Неуморно АВГУСТинче от скука вкъщи вика, навън от студ пък дзинзирика.-тема № 25

  • 28 713
  • 736
# 405
Хариелка, аз клеевата тинктура я използвам при хрема и запушен нос - в 15 мл. сребърна вода разтварям 4-5 капки клеева тинктура. АКо е за съвсем бебче нека сложи 3 капки. Аз използвам едно шишенце от капки виброцил и там смесвам двете неща а и по-лесно се капи в нослето с капкомера от виброцила  Peace Така направения разтвор използвам 5-6 дни и го изхвърлям. За следващият път правя нов.
Отделно като имуностимулант и давах 20 дена по две капки всеки ден сутрин и вечер разтворени в сок, че горчи.
Ако не се бъркам , АМбишъс също дава на Савана, дано се включи и тя с инфо  Peace

Тук в този сайт, доктор Михайлов дава ценни съвети:
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=3097
Виж целия пост
# 406
За много години момичета! Желая на вас и семействата ви здраве, късмет и успех във всяко начинание!
Ние изкарахме Нова година в едни приятели. Беше много весело. Беба я гледа свекърва ми и можахме да се повеселим както трябва!  Joy Joy Ето ни с бате преди да тръгнем за купона:


Виж целия пост
# 407
Честита нова година! Желая ви да сте здрави, усмихнати, щастливи и много късметливи!
 
Ние изкарахме много скромно, нали всички сме болни и вкъщи си бяхме тримцата, преценихме,че е по-добре така вместо насила да се мъчим да купонясваме, при положение,че не сме добре. Малко скучно, но пък иначе много приятно така, семейно  Heart Eyes

Ивуша, май е късно за яслите вече, местата за заети Simple Smile Това е такъв абсурд безподобен с тези места, че направо не е за вярване. Снощи гледах по телевизията, че хората от 1 януари са завардили яслите, че да успеят да запишат децата  ooooh!

Магаре, супер за яслата, предполагам, че сте вътре щом е 16 номер!

Алегория, дано бързо му минава на Теди! Hug

Ганушка, на Дари също бързо да й минава температурата!  Hug

Изобщо, болните, я бързо всички да оздравявате! Стига вече с болести  Hug Hug Hug

И последно, да ви питам нещо- сещате ли се за място (кафе, кръчмичка), в което да има детски кът, или пък детски клуб, в който да има подходящо място и за майките да изпият по едно-две кафета и да се видят докато хлапетата хабят енергия? А ако има и къде да се паркира ще е супер направо! Срещала съм такива места, но сега не се сещам за нито едно.... А това  е единствения шанс да се виждаме с приятелки с децата и всички да са доволни. Уфффф, как ми липсва лятото в такива моменти....
Виж целия пост
# 408
Честита нова година и от мен   Party Time Повече сбъднати желания ви пожелавам!

Посрещнахме новата година с приятели в Сл.бряг.Много добре си изкарахме.Малко неприятно беше,че мъжа ми успя да се присъедини чак към 21.00 часа,но в края на нощта не се оплакваше  Blush  Laughing На другия ден се разходихме двамата из спокоен и слънчев Несебър (стария град) - там си имаме спомени и от след баловете и от медената тридневка след сватбата.
А Марти беше с моите родители и слушал много.Аз се притеснявах ,че ще се уплаши от фойерверките,а той заспал в 22 часа и не мръднал.
Разбрах,че наши приятели,които имат детенце с 1 седмица по-малко от Марти,чакат второ през юни.Честно- не мога да го направя това нещо толкова бързо и се радвам,че не се наложи да изпадам в морални дилеми,защото цикъла ми закъсняваше,но се появи навреме на 01.01.И все пак се радвам за всички,които имат желанието и търпението да се гмурнат в такова приключение.

Dyndla,честито   bouquet Много се радвам за теб.Лека и безпроблемна бременност ти желая  Hug
Ивушке,много ми хареса стихчето ти-особено накрая  Laughing
Ганушке,как е Дарито?Държа,държа фронта и му изпусна края баш,когато не трябва  Tired
Магаре,аз съвсем изключих,че от януари се кандидатства за яслите.Сега се кандидатства за есента,нали?Може ли малко повече инфо на лични-съвсем накратко.
Виж целия пост
# 409
Магаренце, благодаря ти много за линка!  Hug Намерих всичко, което ми трябваше!  Grinning
Виж целия пост
# 410
За много години !Само здраве ,късмет и любов дА съпътства нашите семейства през новата 20011 година






Ние си прекарахме много добре новогодишната нощ.Бяхме с брата на мъжа ми и неговата жена и децата(с тях бяхме скарани от 2 години и тогава направихме първата крачка)беше забавно за Митето с още две деца унас.На другата сутрин малкия сурвакар ходи на гости на баба и сурвака някой и друг комшия:)По-късно пак ще се включа,че малкия ме дърпа да ходим на терасата да гледа,не му се стой много вкъщи
Виж целия пост
# 411
Е, Рибке, като в Междузвездни войни ... 20011...

Сега пак ще питам...ако искам Дари да почне септември на ясла или каквото е там..кога да подавам документи...сега януари или април или кога?

Питам, че може някой да е в час, а ще питам и в спиц. теми по въпроса...
Вие знаете ли , че тоя Пентаксим ни се полага по здр. каса и поне ще намажем от реимунизацията..
Виж целия пост
# 412
Здравейте и от мен.
Ние изкарахме празничната вечер е къщи само четиримата.Да ви кажа първоначално ми беше малко криво ,че няма да сме на някой купон и като всеки ден ще сме си в къщи,но се получи страхотно.Изкарахме една спокойна вечер с най-обичните ми хора и какво по-хубаво от това!:)
Малкия се събуди и май това ще е за днес.Ако мога после пак ще се включа.А щях да ви пиша, че във фейса не мога да оправя коя коя е.Simple Smile Малко тъпо , но различавам само няколко момичета.Ако може да ми драснете по 2 реда във фейса как са ви никовете тук или пък направо тук да напишете...както прецените.Simple Smile
Виж целия пост
# 413
Разтърсена съм из основи!!! Като никога седнах да гледам новините по bTV и... 4 годишно момиченце починало заради усложнение след премахване на сливиците. Дали наистина доктора е виновен? Не ми се иска да съдя, но според думите на бащата.................. Дано тези хора намерят утеха... някак...  cry cry cry Не мога да повярвам... Ох... толкова ми е тежко! Страшно ми е неспокойно отвътре...
Виж целия пост
# 414
Смайл, докато говорехме със свекървата и тя ми каза за това малко детенце. Нямам думи, наистина дано тези хора намерят утеха, а виновните да си получат заслуженото. Милото...

Павел и днес наобяд и следобяд вдига Т, до 38.5, да е жив и здрав д-р Михайлов и систера, личен негов асистент, много помагат. Докторката каза, че е от зъби.

Да питам мамчета, които имате момченца, забелихте ли пишкиите и дали до Пирогов ходихте /ако е в София/ или до поликлиниката?

А това с детските ясли е направо ужасно, как се топлят одители с винце и чакат за място дни наред в студа, за благото на децата си. Късмет!
Благодаря  и лека вечер
Виж целия пост
# 415
Смъртта на 4-годишното момиченце ме потресе ...  Cry  Cry  Cry Господи, ...... как е възможно в 21-ви век деца да умират от такива елементарни неща ...... операция на сливици .... та това се прави всеки ден, на всеки час .... Просто не знам какво да кажа и какво да мисля .... Все повече ни карат да умираме от страх за децата си ....  Sad  Sad  Sad
Виж целия пост
# 416
Ето затова от едно известно време не пускам да слушам новините  Rolling Eyes през деня гио следя в интернет , където първо излизат и то чета избирателно.

Хари  Hug дано помогнем на сестра ти  Peace

Ивуша, при нас в Бургас и за двата приема - от юни и от септември започнаха да се подават документите от днес та чак до 30-ти април. На самите документи си отбелязват кой за кой прием кандитаства. Обаче за София дали е така  newsm78

Пепеджийнс, твоята ли сестра е асистент на д-рМихайлов или аз нещо не разбрах  Thinking
Виж целия пост
# 417
Новините не съм гледала, но след писаното от вас четох в нета....ужас е просто.Това е много рутимна операция ако човек си разбира от работата.Аз съм присъствала на такава докато учехме, а и на мен ми махнаха моите сливици преди 4 години. Моля се на Господ всеки ден да пази децата ни, защото става все по-страшно...НЯкои от моите близки ми се смеят, защото аз имам страх от болници и лекари - на лекар и в болница не стъпвам сама.Просто умирам от страх.И то е от както се нагледах на ужасиите в тях.Дано не се налага да попадаме в ръцете на некадърниците! Дано родителите намерят покой! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Щях да пиша и други неща, но просто не е момента.Лека нощ! Hug
Виж целия пост
# 418
За много години момичета-пожелавам на всички нас,на децата ни и семействата ни да сме живи и здрави и новата 2011 г. да е много по-добра и успешна във всички отношения от предходната година Hug Heart Eyes

Много болнички има-пожелавам ви бързо да се оправяте Praynig,новините не съм ги гледала,просто нямам думи.... Flowers Rose Flowers Rose

Хари-Танчето добре ти е обяснила за клеевата тинктура и сребърната вода,аз да допълня за продуктите против колики-Инфакола вече го продават свободно в аптеките,аз това давах на Али и бях доволна,за Био Гаята-мамчетата който са я ползвали за колики също са доволни,аз в момента давам Био Гая като имуностимулант,заедно с веднъж седмично Осцилоскокцинум Peace

Ивушка-и аз знам,че е безплатен за нас Пентаксима и се слага 1 година след последния прием видях че си питала преди няколко странички

Магаре-пиша ти на лични

За памперсите-от колко време се каня да се включа,та ние имахме същия проблем с пропускане,особено към вечерта все и беше мокро бодито,но купих 5-ца и засега е добре положението.Също да изкажа разочарованието си от Памперс Премиум Кеър,преди редовно купувах от тях,но последните месеци се задържах на обикновения Памперс и от големите реклами по ТВ-то и реших пак да взема Премиум Кеър,емиии напарво са ужасни,вече нямат мрежичка,доста по корави са от обикновения памперс и също пропускат,понеже бях взела 4-ка,викам си е те са Премиум Кеър няма да пропускат като обикновената 4-ка

Малко да разкажа за нас Grinning-Али най-накрая  на 23.12 се пусна да ходи свободно Whistling,от тогава си ходи съвсем сама свободно и стабилно,без да ходя подир нея,много ми е предпазливо слънчицето,на праговете се подпира на касата на врата,превзема ги и продължава Mr. Green.Направихме прощъпулник на 31-ви,исках да се включим в 2010 година ,Али ще става банкерка,хвана протмонето и седна да си го отваря,явно ще следва пътя на мама  Laughing,после се хвана за отверката и лъжицата.
На 29-ти пък ходихме на банкет с мъжа ми,организиран от неговат фирма,Али я оставихме на свекитата,за първи път някой друг трябваше да я преспи, освен мен и мъжо друг не я е преспивал,но малкото зверче реши да си покаже рогата и въобще не искала да отиде в спалнята да я сложат да заспи,щом отворяли врата на спалнята и почвала да реве и да рита.И така след неистовия й магарешки рев се наложи да се приберем в 23 часа от купона,и стана както тя искаше мама да си я преспи Twisted Evil.Как ще я науча да я преспива някой друг не знам,идея си нямам,ами като отиде на ясла newsm78.За другите неща няма никакъв проблем-ирае си със всеки,яде си,разхождат я без проблем,но това спане...
А на нова година си бяхме у дома заедно с нашите и свекитата,Али си заспа както обикновено към 22 часа и въобще не се събуди от гърмежите.Надявам се другата година да отидем с мъжо в някое заведение с приятели,а слънцето да го гледат бабите Wink
Виж целия пост
# 419
Честита Нова година и от нас! Всичко най- хубаво през новата 2011г!

Новата година посрещнахме в едно семейно хотелче в Долна баня с приятели. Изкарахме си много добре, беше весело. Само Алекс много ми липсваше и постоянно звънях на нашите да видя как е. Нали го оставихме и малко болен и не ми беше много спокойно. Слава богу всичко е било наред, той си е слушкал. Не се е събудил от гърмежите.
  Направихме си и една разходка до Боровец, а вчера ходихме до една ферма за щрауси и до Костенския водопад. Прибрахме се отпочинали и заредени. Simple Smile
  Снощи Алекс малко ни стресна , защото много се разкашля. Посъветвах се с педиатърката и го заведохме до един мед. център да го преслушат. Казаха ни, че бил с лек бронхит и ни изписаха Вентолин. Днес си го водихме при нашата лекарка, но тя пък каза, че по- скоро е бил някакъв алергичен пристъп и че гърдите са му чисти. Каза ни, че няма смисъл да му даваме Вентолина, защото не е за него и само му натоварва организма. ooooh!  В четвъртък пак ще ходим на контролен. Нали писах, че са му възпалени ушите и гърлото, да видим дотогава дали всичко ще е ок.

Гануше, как е Дари? Дано всичко е ок при вас и сте здравички.  Hug


Е, Рибке, като в Междузвездни войни ... 20011...
  hahaha
Ивуше, за яслите е късно. Трябвало е в първия работен ден от годината да се редите за записване. Сигурно си гледала по новините. За ОДЗ-тата кампанията започва на 28-ми февруари. Тогава излиза актуализираната информация за условията и местата по градините. Но си питай в сайта или в подфорума. Там ще ти дадат по- точна информация.  Peace
За Пентаксима нашата педиатърка ни каза, че и за нас е безплатен.

Хариелка, и аз знам, че Инфакола вече  се продава в аптеките . Ние с него се спасихме в периода на коликите.  Peace

Пепеджийнс, ние водихме Алекс в Пирогов, защото е с фимоза и нещата са по- специфични. Иначе доколкото знам и личните забелват.  Peace

Ани, не мога да помогна по твоя въпрос. Знам, че в доста от детските клубове си има място за майките, където спокойно можеш да си пийнеш кафе докато малчовците щуреят.  Hug Надявам се, че вече сте добре.  Hug

Фликс, много е хубаво, че сте се върнали на място, на което имате толкова спомени.  Hug Колко романтично звучи.


И аз гледах преди малко новините.........Не знам какво да кажа. Писах, трих, но все не мога да изкажа всичко, което мисля след такава новина. Наистина не е реално такава рутинна манипулация да доведе до такъв край. И то заради лекарска грешка. Дали е така или не, факт е само, че детенцето го няма. Всеки родител се страхува и трепери за детето си, но тези новини ме карат да изпадам в ужас при всяко кашляне и по- продължително неразположение на Алекс.
 

Лека и спокойна нощ на всички!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия