Пролетта ни чука на вратата, Октомврийчето расте със скоростта на светлината.

  • 33 249
  • 740
# 570
Добро утрооо Grinning

Честита дъщеричка на тунчо   bouquet Скорошно възстановяване на мама и да се слушат взаимно Hug
*Rums* , моята не пие друго освен вода, та не мога да ти кажа за чайчетата, но като съм правила на Ники и тя е опитвала по една глътка от него.
milena1981 , не мисля, че е нещо сериозно , но пиши после какво са казали лекарите Peace
Богиня:))) , повече подробностииииии Peace
За Т и аз предпочитам Нурофена  Peace
Виж целия пост
# 571
Добро утро,

Богиня, добре завърнали се Hug. Хайде разказвай по-подробно. Бързо възстановяване на Иван.
edira, прекрасен е Преси Heart Eyes. Много полезно инфо даваш за лекарствата-все си копирам Simple Smile.
кака доре, на вас не ви е смешно за студа, ама аз се смях с този виц Laughing.
milena1981, стискам палци да не е нещо сериозно Hug.
Rums, за чайовете това съм си копирала от темата за захранването от Косе босе:
"Възраст за билков чай:
- след 9-12 м.
- най-рано след 6 м.
- преди 6 м. само за специални цели (колики, успокоение и прочие), задължително бебешки чайове (не запарка)

Билкови чайове за малки деца:
- шипка
- липа
- лайка (освен при алергия от типа на сенната хрема)
- маточина
- мента
- копър (семена и листа)
- хибискус
- ройбос
- джинджифил
и др.

При кърмене
В зависимост от вида на билките и тяхното предназначение, чайовете биха могли да въздействат и през кърмата, въпреки че това въздействие не е изрично доказано. По-леките и приети за безопасни билки не съдържат голямо количество активен компонент, така че в кърмата не навлиза значимо количество. Активните компоненти преминават през кърмата след 30 минути до 5 часа.

По принцип максимумът за билков чай е няколко супени лъжици или под 1/4 чаша дневно."

Виж целия пост
# 572
да и е честита малката Нора на tuncho,да расте здрава и засмяна   bouquet   ylinfant
Виж целия пост
# 573
Честито и от мен на tunchoнека много да ги радва малката красавица.  bouquet  bouquet  bouquet
Ние бяхме вчера на ортопед и май ще се окажа някъкъв синдром на Персен който се появявал след силна настинка и засягал костите ,от понеделник ще правим изледвания и ще видим какво ще се окаже ,стискайте палци всичко да бъде наред Simple Smile.Лек ден от мен
Виж целия пост
# 574
Румс, аз на Елена й дадох чай от лайка за първи път преди месец, когато й се бяха възпалили венците , тя взя че мнг го хареса, сложих и мед също, но не иска да го пие от шише, ами от чаша с лъжичка. После  правих и разни билкови от пакетчета, и тях хареса... Не сме имали проблеми с алергии и разни такива неща..
Богиня, добре завърнали се, хайде разкажи къде ходихте ,че и на мен ми е интересно!
Миленче, стискам палци да не е нищо сериозно, за първи път го чувам този синдром,дано изследванията да са ок.
Виж целия пост
# 575
Здравейте, да се включа по темата за температуропонижаващите. Това, което ми е казвала нашата лекарка, е че при упорита температура, панадола и нурофена могат да се редуват (тъй като и двете трябва да се дават през интервал от минимум 4-5 часа) - даваш едното, след 2 часа другото и тн. Да чукна на дърво, до сега сме били само един-единствен път болни (миналия август) и се оправи в рамките на 1 ден само с панадол и осцилококциум (и вит. С).
Виж целия пост
# 576
milena1981   newsm17 стискам палци да не е сериозно!  Hug Peace
Виж целия пост
# 577
 Да почерпя за имения ден на моето сладурче утре  Heart Eyes

/утре няма как да намина тук  Embarassedhttp://marenceto2.snimka.bg/other/razni.577015

немога да сложа снимката като хората затова само линк към тортата коята спретнах
Виж целия пост
# 578
                       Честита дъщеричка на tuncho!!!
                      
Виж целия пост
# 579
Честита дъщеричка на Тунчо, много да ги радва и много да се гордеят с нея  Heart Eyes

Честит имен ден на всички малки и големи именници днес! Да им е живо и здраво името и само с добро да се споменава  Hug

Rums на Мишо съм му давала чай от шипка, той се води препоръчителен за алергични деца, не сме имали проблеми  Peace

milena1981 стискам палци всичко да е наред  fingerscrossed

Хубав ден на всички!!!
Виж целия пост
# 580
                            Да Ви покажа поканата за кръщенето на Тео
 
 
Виж целия пост
# 581
Здравейте, ние пак бяхме до спешното. Побеля ми косата, Марина си натъпкала найлон в носа, едвам и го извадиха, то прозрачно, не се вижда, човека добре че го видя.
И пак за една секунда, точно сме на вратата да излизаме, от къде го е намерила, защо си го е навряла, само влязах да си взема чантата и Никол се развика. Че и някакво твърдо парченце, разрани и целият нос, една кръв като текна след като го извадиха  ooooh! И аз голям рев му дръпнах, направо не мога да повярвам, второ дете имам, първото не ми е правило нищо такова, а Марина я наблюдаваме много повече и пак само произшествия. Вече не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 582
joya  ужас #Crazy Направо голям шок...добре,че се е разминала работата!!!
Виж целия пост
# 583
joya ужас! Да си ни живи и здрави беладжийчетата  Heart Eyes
-silvana- Поканата е хубава, пожелавам ви всичко да мине по вода Simple Smile
ina_maria Честит ти именник, с гордост да си носи името!

Моето дребосъчесто чай не обича, но батко му го пиеше много...
Виж целия пост
# 584
Леле, Джоя, ама Марина я обявявам за най-голямата беладжийка от всички октомврийчета!!!!  Голям кошмар си изживяла ти, то колкото и да я наблюдавате, явно пак успява да ви изпревари погледите...Нищо, важното е че сте се разминали само с твоята уплаха...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия