нарушения. На 40г и ми се поави киста на яйчника/може би намалена функция на хормоните вече/. Започнах да пия противозачатъчни, за да се спука.
Но дали не мога да ползвам и шуслеровите соли в този случай?
Виж целия пост
# 544
Взех си № 7 за мускулните схващания и от вчера ги взимам 3*1 преди ядене. Схващат ми се раменете и врата, понякога мускулни крампи на прасеца. Чудя се само колко дълго трябва да ги приемам.

На какво се дължат крампите? Имаш ли диабет 1 или 2? Аз също пия номер 7, но имам полиневропатия и диабет 2. Можеш да ги пиеш дълго време, не се притеснявай. Те са напълно безвредни. Simple Smile Но си направи изследвания при лекар.
Виж целия пост
# 545
Взех си № 7 за мускулните схващания и от вчера ги взимам 3*1 преди ядене. Схващат ми се раменете и врата, понякога мускулни крампи на прасеца. Чудя се само колко дълго трябва да ги приемам.

А дали има комбинация за хормонални нарушения. На 40г и ми се поави киста на яйчника/може би намалена функция на хормоните вече/. Започнах да пия противозачатъчни, за да се спука.
Но дали не мога да ползвам и шуслеровите соли в този случай?


Предлагам ти да се консултираш с лекар - гинеколог, а може би и с ендокринолог.
Трябва да си наясно дали проблемът е хормонален и кои хормони точно са ти проблемни.
Виж целия пост
# 546
Извинявам се за правописните грешки в предния си пост.

 Rolling Eyes

miss july, не са ми изследвали хормони, но бях вече при двама лекари. Казват, че нередовния цикъл и кистата са "от годинките". До преди няколко месеца нямах проблеми с менструацията. Другата седмица отново съм на преглед и ще спомена на доктора за евентуално изследване на хормони. Благодаря за включването и хубава вечер!

Виж целия пост
# 547
Извинявам се за правописните грешки в предния си пост.

 Rolling Eyes

miss july, не са ми изследвали хормони, но бях вече при двама лекари. Казват, че нередовния цикъл и кистата са "от годинките". До преди няколко месеца нямах проблеми с менструацията. Другата седмица отново съм на преглед и ще спомена на доктора за евентуално изследване на хормони. Благодаря за включването и хубава вечер!



Това обяснение от устата на лекар звучи крайно несериозно.
По принцип за нередовен цикъл и за ПМС аз лично всеки месец две седмици преди цикъл пия капсули масло от вечерна иглика в комбинация с Лак канинум 15 ch на Боарон.
Но както казах е много важно да се установи причината за неразположението. Ако искаш пробвай да пиеш това, което ти предложих /хомеопатия е и няма да ти навреди/ и виж как ще се чувстваш.
За справка пия тези:
http://www.iherb.com/Country-Life-Gluten-Free-Evening-Primrose-O … -60-Softgels/1693
-масло от вечерна иглика /аз го поръчвам от този сайт, но го има и в аптеките/ и
http://apteka.framar.bg/30060015/%D0%BB%D0%B0%D0%BA-%D0%BA%D0%B0 … C-15-%D1%81%D0%BD
Виж целия пост
# 548
Ами аз мога ли да ги съчетавам с противозачатъчните. Трябва да ги започна от втората седмица с тях освен. Защото те се пият 3 седмици и през четвъртата ти идва цикълът.

Може би трябва да посетя някой хомеопат в Пловдив.

Благодаря отново!
Виж целия пост
# 549
Момичета,
в нашето семейство сол №7 смъква кръвното, което не винаги е на добро. Някой от вас да е наблюдавал подобен ефект?
Виж целия пост
# 550
Момичета,
в нашето семейство сол №7 смъква кръвното, което не винаги е на добро. Някой от вас да е наблюдавал подобен ефект?

Аз пия от тази сол 3 пъти по 1 на ден и не съм забелязала някакво неразположение, а съм с ниско кръвно по принцип.
Виж целия пост
# 551
Ние пием еднократно по 5 или 10 таблетки в гореща вода - по указание на лекар.... Може би затова...
Виж целия пост
# 552
Изписаха ни сол №7 за силна кашлица. 12часа по 1 през 15 мин. Започнах от преди 1 час и сега чакам резултат. Кашлицата беше по 3-4 пъти на минута. Разреди се през няколко минути. Но до 8.30 довечера има време. Ще пиша за резултата.
Виж целия пост
# 553
Здравейте!
Вчера гледах предаването на Гала и лекарката препоръча за отслабване соли номер: 10, 5, 9 по 5 таблетки на ден за 6 месеца, както и номер 7 при силен апетит към сладко. Някой пробвал ли е тази комбинация и има ли ефект? Имам и нужда от съвет от къде е най-добре да си купя солите: он-лайн или аптека? Може да ми пишете на лични.
Виж целия пост
# 554
Здравейте!
Вчера гледах предаването на Гала и лекарката препоръча за отслабване соли номер: 10, 5, 9 по 5 таблетки на ден за 6 месеца, както и номер 7 при силен апетит към сладко. Някой пробвал ли е тази комбинация и има ли ефект? Имам и нужда от съвет от къде е най-добре да си купя солите: он-лайн или аптека? Може да ми пишете на лични.

Пия сол №7 от две седмици и всяка вечер нагъвам шоколад  Laughing
За комбинацията от 5,9,10 не мога да дам отзиви, но някой беше споделил, че е отслабнал 5 кг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия