Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 13)

  • 38 151
  • 743
# 225
Страх, безпомощност, безхарактерност... странен спор. Според мен всичко опира до преднамерена липса (направо си е чисто укриване) на информация - от там идва дезориентацията на родителите и колебанието кое всъщност е най-доброто за децата ни. Ако имаше официална и достъпна статистика по региони за ефекта от ваксините върху хората и болестите, щеше да е много по-лесно. Въпросът опира до избора на по-макото зло като се вземат предвид конкретният човек и конкретните условия на живот.
И да илюстрирам какво имам предвид с един пример. Познавам лекар, който след като се е поинтересувал от ваксините, второто си дете не го ваксинира. Този същия лекар го попитах какво мисли за поставяне на ваксините против тетанус и бяс при ухапване от куче (кучето не може да се наблюдава) и той ми отговори, че задължително би ги сложил.
Има една "неутрална" книга за ваксините на Dr. Robert W. Sears, The Vaccine Book: Making the Right Decision for Your Child.  Отговорът за ползите и вредите от ваксината далеч не толкова лесен и еднозначен колкото ни се иска. Има условия, в които те наистина спасяват повече животи, отколкото погубват. Но при условия, в които може да се поддържа добра лична хигиена и има качествена и достъпна медицинска помощ, изглежда "по-малкото зло" е да не се ваксинира.
Решението трябва да го вземе всеки родител за собственото си дете, за всяка една ваксина, на базата на достоверна информация. И тук идва най-големият проблем - тази информация липсва. Защитават се корпоративни интереси (разбира се говорим за мнооооого пари) за сметка на здравето и живота на хората. И вместо човек спокойно да може да прецени в кои примерно 0,1% от случаите все пак е по-добре да се постави ваксина, то хората се държат в тотално информационно затъмнение, а ваксинирането се е превърнало в една гнусна, престъпна печатница на пари!!!

В книгата, която споменах, е разгледана ваксинационната програма на САЩ - ваксините са същите, само търговските марки са други. Та авторът по-скоро препоръчва поставянето на всички ваксини, но все пак предоставя много обективна информация. И направо се втрещих как точно са стигнали до извода, че е небходимо да се поставя масово ваксина срещу хепатит В - от книгата става ясно, че това е една напълно "изфантазирана" ваксина на базата единствено на хипотетични математически изчисления за степента на опасност от заразяване.
Виж целия пост
# 226
запис  Sunglasses
Виж целия пост
# 227
Има една "неутрална" книга за ваксините на Dr. Robert W. Sears, The Vaccine Book: Making the Right Decision for Your Child.  Отговорът за ползите и вредите от ваксината далеч не толкова лесен и еднозначен колкото ни се иска. Има условия, в които те наистина спасяват повече животи, отколкото погубват. Но при условия, в които може да се поддържа добра лична хигиена и има качествена и достъпна медицинска помощ, изглежда "по-малкото зло" е да не се ваксинира.

Книгата не е неутрална Маги.Прочети и малко за автора.
Има ли условия,в които да се чудиш дали да даваш вода и храна на детето си?
Поне за мен (за другите в тази тема не мога да говоря) ваксините не носят никакво добро,а точно обратното.Знам (не сьм само убеден),че ваксините са сьздадени за умишлено зло.
Виж целия пост
# 228
Какво сте го нападнали пак Birdie  Mr. Green

Къде, къде?  Mr. Green

там, там Mr. Green понякога просто не се сдържам Whistling

Ух, какви сте.
Вече и аз съм "там, там".
 Mr. Green

Къде е това там? Държите ме на тъмно. Simple Smile

Аз само за туберколозната ваксина се колебая дали да я сложа на бебе 2. От друга страна като казвате, че в Гърция се слага не при новородени си мисля, че може пък и да не я слагам.  newsm78 Изобщо колкото  повече наближава, толкова повече изпадам в чуденки.  ooooh!

Като споменахте, от известно време се каня да питам, може и да питах  Embarassed, не помня, бихте ли си сложили противобясната ваксина, ако ви ухапе доказано заразено животно? и ваксинирате ли си кучетата?
Моето го ваксинирах по старата схема го към 5 години. Имайки предвид, че за наистина опасните болести, които се предават на човек, ваксина няма, реших да се спра. Единствено бяс се чудя дали да му сложа, че контактува с диви животни.
Виж целия пост
# 229
...ваксините не носят никакво добро,а точно обратното.Знам (не сьм само убеден),че ваксините са сьздадени за умишлено зло.

Christian, добре де, да вземем например ваксината против бяс защото това е реално съществуваща 100% смъртоносна болест. Ако те е ухапало бясно куче, мислиш ли, че отново е по-добре да не се ваксинираш? И ако мислиш, че е по-добре - защо? Каква е алтернативата да се спасиш от заразяване, т.е. 100% сигурна смърт?
Не се заяждам, търся къде е истината.  Peace
Виж целия пост
# 230
Аз само за туберколозната ваксина се колебая дали да я сложа на бебе 2. От друга страна като казвате, че в Гърция се слага не при новородени си мисля, че може пък и да не я слагам.  newsm78 Изобщо колкото  повече наближава, толкова повече изпадам в чуденки.  ooooh!

А в Германия и Австрия въобще не се слага, пък болните им са с проценти по-малко от тези в България... Аз не бих я поставила никога...
Виж целия пост
# 231
Christian, добре де, да вземем например ваксината против бяс защото това е реално съществуваща 100% смъртоносна болест. Ако те е ухапало бясно куче, мислиш ли, че отново е по-добре да не се ваксинираш? И ако мислиш, че е по-добре - защо? Каква е алтернативата да се спасиш от заразяване, т.е. 100% сигурна смърт?
Не се заяждам, търся къде е истината.  Peace

Аз бих сложила.
За бяс говоря.
Но само при положение, че животното е 100% бясно.
Иначе, ако ме ухапе кварталния Шаро, дето си го гледаме от 10г. (примерно говоря, щото нашия Шаро не хапе Laughing), никога няма да си сложа такава ваксина.

И в някои мноооооого особени случаи бих сложила тази против тетанус.
Както и друг път съм казвала - това са болести, от които не мисля, че е съвсем невъзможно да се заразиш, освен това са тежки.
Но само в много особени ситуации, а не така, за всеки случай, щото днес, видиш ли съм се убола на пирон, утре пък съм се рязнала на ламарина, вдругиден н'ам си к'во си.
 Tired
Виж целия пост
# 232
Christian, добре де, да вземем например ваксината против бяс защото това е реално съществуваща 100% смъртоносна болест. Ако те е ухапало бясно куче, мислиш ли, че отново е по-добре да не се ваксинираш? И ако мислиш, че е по-добре - защо? Каква е алтернативата да се спасиш от заразяване, т.е. 100% сигурна смърт?
Не се заяждам, търся къде е истината.  Peace

Аз бих сложила.
За бяс говоря.
Но само при положение, че животното е 100% бясно.

Практиката показва, че не я слагат, освен, ако не се докаже, че животното е бясно. Била опасна Simple Smile. Карат те да го търсиш и да гледаш дали ще умре до няколко дни и като умре, носиш трупа да го изследват. И ако има бяс. тогава те ваксинират.
Виж целия пост
# 233
Практиката показва, че не я слагат, освен, ако не се докаже, че животното е бясно. Била опасна Simple Smile. Карат те да го търсиш и да гледаш дали ще умре до няколко дни и като умре, носиш трупа да го изследват. И ако има бяс. тогава те ваксинират.

Да де, и аз това казах - само ако 100% е доказано, че животното е бясно.
Виж целия пост
# 234
Аз само за туберколозната ваксина се колебая дали да я сложа на бебе 2. От друга страна като казвате, че в Гърция се слага не при новородени си мисля, че може пък и да не я слагам.  newsm78 Изобщо колкото  повече наближава, толкова повече изпадам в чуденки.  ooooh!

Като споменахте, от известно време се каня да питам, може и да питах  Embarassed, не помня, бихте ли си сложили противобясната ваксина, ако ви ухапе доказано заразено животно? и ваксинирате ли си кучетата?
Моето го ваксинирах по старата схема го към 5 години. Имайки предвид, че за наистина опасните болести, които се предават на човек, ваксина няма, реших да се спра. Единствено бяс се чудя дали да му сложа, че контактува с диви животни.

За туберкулозната ваксина не зная какво да кажа - в общи линии  в повечето цивилизовани страни не се слага, в БГ си има туберкулоза въпреки според мен има 100 % покритие, очевидно по- важни са добрата храна, хигиената и други по-скоро битови предпоставки.  
Лично мнение: противобясна ваксина бих си сложила, ако ме ухапе куче или друго животно извън града. В София ме е хапало - не съм слагала. Кучетата си ги ваксинирам, тъй като те са в непрекъснат контакт с екскременти от различни животни, в т.ч. плъхове, в града имат постоянен контакт с безпризорни кучета, похапват си боклуци и изобщо ми се вижда рисковано да не ги ваксинирам. Допълвам, че горното се отнася за другите болести, против бяс не бих ги ваксинирала, но тази ваксина е задължителна, ако желаеш да минаваш границата с кучето си.
Виж целия пост
# 235

Аз само за туберколозната ваксина се колебая дали да я сложа на бебе 2. От друга страна като казвате, че в Гърция се слага не при новородени си мисля, че може пък и да не я слагам.  newsm78 Изобщо колкото  повече наближава, толкова повече изпадам в чуденки.  ooooh!

Като споменахте, от известно време се каня да питам, може и да питах  Embarassed, не помня, бихте ли си сложили противобясната ваксина, ако ви ухапе доказано заразено животно? и ваксинирате ли си кучетата?
Моето го ваксинирах по старата схема го към 5 години. Имайки предвид, че за наистина опасните болести, които се предават на човек, ваксина няма, реших да се спра. Единствено бяс се чудя дали да му сложа, че контактува с диви животни.

Не трябва да има никакво колебание - НЕ слагаш такава виксина ! Тя е с най- непредвидимите , трайни , дългосрочни , хронични , разрушителни ефекти върху целият организъм . Туберкулозният бацил е изключително коварен . Споделям от опит  Peace.
Виж целия пост
# 236
За бяса д-р Менделсон пише следното:

Цитат
Ако детето е ухапано от куче или от друго животно, незабавно промийте раната с вода и сапун и след това я подръжте няколко минути под струя течаща вода. Медицинска помощ е нужна само в качеството на предохранителна мярка или ако раната е обширна (за да бъде зашита).

В случай на ухапване от животни най-голямата опасност се крие във вероятността от заразяване с бяс. При ухапване от куче се постарайте незабавно да откриете животното и да разберете дали е ваксинирано против бяс. Ако детето е било ухапано от катеричка или друго диво зверче, се опитайте да разберете дали в местността е имало случаи на заразяване с бяс на животни от този вид.

Бясът се причинява от филтриращ вирус, поразяващ нервните клетки на гръбначния и главния мозък. Инкубационният период продължава от десет дни до две и повече години. Обичайните симптоми са: крайна възбуда, треска, спазми на мускулите на гръкляна и на устната кухина. С развитието на заболяването възниква обилно отделяне на слюнка и неутолима жажда, заради невъзможността да се преглъща вода, причинено от спазмите на гълтателната и дихателна мускулатура. Това явление е дало другото наименование на болестта – "водобоязън". Заболяването често има летален изход по причина на спазмите, изтощението или паралича. Единственото лечение е режим на легло и успокоителни средства за предотвратяване на спазмите.

Ако едно дете е било ухапано от животно, на родителите неизбежно им се налага да избират между последствията от възможния бяс и последствията от ваксината против него. Поради заплахата от тежката болест някои от тях се съгласяват на ваксиниране, дори и да няма доказателство, че животното е бясно. Когато се взема такова решение, трябва да се имат предвид и потенциалните последствия от самата ваксина. Първо, към нейните странични ефекти спада силната болка, на която едва ли е оправдано да подлагате детето без необходимост. Второ, което е още по-лошо, ваксината против бяс е способна да причини анафилактичен шок и тежък паралич, т.е. способна е да направи детето инвалид за цял живот.

Шансовете да се получат тежки последствия от ваксината не са големи, както не са големи и шансовете да се разболеете от бяс при ухапване от животно, ако не е известно напълно дали то е заразено. Ежегодно в САЩ десетки хиляди хора биват ухапвани от животни, но само единици от тях се заразяват с бяс.

Изборът може да бъде още по-усложнен и от това, че съществува реална възможност диагнозата да е била погрешна, дори и животното да диагностицирано като бясно. Като пример може да послужи неотдавнашният случай в Илинойс: Департаментът на здравеопазването погрешно диагностицира бяс при десет кучета и котки в района на Чикаго. Резултатът бе, че повече от сто души бяха подложени на болезнени и опасни инжекции, а множество кучета от ценни породи бяха умъртвени без никаква нужда, чрез приспиване. Понякога невярна диагноза, поставена в този или онзи щат, се потвърждава и от Федералния център за контрол на заболяванията.

Когато едно дете е ухапано от непознато куче или диво животно, пред родителите и лекарите застава плашеща дилема, която няма правилно решение. През годините на моята педиатрична практика преминах през три етапа на реагиране на подобни ухапвания. Днес ваксинирам за бяс само тогава, когато съвсем точно ми е известно, че животното е заразено с бяс, а именно при ухапвания от прилепи, които често пъти са носители на заболяването и в случаите на ухапвания от животни, за които има достоверна информация, че в дадената местност са заразени от бяс.

Какво трябва да направят родителите, ако детето им е ухапано от някакво животно? Единственият честен съвет, който мога да им дам, без да се правя на Господ, е самостоятелно да вземат решение. Мога да ви кажа какво бих направил аз, ако жертва на ухапване би станал някой от моите любими внуци. Ако наистина животното е бясно или съществуват сериозни основания да се предполага, че животното е такова, аз бих дал съгласието си за ваксиниране. Не бих се съгласил при всички останали случаи.
Виж целия пост
# 237
За бяса д-р Менделсон пише следното:

Цитат
.... Мога да ви кажа какво бих направил аз, ако жертва на ухапване би станал някой от моите любими внуци. Ако наистина животното е бясно или съществуват сериозни основания да се предполага, че животното е такова, аз бих дал съгласието си за ваксиниране. Не бих се съгласил при всички останали случаи....

Съвсем разумно, и аз бих постъпила точно така.  Peace
Виж целия пост
# 238
Berend Botje, моля, забавлявай се.... опс  Blush ... ограмотявай се http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453281.360
Виж целия пост
# 239
Berend Botje, моля, забавлявай се.... опс  Blush ... ограмотявай се http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453281.360

Направо съм на път да се гръмна.  ooooh!
Тия хора явно наистина ни вземат за тъпи овце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия