ЮНЧЕ чака с нетърпение да види сняг и коледно настроение - ТЕМА 111

  • 31 133
  • 692
# 615
Ееееее, Аморе, ти си страшна с тези 3-4 часа навън! Аз бях така миналата зима, но тази ме мързи Sad.

Джани, това за ходенето на пръсти се случва често... За тръшкането да не говорим. Честно да ви кажа, не се държа с Бобата по-отстъпчиво отколкото всички останали, но най-много на мен ми се тръшка. И на баща му му направи впечатление - като се появя аз и Бобата решава, че това е моментът да се разлигави, да се тръшка за щяло и нещяло, да капризничи. Ако го оставим при бабите, те са във възторг колко много е слушал. Доста ми е терсене като си давам сметка, че аз му действам най-разлигавящо. Непрекъснато се вглеждам в поведението си, но не забелязвам да съм по-мекушава от останалите... Надявам се да е период и да отмине.

Хах, и една смешка. В последно време се занимавам много с писането на една много тежка жалба. Всички документи стоят в една папка. Бобата оня ден я грабна да я разглежда. Баща му му казва "Остави жалбата на майка ти!" И Бобата, за когото естествено думата "жалба" не означава нищо, реши, че това е "жаба" и оттогава вика на папката с моята жалба "баба жаба" Simple Smile. И току ми я носи като иска да ми се подмаже  Laughing
Виж целия пост
# 616
Аморе, браво и от мен! Ти си нашата гордост   bouquet

Хахаха, Св., и у нас е така, хем аз най много му се карам, но на мен най-ми се тръшка. Когато го оставя на мама, казва, че няма по-добро и послушно от него дете...

И аз гледах Гала, много хубаво беше предаването. Но там се говори за комплексни симптоми, но и аз изтръпнах като разказваха как нормално развиващи се деца, говорещи, общуваще, примерно след ваксина или друго изведнъж как се провенят, претърпяват регресия в развитието си и как се променят. Много страшно  Sad

Ох, количката я зарязахме преди повече от 3 месеца, не мога да си представя да го сложа в количка, просто е невъзможно. Всеки ден се разхождаме, но пеша. Но пък си спи на обяд, може да е само за час и половина, но винаги спи. Тъй, че и аз ако бях като Аморето с нейния Мистър Енерджи  Laughing и аз сигурно щях да се мъча да го убедя да се повози, само и само да заспи замалко. Все пак и ние имаме нужда от поне час спокойствие за презареждане през деня  Peace

МамаМеци, оздравявай, Алиена, и вие, и всички болни! Оздравявайте бързо!
Виж целия пост
# 617
Amorevole  Peace
Ние също сме с количка,че като излезем обикаляме по 4/5h.
Алиена PraynigВсички болни скорошно оздравяване. Hug
Отложихме пентаксима с 2м.Трябваше да го сложим миналия м.но бяхме болни и сега дано не се разболеем отново.
За ходенето на пръсти,забелязвам Джани от два дни стъпва на пръсти(нали отслабна Mr. Green) но го прави само за секунди,когато се сърди,че не му давам бонбони Laughing.
Лека вечер!
















Виж целия пост
# 618
Добър вечер и от мен!

Ние сме с количка,тк той ходи 5/10 мин, и после иска някой да го носи. То с тези космонафти, ботуши, ръкавици - те дрехите тежат колкото него. Но пак вскеи ден излизат на детската градина, нищо че е -10 /15 градуса.

ОХ, да се оплача, откакто се върнахме от Мексико, не иска да заспиава сам, въобшще не спи по цяла нощ, буди се по 100 пъти...През деня е многоо уморен...Много тежко се адаптира обратно към нашата часова зона. Днес обаче рещих да съм твърда, и в момента е в стаята си, в леглото и крещи. Но много му се спи, и се надявам скоро да заспи сам...Иначе е много трудно да го приспиваме, не знаем кога ще заспи и тн. А преди да заминем, си знаеше кога му е време за лягане, дори и да не му се е спяло съвсем, сам се приспиваше за 10/15мин.

Дали е само от пътуваането или от възрастта също? Има ли деца, които да спят така неспокйоно (не са зъби, тъкмо му излязоха кучешките и няма признаци за други)?

И друго - махнахте ли вече решетките? Аз точно поради това че заспиваше сам, не ми се иска да му махам още решетката, че иначе никога няма да стои в леглото и да се приспи.

Ох, стискайте палци тази нощ да е по-спокойна за всички ни...
Виж целия пост
# 619
Всяка вечер се приспиваме над час време, защото се превъзбужда и едва го успокоявам. Според мен е от промяната при Стефчо, ще се оправи,  Praynig

Аморееееееееее, ще разчитаме на теб за следващите бебета Simple Smile  Hug

"Баба Жаба" ме уби  Joy
Виж целия пост
# 620
Снежи, явно Стефан не може да свикне с часовата разлика и затова е така, ние след сватбеното ни пътешествие ни отне 10 дни да свикнем с времето, а бяха 16 часа разлика! Дано тази нощ поспи!

Аморе, честито!

Сетих се нещо във връзка с връщането на работа: има ли други мами свободни професии или ЕТ, как смятате да процедирате ако децата ви не са на ясла- да си прекъснете дейността, да си плащате пълната осигуровка към 200 лв на месец или да работите за следващо детенце?
Виж целия пост
# 621
Все се каня да пиша,но само с четенето си оставам...Причината е,че прекалено дълги постове са ми в главата... Simple Smile Crazy
  JanyAp, и мен ме заинтригува темата(когато я рекламираха),та се "жертвах" да гледам Гала(ами...нещо не ми е симпатична).Не се притеснявай специално за ходенето на пръсти,то не е признак,а е възможен симптом(междудругото, и аз съм ходела на пръсти като малко дете и,слава Богу ,здрава съм).Ако ,все пак се притесняваш потърси литература по въпроса.А,бе да се молим Бог да ни пази децата живи и здрави...Анито,стегни се мила!  Heart EyesУжасно е това,което се е случило с малката Гергана(мир на невинната и душичка!),също толкова е стресираща е възможността за гореспоменатото заболяване(Да пази Господ... Praynig),но Ани за твое "успокоение" мога да кажа,че на света има  хиляди,милиони опасности...По-добре да не се замисляме ...Съчуствай,но не съпреживявай...Мисли положително ! Heart EyesОбръщам се към теб защото ми се струва,че нещо си се "сдухала" напоследък(ако греша,извини ме,моля те...интуиция...иначе постовете ти са като винаги ведри и лъчезарни Grinning).
   мамамецана,както казвам в такива случаи
"много е лошо да ти е лошо" Naughty Laughing.Дано утре,живот и здраве вече да се чувстваш напълно здрава! Hug
    snowwhite, и аз си задавам същия въпрос за махането на решетките на леглото.Имах намерание да разкажа как днес Маринчето ме разсмя от сърце ,но докато я приспивах около два часа и половина ми мина и мерака, и настроението. WhistlingВсъщност, от както Мари взе да прескача леглото мислех да махна решетките,но намерих временно спасение в чувалчето за сън,но тя и на чувалчето му намери цаката.Откопчава копчетата,дърпа ципа и...хоп-вече е прескочилааа.Няма приспиване... Whistling
   Amore,както пише Анито "Ти си нашата гордост"! Peace                         Sv. ,при нас пък е обратното.Само на мен не се глези.Ох,всички други ги разиграва...Ама,това е дълга тема(за бебешкия инат).Утре ще се включа,живот и здраве.
  
Виж целия пост
# 622
Анито, Сенайде, Грети, Поли, Христа, благодаря ви!  Hug Тепърва има да заслужвам хубавите ви думи! И наистина ще се радвам да има още бебета.  Wink

Решетка никога не сме слагали, да приспивам мога само аз.
Снежи, надявам се скоро да се пригоди отново - доста дечица заспиват трудно и се будят нощем по различни причини.
Св., Бобо пак ме очарова.  Heart Eyes

Виж целия пост
# 623
Забравих да спомена, че племенникът ми ходеше на пръсти, нищо му няма.  Peace
Виж целия пост
# 624
Кати заспива сама и все още е с решетка но на лято ще прибирам кошарата и ще я местя на голямо легло защото баткото ще е ученик на есен и ще му трябва бюро. Peace
Надявам се после да нямам проблеми със заспиването  Wink
Аз друго се чудя кога да махна биберона или както му вика Кати "бутя"  Laughing като заспива си го търси а се притеснявам че ако я вземат на ясла ще трябва до тогава да сме я махнали newsm78
И с гърнето сме до "под кривата круша" някой път казва че и се ходи по голяма нужда друг път ми казва когато вече я е свършила тази работа,но все още сме на памперс гащи Tired
Виж целия пост
# 625
 Hug Благодаря ви момичета, поуспокоихте ме малко!
Баба Жаба ме разби  Joy
Ще почна да ви следя, много сте готини.
Михайлова и аз съм овен, а таткото ни е лъв, дано се преборим с това малко близначе. Иначе От няколко дена спи сам на голямото легло и нямаме пролеми. Много ме беше страх да не пада или нещо подобно, но засега всичко е ок. Междудругото откакто спи сам в стая спи по-спокойно. Тати много хърка  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 626
Днес в Пловдив е прекрасен слънчев ден! Sunglasses.Едно ми е пролетно,едно ми е хубаво... GrinningДнес ,преди около час Маринчето потегли с татко си на село за един ден,та съм мома.Искаше ми се да се разходим тримата до Гребната база(в такова време все натам ме влече),но уви,на мъжа ми се наложи да отиде при родителите си по работа.
    Михайлова ,ние се отървахме от "бибито"(или "банито") още преди един месец,но не смеех да се похваля.За около три-четири дни беше трудното , и то само при приспиване,но всичко мина и замина и вече даже и да види биберон-залъгалка не се изкушава.При вас може и по-бързо и по-лесно да мине отказването от бибата,тъй че пробвай.Важното е да бъдеш категорична и твърда,че децата усещат настроенията на родителите си. Peace           JanyAp,значи вече спите като големи...Браво!В колко часа заспива и как го караш да си стои в леглото?Маринчето откакто си откопчава чувалчето все късно заспива(ама много късно).Аз я слагам в кошарката,тя постои 1-2 минутки,после прескача леглото и почва да обикаля полутъмната стая.Говори си сама,пее си,смее се,тропа на съседите отдолу... ooooh! Crossing Arms
     
Виж целия пост
# 627
Здравейте!

Заспа снощи след 1ч рев и тръшкане, аз влизах през 10 мин да го гушкам, но бях непреклонна. Съответно спа цяла нощ, и днес е съвсем друг човек. При нас въобще не се наспиваше - будеше се от хуркането на баща си и тн...

Решетката засега няма да махаме в такъв случай. Тя нашата е много висока едва главата му се показва, та поне още 1година няма да може да прескача.

Бибата - много е привързан към нея, и заспива с нея. В яслата също всички деца си имат биби и собствени играки, които има ги дават за следобедния сън, така че аз дори сега да му я откажа, в яслата ще му я дават и не виждам смисъл засега. Същото и с памперсите - в яслата им е по-лесно да са с памперсите децата, така че аз не мога сама да го науча при положение че там няма да го учат. Почват на гърне да ги учат всички около 2г., така че догодина ще ни бъде обучението, заедно с яслата.

ПОздртави от нас
Виж целия пост
# 628
snowwhite при нас в яслата не дават с биба и всеки ден ги слагат на гърне по два три пъти.
Кати ако я вземат на ясла живот и здраве  Praynig ще е чак Юни и тогава вече ще сме станали на 2г. Така че ще трябва да съм махнала бибата и евентуално да съм я научила на гърне Peace

hrista аз знам как да махна биберона но не съм сигурна дали все още искам да се лиша от "шумо заглушителя" на Катерина която в последно време става все по мрънкаща и ревяща.
Тръшка се и крещи за всичко и основното и занимание е да тормози батко си и да му дърпа нещата от ръцете в следствие на което става "войната на световете" ooooh!

А за спането отделно от родителите определено е по добре Peace
Преди като се събудеше през нощта и ме види и искаше при нас а сега чувам я че промрънква на сън но не ставам и тя пак си заспива  Wink Peace
Виж целия пост
# 629
Михайлова,съвсем "изключих"че Кати ти е второ детенце и най-вероятно си се сблъсквала с този проблем. ooooh!   "Шумозаглушителя"...ха-ха...Мдааа и аз затова не исках да и махам биберона.Човекът, изобретил залъгалката си е за Нобелова награда. Laughing Всъщност ,причината да махна бибата е ,че се наложи,тъй като Марина ,гризейки ги унищожаваше биберон след биберон,за дни.Не ми е за парите,ами се страхувах,че може да се задави от някое парче ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия