Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво съдържа откъсът от книгата „Затъпяващо“ на Джон Гатоу?
Какви са мненията на участниците във форума за откъс от книгата „Затъпяващо“ на Джон Гатоу?
Какви са основните проблеми, посочени в откъс от книгата „Затъпяващо“ на Джон Гатоу?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво съдържа откъсът от книгата „Затъпяващо“ на Джон Гатоу?
Откъс от книгата „Затъпяващо“ на Джон Гатоу се фокусира върху учител, който изразява критики към образователната система. Той подчертава проблемите с несъответствието, липсата на смисъл и индивидуалността в училищата. Освен това авторът изразява загриженост относно образователната система, която според него не насърчава разбирането, а вместо това води децата към апатия и зависимост.
-
Какви са мненията на участниците във форума за откъс от книгата „Затъпяващо“ на Джон Гатоу?
-
Какви са основните проблеми, посочени в откъс от книгата „Затъпяващо“ на Джон Гатоу?
Откъс от книгата „Затъпяващо“ на Джон Гатоу подчертава проблеми като липса на последователност в учебните програми, апатия, класова принадлежност, емоционална и интелектуална зависимост в образователната система. Той изразява загриженост относно липсата на насърчаване на критичното мислене и аналитичните умения сред учениците.
-
Какви са мненията на потребителите на форума за образователната система в България?
-
Какво е мнението на форумните участници за учителите в България?
Системата е такава, че я няма тази конкуренция, като в България, за добро или лошо. Това, че твоите познати не го правят и нямат познати, не значи, че го няма. Не знам българи ли са или местни, но много от българите дори не са чували за 11+ изпитите. Някои от англичаните ги отхвърлят, защото поставяли децата под излишен стрес и според тях за 11 годишно дете, ако не бъдело прието, било голямо разочарование, което трябвало да се избегне. Аз съм възпитаник на селективно училище в София и може би затова мисля различно. Ако сега в БГ направят училищата по райони, а не според това каква оценка си изкарал на изпита в 7ми клас, бизнесът ще секне, но пък ще започне друг с недвижими имоти в районите на добрите училища
Честно да ти кажа, може и без тези уроци да се подготвят децата в България, ако родителят има съответните познания. Аз лично нямам проблем да подготвя дете по математика
По Български обаче бих се затруднила и ще предпочета частен урок. Повечето родители у нас работят на пълно работно време, няма как да отделят необходимото време за децата си. Тук повечето работят почасово, на раздвижени смени и имат повече време да се занимават с децата си, ако имат желание и възможности разбира се.
Вероятно е търсенето на опция за повишаване на оценката в училище по двата предмета, както и надежда за прием поне в сносно училище с оценки на изпита, докарани до 4-ки. Школите , поне в частност тази на дъщеря ми, не са склонни да залъгват родителите с неоправдани очаквания, тъй като са наясно, че несправянето на децата на реалния изпит ще се върне към тях като бумеранг.. Казват си в прав текст, че дадено дете не се справя, правят и размествания в групите, в резултат на наблюденията си върху работата на детето и представянето му на контролни работи или пробни тестове.
И тук Джуди е права..
Тоест въпрос е и на ентусиазъм и желание отстрана на учителите.