Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кога е подходящо да се добави омекотител при пране на бебешки дрехи?
Кога трябва да започне захранването на бебето с твърда храна?
Какви са препоръките за предписване на антибиотици на бебета?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кога е подходящо да се добави омекотител при пране на бебешки дрехи?
Омекотителят може да се добави по време на пране на бебешки дрехи, но е важно внимателно да се обмисли дозировката, тъй като кожата на бебето е чувствителна. Някои майки започват да използват омекотител веднага след раждането, докато други предпочитат да изчакат няколко месеца. Препоръчително е да се консултирате с педиатър или да използвате специални бебешки омекотители.
-
Кога трябва да започне захранването на бебето с твърда храна?
-
Какви са препоръките за предписване на антибиотици на бебета?
Когато се предписват антибиотици на бебета, важно е да се следва режимът на дозиране и да не се дават лекарства на празен стомах. Обикновено дозите трябва да бъдат равномерно разпределени през деня, като например сутрин, обяд и вечер. От съществено значение е да се консултирате с педиатър за точните дози и график въз основа на здравословното състояние на детето.
-
Какви са препоръките за почистване на пъпа на бебето?
-
Какви са препоръките за смяна на педиатър/личен лекар на детето?

За слузта, мисля че е нормално,не от Т или АБ, а просто защото стомаха не е напълно здрав все още, но може и АБ да дразни също наистина...ако ще ти е по-спокойно все пак звънни на педиатъра поне по телефона да питаш нещо друго дали да даваш заради нея специално.
но Т има от време на време последно беше 37,7 сега няма но започва да топли , за жалост от подсеченото и дупе сега е доста зле зачерви се и отпред.четох напред в темата имаше майка която пишеше за подобно на нашето съсътояние , след курса с АБ ще търся дерматолог че май ще е микоза(гъбична инфекция) има и една пъпчица на дудата отгоре не е гнойна стой като ухапано от комар , какво ли е незнам , но след приема на АБ ще лекуваме и другите вреди от него.