Консултация с Логопед

  • 185 827
  • 1 011
# 720
"дислексията се диагностицира от логопед."
->Не. Дизлексията и изобщо поставянето на диагноза в сферата на педиатрията е работа на педиатър. От правна гледна точка, и от професионална такава.
Виж целия пост
# 721
И какви процедури използваш за диагностициране на дислексия?
Виж целия пост
# 722
ооохххх, изморих се от всезнайко  Twisted Evil
педиатриата е панацея за всичко, особено гръцката

За да няма повече разпри, които само объркват майките- спирам да пиша тук, ще отговарям само на лични на регистрираните потребители, задали въпрос
Виж целия пост
# 723
Неудачен коментар... както за бибероните.
Но там отговор не получих Simple Smile
Въпросът не е личен... а по принцип.
Ако когато си мислите за един педиатър наум Ви идват някои познати картинки, грешите. Обобщенията са подвеждащи.
Виж целия пост
# 724
И какви процедури използваш за диагностициране на дислексия?
Виж целия пост
# 725
И какви процедури използваш за диагностициране на дислексия?

И на мен ми е интересно да прочета отговора.
Виж целия пост
# 726
И какви процедури използваш за диагностициране на дислексия?

И на мен ми е интересно да прочета отговора.
Не само ми е интересно, но и много важно КЪДЕ да отида и изобщо от чия компетенция е проблема на сина ми? Аз самата не съм на ясно, не си ли втълпявам, че може да е дислексия?
На логопед или на сихолог да заведа детето? А това за педиатъра - Бърди не се сърди, но нашия педиатър, който е и личен лекар на семейството ни със сигурност НЕ може да ми помогне в този момент. Гаранция.
Виж целия пост
# 727
Джони, послушай съвета на Нина и потърси логопед. Може да се обадиш на посочените от нея телефони, за да ти кажат къде във вашия район има логопед. Нарушенията в четенето и писането се диагностицират и коригират от логопедите.
Виж целия пост
# 728
Джони, послушай съвета на Нина и потърси логопед. Може да се обадиш на посочените от нея телефони, за да ти кажат къде във вашия район има логопед. Нарушенията в четенето и писането се диагностицират и коригират от логопедите.
Да,  на всяка цена ще го направя - достатъчно време изчаках да се "оправи" от самосебе си  Embarassed
Виж целия пост
# 729
Джони,няма страшно!Нашата кака имаше такива проблеми и само за няколко месеца имахме страхотен напредък, с посещение при логопеда три пъти седмично. Wink
Виж целия пост
# 730
Джони,няма страшно!Нашата кака имаше такива проблеми и само за няколко месеца имахме страхотен напредък, с посещение при логопеда три пъти седмично. Wink
Краси, ако е толкова лесно решим и нашия проблем, ще се изям от яд, че не съм реагирала адекватно по-рано Embarassed
А може ли да те помоля да ми споделиш на ЛС в какво точно се изразяваше вашия проблем, за да направя сравнение newsm78
Виж целия пост
# 731
Добре. Wink
Виж целия пост
# 732
А междудругото се чудя на много хора, защо не си водят децата на логопед.

Логопеда може много да помогне.


 
За Джони и Дороти - дислексията се диагностицира от логопед.
Има маркери дори в първи клас.
Можете да си изберете консултация при районния логопед - 9835360 е телефона на логопедично училище София - там ще ви кажат къде да отидете. Ако това не ви устройва има и частни кабинети  bouquet

Ние ползуваме услугите на логопедичното училище, но понеже още не сме диагностирани помислих данеби още някакъв специалист освен логопед да е необходим.
А естествено вие трябва да отговаряте, аз просто си пиша като подкрепа, че не са сами има и други хора с такива проблеми.


Че най ме дразнят хора, които казват недейте ще му мине от самосебе си. Или реплики, защо го мъчиш с логопед. Дори снощи едни съседи ми спретваха такива реплики.
Виж целия пост
# 733
На село бабите се чудеха какъв е този доктор-логопед,как точно лекувал говора? Laughing
Казваха ми,да не съм мъчела детето.Едно време като нямало логопеди,как се научавали да говорят децата! Mr. Green

Както и да се опитвах да обяснявам,все на камък удрях. CrazyНакрая просто спрях да им обръщам внимание и така! Laughing




Виж целия пост
# 734
Като се появи Пилето и винаги става скандал!защо ли така-вероятно защото той е компетентен по всички въпроси и е последна инстанция след Господ.
Хайде да вземеш,Пиле да ни обясниш кой ще ти направи терапията, след като си диагностицирал, ти ,о велики педиатре, Дислексия(като синдром,не като симптом)?
Лично аз,безпросветния идиот-логопед ще съм ти много благодарен за едно такова велико просветление спрямо тъмата, в която битувам, заблуден години наред.
Нина е права отонво да спре да пише публично-вече го направихме няколко човека и вероятно сме по-полезни така, отколкото като се опитваме да обясним и помогнем,спореики с Птицата Всекомпетентна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия