Януарската дружинка чукна втората годинка

  • 28 206
  • 739
# 525
Ланг,  hahaha за линка.

Я да ви попитам аз нещо, което сме обсъждали преди, но децата растат, нещата се променят. Обесопасен ли ви е домът? И тези, чиито деца се занимават сами , т.е. играят си без да закачат мама 1-2 часа примерно (може пък и такива да има, не съм виждала  Laughing ), в друга стая оставяте ли ги сами?

У нас си е мисия невъзможна да е всичко обезопасено, а и той вече е хитър, и сръчен, и слен... абе не става. Та все ходя да го гледам какви бели прави като се закроти ooooh! Контактите отдавна са без предпазители, дори на елхата сам включваше лампичките и не даваше никой да му помага  Crazy Падаше едно лудо ръчкане в контакта.... Добре че засега не се сеща да пъха други работи, а и аз обяснявам много. Стига препарати всякакви, котлоните, техниката, в хладилника си рови сам.... Дори да не стига някъде, примъква стол и пак успява  Whistling
Само аз ли съм като пъдар и ходя да го дебна къде какво върши и обяснявам по 100 пъти къде кое и защо е опасно. Заболя ме устата вече от обяснения. Чак сам като ме види да набирам енерция да казвам, защо поредното нещо е опасно, и със строг тон казва "Няма падни" (т.е, че няма да падне от стола примерно) или "Няма пари" (че няма да се опари)  Crazy Трябва да правят шкафовете да започват от тавана  Mr. Green
Виж целия пост
# 526
Хммм, аз също не я оставям сама за повече от няколко минути...вършее навсякъде! Контактите са обезопасени, дори нарежда след като съм ползвала някой да му сложа "пакиши"/капачката/. Само ножове, вилици и ножици са нависоко, не мога всичко да обезопася...
Виж целия пост
# 527
Кокос моя ми отговаря с "Покойнооо, държи се "  ooooh! Предпазители на контактите имаме, препаратите знае, че не се пипат, готварската печка също ... От време на време ги наобикаля любовно, и като ме види че го гледам почва да нарежда: "Не, не, не! Мама пипа, Дели не"  ooooh! Иначе и аз съм като пъдар след него  Mr. Green
И почна да казва "р" - на някои думи, и не винаги, но когато го казва го казва добре  Shocked
А вчера какво ме прави със следобедното приспиване... Отне ми час и 40 минути по часовник. Всичко пробвах, ама не - инатът си е инат  ooooh! Наказания, пляскане по дупето - той се хили и скача по леглото. Тогава реших да го обелека и да го "изгоня" от апартамента. Дебна съответно през шпионката, той се повъртя, повъртя пък си извика асансьора  ooooh! Излязох прибрах го вече бясна и го треснах в леглото нервна и му казвам : "Само да съм чула гък", а той се хили и ми отвръща:"Гък"  ooooh! Пак го сложих в леглото, пуснах бебефона и отидох в другата стая... След малко чувам странен шум - нашия хубавец си пуснал двд-то и телевизора и на въпроса от моя страна : "Какво правиш", отвръща невинно : "Геда Шрек"  ooooh! ooooh! ooooh!
Да се смееш или да плачеш  ooooh!
Лека ви  Hug
Виж целия пост
# 528
Кокос, и ние сме така, самообслужваме се. От кухненските прибори използваме предимно ножове. Големите са най-хубави.
С печката разбра вече че трябва да внимава. Пипна тенджерата, докато беше на котлона и остана неприятно изненадана. Иначе редовно зяпа какво слагам вътре, качена на стол.
С контактите нямаме проблем, не я привличат изобщо. Единствено включва кабела на прахосмукачката.
А за препаратите мен също ме е страх, защото като се качи на столче , много лесно може да си рови и вади. За сега не ме е изненадвала.
Има постоянен афинитет към обувки и принадлежности за обувки - бои, гъби, спрейове. Целува гъбите, маже...А кондурите - колкото по-големи и мръсни са, толкова по-желани за проба.  Simple Smile Удря по една ситна ръченица и минава на следващите.
Виж целия пост
# 529
И в нас всички шкафове за залостени (със сила и зор и тях ще успее да отвори), бърка и рови навсякъде. Контактите са обезопаени всичките, но отдавна не е искал да рови там. Сега му е мания да вади чинии, вилици, лъжици и тем подобни и да готви. После обаче като му омръзнат така ги хвърля, че може и човек да убие, ако го прасне по главата. Вашите деца хвърлят ли така? Не мога да го отуча от това хвърляне, влудяващо е!!!
Онзи ден съм се загледала в предаването  на Гала "На кафе" и съм го игнорнала за момент и моля ви се, стигнал ножа, който уж е на високо и го взел и дойде до мен и ме бодна по рамото. Направо се втрещих от ужас какво може да стане с нож в неговите ръце!! Явно трябва да внимавам повече!
За падането- все така невнимателен си е, все е ударен, Но, като му кажа 'внимавай, ще паднеш" вече се спира. Разбра, че не е хубаво като паднеш и, че мама не говори празни приказки, като го предупреждава:)
И последно да се оплача пак от него, напоследък е страааашно мрънкало. Голямо реване пада за щало и нещало. Почти постоянно е тръшнат на земята и мята ръце и крака и врещи  ooooh!
Виж целия пост
# 530
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3508тъкмо прочетох и това цъфна отгоре.
Ико Ков-в превод Ивайло Пенков се развива нормално за възраста си като чета написаното от вас.Оставям го сам в др.стая и при затишие има два варианта - или разлива вода или чопли батериите на дистанционното.За сега това-тръшка се и като му се скарам ходи и се оплаква на баба си  Мама каза Cry Cry CryВ чекмеджета и шкафове с кухненски истории не пипа ,защото знае ,че боли има лоши спомени.Днес го оставих без памперс ,усети че се напикава ,почна да ме гледа странно и чак тогава каза  Имам пиш hahahaПосле  стоеше като гипсиран
Иначе друго любимо са мокрите кърпи -голямо смукане и лигавене пада като ги докопа.
Лека и мека Hug
Виж целия пост
# 531
много интересни теми напоследък...
Ланг...ти все такива линкове ли ще пускаш  hahaha

катерина ходи навсякъде бе да я следя...само като се умълчи ходя да я гледам, иначе отдалече се чува...за сега опасните неща като вилици и ножове са в най-високото чекмедже, а стъклените неща в най-горните шкафове...единия шакф, в който ми стоят всякакви подправки и продукти и е много, но гледам да го затварям с масата и не стига често до него, н остигне ли са големи уговорки да се махне...последното е да и адм спагети да си чупи и да си ги ръси по пода...по стаите иначе е безопасно общо взето..в хола е малко кофти с камината, че има ръбове, но понеже е отделно от кухнята и почти не го полваме, тя рядко се сеща да ходи там...най ме е страх от банята, защото все е  мокро, а тя мраи да ходи...все тича...няколко пъти е падала много лошо, ама хич не и пука...щом има вода, значи всичко е ок...
нищо не съм обеопасявала вкъщи...всеки ден се удря в ръбовете на кухненската маса ама няма как сега да я сменя...нова е...майка ми даже ми се кара, че сме си я купили с ръбове...щото трябвало да помислим и да я вземем заоблена...явно и ножовете трябва да си ги купуваме тъпи...и аз съм в клуба на лошите родители...



Цитат
"Само да съм чула гък", а той се хили и ми отвръща:"Гък"  ooooh! Пак го сложих в леглото, пуснах бебефона и отидох в другата стая... След малко чувам странен шум - нашия хубавец си пуснал двд-то и телевизора и на въпроса от моя страна : "Какво правиш", отвръща невинно : "Геда Шрек"  ooooh! ooooh! ooooh!

Бубссс
, знам, че не ти е било до смях, ама а със скъсах да се хиля...
нали моя вер заспива само на цици и няколко вечери се опитвам да я приспя с носене и пеене...обаче една нощ на нашто не му се спи(това към 2ч)и пея аз и ходя, а то ми повтаря думите и пее с мен, като ме напуши един смях  Joy Joy Joy и така следващите няколко пъти приспивайки я по същия начин си се смеех сама като се сетя...
а ти как смееш да го оставиш на вън само...ако хукне по стълбите да ги вземе всички на един път...мойто нали ви казвам, че не ходи, а тича...та това ми е голям страх...

Мим и а не мога да и намеря адекватни занимания, обаче просто няма къде...тя като и стане скучно и търси да цока...клубове около нас няма, пък и аз няма с кой да ходя...ей сега като си взема книжката обещавам на Велкова тържествено пред всички, че ще се видим най-накрая по съседски...щото сме много далеч и без кола не става... Mr. Green

Тобито, честит празник...

айде лека от мен и  Hug
Виж целия пост
# 532
Здравейте момичета!Темичката малко се пораздвижи макар и по нощите Mr. Green
Бубс,паднах от смях с преспиването на Делян JoyПри нас положението е подобно....от седмица,две навик му е като го сложа да спи/на обед,вечер/ да ака.Почва се едно викане"мамоооо дакоооо",като влеза той щастлив,сочи ми дупето и вика "аууууу".Има и някой вечери когато на обяд не е спал да  заспива бързо насран Mr. Greenта все го проверявам  Mr. Green
Вече,гърнето не го използва по -предназначение,рядко върши нещо в него.....голям зор ще е докато се научи,колкото и да го слагам,да обеснявам и да показвам  къде се прави ако и пиш,имам чувството,че се стиска докато го сложа да спи....
Иначе за следенето...постоянно съм по него....в кухнята не пипа ,всичко ми е на високо,но пък има навика да хвърлая каквото му падне зад спалнята ,ъглите....баща му онази сутрин ме буди и ме пита къде съм оставила ключовене за колата Mr. Greenбил ги търсил 1час,веднага разбрах къде са Mr. GreenКато му се скарам за нещо и му кажа ,че не се пипа той ме гледа най-нагло и вика"Маио пипа"и изобщо не ме чува,знае си своето и това е ,като е взел нещо което не трябва,бърза да го хвърли ,само и само да не го взема....голям инат
Прави се,че не ме чува  или ако ме чуе ми вика"чаки"/чакай/
Всички дистанционни постоянно са без батерии,някои вече и без капачета,все още имат копчета Laughing
За говоренето......говори за себе си в 3-то лице,като индианците...не казва "аз" ами "Маио"....Р-то го пропуска
Зимата как се завърна......този сутрин се събудихме със снежна покривка и продължава да вали.
Виж целия пост
# 533

Нещо нямам сили и да пиша, ама викам айде, че туй ще е за тази седмица. От работа ви чета, но няма как да пиша...
Не че има нещо ново - дребното на ясла, Бате на градина. В четвъртък малкия го снимали за кратичка за 8-ми март...Какво ли се е получило Joy Той в яслата вече е пушка. Шопа си е шоп - успял е да тренира лелите по негов тертип, а не те по техния Rolling Eyes Само принц Уилям не седи на гърне...спи във ВИП стая- аз така и казвам - други и казват изолатор. Та спи там, защото не оставя другите деца да спят. Качва се при тях в креватчетата им, пее си...и заспива към 2.30, когато вече те трябва да стават...Но поне вече 3 седмици си ходи редовно.
За безопасността вкъщи - няма такава. Сам си отваря навсякъде - печки, шкафове...Карам се - никой не чува. Обича да отваря работещата фурна. Веднъж така ме ядоса, че му пляснах ръката, а той дойде да ми се оплаква...и пак ехидно се запъти към фурната.
 Обяснявам, ама тц. Въпреки завидните 16 кила височините не са проблем за него - катери се навсякъде без проблем и страх ooooh!

Мим и а не мога да и намеря адекватни занимания, обаче просто няма къде...тя като и стане скучно и търси да цока...клубове около нас няма, пък и аз няма с кой да ходя...ей сега като си взема книжката обещавам на Велкова тържествено пред всички, че ще се видим най-накрая по съседски...щото сме много далеч и без кола не става... Mr. Green


Баба ти все на клуб е ходила  smile3534Не се оправдавааааай. Има къде да се събират децата, па макар и не на клуб. Мойто не обича да се ди в клубовете, ако и аз не съм вътре, та ги избягвам Wink
Още щях да пиша, но Шефа ме юрка...
Виж целия пост
# 534
Бубс, верно да се смее ли да плаче ли човек Laughing Делян явно освен доста умен за възрастта си, е и с добре развито чувство за хумор hahaha

За обезопасяването- на нас холът ни е безопасна територия, с бебешки решетки, с възглавнички по ъглите, всички шкафове са с бебешки закопчалкии няма потенциално опасни предмети. Не че не намира на кво да се изпращи, де!  Но аз нямам избор, както сме сами с нея по цял ден, ако нямам къде да я оставя и ще лудна. Така поне си готвя спокойно, върша си работата на компютъра, може и до WC-то да скокна без придружител, което си е направо екстра в тия времена. А като й пусна детски направо мога да забравя, че е там.

Заспиването и при нас е драма голяма. Крещи, блъска и тн. и като се набеснее заспива. Хубавото е, че още не може да прескача решетките, че иначе незнам. Но един път като заспи и кърти 11 часа. И е така от бебе- направо съм за завиждане в това отношение Blush

Пък мене после мъж ми ще ме води на кафее Heart Eyes Sunglasses
Виж целия пост
# 535
В нас всичко е разрешено, а потенциало опасните неща се отнемат с кратка фраза от сорта на: Пари, реже, отровно и толкоз. Дългите обяснения не вършат работа, че от скука губят концентарция докато свърши пледоарията. ВИНАГИ едното ми око следи дребното (можем го само аз и хамелеоните Joy), а голямото не пипа каквото не трябва. Но всяко нещо с времето си - сега са дребни, постоянният надзор намалява процента на инцидентите. Няма безопасни територии, баба ми все с обезопасители за контакти е живяла... В смисъл такъв, че никога не може всичко да е безопасно, нито пък човек да предвиди всички възможности за инцидент, затова едното око е ангажирано да следи Матей, докато дойде време да заменя тия кахъри с други  Joy

Хайде лека и обърнете внимание Фьодор Михайлович Достоевски  Heart Eyes
Виж целия пост
# 536
Lang, айде дай някой актуален линк де  smile3534

десисладка, мисля, че още дълго врем децата ще говорят в 3л,ед.ч...катерина и тя така говори, но за сметка на това ми прави впечатление, че като я питам нещо от сорта на "Не искаш ли това?" тя казва Не, ако го иска и Да, ако не го иска...т.е. граматически правилно, въпреки че обикновено не го ползваме така...и после я пробвам с обратен положителен върпос и си казва което е решила преди...


е, щях да забравя най-важното... Joy Joy Joy катерина пикае права и нищо не може да я накра да клекне...съответно след всяко пикане се мием здраво, а за да взлезне да пика в банята на пода съответно я събличам от кръста надолу и пантофките включително...най-гадното на преобуването е, че освен панталонки повечко се сменят и пантофи...и като наика всичко ходи гола и боса...това и е любимото гойа и боса на мето(гола и боса на морето)
Виж целия пост
# 537
Добро утро.
Аз съм в отпуск и вече сме в Ракитово. Пътуването с влак беше чудесно - само малко ми се видя дългичко и доста скъпо. Взех билет за първа класа и в купето бяхме само ние. Така се бяхме разположили, че всички се отказваха да влизат. Марти се държа чудесно. Беше страшно топло, направо едва се дишаше. Ядохме, той спа, играхме си, четохме книжки. Тичаше по коридора - голям смях.

Бубс - голям смях, честно.
Калимби  Joy - това с обувките ме разби.

Марти хвърля всичко  ooooh!, излива водата/сок/чай от чашата ако я докопа. Все хвърля зад дивана или леглото разни неща, после кара баща си да ги вади.
Виж целия пост
# 538
Добър ден!
Болничният ми изтича днес, но ще ми го удължат. Чувствам се вече като някакъв затворник. Не, че работата ми липсва, а защото не мога да изляза. Нали сме болни, а и времето не е много предразполагащо за навън.
У нас е що годе безопасно. Всичко е вдигнато на високо, но Кари стана много нахална и иска да я повдигне някой за да докопа нещо забранено. Ха й откажеш, започва едно хленчене. Кухнята, естествено е най-опасна с всички тия ножове и чупливи неща. Тя стои затворена. Ако Карина много напира да влезе, задължително е с придружител. Сред любимите й дейности е да се завре в гардероба в спалнята и да затвори вратата ( плъзгащи са) И аз като повечето не намирам адекватни занимания и тя прави доста простотии. Днес чопли мазилка и си хапна. По принцип като е в другата стая не хуквам веднага след нея, но като се умълчи със сигурност има нещо гнило.
Горката, днес като я обличах за болницата реши, че ще ходи на "яса, при децата" и така се зарадва. ( понеже замених бодито с блузка, за да я преслушат по-лесно) Явно на яслата й е забавно. Има си своя среда. За 8.03 и при тях щеше да идва фотограф. Дано не го изпуснем. Ще ми е много мило да си имам картичка с нейната физиономия.  Heart Eyes
Мим, поздравления за работата! Това е добър вариант - тъкмо имаш повече свободно време.
Виж целия пост
# 539
Здравейте,не съм писала цяла вечност!Бях на работа ,след това нямахме компютър и така.
Ние сме добре,по цял ден сме с Маги,но да ви кажа предпочитам да съм си с нея а не на работа.Постоянно една част от съзнанието ми мислеше за нея и не можех да се отпусна както преди.Казах на колегите и началниците,добре приеха новината," зарадваха " се,надявам се искрено както изглеждаха,но като знам,че няма да назначават човек на мое място и работа ще я разпределят...както и да е.Маги от ден на ден бърбори все повече,много е мила пее ми мила моя мамо,казва ми " колко те обичам,но понякога и ме ядосва страшно много.Трудно се обличаме,бяга по цялото легло,като не става на нейното сяда на земята  Whistling и така,но като чета напълно нормално за възрастта,така,че се иска само търпение.Започна да казва,че има пиш вечер,което е много странно ,става например в 4 сутринта и започва да вика ,че има пиш,винаги ставам и я слагам колкото и да ми се спи,много се радвам на ентусиазма и вечер да пиша и ака на гърне.Но през деня не иска и да види гърнето,бяга крие се в кьошетата и ака в памперса,после бърчи носле маха с ръка и казва,че мирише.А да започна да пее,ама знае много песни детски,които и пея и даже когато не и се разбира добре мелодията я пее много добре и всички се досещат за коя песен става на въпрос.Слуша чалга и така върти дупето  Laughing,а аз никога не сам танцувала кючеци пред нея,по принцип в нас никога не сме държали на Планета,тази музика я слушаме по механи,но като я гледам как и харесва и я пускам,а и тя сама иска идва с дистанционното и ми казва " айде кака пей " Grinning,резултата е пее и чалга " стискай устни захапи ги" и тем подобни,доста критики получавам по този адрес,ама въпроса е ,че на детето усмивката му не слиза от устата.Не мисля,че трябва да я възпитавам каква музика да слуша/както дядо и и леля и искат,като и пускат рок/.
Гледам в къщи да обезопасявам колкото мога налага се да готвя ,но постоянно бягам да я наблюдавам,страх ме е да не се удари.А сега с тези хормони,и тези новини вечер с толкова неща случили се с малки деца ми идват на нагорно и си вкарвам паранои.
Аз съм добре още вечер ми става кофти,но иначе...Пак проблеми с кръвното ,но засега не толкова сериозни,доста се изморявам покрай Маги,но поне няма да кача много килограми  Grinning,поне така се надявам.Гледам когато спи и аз да си почивам и поспивам малко с нея и така...Днес бях на ФМ и ми казаха момченце  Grinning,така,че ще ги нашарим.Маги вече знае,че мама има бебе в корема и като я питаме как ще ти казва бебето ,казва високо " кака" и показва как ще го гушка  Grinning,много е сладка.

Я да ви питам как ги къпете вече децата,в банята в коритото ли,Маги я е страх в банята пък се и хлъзга,някакви джапанки ли им слагате  newsm78?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия