Кървене по време на бременност - тема 3

  • 376 405
  • 1 786
# 420
Асперин протект също се пие при кървене, но и за него е хубаво лекуващия ти да се съгласи.

Много лежане и успех и от мен
Shocked този антикоагулант най-много да засили кървенето....той се изписва за разреждане на кръвта-за по-добро кръвоснабдяване на матката например; за предотвратяване на ранна прееклампсия и други.
Виж целия пост
# 421
Здравейте,извинете,че ще повторя тема,но всичко,което прочетох е от доста отдавна и нз дали ще има някой да ми отговори.
По мои изчислениа съм в първиа месец(,около 3--4 седмица,въпреки че снощи в спешното ми казаха 6) ,разбрах преди 4 дни ,че съм бременна,и от вчера кървя,първо беше леко кафенишкаво,а сега е алено червено,не е много силно като цикъл,но не е и само цапащо.
Снощи към 4 сутринта отидох в спешното,но проблема е там,че аз съм в Лондон и тук чакането е голямо.Прие ме един лекар,който без да ме прегледа, без нищо ми каза да пия парацетамол и след 4 дни,на 10 август да отида  на скан,чв преди този скан те не могат да направят нищо,защото плодът бил в мн ранен етап,но аз нз какво да правя до тогава,може да се случи всичко,моля ви мили мами,какво да правя
Четох,че трябва да лежа,да ям лимони,но за хапчетата незнам какво да правя,да пия или да не пия,кървенето ми не е спряло от вчера от около 4 следобяд и корема и кръста също ме болят.
Имам българско нош-па,ахалгин,аспирин и парацетамол.
Моля,ако можете и знаете нещо да ме посъветвате.
Извинявам се ,че мислите са ми много разхвърляни,но не мога да се съсредодоча.
Виж целия пост
# 422
Така правят в Англия....ако оцелее само оцелее,ако не....
Мацка, от това с което разполагаш аз бих пила само но-шпа 3*2 и лежане,само лежане.Успех! Hug
Виж целия пост
# 423
Здравейте,извинете,че ще повторя тема,но всичко,което прочетох е от доста отдавна и нз дали ще има някой да ми отговори.
По мои изчислениа съм в първиа месец(,около 3--4 седмица,въпреки че снощи в спешното ми казаха 6) ,разбрах преди 4 дни ,че съм бременна,и от вчера кървя,първо беше леко кафенишкаво,а сега е алено червено,не е много силно като цикъл,но не е и само цапащо.
Снощи към 4 сутринта отидох в спешното,но проблема е там,че аз съм в Лондон и тук чакането е голямо.Прие ме един лекар,който без да ме прегледа, без нищо ми каза да пия парацетамол и след 4 дни,на 10 август да отида  на скан,чв преди този скан те не могат да направят нищо,защото плодът бил в мн ранен етап,но аз нз какво да правя до тогава,може да се случи всичко,моля ви мили мами,какво да правя
Четох,че трябва да лежа,да ям лимони,но за хапчетата незнам какво да правя,да пия или да не пия,кървенето ми не е спряло от вчера от около 4 следобяд и корема и кръста също ме болят.
Имам българско нош-па,ахалгин,аспирин и парацетамол.
Моля,ако можете и знаете нещо да ме посъветвате.
Извинявам се ,че мислите са ми много разхвърляни,но не мога да се съсредодоча.
Първо се успокой! Спокойствието в този момент върши чудеса Wink
Аз пия Но-шпа и ми се поставя Прегнил инжекции и папаверин също на инжекции, но те са за болките и контракциите, които имах!Аспирин и парацетамол незнам ама мисля, че когато имаш кървене поне 1-вото не бива да с е пие, т.к ще се усили. Легни си и то на ляво и ставай само до 00 и за бърз душ. Много спокойствие, ако е писано ще се случи, всичко е и божа работа! Стискам палци за здраво бебче Praynig  bouquet
Виж целия пост
# 424
много Ви благодаря,че ми отговорихте толкова бързо,да опитвам се да се успокоя,но ми е малко трудно,все пак ми е първа бременност Simple Smile 
Добре,ще пийна нош-па още сега и няма да ставам,обадих се още сутринта,че няма да ходя на работа поне докато не мине скана и не ми кажат,че всичко е наред и така
Стискайте ми палци всичко да е ок ,защото наистина е много желано бебче и не искам и да си помислям,че нещо може да стане.
Виж целия пост
# 425
На мен също ми се случи така- първо по-кафеникаво кървене- оказа се, че е просто "по-стара" кръв, после по-алено, явно прясна и току що образувала се, но после всичко отмина. Мисля, че щом не е обилно като при цикъл, има голям шанс да е просто от закрепянето на плодното сакче към стените на матката.
При мен случачая беше такъв- явно са ми по-чувствителни стените на матката и имах такива прокървявания няколко пъти през няколко дни, в продължение на месец, че и повече. Даже ги наричаха зацапвания, защото и една ежедневна превръзка не могат да напоят до половината.
И аз бях се уплашила, но слава на Бога  Praynig всичко мина.

Повече почивка, никакво, ама никакво натоварване физичеко (даже тнджерка със супа не трябва да вдигаш). На мен ми изписаха Утрогестан- сутрин и вечер по 2 през устата, докато има зацапване, а като спре кървененто- вагинално. Слагах ги почти 3 месеца.
Виж целия пост
# 426
броблема е ,че тук няма как да си купя такива лекарства без рецепта , а пък и незнам дали изобщо ги има ,най-голямото ми притеснение чакането,защото товас са 4 дни в неведение
Вече пих едно нош-па и си лежа от  сутринта,почивам си и ще продължа да си почивам
Виж целия пост
# 427
броблема е ,че тук няма как да си купя такива лекарства без рецепта , а пък и незнам дали изобщо ги има ,най-голямото ми притеснение чакането,защото товас са 4 дни в неведение
Вече пих едно нош-па и си лежа от  сутринта,почивам си и ще продължа да си почивам
Ако може някой да ти изпрати спешно от БГ newsm78 Иначе, Но-шпа пий 3х2 таблетки, най-много по 3, също така и Дуфастон може да приемаш, който е също прогестерон, като утрогестана. Peace
Виж целия пост
# 428
Но-шпа можеш да пиеш до 6 или 8 таблетки на ден, на мен ми казаха- когато те заболи корема- пий ги смело, няма проблем. За всичко друго- първо питам. Ама като няма кого да питаш...  newsm78

Надявам се, че както при мен е просто неприятно зацапване, отколкото симптом на нещо по-сериозно  Praynig
Само се успокой и мисли позитивно  Peace
За натоварването- се рабрахме- без излишни ставания и разхождания, предимно лежане и то на лявата страна. Друго за сега не можеш да направиш.
Стискам палци всичко да е наред   bouquet
Виж целия пост
# 429
и да, не е като цикъл,но със сигурност ако си оставя превръзката за по дълго жреме и не съм легнала ще се напълни
Виж целия пост
# 430
благодаря,ще последвам съветите ти Simple Smile и пак мн благодаря
Виж целия пост
# 431
Асперин протект също се пие при кървене, но и за него е хубаво лекуващия ти да се съгласи.

Много лежане и успех и от мен
Shocked този антикоагулант най-много да засили кървенето....той се изписва за разреждане на кръвта-за по-добро кръвоснабдяване на матката например; за предотвратяване на ранна прееклампсия и други.
аз съм го пила по време на бременността, както и много други момичета, но както съм казала, всичко се координира с лекар
Виж целия пост
# 432
Асперин протект също се пие при кървене, но и за него е хубаво лекуващия ти да се съгласи.

Много лежане и успех и от мен
Shocked този антикоагулант най-много да засили кървенето....той се изписва за разреждане на кръвта-за по-добро кръвоснабдяване на матката например; за предотвратяване на ранна прееклампсия и други.
аз съм го пила по време на бременността, както и много други момичета, но както съм казала, всичко се координира с лекар
Да АЗ също съм го пила и фраксипарин и неупоген си биех НО по време на КЪРВЕНЕ не се пие ooooh! особено пък тогава да се започва.
Виж целия пост
# 433
Здарвейте искам да попитам тук в темата дали според вас ми е правилното лечението.Днес излязох от болницата в петък ме приеха със възможност за аблацио хори /не ми обясниха какво е това/Проведоха лечение 3*2 папаверин мускулно.Пия утрогестан 3*2 ,нош па 3*1 ,дуфастон 3*1 и естрофен 2*1.Бях и на литични коктейли както им казваха там/спазмолитични знам ,че бяха/.След два дена лечение и кафеникавото зацапване спря изведнъж прокървих и се оказа ,че имам ново отлепяне на плодното сакче с размер 11 мм на 6 .Днес ме прегледаха и казаха ,че сакчето е започнало да се прикрепя лекичко.Но аз съм още притеснена.Опитвам се да запазя спокойствие.Казаха ми много да лежа и да ходя единствено до тоалетна /само това ще ми е ставането/Искам да попитам лечението което е поддържащо правилно ли е ?Само папаверина е спрях и ми остава нош па.И също така това аблацио хори ме тревожи.Днес на прегледа казаха ,че вече няма данни но аз пак се притеснявам.В десета седмица съм бременна.
Виж целия пост
# 434
Аблацио означава отлепване, тоест плодното сакче явно не е закрепено добре, но това не означава, че няма да се закрепи  Praynig

Спазвай режима на лежане, това е най-важното в момента- никакво вдигане на нищо тежко. Бутилка 1,5л вода даже не вдигай.
За хапчетата- изписали са ти прогестерони за задържане. Утрогестан-а и на мен ми го бяха предписали при кървене, много често (почти на 100% ) го изписват при жени с поликистозни яйчници, които са с нередовен цикъл (като мен), та ги вземах чак до 4-ти месец.
Но-шпа и Папаверин са болкоуспокояващи и предпазват от контрахиране на мускулатурата, като я релаксират и отпускат, така се намаля риска от отлепване и отхвърляне на плода.

Това е което знам и което мога да ти кажа, но НЕ СЪМ лекар и ако имаш каквито и да е съмнения, относно назначеното лечение, потърси и друго експертно мнение!

Стискам палци всичко да се оправи  Hug 
Лежи си, почивай си и не мисли за лоши неща!!!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия