Кървене по време на бременност - тема 3

  • 376 397
  • 1 786
# 1 455
Здравейте, момичета ! И аз да се включа по темата...
От Пловдив съм и аз. От утре започвам 7 г.с.
От Два дни бях с леко кафеникаво зацапване. Веднага се консултирах и започнах Утрогестан и Но-Шпа 3х1т и двете. Днес бях и на преглед и при мен се оказа, че имам леко отлепване (9 мм) на околоплодния сак. Не съм притеснена вече, тъй като плода се развива нормално за седмицата и вече се видя, че има и сърчице Simple Smile Лежа си вече два дена и така ще е тая седмица. Имам детенце на годинка и 8 месеца, та мъжа ми ще го гледа тия дни, че няма кой да ни помага, а е малък и си иска своето внимание и ласки.
Любипитна съм някой, който се е сблъсквал с това може ли да разкаже как са се развили нещата след това?
Имах отлепване на плоден сак в 5 г.с. Пих Утрогестан и зацапването изчезна за около 10 дни. Но си иска да полежиш и да се пазиш. Дано всичко да е наред Hug
Виж целия пост
# 1 456
И аз при вас  Cry С кафеникаво зацапване от 3 дни, вчера бях на гинеколог и ме прегледа с коремен ехограф. Видя нещо в дясно, но не потвърди да е ембрион. Както и не отрече. С късна ову съм около 18 ден, и в момента по мои изчисления съм в 5г.с. и 5 дни. Каза да изчакам околко 10 дни и изписа дуфастон и нош па. Пия от вчера следобед, но не намирам зацапването да е намаляло. След колко време би трябвало да има промяна? Благодаря! 
Виж целия пост
# 1 457
Лейла, при мен намаля на втория, третия ден, но изчезна след 10 дена.
Виж целия пост
# 1 458
Daisy благодаря!
Виж целия пост
# 1 459
Аз вече съм вкъщи с 3 по 2 капсули Утрогестан и 3по1 но шпа
Бях 5дни в болница имам освен зацапване и киста!
На 19.02 съм на преглед!
6г.с днес чухме пулс нежен?
От Пловдив вие при кой лекари ходите!
Виж целия пост
# 1 460
Отново съм аз днес получих кръвотечение тъмно червено с един съсирек. Сега вече спря! Чух се с гинеколога той каза да увелича и но шпа 3, по 2хспчета и да лежа за сега всичко е ок!
Вчера два пъти и днес веднъж ми стана много зле отмаляло,чувствах се като наркоман и гледах като дрогирана ръцете и краката ми омекваха. Йончев каза, че било от Утрогестана!
На вас случвало ли ви се е?
Виж целия пост
# 1 461
От Пловдив вие при кой лекари ходите!
Ходя на частно при Михаил Бачуров. Той проследи и първата ми бременност и съм много доволна от него Simple Smile
Виж целия пост
# 1 462
Имах отлепване на плоден сак в 5 г.с. Пих Утрогестан и зацапването изчезна за около 10 дни. Но си иска да полежиш и да се пазиш. Дано всичко да е наред Hug
newsm51 Благодаря Simple Smile Да чукна на дърво бързичко приключи "драмата". Да не казвам голяма приказка, но от вчера сутринта нищо нямам. Почивам си и така. В сряда ще ида на преглед. Чудя се просто това отлепване на околоплодния сак макар и малко зараства ли някак, така ли си остава....дали ще трябва да се пазя до края на бременността повече Sad Все въпроси, на които предполагам гинеколога трябва да отговори.
Виж целия пост
# 1 463
Гиниколог ще ти го разясни по- добре от мен, но с нарастване на бременността, тя уема матката и така сакът се закрепва. Дано не съм го написала много глупаво  Crazy
Добре е да се пазиш повече, обсъди го с лекаря си и ако се налага поостани някоя друга седмица вкъщи.
Аз за мое успокоени си полежавах до 10-11 седмица, но се поуспокоих след 14-та.
Виж целия пост
# 1 464
Чудя се просто това отлепване на околоплодния сак макар и малко зараства ли някак, така ли си остава...

Сакчето, в което е ембрионът, се закрепва за стената на матката чрез тънки влакна, които започват да образуват плацентата, от която ще се храни на по-късен етап бебето. При отлепването, тези влакна се късат, но стремежът на сакчето е да се закрепи отново, така че, ако се закрепи бременността, или просто пораженията и причините не са били сериозни, той пак ще започне да образува такива влакна, за да се закрепи по-здраво и за да оцелее.
Виж целия пост
# 1 465
Разбрах ви, момичета. Благодаря за отговорите Simple Smile От днес пак имам леко зацапване...Като размито кафяво... Cry Много е депресиращо така...Но Божа работа. Ще си чакам прегледа в сряда  Sad
Виж целия пост
# 1 466
daisy, така е, депресиращо е. Просто се изисква почивка и търпение. За съжаление нещата не винаги минават за ден-два. При първата бременност цял месец се влачи зацапването ми (започна от 12 г.с. с доста стряскащ кръвоизлив). Ту почти изчезваше, ту пак тръгваше.
С тази бременност зацапване ми се появи рано-рано (някъде 6 г.с.) и отново се наложи цял месец пазене на леглото, докато отшуми.
Появи ли се плацентата нещата стават по-стабилни.
Виж целия пост
# 1 467
daisy, така е, депресиращо е. Просто се изисква почивка и търпение. За съжаление нещата не винаги минават за ден-два. При първата бременност цял месец се влачи зацапването ми (започна от 12 г.с. с доста стряскащ кръвоизлив). Ту почти изчезваше, ту пак тръгваше.
С тази бременност зацапване ми се появи рано-рано (някъде 6 г.с.) и отново се наложи цял месец пазене на леглото, докато отшуми.
Появи ли се плацентата нещата стават по-стабилни.
Да. Да чукна на дърво са добре нещата вече и на ехографа не се вижда и отлепването, та явно наистина "зараства" Simple Smile Гледам да не се натоварвам много като цяло. Simple Smile
Виж целия пост
# 1 468
Радвам се на добрите новини Hug
Виж целия пост
# 1 469
Чудесно, daisyGrinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия