ЮНЧЕ чака с нетърпение да види сняг и коледно настроение - ТЕМА 111

  • 31 133
  • 692
# 585
Привет сладурани!
За много години! Да сме живи и здрави всички и дечицата, и близките ни хора!

И аз скоро не съм писала, но все с нещо се занимавам.

Няколко дни бях в депресия, още не мога да прежаля момиченцето Гери, за което толкова се говори тези дни, страшно ми е мъчно....Често плача като дадат нещо по ТВ за нея  Sad

Ох, много болни деца...Бързо да се оправят. Завиждам благородно на майките, които чак сега дават АБ и децата им рядко боледуват. Моите доста често са болни, но то с кака-ясленка доскоро е така, сега вече е в градината и нещата са мнооого по-добре. По Коледа бяха болни, но пак леко се разминахме, давам им много витамини, коластра, клеева тинктура и сякаш има доста добър ефект.
Е, Преси преди седмица и той направи пристъп, но аз вече знам как да го лекувам - инхалация, вентолин, Зиртек, капки в носа и се пооправи. После отидох само да го чуят гърдичките - нищо му няма. То май аз повече разбирах от доктора, ама хайде....

Съгласна съм с Мамамецана за отношението на мъжете, сякаш и аз усещам същото - мъжът ми понякога сякаш неоценява аз какво върша вкъщи, но като му кажа, че искам да ходя на работа и сякаш започва да ревнува. Аз всъщност хич не искам, поне Преси докато не навърши 2 г., но после пък лято, море, балкана, караванката...Май ще оставя намирането на работа за есента. Въпреки, че ми е ясно, че и аз като Рая, няма да си намеря веднага, голяма безработица е в Плевен, всички са шивачки, но аз не съм учила толкова, че да ида шивачка.
Нели  Hug , Аморето много липсва, а за Рени и аз вчера това мислех - добре, че се върна от Иран!

Завиждам ви за възможносттите да ходите и да водите децата си на спорт, на танци. Ние като сме на село и сме много ограничени от това, но, живот и здраве, след година-две-три, като си оправим апартамента и се преместим ще ходим на такива неща. Особено танци и плуване са ми страст.

Последно, ще ви разкажа, че другата събота, по случай Бабинден, ще се събираме тук жени и момичета, около 40 сме и ще си правим тържество в залата на кметството. Ще има и конкурс за Мис, хихихи. Та планът е Андреа да я гледа тате, а Преси-мъжът ми. Той си направи устата да се прибера , да си му дам млякото и да го приспя и пак да се върна, ама не му мина номера. Накрая заключи, че сигурно ще се справи и сам - то пък много сложно....

Сладко ядат доста, гледам да не прекалявам, повече Киндер или Милкинис ако е шоколад, гледам сушени  и пресни плодове, но знаят, че барчето след Коледа е препълнено и все нещо искат...

Ох, олях се с писане. Сори. Ама ми е простено след дългото мълчание  Grinning Поздрави!
П.П Утре сутрин започва голямото намаление в Ларедута, тоа който иска да разгледа. Ох, аз какви 7 дневни одисеи имах с едни продавачи от Ибей, ама да не ви отегчавам, че и пак взимам да се нервирам... #Cussing out
Виж целия пост
# 586
Лили, ще питам за някоя жена, но по-добре съседка да ангажираш.

Линка, и аз смуча с помпичката яко, когато има хрема, това за сега ми се вижда най-ефикасно, нищо че реве.

Петър може да яде сладко много, обаче гледам да не му давам, защото от шоколад се изрива по дупето, точно от Киндер. Иначе гледа като кученце и мляска като види, че някой от нас яде нещо шоколадово  Mr. Green Редовно си хапва десерта от кухнята - кисел, крем, мляко с ориз или грис. Отделно кашата на Слънчо е бая сладка. Та.... доста сладко яде Sad не сме за пример, въобще.

Джероне, ти кво работиш?  Mr. Green има ли шанс да го правиш от вкъщи?

О, Ани, ти се появи  Hug ще цъкнем в Ларедута, щом викаш Wink
Виж целия пост
# 587
Чертая основно на Autocad и основно неща свързани с геодезия. В момента в офиса в Сф работи само шефа ми, та ако има работа, сигурно ще си е за вкъщи, че в провинцията, където има други офиси, няма сила, която да ме накара да ида. Аз през почти цялата бременност си работех от вкъщи. На есен ще съм в търсене на нещо ново със сигурност де... имам някои идеи вече.
Моника също обича шоколад, но рядко и давам и то основно Киндер или детска Милка (моят любим от по-евтините). Да и дам шоколад означава ден без следобеден сън и това е една от основните причини, поради които шоколад не давам често. Много обича и Барни.
Виж целия пост
# 588
Добро утро, мацки!

Заведох каката на градина и съм в очакване на следобяда, защото госпожата ни (с която преди време имах проблеми, т.е. заместник-директорката на градината), ми обеща да говори с директорката за място за Павел. Засега е първи в списъка след детето по СОП, но не знам дали ще се освободят места. Поне с госпожата се разбрахме и сега поддържаме добри отношения.

Анито, не се извинявай за дългите постове, на мен лично ми е удоволствие да те чета.

Аморето и на мен ми липсва. Дано се разпише скоро.

Сладко и двамата ядат много. Баби, дядовци, който дойде да ги види, все сладко носи. Поне леля им е по-съобразителна и набляга на носенето на плодове. Иначе Павел и преди сън да яде шоколад, хич не му се отразява. Ама той си е много поспалив де.
Виж целия пост
# 589
От форума намерих обява на една жена и й звъннах. Дойде снощи да се видим за час, хареса ми на пръв поглед и на детето обърна внимание, което за мен е най-важното. Днес ще дойде  към обяд да постои с детето, и аз си останах в къщи- дано се получат нещата,че от работа много ме притискат.
Ако всичко е нормално утре и вдругиден ще ги оставя сами,защото Антон трябва цяла седмица да остане в къщи за да се оправи. Доста ми е притеснено,но винаги има първи път. Трябва да имам такъв човек, когато Антон е болен, защото откакто тръгна на ясла боледува много често. Тъкмо го закрепим в къщи и на третия ден вече е със сополи. За съжаление не познавам много съседи, защото отскоро сме тук, а и много малко жени се наемат да са на повикване без да може да им се осигури сигурна работа.
Виж целия пост
# 590
Не мога да ви опиша колко съм болнааааа.............ужас! Страхотна кашлица, температура, червено гърло. Чакам да стане 14 да ходя на лекар.....Сигурно е някакъв гаден вирус....или е греп, незнам но ще ме убие, просто.
Исках да ви кажа, че след като сега беше болен Криско и после аз, не ходих на работа 4дена и сега още 2 и мисля да наведа глава и да кажа, че не се справям и да си остана да го гледам. Нашите нещо и те ме ядосват, били уморени..и незнам си още какво. Баща ми го лигави жестоко....просто всичко ми се събра като голяма кофа с л.....а.
Хайде, стига съм ви отегчавала с моите неволи Hug Оплаках се.
Виж целия пост
# 591
Радииииииииииииииииии, я горе главата! Вирус е! Говори на работа да вземеш дни, нещо като половин работен ден, не се откъсвай!
Виж целия пост
# 592
Здравейте и от мен!
Аз само се моля да не се разболее Гого , ограничили сме контактите до минимум
Сладкото правя му кексчета, козунаци и тем подобни, шоколад е ял само няколко пъти на киндер
Лсб пак бързо си намерила Simple Smile
Мамамецана бързо оздравяване  Hug
Ани да си изкарате добре, пък току виж си грабнала и титлата мис Simple Smile
Моя мъж от както спрях да кърмя (Гого беше на 4 месеца) той го приспива вечер и го храни, преди това мие или къпи (рядко му помагам вечер) и от около два месеца изцяло пое грижите за него през ноща, преди това го гледаше петък и събота. През деня много ме побърква изопщо не слуша, много разхвърля и все едно бомба е паднала в нас, на всичкото отгоре започнах онлайн уроци по английски и изпити ми предстоят абе просто не ми се мисли....
Работата ще я търся есента като тръгне малкия на ясла (ако го приемат де  Laughing )
Всички болнички да се оправят  Praynig
Виж целия пост
# 593
Тук съм, благодаря ви, че ме мислите!
Я да пиша за сладкото, че имам пресни случки. Основно от плодове си го набавя (по 2-3 различни на ден), понякога овесена или друга бисквитка, домашен мъфин. Пробвах да му дам кремче - ефектът беше брррррррр. Направих бисквитена тортичка (ммм, супер при това), ефектът - избута я с език и я пльосна на монитора на телевизора, да храни Хенри (който гледа Бейби ти ви го знае - Хенри, дето все е гладен). И най-прясната, отпреди минути. С риск да ви скандализирам с голямото си кърмаче, ама ще ви я напиша.  Mr. Green Алекс ми е в скута и си гризка кротко овесени бисквитки (отбелязвам го като събитие, че седи КРОТКО, но все пак залепен за мен, де  Wink. По едно време се навежда, с едната ръка ми вдига блузата и започва да цока, а с другата ръка ми пуска бисквитка в пазвата. Така де, бисквитките вървят с мляко, да си скрие и за после,  Sunglasses

На болните да оздравяват, на търсещите работа - да намерят, на конкурсаджиите - да печелят, а на празнуващите - наздраве! (Танчета, последното е за вас, нали си знаете?)
Виж целия пост
# 594
Amore  не мога да не ти отговоря Simple Smile Посмях се доста, а детето може да пъха и да чака да излезе бисквитена торта   chef  hahaha
Виж целия пост
# 595
Ради, споко. Болестта ще мине, но не се отказвай от работата. Я горе главата... Hug

LSB, и аз ползвах такава жена за гледане на Жорко - само при нужда. И пак от обява тук във форума.Дано скоро не ни се налага да я викаме ( да сме здрави де).

Жоро, покрай кака му доста сладко си похапва, и после пъпки по бузките - най- вече от шоколада де. Гледам да не му даваме, ама ние като си хапваме и той си иска....

Бързо оздравяване на всички болни и лека вечер
  bouquet
Виж целия пост
# 596
Аморе, този Алекс не спира да ме учудва.  Joy
Виж целия пост
# 597
Здравейте и от нас Simple Smile
За сладките неща - малкия яде общо взето всичко което не съдържа шоколад. Не ми се иска да му давам че и без друго не сме от най-спящите, а и от най послушните също Confused Мисля че е и силен алерген...
И аз преустанових излизанията на малкия - макар че не е много студено е едно влажно и мрачно, и покрай всичките тези болести не ми се иска да рискувам и да го извеждам. За капка новата мода е да се тръшкаме за щяло и нещяло по земята, и не ми се ще да му хрумне да прави това в калищата по улиците. Покрай малкия и аз се застоях вкъщи и преусмислих идеите си за връщане на работа. Честно казано доста ми се иска да се върна на работа и е супер тъпо да я напусна при условие че имаме две свободни баби,  татко който работи по половин ден и сам си е шеф, а и чакаме да ни приемат на ясла.  Естествено мъжа ми се вбеси като му подхвърлих идеята, така че доста трябва да се потрудя за да го накарам да се съгласи с мен и това трябва да стане най-късно до края на март.
Виж целия пост
# 598
Иви, гледай си детето докато можеш, баби, баща, ако имах пари, нямаше да давам зор до 2-та, че и до 3-та година Simple Smile Като си представя, че от тук насетне все друг ще го гледа и ми е много тъжно.

Защо не излизате навън, ние излизаме, само в голямата мъгла не се лутаме дълго, иначе непременно ходим за храната и по покупки. Вече почти сме само пеш. Нося го рядко, на връщане към дома.

За тръшкането, трябва да го игнорираш, да му покажеш, че не те вбесява. Това е много трудна работа, надявам се Петър да не се тръшка, че ръката ми много бързо се спуска  Embarassed
Виж целия пост
# 599
здравейта момичета! поздрави от най- мокрото място на света! за три дни съм в Манчестър, но ми се струват много дълги вече... голяма депресия е тук- едно сиво, мокро, ръмящо... поне е 10 градуса и ми се струва адски топло след мъглите в София!
много мило, че се тревожите за мен, никой досега не го е правил! а и аз покрай тези постове се зачетох в новините /обикновено само музика слушам на ТВ, а в нета само си гледам наряда в последно време!/ голяма глупост е станала в Иран, но за съжаление всеки прави грешки, а човешките няма как да се избегнат колкото и да усъвършенстваме техниката!
по коментираните теми вече съм изказвала мнение- за мен работата ми е моят живот, обожавам Даниела, много съм привързана и към баща и, но в никакъв случай не мога да седя по цели дни вкъщи и да домакинствам! детето си ходи на ясла, баща и- на работа, всеки си има свои задължения, през уикендите моля в наряда да почивам поне единия ден и всяка минута когато съм свободна я посвещавам на Дани! толкова съм свикнала да върша 1000 едновременно, че като се случи да почивам в делничен ден, къщата светва, напазарувано, сготвено, изпрано, изгладено за отрицателно време и после някое и друго кафе, накрая вече отивам в яслата по- рано, че почвам да се чудя какво да правя! колегите ме бъзикат, че идвам на работа да си почина- само в самолета сядам и седя с часове на едно място!
за болестите- гадост голяма, дано всички се оправят бързо! на Дани от тия зъби и се разтичат лиги, дави се в тях, кашля, аз все не смея да я заведа на ваксина, а трябваше още ноември месец да го направя. сега ще я дебна да е здрава няколко дни, че да мине и това... аз февруари пак отивам за Иран /това в случая го правя категорично за пари- колкото и да обичам да работя не бих се разделяла с детето за толкова време, ако ни плащаха редовно заплатите и можехме да живеем без тези пари!/ за съжаление- кофти момент, всички се оправдават с кризата, не плащат, а сметките си текат...
е, аз да се връщам към книжата си, че довечера ми е проверката на тренажора и трябва да се представя добре, ако не искам да съм заземена в следващите месеци!
поздрави и всички и много  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия