Бродирана красота - Гоблени 79

  • 99 162
  • 769
# 675
Здравейте много обичам гоблените , особено тези на хеад... тези 4-те ми грабнаха окото , ако  някой има схеми и ключ , моля да ми ги прати на пощата
          
пощата ми е ivan_st_z@abv.bg с долни черти

Благодаря ви предварително...
Виж целия пост
# 676
Всека мънисто отделно. размер на икона 90* 120. Аз шея по ред - 90 мъниста (1 ред) около 1 час. значи цяла икона 60 часа.
Лице не като на фланелка (лепенка така, нали?) Нещо като фотопечат, тука аз на видях нещо подобно  Embarassed
Изглежда така:
(така имам още нова)
Виж целия пост
# 677
vishenka, много са красиви и интересни тези икони. Повечето сувенирчета, които се продават по нашите манастири и църкви, също са с готово лице печат, а отстрани е рисувано.
Виж целия пост
# 678

Момичета завърши благополучно Коледната томбола!  Peace Ако искате да помислм за 8ми март?  Flutter

Няма ли желаещи за игра  newsm78
Здравчето пита , а вие мълчите !Няма време! Grinningl


А мина ли по линка? Ние отдаааавна сме там  Hug

Вишенка, страшно ми харесва този тип икона - с готово лице! Жалко, че не шия икони, иначе с най-голямо удоволствие бих си взела  Hug
Виж целия пост
# 679
http://www.rukodelie.com.ua/show_cat.php?catid=6&prodclassid … eid=76&page=2 тука не икони но портрети с лице Wink
Виж целия пост
# 680
ето тази ми хареса много
http://www.rukodelie.com.ua/show_prod.php?prodid=7366
вишенка, от сайта ли се поръчва и къде ги доставят



май и като гоблен съм я виждала-някой има ли й схемата
Виж целия пост
# 681
Аз да си питам, това се шие с мъниста не с конци  newsm78 така ли.

tuly и мен тази най-много ми хареса.

Мен ми е интересно като технология, още няма да се хвана, защото имам да шия две икони пак Вилерови.
Виж целия пост
# 682
Аз да си питам, това се шие с мъниста не с конци  newsm78 така ли.

tuly и мен тази най-много ми хареса.

Мен ми е интересно като технология, още няма да се хвана, защото имам да шия две икони пак Вилерови.

Има готово лице, освен това се шие с кръстчета, а отделно на места се слагат мъниста
Виж целия пост
# 683
не, това не става по схема(((
не само лице готово, и конци няма, само мъниста.
Но става мммммммммм
Ще опитвам се да намеря готова за для покажа
Виж целия пост
# 684
не, това не става по схема(((
не само лице готово, и конци няма, само мъниста.
Но става мммммммммм
Ще опитвам се да намеря готова за для покажа

Извинявам се много, мислех, че говорите за иконите Embarassed
Виж целия пост
# 685
Деси за иконите става дума. Не се притеснявай, това е нещо ново.
Виж целия пост
# 686
А конците какви са - вълнено-акрилни (като на Риолис), ДМС или други? Как си ги набавяме? По наше усмотрение или има някакво упътване? И какви са цените горе-долу ?

 vishenka на мен също ми стана доста интересно с тези икони и въобще гоблени Peace
Виж целия пост
# 687

... и конци няма, само мъниста.

Виж целия пост
# 688
Деси за иконите става дума. Не се притеснявай, това е нещо ново.

Привет момичета, по повод заформената дискусия ще ви покажа снимка на две такива икони, изработени от една много мила дама от Варна. Произведенията бяха представени на Националната среща през м. октомври в София, някои участъци /лица, ръце/ са като рисувани, останалото е мъниста, пришити на специална тъкан. В първоначален вид изглеждат точно както vishenka е показала по горе.
Виж целия пост
# 689
Здравейте момичета, извинявам се, че нахлувам в темичката ви, но искам да попитам има ли някъде, или някой, където да се купуват гоблени newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия