Януарската дружинка чукна втората годинка

  • 28 206
  • 739
# 495
Натали, честит РД! Жива, здрава и с по-голямо самучувствие въпреки годините (които далеч не са толкова много)  Wink

Люби, няма да се плашиш първо изискване. Второто е да внимавате за друг път с рязкото качване и сваляне на темп. Нали май месец и ние бяхме в болница заради гърч от темп (като такова го определиха). Изведнъж беше стигнал до 40 градуса както нищо му нямаше като си легна. Постояхме седмица там и по-скоро беше крайно подтискащо и за двама ни и по-разболяващо. Наблъскаха детето с всякакви видове хапове и инжекции, а от всички резултати се оказа, че просто е имал зачервено гърло.
От тогава да чукна на дъво не сме имали повторен случай, но така ни наплашиха в болницата.... Трябвало да сме готови за повотрен случай, да имаме диазепам вкъщи  Shocked .... Абе гадна работа, ама аз смятам, че всичко е наред. Спокойствие и внимание само  Peace
Виж целия пост
# 496
Натали, честит рожден ден! Да си жива и здрава и много щастлива!  bouquet
Любито, ужасна нощ сте преживели! Дано бързо да се оправя Кари!  Hug

Виж целия пост
# 497
Любито -  Hug. Дано не се случва вече  Praynig.

Натали честит рожден ден!
Виж целия пост
# 498
Добра вечер, мацки Wink
Радвам се, че за къпането сме на едно мнение Hug,
Наталиnewsm59 newsm67 Много радост и любов. Да те слушкат чавето и мъжа Hug Hug
Люби, много съжалявам Confused Дано вече да сте добре и Кари и ти да се оправяш след стреса Hug
Ели, в края на месеца ще и поставят 2 ваксини- Пентаксим и Синфлорикс, честно казано втората не ми е позната Embarassed И ми е много ми е странно как така 2 ваксини за едно посещение Rolling EyesА вие докъде сте? Знаеш ли, дали вече пуснаха Деавит в аптеките newsm78 Ти какво даваш?
Да се похваля - сдобих се с нова играчка Laughing http://prodavalnik.com/epilator-philips-6402-podarak-i1336462
Хубава вечер  bouquet
Виж целия пост
# 499
Люби, ужас  Hug.
Доколкото знам, гърчовете наистина могат да се получат при рязка смяна на темп. - Вики изведнъж е вдигнал 40 гр.; затова и не се препоръчват студени компреси за сваляне на температурата. Хладни - да, но в никакъв случай студени (както и прословутото увиване в чаршаф..) - това си е температурен шок за организма и той реагира точно така.
Иначе не знам какви са последиците от гърча. И да са страшни - лекарствата как точно ги предотвратяват като вече се е случил?? Ако, да речем, настъпи мозъчно увреждане - то не се ли случва по време на самия гърч или малко след това? Как така тялото реагира на рязката смяна на темп с гърч и после се стабилизира, но пък изведнъж получава мозъчни увреждания или други такива "екстри"?  Thinking  newsm78

Натали, честит рожден ден! Да си жива и здрава и все така хубава мацка!  Heart Eyes  Hug

Свате, добре е Кало вече - още е леко пресипнал, но дивее, вършее, днес искаше няколко пъти да яде, което е супер добър знак! На оправяне върви де  Heart Eyes
Виж целия пост
# 500
Смайлинг, доколкото аз знам в болница се постъпва за наблюдение и адекватно лечение в случай на нужда защото повторната поява на гърч повишава рисковете от тежки усложнения многократно един от които е епилепсия. Гърчовете могат да доведат до усложнения на централната и периферната нервна система. При някои деца е наследствено предразположение, при други от конкретна болестна ситуация. Има и различни видове гърчове. Някои са по тежки(дълги), други са кратички, обхващат мускулите на цялото тяло или само групи мускули...
Слава богу не съм се сблъсквала с подобно нещо, дано знанията ми по темата останат само теоретични. Когато Ани се роди беше смноооого тежка жълтеница и високото ниво на билирубин вместо да спадне се повиши, а ние вече си бяхме у дома, та тогава бях много уплашена защото от цялата тази история имаше опасност да направи гърч. Бях откачила. Представях си някакви ужасни неща и изчетох много материали по темата, отделно питах и разпитвах зада съм наясно и тотално да психясам  #Crazy
Отделно на моя много близка приятелка дъщеря и получи гърч, доста тежък, прекараха 1 седмица в болница, слава богу без усложнения, но детето беше на системи дори. Тогава нямаше годинка...


Та ако съм реагирала малко рязко моля да бъда извинена, но това е нещо доста сериозно и ми се струва, че в такива случаи изказвания от сорта "Аз знам/усещам най-добре за детето си" могат да тежат на мястото само ако този, който ги казва е с медицинско образование и е наясно какво наистина говори. Всичко различно от това ми се струва безотговорно.



Лубито,
стискам палци Кари да се оправи бързо и никога повече да не се сблъскваш с подобен кошмар защото по-страшно от това, детето ти да е болно или с някакъв проблем няма и никой не е застрахован. Peace
Виж целия пост
# 501
Люби, миличка, дано всичко да е наред с Кари, преживели сте нещо ужасно, дано не се повтаря. Но Лили е права - гърчовете са нещо сериозно. Майка ми е мед. сестра в детско и от нея знам доста неща, които няма да пиша по обясними причини. Понякога е по-добре за 2-3 дни да сте в болница, отколкото да си в къщи и да трепериш всяка минута. Преди много години сестра ми получи гърч, да е била на 4-5 години, аз на 6-7, но си спомням много добре какво чудо беше. Майка ми въпреки, че е медицинско лице, на минутата грабна сестра ми и веднага към болницата. После ми е казвала, че реално в момента на гърча не е имала висока Т, явно причината е била рязкото й понижаване. Да не дава Господ да се случват такива неща, но най-добре е да се доверява човек на добър лекар в такъв момент.

Мони, сложили сме само хепатитната на 1 месец. Сега ни предстои пентаксим и синфлорикс, но нещо има проблем с доставките. По новия имун.календар заедно с пентаксима се слага и тази ваксина срещу пневмококи. И на мен ми се струва много 2 ваксини наведнъж, но докторката каза, че така по-добре, отколкото да ги слагаме през седмица, две интервал, понеже борейки се с първата, организма може да е поотславнал, слагайки втората и така да има реакция, нещо такова ми обясни. Деавит аз си купих края на 1-я месец, в нашата аптека нямат проблем с наличността му, даже се учудиха, че питам дали го има изобщо, бях чела във форума, че го няма в аптечната мрежа. Ако искаш ще питам и ще ти купя няколко да имаш, цената беше 2 и нещо. Пиши ми ако искаш на лични,.
Честита ти придобивка.

Свате, браво на Кало  Hug.
Виж целия пост
# 502
Коприв, мисля, че прекалено си се наплашила от тези гърчове.. Казваш, че те са различни - мисля, че именно това те е наплашило - чела си за гърча от жълтеницата, т.е. от интоксикация. Който несъмнено е по-опасен от обикновения фебрилен гърч.

http://www.evropea.com/febrilen_garch_dete.html

Има и общо за гърчовете, както и за фебрилния и един друг - афектен гърч.

Не знам, на мен не се е случвало, може би затова толкова спокойно се отнасям към това, но все пак си мисля, че при фебрилен гърч човек не трябва да се шашка прекалено..  Peace

Още повече, че с лекарствата в болницата няма как да предотвратят втори гърч...

Люби,  Hug
Виж целия пост
# 503
Люби, дано днес Кари е по-добре и дано вече да не се повтаря този кошмар!!!!! Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 504
Здравейте!
Благодаря, Кари е по-добре.  Hug Тази нощ дежурихме с баща й и през 3 часа редувахме Нурофен и Панадол ( както предписа детската лекарка) Беше си гореща, но слава Богу, гърчът не се повтори. Днес е видимо по-добре. Мисля, че няма Т, повлия се добре от лечението. Пие и АБ и сироп против конвулсии. Тази сутрин бяхме на вторичен преглед и в понеделник ни викат пак.
Сис, благодаря за линка. Точно такъв беше нашият случай.
Моник, честита "играчка". Със здраве да си я ползваш!
Хайде, приятна вечер!
Виж целия пост
# 505
lubito  Hug Hug Hug
И аз мисля, че в повечето такива случаи, касаещи малки деца, лекарите имат склоността да преекспонират ситуацията. Не знам дали съм ви казвала, но лятото Делян ми направи ларингит и като влязохме при лекарката /понеже изобщо не обича лица в бели престилки / то кой ли ги обича де, се захласна - според мен . Лекарката ми беше на мнение, че е направил пристъп  на задушаване  Rolling Eyes Даде ми направление за хоспитализация, в случай че пак направи така да отидем по най-бързия начин в най-близката болница. За щастие, детето си се оправи, слава Богу и не стигнахме до болница.
Сега гледайки назад към ситуацията все повече се убеждавам, че явно действително му е бил възпален ларингса, но съм почти 99.9 % убедена, че си се захласна в кабинета /негов навик от както се е родил/, както и да е...
Дежурете на смени и тази нощ с мъж ти и дано Кари се оправи по-бързо  Hug
Виж целия пост
# 506
Люби, цунки за малкото геройче Кари от нас с Анджи Hug
 Бързо да оздравява и да не се повтаря случая!
Виж целия пост
# 507
Радостчо и 0 Гости преглежда(т) тази тема.  Confused


Кво става тук бе хора? Каде са всички? Зима е, студено е, къде обикаляте?
Виж целия пост
# 508
Радостчо и 0 Гости преглежда(т) тази тема.  Confused


Кво става тук бе хора? Каде са всички? Зима е, студено е, къде обикаляте?
Обичат си мъжете, вероятно.....
Но защо спряха пиячката??
Айде наздраве!!!
Виж целия пост
# 509
"bubSSSSSSS, Радостчо и 0 Гости преглежда(т) тази тема."
Ха, НАЗДРАВЕ !!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия