Кървене по време на бременност - тема 3

  • 376 410
  • 1 786
# 1 320
Много благодаря desisue Simple Smile
Виж целия пост
# 1 321
Здравейте знам,че не е много свързано с темата но имам голям проблем,пия гинипрал за задържане но по неизвестни причини са изтеглили всички партиди и не мога да  си го набавя а знаете колко е важен!Моля ако някоя от вече родилите мами или тези които са го спрели имат останал да ми пишат за да си закупя от вас!Аз съм от Русе  Sad
Виж целия пост
# 1 322
Petinka, дано го намериш!

И аз да се включа по темата, която изчетох от началото до края по обясними причини.

Появи ми се зацацване в 6 г.с, въпреки мерките, които уж бяхме взели (но-шпа 3х2 и дуфастон 3х1 ) предвид проблеми с началото на предишните ми 2 бременности - успешно завършили, слава богу! Няма да ви обяснявам колко се уплаших, най вече защото когато го установих се избърсах по-добре и по-навътре и дори забелязах, че не е само кафяво. На следващия ден то почти беше изчезнало, да не говорим, че не сглупих повече да го "пресрещам" в некафевия му вариант. След прегледа ми смениха но-шпа с папаверин, дадоха ми и утрогестан 2х2 вагинално и ми сложиха една инжекция Прегнил 500. От началото на бременността съм с едно неразположение, защото не бих го нарекла болки менструални, защото какви болки съм имала преди първата си бременност, не е истина и въобще не могат ад се сравняват с тези, които повече приличат на някаква тежест и затопляне, по-скоро откъм яйчника, от който се отдели яйцеклетката. И на която "болка" не обръщах внимание преди зацапването. Сега пазя леглото вече 3ти ден, това не спира да си ми тежи и аз само за него мисля, от време на време и изчезва - например нощем хич го няма, но... когато се движа акълът ми е все там. Трябва да се пазя, което естествено го разбрах (да не казвам, че бях се понатоварила в деня на зацапването с едни пазарски чанти), но защо това усещане не минава. Дали има някаква връзка с това, че имам 2 секциа? Четох и че е нормално "усещането" на разпъването на матката, но... Според лекарката ми не би трябва да усещам нищо.

Ще се побъркам направо. Предишните ми 2 бременности ги изкарах на крак, въпреки първоначалните подобни проблеми, но сега - повече акъл ли имам, повече време за четене ли...

За притеснението ми какво ще видя, като отивам към тоалетната, няма да ви казвам - сигурно ви е познато.
Виж целия пост
# 1 323
Петинка има цяла тема за гинипрала, няма го и няма и да го има, много бъдещи мами го търсят но без успех, за това и всички прибягваме до алтернативи- аз, след консултация с моя гинеколког минавам на Партрусистен, който също го няма в България, а в Сърбия, най-добре се консултирай с твоя лекар и търси алтернативи Simple Smile много кофти наистина, но нищо не зависи от нас  Peace
Coming to life дано само това да е, пожелавам ти го от сърце, а колкото до ходенето до тоалетна и ужаса, аз и до днес съм така за съжаление
Виж целия пост
# 1 324
Petinka, дано го намериш!

И аз да се включа по темата, която изчетох от началото до края по обясними причини.

Появи ми се зацацване в 6 г.с, въпреки мерките, които уж бяхме взели (но-шпа 3х2 и дуфастон 3х1 ) предвид проблеми с началото на предишните ми 2 бременности - успешно завършили, слава богу! Няма да ви обяснявам колко се уплаших, най вече защото когато го установих се избърсах по-добре и по-навътре и дори забелязах, че не е само кафяво. На следващия ден то почти беше изчезнало, да не говорим, че не сглупих повече да го "пресрещам" в некафевия му вариант. След прегледа ми смениха но-шпа с папаверин, дадоха ми и утрогестан 2х2 вагинално и ми сложиха една инжекция Прегнил 500. От началото на бременността съм с едно неразположение, защото не бих го нарекла болки менструални, защото какви болки съм имала преди първата си бременност, не е истина и въобще не могат ад се сравняват с тези, които повече приличат на някаква тежест и затопляне, по-скоро откъм яйчника, от който се отдели яйцеклетката. И на която "болка" не обръщах внимание преди зацапването. Сега пазя леглото вече 3ти ден, това не спира да си ми тежи и аз само за него мисля, от време на време и изчезва - например нощем хич го няма, но... когато се движа акълът ми е все там. Трябва да се пазя, което естествено го разбрах (да не казвам, че бях се понатоварила в деня на зацапването с едни пазарски чанти), но защо това усещане не минава. Дали има някаква връзка с това, че имам 2 секциа? Четох и че е нормално "усещането" на разпъването на матката, но... Според лекарката ми не би трябва да усещам нищо.

Ще се побъркам направо. Предишните ми 2 бременности ги изкарах на крак, въпреки първоначалните подобни проблеми, но сега - повече акъл ли имам, повече време за четене ли...

За притеснението ми какво ще видя, като отивам към тоалетната, няма да ви казвам - сигурно ви е познато.
     А защо се товариш с 2 торби, а? CryЯ лежи и почивай, радвай се на децата и пази леглото, ама и стига лоши мисли, че психиката ти ще отиде на кино!Я виж, коолко хубав празник е днес!  bouquet
Виж целия пост
# 1 325
Петинка, чета молбата ти и ми е много мъчно, че ти се налага да търсиш отчаяно лекарство. Говори с лекаря си да ти изпише друго!
Виж целия пост
# 1 326
Петинка, чета молбата ти и ми е много мъчно, че ти се налага да търсиш отчаяно лекарство. Говори с лекаря си да ти изпише друго!

И аз снощи съм я мислила Петинка, сетих се да й пиша за доктора, че може да й смени лекарството - дори да не ходи при него, поне да й каже какъв му е другия еквивалент и в аптеката направо да помоли за другото.
Виж целия пост
# 1 327
elliee, а ти какво правиш в тази темичка, извинявай, че те питам, гледам лентичката ти,  честита бременност.   bouquet  Толкова рано, а си вече тук, имаш ли някакви проблеми дотук?

На мен тази нощ ми падна "тапата" под формата на някакви немалки съсиреци, изкарах си акъла направо, ходих в болницата, върнаха ме вкъщи след преглед за разкритие, няма и сантиметър, всичко било наред, но цял ден съм с контракции, не силни, но са си болки. Сега лежа и психясвам, трябваше към 14-15-16 да влизам в болницата за изследвания и секцио до няколко дни. Така ми се иска нещата да се разминат сега, преди 3 дни бях на ЖК, бебето е една 2,5 кг. Таткото взе ден отпуск да гледа детето днес и се гласим да пълним шаран, а ни е едно тегаво и напрегнато сега...  Сега пак ще пия магнерич и но-шпа. Казаха ми, че нормално било сега да ми прокапва още малко кръв и да имам болки след прегледа за разкритие, но аз се паникьосвам.
Виж целия пост
# 1 328
elliee, а ти какво правиш в тази темичка, извинявай, че те питам, гледам лентичката ти,  честита бременност.   bouquet  Толкова рано, а си вече тук, имаш ли някакви проблеми дотук?

На мен тази нощ ми падна "тапата" под формата на някакви немалки съсиреци, изкарах си акъла направо, ходих в болницата, върнаха ме вкъщи след преглед за разкритие, няма и сантиметър, всичко било наред, но цял ден съм с контракции, не силни, но са си болки. Сега лежа и психясвам, трябваше към 14-15-16 да влизам в болницата за изследвания и секцио до няколко дни. Така ми се иска нещата да се разминат сега, преди 3 дни бях на ЖК, бебето е една 2,5 кг. Таткото взе ден отпуск да гледа детето днес и се гласим да пълним шаран, а ни е едно тегаво и напрегнато сега...  Сега пак ще пия магнерич и но-шпа. Казаха ми, че нормално било сега да ми прокапва още малко кръв и да имам болки след прегледа за разкритие, но аз се паникьосвам.

dejie, стискам палци! На мен първия път тапата ми падна 10 дни преди термин, а за раждане и в последствие секцио влязох 6 дни след термина. Иначе прегледа за разкритие е...  #Crazy Не знам, винаги съм се чудила, това нормално ли е да се прави?! Това е адска болка, после едва се ходи, а контракциите са си нормално сделствие след това. Да не говорим, че съм чувала, и май ми си ми и направиха изкуствено някакво разкритие тогава, ама резултат - нъц!
Виж целия пост
# 1 329
dejie , ами щото от предишната бременност все си чета и досега. Желая ти леко раждане, виждам че си на финала и благородно ти завиждам.
Виж целия пост
# 1 330
elliee, а ти какво правиш в тази темичка, извинявай, че те питам, гледам лентичката ти,  честита бременност.   bouquet  Толкова рано, а си вече тук, имаш ли някакви проблеми дотук?

На мен тази нощ ми падна "тапата" под формата на някакви немалки съсиреци, изкарах си акъла направо, ходих в болницата, върнаха ме вкъщи след преглед за разкритие, няма и сантиметър, всичко било наред, но цял ден съм с контракции, не силни, но са си болки. Сега лежа и психясвам, трябваше към 14-15-16 да влизам в болницата за изследвания и секцио до няколко дни. Така ми се иска нещата да се разминат сега, преди 3 дни бях на ЖК, бебето е една 2,5 кг. Таткото взе ден отпуск да гледа детето днес и се гласим да пълним шаран, а ни е едно тегаво и напрегнато сега...  Сега пак ще пия магнерич и но-шпа. Казаха ми, че нормално било сега да ми прокапва още малко кръв и да имам болки след прегледа за разкритие, но аз се паникьосвам.
Стискам палци спокойно да си изпразнуваш и Св.Николай, и Св.Анна и така до 15-16!
Виж целия пост
# 1 331
dejie стискам палци да мине и Никулден и всички останали дни до планувания термин Simple Smile
Виж целия пост
# 1 332
Здравейте, имам въпрос относно това кървене Rolling Eyes
На кратко моята история:
Преди време имах мисед. Започна с леко зацапване към 6-7 г.с  никой доктор не го взе под внимание, никакви хапчета не ми бяха изписани, нищо .... в 8та бебо нямаше пулс и знаете какво последва

Сега пак съм бременна и всичко е дежа ву - в 6тата седмица получих кафеникаво зацапване - веднага отидох на лекар - видя се пулс, няма отлепяне уж всичко нормално. Споменах на лекарката,че вечерта се бях завила с ел. одеало и тя каза, е най - вероятно на тов се дължи. Изписа ми Утрогестан 2т вагинално вечер. След това вече няколко дни имам по - скоро кафеникави парцалчета, които понякога са доста малко, но днес повече. Имам и леки спазми, напрежение в корема. Исках за утре да си запиша час, но се оказа, че в Събота е мисия невъзможна да открия работещ доктор във Варна. ... Сега съм в 7та седмица, 8та наближава и да ви кажа такива тревоги са ме обзели, такава паника,че едва се сдържам и започвам някак си да се подготвям психически за лошата новина. Предния път лекарите ми казаха,че 1ви мисед - "случайност" няма защо да търся причините, което според мен е грешка, но няма как да я поправя сега. Винаги ли подобно зацапване завършва с мисед? Има ли шанс просто някой капиляр да се е спукал и сега просто да зараства и от там да са тези малки кафеникави парченца?... възможно ли е да е отлепяне, а докторката просто да не го е видяла на прегледа?
Виж целия пост
# 1 333
Здравей Точица,
Знам колко ти е притеснено, аз съм с два спонтанни аборта, а причината започнах да търся чак след втория защото лекарите ми казваха, че до три спонтанни не се търсела причина  #Cussing out. Само лекар може да ти каже от къде е това кървене, ние тук можем само да споделим преживяното или да предполагаме. Ако трябва по спешност намери някой лекар който да направи обстоен преглед и да види от къде идва всичко това. Да, възможно е да е от капилярче, защото в началото почти до 8-9 г.с ембриона все се вгнездява и матката нараства и ако си с по-слаби капилярчета може да се пукат и да кървиш, отделно може и да е леко отлепване, отделно може от липсата на прогестерон, може да е от шийката, общо взето причини хиляди.
Намери лекар да те прегледа, а до утре си вземай хапчетата, утрогестан и може да включиш и нош-па и гледай да си лежиш повече за да не се получават контракции на матката.
Стискам ти палци всичко да е наред.  Praynig
Виж целия пост
# 1 334
Благодаря,
В интерес на истината не останах никак удовлетворена от прегледа, на който отидох когато прокървих. Лекарката нещо даже не искаше да ме приема за преглед май, защото бях без предварителен час...както и да е - та постоянно висят в главата ми всякакви недоизяснени въпроси. С моя късмет утре е събота, незнам къде да отида на преглед, доктора, който смятах да ме прегледа е в отпуск до 16ти. Но-шпа 1 или 2? иначе утрогестана го слагам всяка вечер, въпреки,че не ми беше казано до кога и кога да очаквам окончателно спиране на тези цапаници ..затова и пиша тук поне някаква идея и насока за размисъл да ми дойде
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия