130 Арабски аромата ни пленяват, магията на Изтока даряват.

  • 47 131
  • 745
# 585
Да, сега като го повторихте да кажа и аз, че баткото и аз сме с различна фамилия от на мъжа ми в международния и той много се притесняваше да не ни направят проблем на границата.

Шлю, пердетата са ми любима тема, шият ги по тартипа, за който говориш дори по селата или поне в нашето имаше, може би защото е велико село. Laughing
Виж целия пост
# 586
Явно не сме някакво изключение с фамилиите Simple Smile. Аз съм с една, децата с друга, мъжът ми с трета (уж все една и съща Mr. Green). Обаче досега не са ни правили проблеми никъде.

В Швеция ми беше направило впечатление, че изобщо нямат пердета по прозорците, явно като в Холандия. Имат тенденция да си кичат прозорците с лампи, свещници, кукли, вази и каквото друго се сетите. Ако изобщо има перде, то е дълго около педя. И понеже живеят основно в ниски едноетажни сгради, от улицата всичко се вижда. Много ми беше странно, но и други неща ми бяха странни там Simple Smile.

Ние сме още болни, така че за среща пасувам за момента. На мен ми се възбуди синузита и умирам от болка в главата и скулите, направо ще се пръсна. Отделно Илия продължава да кашля и вече ще се гръмна. Бяхме предвидили пътуване за празниците, обаче го отложихме заради грипа и лошото време. Все пак тази вечер излязохме за малко, че вече не се търпи да седим затворени и заведохме децата да видят динозаврите с реални размери в Сити център. Алекс е впечатлен, Илия се е изплашил, според баща им не било нищо особено. Аз не влязох да ги гледам, предпочетох да позяпам магазините през това време.


Поздрави на всички Hug
Виж целия пост
# 587



Люспа, за пердетата/ липасата на такива/ в Холандия  си има причина. Нали е морска страна и повечето мъже били моряци, та е останало като традиция да не се слагат пердета, за да може отдалеч да се вижда, че няма чужд мъж при домакинята  Mr. Green 
Ах, подсетих се за едни холандци-веселяги, които координираха наш проект, Тогава разбрах, че холандския е много шантав език  Stop


Ом Саид,спокойно, не ти си виновна за триенето на постове. Нападателния пост на гостенката красеше темата и доста време  не направи впечатление на модератор.
И аз съм чула , че водата в Сирия не ставала за пиене. Щом на мъжа ми софийската му се вижда хубава, пердставям си сирийската....

Алвера, къде си бе, джанъм? Домочадието ли те изтормози?




Шилан, не в подписа, а си го сложи като титла.


да не прекаляваме Sunglasses  а и освен това предпочитам да не се изявявам като мъченица точно на фоумския фронт  Crazy


Деси, айде стига скромничи де, лепни си един нов аватар  и прякор  Party Искам аватара да е за радост на очите, прякора да е за радост на ушите ми  Mr. Green

Амал, оправяй се бе, скоро ще излезне копривка, добре е за хемоглобина.
Виж целия пост
# 588
ох, забравих за пердетата  Joy Joy Joy

и аз обичам хубавки дантелени перденца, кичозни дори  Embarassed
Панделчиците и шнурчетата дето ги споменахте, искам и аз  да се сдобия с такива. Падам си по мутро-барока  Crazy

За съжаление обаче няма как да се развихря , мама не си дава нейните да ги подменям, можело поне още 10години да изкарат Mr. Green

хаха, а в Студентски град, котаците яко драпаха по перденцата с ноктаците си, катереха се чак до тавана, миличките ми алпинистчета.


Моля ви се, не говорете за раждане Naughty на денонощие поне 5 пъти се сещам за моя кошмар.
Виж целия пост
# 589

Да сте ми живи и здрави, бели и червени, радостни и засмени   Hug

И аз не обичам щори , а нежни дантелени перденца, искрящо бели и на цветчета. Ама задължително и плътни пердета за вечерта, че моите комшии няма да се посвенят да надзъртат в спалнята ни.  #2gunfire

Шило, домочадието не ме тормози, оправям се лесно с тях- гледам страшно  Twisted Evil Ама нещо не съм в кондиция, с усилие правя всичко, дори и удоволствието да пиша в темата.

За ражданенията си нямам лоши спомени, бързичко бяха, без шевове и разни такива неприятности. Болеше, разбира се, ама бъбреците ме болят повече и по-дълго време  Simple Smile. Обаче вече няма да ми се случват такива неща, ще чакам внуци.

И какво,  моми ще се раждат предимно във форума, пак ще има недостиг на зетьове, добре че се уредих вече  Mr. Green

Стига съм писала , имах намерение да успокоя Омчето за пробленчето тук, ама да не подразня някой  Mr. Green

Целувки на всички и  най-много на децата  Heart Eyes

Виж целия пост
# 590



честита Баба Марта-да сте весели ,засмени ,бели и червени!!!!!!!!!!
Ние пък с еднакво изписване на имената,по простата причина ,че изисках специално изписване.  Grinning
Абе хора водата си става,ние пием чешмяна,просто ти трябва време  да свикнеш,че е по-калцирана.Но,за новите е задължително да пият минерална.
Виж целия пост
# 591
Ние пък сме още по-интересни на тема фамилия.. Моята си е непроменена, дори и след брака.Няма и тирета за двойна. Фамилията на близначките в  написана по един начин, а на каката - по друг.Във втория случай грешката е моя , тъй като пропуснах при подаването на документите да упомена изискването си  за  изписването й. Та при пътуване  навън ми се налага да нося и акт за брак , за да доказвам, че съм им майка. Mr. Green Иначе за различията в изписването на фамилията им, досега никой не е правил проблем.А и  тази година, каката като стане на 14, така или иначе ще й вадим лична карта, та направо ще сменим и паспорта, този път  с верно изписано фамилно име. Laughing
Представям си да нямахме пердета като холандците.. Joy Как щях  необезпокоявана да се разхождам у дома в едно такова леко по-разголено облекло..  Embarassed Шилан, що да е шантав холандският, смесица е от немски и английски. Без човек да го е учил , хваща значението на някоя и друга фраза. Thinking На мен пък ми харесва като звучене.
Честита Баба Марта на всички, на големи и мънички!   bouquet Да сте румени, засмени,от радост да сте окрилени!

Виж целия пост
# 592
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!БЪДЕТЕ ЗДРАВИ ВЕСЕЛИ ЩАСТЛИВИ

                        


                  
Виж целия пост
# 593
Честита Баба Марта!Нека вие и семействата ви да сте живи и здрави,и много щастливи!

Мили ми дами,да споделя,снощи хабибито се беше амбицирал и не издържа,та пострига детето с машинката и сега Саидче прилича на малко мафйотче.. Crazy PartyА малкият дори не промрънка,така се забавляваше,очевидно му допадна процедурата по разкрасяването.. Party
Много ви благодаря,за съветите и съдействието за водата!  bouquet
Амалче,пътуването го обмисляме за края на март,около 25-ти..Много силно се надявам и да се осъществи! Praynig
Шилоbouquet Heart Eyes Hug
Отностно пердетата,аз умирам за хубави пердета,ефирни,цветни,внасящи настроение и уют..
Ясминче,ние за малко щахме да имаме същия проблем с различните фамилии в междунар.паспорт..,но аз преснех сирийския паспорт на мъжът ми и ходих с него,прекребпвах го към документите,обяснявах,и писах лично..Така сега всички сме с една и съща фамилия..Но проблема е в това,че тук изписват имената по една система,а в Сирия по френската,затова има разминаване..По същата причина имах преживяване при записването на детето за междунар.паспорт..Тук го изписват така,че в Сирия биха му прочели името по коренно различен начин от оригинала.. ooooh!И ако ви разкажа какъв цирк беше и колко време обяснявах как точно се изписва името му..,и как не искаха в началото да уважат искането ми,защото не знаели дали наистина точно така се пише и т.н....Но най-накрая надделях,но ми костваше много нерви..
Пожелавам ви,лек и усмихнат ден!  bouquet
Виж целия пост
# 594
         
 ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !
 Бъдете живи , здрави , засмени , много обичани и щастливи мили ми принцеси  Heart Eyes
Виж целия пост
# 595
Честита Баба Марта! Да сте здрави, весели, усмихнати и щастливи!

Виж целия пост
# 596
Честита Баба Марта, момичета! Да сте много здрави и усмихнати!  bouquet
За повече днес време не остана... Tired
Виж целия пост
# 597
Сковащах студ навън. Аз лудата простирах дрехи на терасата, замръзваха още в ръцете ми, а последните хванаха скреж в легена, едвам ги вадех. Утре ще ме говорят комшийките колко неспокопосано съм простряла, направо ме е срам от самата себе си, ама кво да правя, бързах да ги нахвърлям и да тичам вътре , брррррр. Пръстите ми станаха лилави...



Лелел, Ом, как даде да го постригват с машинка малкото , много си куражлийка, пък и то, шом геройски издържало  Heart Eyes


Люспата, защо не се появяваш, студ а  Mr. Green

за имената говорите. На мъжа ми фамилията е трибуквена, но някак си не се произнася от4етливо и в Бг как се пулят служителите като я чуят   Joy  В зависимост от това кой как я прознася последната буква може да звучи като  о, у или дори л. Шантаво  е, не ме кефи.  В документите на него и роднините му фамилията също търпи различните си вариации, явно в зависимост от служителя, който записва.

Ох, и на мен задачата по избиране име на госпо'йцата ни ми се стори нелека. 9месеца не стигнахме до консенсус. Аз си исках традиционно мюсюлманско име, Айше ми беше сред фаворитите, Фатима също, Карима. Тати не одобри нито едно.
И двамата харесваме Лейла, но заради пустите турски сериали се отказах, не искам да я свързват с някоя героиня от сапунка.  Наистина  древната история за Лейла и Меджнун е велика, но съмнявам се да е известна на много хора  в БГ  Simple Smile
После мъжът ми предложи да  носи името на най-малката му сестра-веднага го отрязах обаче Sunglasses 
Времето напредваше, а ние така и не се разбрахме. Накрая дори сама предложих да я наречем на свекърва ми /баба яко  ме натискаше да се подмазвам  Mr. Green/, но мъжа ми сам отхвърли този вариант  Party
Накрая остана Нада, аз го измислих /въпреки , че винаги съм била против да търся бг еквиваленти , искала съм типично арабско, но накрая така се получи/, малко ми е гузно, че мъжа ми не го харесва. Но на арабски означава роса, а това е името на обичната ми баба  Simple Smile Ох, аз дори не мога да го произнеса правилно  с арабски акцент Crazy
Но пък непрекъснато ме питат защо съм избрала  такова грубо и селско име #Crazy #Crazy  Не изпадам в подробности, да мислят квото си искат. Бреййй, ако беше Есмералда или Паломита щяха да изпадат в екстаз.
 

Айде, толкова от мен засега, по-късно може още, само дайте предмет на разговор  Mr. Green Mr. Green


Виж целия пост
# 598
Ох, това с имената е голям  майтах.Върнахте ме назад във времето. Mr. Green
При каката относително лесни бяха нещата. Сведен избор само до Сара и Лора. Второто отпадна, тъй като произнесено с  мекото л, направо ми звучеше невероятно. hahaha Въпреки че ред негови познати, пишман разбирачи от религия и прочие, се опитваха да наклонят везните в някаква трета посока, тъй като Сара, видите ли, било име.....знаете къде най-често използвано. Дървени глави. ooooh!Това е име срещано и сред християни, и сред евреи, и сред мюсюлмани.Колкото е древно от една страна и обвързано с религията, толкова модерно  пък се възприема из Европа и Америка от друга.. Joy
Вторият път, нали не знаех, че ще са две  до късно, та му бях казала на тати, че не съм съгласна да се казва очакваната девойка нито като майка ми, нито като майка му. И накрая какво се случи.. Оказаха се две и се зоват точно като гореупоменатите две дами. Mr. Green От кал да е, но да е Мария...Нали така е казал народът.
Утре е дългоочакваният от каката Фашинг. голяма емоция , голямо нещо. Преди да си легне, старателно прегледа всичките си аксесоари. Че утре сутрин е на училище с намалени часове, после е на пеене и като си дойде трябва скоростно да се заеме с костюмирането си. А след този ден пък е дългоочакваната от мен четиридневна почивка, в която няма да се налага за ставам рано и да изпращам деца на училище. Колкото я чакам с нетърпание аз, толкова и те.. Joy
Шило, побъркваш ме.. Кой ще те подиграва за начина на простиране... Няма да забравя като бяха малки близначките и каката, лятото на ден се събираха толкова дрехи от сутрешното и следобедното им омърляне от главата до петите , че въжетата на балкона не стигаха. А са дълги, и са 4-5 на брой.  Тогава върху вече простряна фанелка, закачах с допълнителна щипка я чорап, я потниче, я гащички.. hahaha Имаше една квартална, много симпатична баба, лека й пръст, която се ориентираше дали сме си тук или някъде по море или извън БГ по шаренките въжета.  Grinning Шаренко ли е и натрупано ли е, диванетата са си тука...Шило, то името на твоята малка кюрдка , поне на арабски, се произнася като нещо средно между Нада и Неда. Заставай пред огледалото и упражнявай произношението Mr. Green





Виж целия пост
# 599

Шило, побъркваш ме.. Кой ще те подиграва за начина на простиране...



ааа, еее, по малките градове едно от основните домакински умения е да простираш хубаво  Mr. Green  Така се изучих на тва умение, че ако има кусур ме дразни. Знам, че съм луда, ама наистина се дразня и често се случва, ако намеря кусур на майка или баба, да тичам да го поправя  Crazy  И нашия тати чак прихвана от мене, ако го види майка му как простира бебешки дрешки, ще се отрече от него  Mr. Green

Нема майтап, тука всички са луди. Бъзикахте ме мен, че пускам прахосмукачка по 3пъти на ден /това остана в добрите стари времена , когато нямах бебе, но имах време  Mr. Green /, но да видите комшийката. Тая невеста пере килими всяка седмица през лятото, а 2 пъти седмично вади чашите от витрините и ги мие, прозорците и зимата ги мие поне веднъж на 10дни  Mr. Green Mr. Green   Покрай нея се чувствам повлекана.
Ето сега бебето ми спи,а аз вместо да лъскам до блясък , седя и пиша ли пиша.....
Ох, мн съм изморена...



Шило, то името на твоята малка кюрдка , поне на арабски, се произнася като нещо средно между Нада и Неда. Заставай пред огледалото и упражнявай произношението Mr. Green



на мен ми звучи нещо подобно на Нъдах  Flutter  и не знам дали изобщо  е правилно , но в международния я записаха Nada
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия