Живот и ежедневие в арабските страни/продьлжение/

  • 62 758
  • 424
# 345
не са на всяка улица но тукка се навъдиха от миналата година.Карат си клиентите през 3-4 блока от нашия и аз като се разхождам с децата ги виждам.Оговарят се по телефона,тои спира с колата до нея тя му показва блока и ....гас.Брат ми и снахата като бяха на гости не можаха да повярват.Веднъж на една такава  3 мъже като я награбиха биха ли я кво я правиха  и после я натикаха в една кола.Голям цирк са.

Цитат
ти що не спиш още
Пуша цигари ма воля.Мъжо спи
Виж целия пост
# 346
Moмичета, ама вие как говорите за тези жрици на любовта. Simple Smile Интересно ми стана, МарияБути, ти откъде знаеш как е вътре и тези българските момичета свободно ли си говорят за това  ShockedEmbarassed И МЛН, на всяка една улица ли са така разкрепостени нещата (т.е проститутките се разхождат( или си имат нещо като ред лайт дистрикт ? Къде живеете вие, че ги виждаш толкова често Embarassed

ИЗвинете ме, не искам да ви засегна  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


 Laughing знам от свидетели! мой колега, уж младо и готино мом4е, се беше излъгал да посети едно такова място. какво ли не прави нуждата. та на другия ден дойде изплашен и ми сподели, 4е имал проблеми. не от обстановката, а 4е му се скъсали предпазните средства. Shocked доста го нахоках диването. добре, 4е нищо му няма.
а те ули4ните се разкарват в хубави райони. нали са забранени и те си се правят , 4е ни лук яли , ни мирисали. но са си публи4на тайна. полицията си ги знае , но ги оставя. про4истват ги отвреме на време. Ужас!

А ти МЛН да спреш с това пафкане! Twisted Evil
Виж целия пост
# 347
Пуша цигари ма воля.Мъжо спи
Я тогава да те питам за цигарите. При вас разрешено ли е пушенето на обществено място? А в заведения? Жени - пуша4ки има ли?
Виж целия пост
# 348
Хаиде пак за МАикЪл Джаксън http://www.gulfnews.com/region/Bahrain/10014297.html

Цитат
Я тогава да те питам за цигарите. При вас разрешено ли е пушенето на обществено място? А в заведения? Жени - пуша4ки има ли?

Естесвено 4е е разрешено.Пуша4ки колкото искаш.Бяха се опитали да забранят пушенето по малловете но не се полу4и.Та и аз сега се при4ислявам към пуша4ите след 3 годишна по4ивка.За убиване съм
Виж целия пост
# 349
трябваше да видите физиономията на мъжа ми Shocked #Crazy
тук е рая за него. може да си покрива горките деца с каквото си иска без да прави впе4атление, а и него си. ако някой нещо му каже тамощния принц го защитава.....няма папараци....
а имаше момент, когато публи4но разправяше , 4е ако трябва да пее пред арабска публика по-добре да умре newsm78...
 Praynig за душата му.
Виж целия пост
# 350
Не мога да си представя живота на една жена в Саудито, освен ако не е в компаунд.

Бих искала да го гледам този филм. Ноя каза, че е срещнала българка, омъжена за Саудитец, която не живее в Сауди, понеже семейството му (от още няколко съпруги ) не знаели за поредния му брак и нея. Елип, дано това не си ти Embarassed

Не миличка miravmbd, не съм аз.

Да ви кажа честно преди живях 3 и половина години в Дубай, а сега съм от 3 години в Саудито и освен че не мога да карам кола и нося абая друго почти нищо не се промени в живота ми /е, освен че сега съм мама на момиченце и бъдеща на не знам още/   Laughing - дано не ви прозвучи нереално от това какво се чува за Саудито в чужбина. Що се отнася до облеклото обаче до сега ми се е наложило само 2 пъти да си покрия главата на обществено място и то защото срещнах така наречените "мутауа" /не знам как се пише на бълг./. Но да ви кажа също, че въпросните господа и двата пъти ме помолиха много внимателто и учтиво на чист английски да си покрия косата ако обичам. Просто сърце не ми даде да не го направя. Все пак това са техни правила или обичаи или каквото и да е. После съответно пак се открих, че то се изисква доста умения да държиш това нещо на косата си /постоянно ми пада/  Blush.

Наистина живеем в компаунд и нямам местни съседи и наистина в компаунда е разрешено абсолютно всичко дори и жените да карат кола  Laughing.  Но иначе в началото преди дъщеря ми да се роди работих за малко докато не забременях. Тогава наистина работните места за жени бяха ограничени до главно училища и болници, но сега вече не е така. Все повече добри фирми /местни и международни/ отварят и женски отдели. Определено има голяма промяна от преди 3 години и все пак нищо не става от веднъж. /Между другото и ние пушим на обществени места и ние имаме проститутки, които процедират по подобен на Дубайския начин както mariabutti  и mln са го обянили вече/

Мога много да ви разказвам ако на някой му е интересно разбира се, но имайте предвид, че 1. Наистина не съм омъжена за местен /може техния начин на живот да е различен/, 2. Живея в Джедда, а както съм чула живота тук се различава от живота в другите градове и дори и столицата и 3. Говоря от позицията на чужденка, която скоро ще си отиде като ни изтече договора /съпруга ми работи в международна фирма и нейната политика е ротация на кадрите всеки 3-4 години/. Така че не знам до колко може да приемете моите разкази за чистата действителност.  newsm78.

Дано не съм ви отегчила, но ме извинете ако е така.
Виж целия пост
# 351
а като говорите за летища, как стои въпроса с граничния контрол, на изцяло забулените жени?
На снимката в паспорта без бурка ли са? Граничния полицай как вижда дали е тя или не?

Извинявайте за тъпия въпрос  Sick
Виж целия пост
# 352
Elip, страх ли те е понякога за сигурността ви? Наскоро говорих с един познат, който  каза, че в компаунд близо до университета където той живее, са влязли терористи ли да ги нарека  и избили 25 чужденци.

Сега този наш приятел, който ни бе на гости, каза, че Осман Бин Лайден непрекъснато отправял заплахи по  местното тв-то към чужденците.

Виж целия пост
# 353
elip kakwa nacionalnost e myjyt ti? wse taka li se mestite i kade se orientirate posle?
Виж целия пост
# 354
s
супер снимки!
дай малко инфо Wink
Снимките не са мои.Попаднах на тях случайно.Те са от Доха-столицата на Катар.Мъжо е там в момента . Ако е писано може и аз скоро да ви пиша оттам.Абе защо не става да се отворят направо чрез кликване върху линка.За пръв път го правя и може и да съм объркала нещо
Виж целия пост
# 355
ne se pritesniavai maryb  snimkite   gi vidiah interesno mi e vinagi da vidia novi mesta
Виж целия пост
# 356
а като говорите за летища, как стои въпроса с граничния контрол, на изцяло забулените жени?
На снимката в паспорта без бурка ли са? Граничния полицай как вижда дали е тя или не?

Извинявайте за тъпия въпрос  Sick

въобще не е тъп.
това беше едно от нещата, с които ми беше трудно да свикна.
в паспортите са си с шейлата, само лицето е открито. на граница дори да си закрита изцяло никой не те кара да си махаш нищо. само о4ите ти виждат. та аз така се омъжих Laughing. съдията и имама само о4ите ми видяха. да не говорим , 4е ако съм с мъжа ми дори не смеят да погледнат в посоката дето съм. и те и приятели. 2 години изминаха докато братята му ме заговориха и седнаха на масата с нас....Бутти още не е виждал лицето на жената (от 7 години)на брат си....
Виж целия пост
# 357
а тя хубавица ли е жената на брат му хехехе ? Laughing нали си я виждала?
по повод забрадените жени на летищата и кпп контрола - много наркотици се пренсят и злато то4но така от жени забулени #Cussing out. мъжът ми в Търция  в дискотека е попаднал на сириец, 4иито майка и жена пренасят. #2gunfireдобре, 4е с това се е свършило(танци, мацки) запознанството -хи4 не оби4ам такива наблизо и като сме в Турция ми е все малко притеснено #Crazy- много нелегални, много проститутки от нашите(магреб), трафиканти.трябва да сме в Плаза,4е да не се сблъскаме. Money
я кажете колко най-студено става при вас? Shocked
Виж целия пост
# 358
Elip, страх ли те е понякога за сигурността ви? Наскоро говорих с един познат, който  каза, че в компаунд близо до университета където той живее, са влязли терористи ли да ги нарека  и избили 25 чужденци.

Сега този наш приятел, който ни бе на гости, каза, че Осман Бин Лайден непрекъснато отправял заплахи по  местното тв-то към чужденците.



Да ти кажа в Джедда не съм чула да са нападали компаунди. Преди година и половина имаше опит да нападнат американкото консулство, но нищо не се получи.

Що се отнася до това, дали ни е страх - ще излъжа ако кажа, че изобщо не ни пука, но като се замисли човек къде в момента е безопасно да се живее. Виж какво става и по Европата и къде ли още не.
Виж целия пост
# 359
ELIP нашите дъщери са с един ден разлика Hug- я кажи как сте с говоренето, на какви езици се у4ите и как сте с навиците -памперс и ядене, храните ли се сами, как контактува с другите деца, имаш ли някакви проблеми с нея - играе ли си сама или те търси и следва както при нас? #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия