С торта,балони и приятелчета рожден ден празнува ЯНУАРЧЕто прекрасно

  • 43 704
  • 738
# 225
Честит Рожден Ден на сладурите родени днес!
Да растат весели, здрави и щастливи!

Момичета, успокоихте ме - Крис е в ужасен период. Няма такова държание! В понеделник така ме вбеси и се карахме около 1 час. Накрая го наказах и след около 10мин ми казва "Мамо, хайде да се сдобриме". Аз веднага се впуснах да го гушна и му казвам "Трябва да сме добрички" а той "Не ме пипай, ти си ужасна, какво ме гушкаш ... аз не ти казах СДОБРИМЕ, А ДОБИМЕ. Не си ме разбрала, не те искам" Shocked Излязох, поревах си и до днес на мога да повярвам, че ме врътна по тоя начин - как му хрумна?...
Виж целия пост
# 226
Ewito,

Gab_i
, децата навлизат в нов етап от развитието си. Колкото и да го хулиме дядо Фройд, дяволски прав е за някои неща. В т.нар. едипова фаза на преден план излизат агресивните и сексуални (хъм!) чувства. Болезнено е детето ти да ти каже това точно твоето дете, но най-важното е как ти ще погледнеш на неговите думи. Ако мога да си позволя да те посъветвам за нещо въобще, опитай се да погледнеш с радост - детето ти се развива перфектно добре и е изключително интелигентно. Въобще няма да отварям приказка колко манипулативни са вече и колко трудно е да се отграничи на моменти живото чувство от опита да постигне нещо...
Не знам дали ще ти "пасне" като стратегия и политика, но Митко също ми е казвал "мразя те" "махай се" "не те искам" - аз му отговарям спокойно и с усмивка "аз те обичам пък", "няма да се махна" или "добре, отивам на разходка с приятелка на кафе", "аз пък те искам". Не позволявай да ти пада гарда, защото не е в интерес на никого у дома
Виж целия пост
# 227
Честит ден ден на днешните януарчета  Hug



Ох, това с поведението и мен ме тревожи. Понякога чувам ужасни неща от устата на сина ми, особено ако е имал контакт с племенника ми, който е див та див. явно го има за някакъв еталон на поведение и после се държи точно като него - ужасно....
Виж целия пост
# 228
Честит рожден ден на Ивето, Емо и Коцето! А също и на вчерашните рожденници Сиси, Беа и Боби! Да растат здрави, щастливи, весели и палави!

Виж целия пост
# 229
Честит рожден ден на Ивето, Емо и Коцето! А също и на вчерашните рожденници Сиси, Беа и Боби! Да растат здрави, щастливи, весели и палави!



Мирка, надявам се, че не се сърдиш, че те цитирам!
Габи, направо ме уби с изказванията на Крис  Shocked, той явно е доста по-напред с материала от моята мома. Въпреки че и тя напоследък пуска разни изказвания, които са ми неприятни, а не са по мой адрес. На няколко пъти вече казва на баща си че не го обича, не го иска, не му дава да я гушка и целува. Като залепена е за мен, целуваме се и се прегръщаме непрекъснато и постоянно си повтаряме че се обичаме. Явно минава и тя през някакъв период, но е много кофти за татко й, защото той се обижда от нейното поведение. То не че и аз не бих се засегнала много.
Виж целия пост
# 230
Никитали  - и Сияна така говори на татко си- Махни се , не те искам, искам само мама.
Понеже това продължи близо два месеца, той винаги и казваше- "аз пък те искам"
Тя- "не те харесвам"- той- "аз пък те харесвам". Не знам дали това имаше ефект ,но сега нейните изкавания драстично намаляха. Понякога казва ,но се подсмихва и очаква да и кажат ,че нея я искат.  Laughing  Мъжът ми много спокойно го приемаше и въобще не и се вързваше,- аз по-скоро се ядосвах и и правих забележки. Може би ,ако не и бях обръщала внимание , по-бързо щеше да мине този период. Hug

 Аз искам да ви попитам- вие как успявате да накарате децата да ви слушат и да правят това което трябва newsm78 Нямам големи забележки към Сияна , с малки изключения. При нас препирните са за това ,че не яде и не иска да спи. Иначе е доста кротка, обича да рисува и да си играе с пластелин. но дойде ли време за спане и ядене - това не е същото дете- тогава почва да тича ,да скача и да прави всичко друго , но не и да яде и спи. #Crazy #Crazy

Трябва да я заплаша ,че ще и взема нещо любимо,за да седне на масата или да отидам да и измием зъбите. Но се чудя дали постъпвам правилно. newsm78 Вие какво правите Hug
Виж целия пост
# 231
Честит Рожден Ден на Ивето, Косето и Емо! Да са живи и здрави, палави и любознателни!
  bouquet
Леле Дамче, аз що така съм се объркала, че е вчера Косето  Rolling Eyes

Жужу, аз рецепта да ме слуша до сега не съм изнамерила - за Жоро. Заплашвам с наказания, които уж се опитвам да изпълнявам. Ама той така пронизително и пилещо нервите се дере, че е изпитание за всички.
Той в общи линии си има някакво мнение, което е почти невъзможно да пречупя, в резултат е станал ужасно разлигавен (особено след празниците). Единствения начин е да се опитвам да налагам стереотипи, които да следва. Сега като се научи в почивните дни да ляга късно (моя вина), следва едно мъчително лягане на всички ни в 21:00, да посвикне, че в толкова се заспива  ooooh!
Но иначе се сърди за всичко. Не иска да се съблича, не иска да се облича, не иска да влиза да се къпе, после не иска да излиза от банята...не, не и не  - голям инат #Cussing out
А за задната хрема, не знам дали може да се пребори, но аз поне я мъча с физиологичен разтвор на всеки 2 часа.

На нас днес не ни запали колата и тичахме по автобусите всеки с едно дете под мишница - голям купон. Жоро разкъсвайки зимната тишина с неговите писъци... Mr. Green
Виж целия пост
# 232
момичета, благодаря за поздравите и хубавите пожелния Hug

честито и на Коцето, Ивето и Боян!!!

Не иска да се съблича, не иска да се облича, не иска да влиза да се къпе, после не иска да излиза от банята...не, не и не  - голям инат #Cussing out

+ не иска да излиза, после не иска да се прибира, не иска да си мие зъбите, не иска да пишка преди лягане (а като го завлечем в тоалетната има бая за изпишкване) и т.н. и т.н., и това е вече от почти година, мислех, че е период, че е от т.нар. пуберетет, ама нещо взе да ми се струва характер newsm78 и аз действам със заплахи, изнудване, а понякога и с "насилие", не винаги имам възможност да го убеждавам да си обуе обувките половин час докато Дара чака в количката в коридора.

Габи, Крис наистина е доста изобретателен, явно и умен Hug аз бих те посъветвала да не го приемаш лично, едва ли наистина има предвид това, което казва. и на мен ми е неприятно Емо като ми казва, че не ме обича и не ме иска, иска само тати, ама... гледам да не се връзвам. на баща си не говори така, само на мен. мисля, че е свързано с това, че спи с баща си в една стая, а ние с Дара сме в другата, щото обикновено като си ляга ги прави тези изявления. иначе ако някой от нас му се скара, веднага иска другия Laughing а днес каза, че иска да духа свещички само с дядо си, нас (мен и баща му) не ни искал... то беше само за малко де, но го отдавам на това, че с дядо си рядко се вижда, а много добре си играят и като е тук е непрекъснато на негово разположение. някак си нещата при него са много свързани с момента, а не с принципното положение на нещата.

да ви разкажа, тази сутрин като се събуди Емо, ние с баща му сме си сложили шапчици и пеем happy birthday, и той много приятно се изненада, много доволен, вика на дядо си: "виж ги тези пък пеят", ама супер нахилен и доволен, и след 2 минути идва леко разочарован: "ама вие защо само пеете? къде ми е тортата?" Laughing
Виж целия пост
# 233
Честит 3-ти рожден ден на Коцето, Емо, Ивето и Боян Hug

Боби знае кои неща най-много ме дразнят и ги прави напук и ме гледа веднага за реакция, но колкото и да му се карам и да го наказвам продължава до следващия път. Не дава да се превключва ТВ, иначе настава рев и като зацикли да мрънка забравя за какво се сърди. Но аз почти не позволявам да ми се налага и си пореве малко и спира.
Иначе има голям интерес към събличането и обличането. Всеки ден тренира сам и вече се справя почти със всичко - обличане и събличане Simple Smile

Ето ни в яслата вчера:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1910/174451649418640634131294 … kPpVbKBX9epZf.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2300/389860027158966092712942 … JQAZGZ4wnfDsJ.JPG
Виж целия пост
# 234
Честит рожден на днешните ни януарчета.Да са живи, здрави, усмихнати и послушни   bigdance2 newsm59  bigdance2
Честит имен ден на всички именници!  smile3525


Аз като цяло нямам забележки към поведението на сина ми, е има си някакви кофти периоди, но гледам да ги игнорирам и минават бързо. Сега е на вълна, че мама, тати и Лъчи са семейство. И въобще темата за семейството много го вълнува напоследък.

Вашите деца на ясла или на градина са? Аз от септември го преместих в градинска група с предния набор и май това е най-умното нещо, което съм правила. Откакто ходи на градина, поведението му е коренно различно Two Hearts
Виж целия пост
# 235
Честито на днешните рожденничета и именници Hug Да са много здрави и щастливи  bouquet

svetlu6ka, аз от тази сутрин съм пред тази дилема. Сутринта като плащах таксата за яслата и касиерката ми вика, ами той е вече на 3 годинки, говорете с директорката да го преместят в градината. И сега много се чудя какво да правя. Тъкмо свикна в яслата с децата и леличките и сега да го местя наново, а и появата на бебчо скоро ще му станат много нови неща. От друга страна пък в яслата е най-голям, има бебета с биберони и няма накъде да се развива толкова, както ще е в градината. А пък в градината ще е най-малък, а за момче нали говорихме че по-добре да е най-голям, отколкото най-малък, ох незнам. За сега мисля да поизчакам, да не бързам, като посвикне с бебчо живот и здраве тогава. Няма за къде да бързаме. Какво ще кажете вие?
Виж целия пост
# 236
matza83, аз не знам какво да ти кажа. При Лъчи приеха бебета на по 1-1,5 годинки и аз просто реших, че така или иначе няма от яслата да тръгне на училище и го преместих. Въпреки че е най-малкък в градината, учи децата да си обуват обувките примерно Simple Smile Но е факт, че не се държи като бебе, постоянно казва "аз съм голям и ходя на градина, а не на ясла", обожава си госпожите, които все пак са педагози, а не сестри. А и все учат, рисуват, пеят. Много съм доволна.

А в твоя случай... Попитай него, обясни му, ако трябва пробно да иде 1-2 дни при големите на "визита" и да реши сам.
Виж целия пост
# 237
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ 3ГОДИШНИ РОЖДЕННИЦИ , КОИТО СЪМ ИЗПУСНАЛА ДА ПОЗДРАВЯ!!!
Виж целия пост
# 238
Маце, аз ще си оставя Мърко докато го изпишат през май, остави я касиерката, както ти си решиш, аз не веднъж съм казвала, че там съм по-спокойна, обръщат му много вниамние и той стърчи над всички, но какво от това. Не е готов за градина, сега тепърва проявява интерес да яде сам и да се облича и съблича сам, пък и от скоро сме без пропуски с пишкането. Но все пак ти си прецени, ако е ОДЗ, то няма да е такава промяна. При нас ще се ходи в съвсем друго заведение, да не говорим, че аз още документи не съм подала, че приемат от 10-ти чак. Но все пак всяко дете е различно, моя не е изостанал, но не е за градина. Говорила съм и с леля ми, която е педагог в градина и тя така смята. А до това дали са сестри или педагози, да ти кажа в неговата група най-изкукалото същество е точно педагожката, тя направо е ужасна, като го посрещне сутрин и ми се разваля настроението. А сестрите са толкова сърдечни и мили, прегръщат го, целуват го и с тях е спокоен, а тази като я види винаги отстъпва една крачка назад, и после сякаш със страх й дава ръка. Hug
Виж целия пост
# 239
Честито на днешните именници!  bouquet  bouquet  bouquet

Маце - аз ако можех ,щях да запиша Сияна на ясла. Тя е най-малката в градината, не иска да яде сама, не може да се съблича и облича и честно казано , ако не беше частна градина , сигурно щеше да си ходи необлечена и  гладна.   Embarassed От друга страна, страшно бързо научава най-различни неща - включително и такива , които не искам  Embarassed Ти си прецени ,но в яслата със сигурност обръщат повече внимание от градината.  Hug


"Не иска да се съблича, не иска да се облича, не иска да влиза да се къпе, после не иска да излиза от банята...не, не и не  - голям инат

+ не иска да излиза, после не иска да се прибира, не иска да си мие зъбите, не иска да пишка преди лягане "

МИА , Пипи- все едно за Сияна сте писали. Hug
+ едно голямо +, че не иска да яди и да спи. После не иска да става от сън, когато трябва да ходи на градина. В събота и неделя става в 6 -7 часа и казва - наспах се, няма ли да ставаме Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия