Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) скоро по бтв ~ 16

  • 69 032
  • 736
# 390
pkaneva  bouquet


01.12.2010 - Къванч Татлъту в "Забранения плод"
Телевизионният сериал получи 20 награди и е рекордьор по броя на наказанията си от турския СЕМ заради смелите за турското кино любовни сцени Най-гледаният, най-оспорваният, най-коментираният, най-печелившият - всички тези определения се отнасят до новия турски сериал "Забраненият плод", който Би Ти Ви започва да излъчва днес.
Телевизионната поредица по романа "Забранена любов" на турския класик Халид Зия Ушаклъгил, която два сезона приковаваше вниманието на зрителите в Турция всеки четвъртък, завърши с грандиозен финал на 24 юни, след който социалните мрежи в интернет бяха задръстени от желаещи да споделят мнението си за него. След излъчването на финала филмът заема първо място в листата на"Trending: Worlwide" за Турция в Twitter.
Телевизионната поредица получи 20 награди, сред които най-много за най-добър сериал и за най-добри актьори на Къванч Татлъту и Берен Саат.
"Забраненият плод" е и рекордьор по броя на наказанията си от турския СЕМ - Висшия съвет за радио и телевизия, както и по броя на оплакванията на зрители заради смелите за турското кино любовни сцени.
От началото на година до септември от общо малко над 33 хил. сигнала до Висшия съвет за радио и телевизия 9 986 се отнасят до "Забраненият плод".
 С мотива, че във филма има твърде дълги секс сцени, съветът го изключи тази година от списъка на наградите за най-добър турски език.В обществото дори избухна полемика - може ли да има подобни сцени в сериалите, излъчвани в най-гледаното време, когато обикновено пред телевизора седи цялото семейство.
Реакциите бяха толкова бурни, че накараха младата Берен Саат да каже, че в любовните сцени с Къванч Татлъту помежду им имало възглавница, с което разсмя цялата актьорска гилдия, а режисьорът Хилал Сорал се принуди да направи опровержение.
"Забраненият плод" също като "Листопад" е  произведен от продуцентската къща къща Ай Япъм (Ay Yapim) и заедно с него и още две телевизионни поредици през миналия сезон донесе чиста печалба от 68 млн. турски лири на 33-годишния собственик на компанията  Керем Чатай.
Също като "Листопад", "Забраненият плод" върна интереса на турците към класическите произведения и продажбата на романа на Ушаклъгил се увеличи с 80% по времето на излъчването на сериала.
По книгата, много популярна в Турция, вече е правена телевизионна поредица от девет епизода през 1975 г. от Турското радио и телевизия.
"Забраненият плод" и "Листопад" имат още нещо общо - сценаристките Едже Йоренч и Мелек Генчоглу, които са работили заедно по още два сериала, известни на българските зрители - "Мелодия на сърцето" и "Двама завинаги".
Историята за греховната любов между Бихтер и Бехлюл направи истински звезди младите Берен Саат и Къванч Татлътуг.
Къванч, който набра популярност със сериала "Перла", излезе от рамките на красавеца, спечелил през 2002 г. титлата най-добър модел на Турция, наричан Брад Пит на Близкия изток.
Макар и да признава, че има още много какво да учи, играта му в ролята на Бехлюл в "Забраненият плод" му донесе възхищението на публиката, няколко награди за най-добър актьор и нови предложения.
Той участва като гост в четири епизода на друг много нашумял в Турция сериал "Езел" и бе поканен за главната роля в новата поредица "Съмнение", която ще замени "Листопад"  всяка сряда по Канал Д от Нова година.
   За 26-годишната сега Берен Саат участието в "Забраненият плод" бе като изстрелване с ракета. Тя е била открита за телевизията преди шест години, когато като студентка по бизнес в Анкарския университет участва в телевизионното състезание "Звездите на Турция" и печели втора награда.
Там я вижда известната турска продуцентка и режисьор Томрис  Гиритоглу. Берен започва с  малки роли в няколко сериала преди да се превъплати в Бихтер в "Забраненият плод", роля, която я направи най-скъпо платената турска телевизионна актриса.
За всеки епизод от новата поредица, в която участва сега - "Каква е съдбата на Фатмагюл", тя получава по 40 хил. турски лири (коло 20 хил. евро



И по едно виенско кафе докато четете материала Hug

Виж целия пост
# 391
Днес е световния ден за борба със СПИН,аз лично имах приятел който почина през 1999г от тази болест/заразен при преливане на кръв в Източноевпропейска държава/.Ето и една история за жертвите на тази болест.

http://www.dnes.bg/world/2010/12/01/koshmaryt-na-6-godishno-dete … no-ot-spin.105212
Виж целия пост
# 392
Здравейте и от мен !  bouquet Днес имах страхотен ден , а като си помисля каква вечер ми предстои  Crazy! Първо - хубав спектакъл , а после - любимото и така чакано филмче ! Party
Но , първо ще ви изчета - надявам се , че ще смогна ! Wink
Хайде , по една ободряваща напитка от мен ! Hug

Виж целия пост
# 393
Днес е световния ден за борба със СПИН,аз лично имах приятел който почина през 1999г от тази болест/заразен при преливане на кръв в Източна Евпропейска държава/.Ето и една история за жертвите на тази болест.

http://www.dnes.bg/world/2010/12/01/koshmaryt-na-6-godishno-dete … no-ot-spin.105212

Много е страшно , много ! А ,когато страдат абсолютно невинни душички , е направо жестоко !
Днес ,в знак на съпричастност раздвах лентички , аз също нося такава ! Peace
Моля се , младите хора да осъзнаят колко е важна превенцията ! Praynig И не само те , разбира се !
Виж целия пост
# 394
Днес е световния ден за борба със СПИН,аз лично имах приятел който почина през 1999г от тази болест/заразен при преливане на кръв в Източна Евпропейска държава/.Ето и една история за жертвите на тази болест.

http://www.dnes.bg/world/2010/12/01/koshmaryt-na-6-godishno-dete … no-ot-spin.105212
славенка, много неща са ти минали през главата  bouquet
Виж целия пост
# 395
Днес е световния ден за борба със СПИН,аз лично имах приятел който почина през 1999г от тази болест/заразен при преливане на кръв в Източна Евпропейска държава/.Ето и една история за жертвите на тази болест.

http://www.dnes.bg/world/2010/12/01/koshmaryt-na-6-godishno-dete … no-ot-spin.105212
славенка, много неща са ти минали през главата  bouquet

Така е,но да е здраве Wink
Като седна на стари години да си пиша мемоарите тамън ще има какво да разказвам.А за раздел моите 40 г. ще има една глава за Киво Mr. Green и една за вас,моите виртуални приятели Hug
Виж целия пост
# 396

За довечера, за разпускане пред телевизора - по едно парченце
шоколад. Да сме в хармония ....
Виж целия пост
# 397
mariana51 ,какво разпускане,шоколада е един от най-силните афродизиаци а в комбинация с Къванч става Embarassed...не ми се мисли чак Crazy само ми работи фантазията на бързи обороти #Crazy
Виж целия пост
# 398
1957rumi, anastasiq1, bibisita, cookie_, emely, ivanka84, Magosniwa, mariana51, r0z0wka (+ 2 Скрит/и) и 10 Гости преглежда(т) тази тема. newsm10 smile3501 smile3501

Множим се, множим се...
Виж целия пост
# 399

Виж му плочките - като шоколад.., съгласна съм - да му мислят половинките.
Виж целия пост
# 400

Няма да стигне шоколада, я да сложим и бонбони...
Виж целия пост
# 401
1957rumi, anastasiq1, bibisita, cookie_, emely, ivanka84, Magosniwa, mariana51, r0z0wka (+ 2 Скрит/и) и 10 Гости преглежда(т) тази тема. newsm10 smile3501 smile3501

Множим се, множим се...
Усещам че в осем ще почнем да се блъскаме както когато отварят нов магазин  Mr. Green
Виж целия пост
# 402
Аз определено ще липсвам в 8ч.

И тц,не искам шоколадови бонбони а шоколад на плочки Twisted Evil
Виж целия пост
# 403
1957rumi, anastasiq1, bibisita, cookie_, emely, ivanka84, Magosniwa, mariana51, r0z0wka (+ 2 Скрит/и) и 10 Гости преглежда(т) тази тема. newsm10 smile3501 smile3501

Множим се, множим се...

АМИ АЗ КЪДЕ СЪМ  newsm45
Виж целия пост
# 404
Днес е световния ден за борба със СПИН,аз лично имах приятел който почина през 1999г от тази болест/заразен при преливане на кръв в Източна Евпропейска държава/.Ето и една история за жертвите на тази болест.

http://www.dnes.bg/world/2010/12/01/koshmaryt-na-6-godishno-dete … no-ot-spin.105212
славенка, много неща са ти минали през главата  bouquet

Така е,но да е здраве Wink
Като седна на стари години да си пиша мемоарите тамън ще има какво да разказвам.А за раздел моите 40 г. ще има една глава за Киво Mr. Green и една за вас,моите виртуални приятели Hug

ХУБАВО Е ЧОВЕК ДА ИМА ПРИЯТЕЛИ ПЪК АКО ЩЕ ТЕ ДА СА И ВИРТУАЛНИ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия