Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 896 378
  • 2 312
# 660
Здравейте,във Фейса открих страница за общи поръчки,може да попитате там-http://www.facebook.com/Shuslerovisoli?fref=ts
Виж целия пост
# 661
Здравейте,искам да порьчам солите от този сайт http://www.naturheilapotheke-badems.de/Schuessler-Salze_2 
някой порьчвал ли от него ?Имали проблем ако се порьчат повече бройки?


Аз съм поръчвала. Незнам какво имаш предвид повече бройки, но аз поръчах комплектите от 12-те соли от по 200таблетки и 400таблетки в една поръчка. Нямаше проблем, пристигнаха за 5-6дена на адрес, плащането става по pay pal и доставката ми беше 9,9евро. (Иначе доставката е 14,90 ееро, над определена сума около 42-43 евро дават 5евро отстъпка, но над опрелени кг. се начислява допълнително за доставка)
Виж целия пост
# 662


искам да порьчам комплект 1-12 по 1000 бр,отделно 4-5 номера пак по 1000бр,както и около десетина-дванадесет номера/повтарящи се/по 400 бр.

Опитвам да се регистрирам тук [urlhttp://www.naturheilapotheke-badems.de/registrieren.php][/url],но не разбирам кьде да напиша града и какво означават "  PLZ" и "Ort  ".А след това как да продьлжа?
Виж целия пост
# 663
Здравейте момичета! Не съм чела темата и се извинявам ако е коментирано, но тези соли подходящи ли са за бебе на над 7 месеца. Педиатърката ни препоръча да давам на бебчето ми №1 и 2, защото каза че фонтанелката ни е все още голяма. Тя е колкото монета от 1 лв долу горе. Аз съм чела че фонтанелата се затваря напълно до 18 месец и сега се чудя дали да ги взема тези соли. Освен това ми препоръча да сменя Вигантола с Джеймисън, а аз започнах да давам Вигантола след 6-ти месец когато времето застудя и намалихме разходките и все още сме на половината на шишето. Много ви благодаря предварително за отговора!
Виж целия пост
# 664
Вече ми е време да си кажа мнението за солите. Голяма измама, но дори да Ви кажа: "не си ги взимайте, само си давате парите на вятъра" - няма да ми повярвате. Друго си е човек да пробва, сам да си се опари.  Направо се възхищавам на фармацевтичните компании как успяват с малко усилия (в случая) или с много реклама (в други) да ни убедят, че определени лекарства или хомеопатични продукти ще ни помогнат или дори да нямаме нужда от тях, да си ги купим и пием ей така за всеки случай. Още от началото ми се стори странно в аптеката, че няма описание на продукта, а само номер и предупреждения, че не гарантират нищо. Наложи ми се да се върна вкъщи да проверя кои точно номера искам да си купя. Колко съм наивна само.  smile3538 Но си казах, без да пробвам, не мога да говоря срещу някой продукт, а и в предаването на Гала, така убедително говореше тази "запозната" жена, която дори на децата си ги дава. Ей и колко хубави и полезни били и как едва ли не си вредим, ако не ги пием. После ми стана странно, защо по дяволите трябва да пия общо 15 таблетки на ден.  newsm78 Че даже да ги смуча като някой идиот.  Laughing Защо не са ги разделили на няколко вида по мг и да се поема само 1 таблетка или пък съчетанията за различните болежки да са ги направили те. Мислейки разумно сами ще се убедите, че това е поредната фармацевтична измама, но в случая по-евтина от тези "Аквасорс" (мисля, че бяха). Гледам и лекарите ги препоръчват и се пишат едни номера, все едно заклета тайна предават. Аз ти я казвам, ама само на доверени хора я казвай. На това му се вика viral marketing (вирусен маркетинг - каква ирония само). И най-странното е, че да си купиш едно шишенце не е достатъчно - трябва да са в мистична комбинация. Чувствах се длъжна да споделя - вие сами решавате за себе си и децата си.
Бих искала да добавя само съвет за косата и ноктите - пълномаслено прясно и кисело мляко, истински кашкавал - работи перфектно. Косата ми е дълга до кръста, а ноктите ми са толкова здрави, че когато дойте време да ги режа (заради тия модерни телефони с тъч скринове, идва момент когато вече не мога да набирам), та тогава - ми е голяма мъка, много са здрави. А ако искате да си правите маска за здрава и лъскава коса - във ветеринарната аптека се продава Тривитаминол -  най-ефективния продукт (само 7 лв.), който съм пробвала, а аз пари за косата си не жаля.
Виж целия пост
# 665
Толкова простотия,събрана в един пост!!!!!! Laughing Laughing Laughing LaughingРазвесели ме много Laughing
Аз не съм луд фен на солите,но това ме втрещи:)
Има причина,солите да се приемат на няколко приема,а не наведнъж и тя е коментирана...
Има причина и за комбинациите,думата мистичен незнам какво общо има в случая...
А примера с косата и ветеринарната аптека ме довъши-под тая коса май не е останало много за лекуване и ветеринарната медицина се справя успешно с проблема:))))
Виж целия пост
# 666
Толкова простотия,събрана в един пост!!!!!! Laughing Laughing Laughing LaughingРазвесели ме много Laughing
Аз не съм луд фен на солите,но това ме втрещи:)
Има причина,солите да се приемат на няколко приема,а не наведнъж и тя е коментирана...
Има причина и за комбинациите,думата мистичен незнам какво общо има в случая...
А примера с косата и ветеринарната аптека ме довъши-под тая коса май не е останало много за лекуване и ветеринарната медицина се справя успешно с проблема:))))
Зравей, шоколадче. Това,че имаме различни мнения и опит по въпроса не е разумна причина да заклеймиш всичко, което съм казала като "простотия". Коментарът ми е на моменти ироничен, за това съм включила и израза "мистична комбинация".  Доводите, които подкрепят твоята теза за мен не са обосновани. "Има причина" на мен не ми стига, ако искаш да защитиш твоята теза, нека тя да бъде обоснована. Може би не си съгласна, че приемаме излишни неефективни лекарствени продукти? Що се отнася за тривитаминола, да това наистина е смешно и аз доста се шегувам с него, но щеше да е хубаво да си направиш труда да потърсиш в google малко информация, поне за обща култура. Аз нямам нищо против различните мнения, моето е такова, но ако успееш да ме убедиш в полезността на солите бих ти благодарила. Относно обидата ти за косата ми - за човек, който не познаваш лично, хм - твърде много нападки към мен. Не разбирам с какво съм ги предизвикала, но ще се радвам да ми разясниш.
Виж целия пост
# 667
В тона на тази дискусия бих искала да споделя за ефекта от солите при мен. Пила съм ги по няколко причини, естествено различни номера соли. За сезонна депресия (с която имам опит от 15 години и вече знам доста лекове...), за хронично разстройство (от пролетта) и за не знам как точно да формулирам проблема - прекалено изхвърляне на вода от организма (след всяка една изпита чаша вода ходя по малка нужда поне 5-6 пъти ) . След първите приеми проблемите ми се оправиха. За вторите два продължавам да пия солите втори месец по 4 на ден, когато ги спра, проблемите се връщат, явно е нужно повече време.
Това е. За мен Шуслеровите соли са прекрасна, мека алтернатива на хапове и химии. Естествено, съдейки от моя опит.

  bouquet

Скарлет, аз не зная доколко си запозната с принципите на хомеопатията. Но това да се смучат, а не да се гълтат хапчетата, както и приема по няколко пъти на ден, или некомбинирането на различни соли в едно хапче - всичко това би могъл да ти обясни хомеопат. Има си причина за всичко. А ако знаеш, но просто не ти допада хомеопатията - това си е твой избор.   bouquet
Виж целия пост
# 668

Скарлет, аз не зная доколко си запозната с принципите на хомеопатията. Но това да се смучат, а не да се гълтат хапчетата, както и приема по няколко пъти на ден, или некомбинирането на различни соли в едно хапче - всичко това би могъл да ти обясни хомеопат. Има си причина за всичко. А ако знаеш, но просто не ти допада хомеопатията - това си е твой избор.   bouquet
Здравей, облачето хей. Simple Smile Благодаря ти за отговора. Аз лично се бунтувам не само срещу шуслеровите соли, но и срещу всички излишни медикаменти, които ни изписват. Не отричам алтернативните методи на лечение или всяка друга алтернатива - както виждаш, правя си маска, като  купувам масло от ветеринарна аптека, вместо да си купя широко рекламиран продукт (мога да спомена и други неща, които изобщо не са по темата). Радвам се, че при теб са помогнали, аз лично се почувствах излъгана (изгубих и време и пари). Споделям мнение и опит, който е различен от вашия. И пак казвам: ще се радвам, ако ме убедите в противното, но аргументация "има защо" наистина не ми стига. Да, аз съм различна от Вас, но все пак темата е за "шуслеровите соли - полезни ли са?", а не "Да ги сложим безусловно на пиедестал."
Виж целия пост
# 669
Чудя се, дали когато някой лекар предпише грешно лекарство, обвинявате лекарството, че е "измама"?!  Thinking
Виж целия пост
# 670
Скарлет, разбирам, че при теб е било неуспешно лечението със солите и уважавам твоя опит. А пък не съм обяснила каква е причината за всички особености по приема, които ти не разбираш и критикуваш, е защото аз не съм специалист, интересувам се от нещата за лично ползване и не бих могла да обясня коректно. Но в нета има изключително много инфо по въпросите, които ти засягаш, тук във форума също, има теми за хомеопатия и ако наистина те интересува, можеш да прочетеш достъпна информация.
Не те убеждавам в нищо, споделих само какво се случи с мен.
Виж целия пост
# 671
Чудя се, дали когато някой лекар предпише грешно лекарство, обвинявате лекарството, че е "измама"?!  Thinking
В това си много права.
Благодаря на всички, които отделиха от времето си, за да оборят моя песимизъм.  Hug
Виж целия пост
# 672
Не искам да убеждавам никой в нищо, но както съм писала и преди съм много доволна от сол номер 7. Преди менструация като ме заболи корема смуча по няколко таблетки една след друга и вече 10 месеца не пия никакво друго болкоуспокояващо. Първият път помислих, че е случайно и че сигурно си внушавам, но се оказа, че ми помагат. На друг може да не помага, но всеки решава за себе си. Беше ме заболяло гърлото една вечер, взех 2 таблетки сол 3 и на сутринта бях добре. Може да не е било вирус, а леко неразположение, не знам, но е факт. Имам познати, които дават на децата си и те пият и също са доволни. От скоро има в аптеките опаковки от по 200 таблетки, аз намерих за 15 лв.
Виж целия пост
# 673
Записвам се да ви следя Simple Smile
Виж целия пост
# 674
Чудя се, дали когато някой лекар предпише грешно лекарство, обвинявате лекарството, че е "измама"?!  Thinking
В това си много права.
Благодаря на всички, които отделиха от времето си, за да оборят моя песимизъм.  Hug

Не мисля че това е песимизъм, вероятно е реализъм. И на ме не ми действат. Даже и да взема ударната доза от номер седем за болка, все едно нищо не съм взела. Като си ги купих бях толкова навита че действат..........то от толкова реклама че едва ли не образно казано ако се поръси някой гроб с тях човека ще оживее, човек се самонавива. И после се разочарова като мен.
В рекламате не се казва действа болкоуспокояващо само на някои хора, а на всички..........разбира се че има вина в лекарството и разпространителя му за пресилената реклама.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия