Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са рисковете при летене със самолет по време на бременност?
Какво е усещането за нередовно усещане на бебето по време на бременност?
Какви са някои от страховете и притесненията на бъдещите майки?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са рисковете при летене със самолет по време на бременност?
При нормално протичаща бременност, полетът със самолет обикновено не представлява опасност, освен ако лекарят не препоръча друго. Въпреки това е важно да се консултирате с лекар, особено след проблеми. Рисковете от пътуване по въздух са относително ниски, но рециркулацията на въздуха и бактерите в самолет могат да бъдат причина за безпокойство. Рисковете, свързани с летенето по време на бременност включват въздушния обмен и бактерията в самолета, които могат да представляват потенциална заплаха за бременната жена. Въпреки това при нормално протичаща бременност рисковете са сравнително малки. Винаги е препоръчително да се консултирате с лекар преди пътуване.
-
Какво е усещането за нередовно усещане на бебето по време на бременност?
Усещането на вашето бебе по време на бременност може да варира при всяка жена. Обикновено се описва като усещане за пукане или гъделичкане, свързано с движенията на вашето бебе. В началото може да е трудно да се различи, но с напредването на бременността тези усещания стават по-отчетливи и разпознаваеми. Нередвното усещане на бебето по време на бременност може да бъде причинено от различни фактори, като позиция, активност и физически характеристики на майката. В началото усещането може да е нервномерно, но с напредването на бременността става по-редовност поради повишената активност на бебето.
-
Какви са някои от страховете и притесненията на бъдещите майки?
Бъдещите майки изразяват опасения относно грижите за бебето, кърменето, къпането и справянето с новите отговорности. Те споделят, че се чувстват по-спокойни, когато са сами с бебето, отколкото когато има различни помагачи с различни съвети, които ги объркват. Въпреки страховете си, майките изразяват увереност в способността си да се справят и вярват, че инстинктът им ще ги води по пътя.
-
Какви са някои от преживяванията на майките след раждането, особено тези, свързани с болницата и процеса на раждане?
-
Какви са мненията за помощта от близките след раждането?
но се надявам, че няма да съм първата, която не се е справила с бебето си и че с времето ще се науча на всички необходими ми неща

А за АМ аз го приготвях един път за цяло денонощие. Аз давах соево АМ, то може да се приготви така
Майка ми е отгледала 3 деца. Когато родих беше на 50 г. млад, съвременен човек. И какъвто съвет ми е дала е била права. Е, разбира се, аз винаги пречупвах през моето съзнание и взимах решение, но е факт, че не ме е подвела нито един път. Така че от баби до баби ралика има голяма. Просто преценете дали можете да се доверите
Недей си вкарвай притеснения още от сега ще се спарвиш нито ще си първата нито последната който се притесняват и после разбират че не е било толкова страшно
а бях с много силни болки и истекли води и като ме прегледаха след окол 20мин и ми казаха че съм с 7-8 см разкритие и ме сложиха в пред родилна зала няма да разправям как беше там само че доктороте се появиха в 6:30 и се почнаха едни прегледи от 2-3 доктора и към 7 ме приместиха вече в родилна с думите ставай Раждаш и в 7:10 се роди Теди с Форцепс 4,120кг 51см

)
/признавам, че не е имал колики и беше спокойно бебе/
Тя вече е голяма и беше най-върлият агитатор да си имаме бебе, ама знам ли...
И като се разревах..... Незнам защо така се бях навила за момиченце и останах страшно разочарована. 