Юлски деца-Тема 41

  • 36 231
  • 735
# 105
Чоче, честито пораснало момче!   bouquet

И на нас фаворит ни е Николай... всъщност още преди да заживеем заедно сме си говорили, че ако имаме момче и момиче ще са Бояна /сестрата на Слави/ и Николай /брат ми/...Сега, обаче не знам като момичето не е Бояна, момчето ще ли бъде Николай  Joy
Момичешки варианти по-нямаме... Рая и.. не помня още какво му харесвало на Слави.. на мен нищо женско не ми харесва.. Колкото и убедена да съм, че пак ще имаме момиче  Rolling Eyes
Другия мъжки вариант още от преди е Ангел /бащата на Слави, който почина и не искахме първото дете да е кръстено на него пък и ако е момиче няма да е Ангелинка, я  Whistling /
Ииии.. такива ми ти неща около моето бременеене... Утре следобяд се надявам на още една среща с човечето Heart Eyes Да не ни мине котка път! Praynig

Джидж, моето мъж е Слав  Heart Eyes

Радвам се, че не пречим със споделянето си.. на мен ми е много приятно да продължавам да пиша за това тук.

Не искам да сърдя никого, само да споделя /да ми олекне един вид/, че само навиваниците за Марков ми дойдоха в повечко тия дни Blush
Виж целия пост
# 106

Не искам да сърдя никого, само да споделя /да ми олекне един вид/, че само навиваниците за Марков ми дойдоха в повечко тия дни Blush


Е що реагираш така? Само си споделяме опита - лош или добър. Нали точно това е идеята?!? Нито те навиваме, нито вземаме решенията вместо теб.

Повече няма!
Виж целия пост
# 107
Много хубави имена сте си намислили  Hug Само да ви подсетя все пак да гледате и как се връзва с името на каката/ баткото, обикновено ще се изричат в комплект  Laughing (поне първите 10-15 години)  Joy А също и как звучи името с бащиното и фамилното, че аз бях харесала Дивна, но на Дивна Гълъбова май доста са щели да се подиграват. Мале, аз съм си забравила всички любими имена  Shocked
Буби, и аз много исках Бояна, но било все едно Драгалевци и твърдо ми отказаха.
Аа, сетих се 2- Кубрат и Самуил, с превес на второто.
Джиджи, нали си видяла това  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=names;type=1
Драга, а тези дето завършват на мир не са ли комунистически  Embarassed
Виж целия пост
# 108
Ех, пак да кажа колко ми е хубаво да ви чета бременните трепети. Heart Eyes

Джиджи, Ава много ми харесва, както и Ая. Отворих книжката с имена,която имам и за Жана пише: от френски произход със значение "благодат божия".  Hug За варицелата да ти кажа моят опит- когато бях бременна с малкия батко, големият се разболя. Майка ми казваше, че не съм боледувала от никаква шарка. Предстоеше ми и пътуване до Италия и си се представих бременна и с пъпки там. Crazy Тогава джи пи- то ми ме прати в един институт по вирусология (ако не се лъжа, намира се срещу затвора) , където ми взеха кръв и след няколко дни казаха, че имам антитела (боледувала съм). Казаха, че вероятно е протекла много леко и никой не е разбрал, че е варицела. Peace
Драга, с Н за момиче се сетих за Неда и Нона. Hug
Радина, а даваш ли Рус токсикодендрон? Може би е до дете- не знам, ама при нас си беше доста тежко. Дано да спрат вече пъпките. Hug
Бубичка, Бояна е страхотно- на наши приятели девойката се казва така. Peace Ама помисли по- скоро за Боян. Wink
Виж целия пост
# 109
Първо, да честитя на Джиджито. Лека и спокойна бременност!
Оф, много ви се радвам на новите трепети, така ми се ще и аз да ги изпитам пак.Да се надявам, че догодина може и да предприемем тази стъпка.
Така....Рядко пиша напоследък и ми липсва, ама с тази връзка ще е така докато се върнем в Кърджали.
Кати е добре. Започнали са да я мъчат кучешките зъбки, но засега се разминаваме със събуждания веднъж на два - три дена. През деня е същата дивотия, не се спира за миг. Обаче да се оплача, е писна ми с това "Тя проговори ли?Ама защо не говори?"/главно от майка ми по скайпа/.И то с един притеснен тон.... Ми не говори, какво да я правя... То и без това без да говори, устата и не се затваря.
Та по този повод, Шора мишора четох, че ти имаше притесния за аутизъм. Не съм споделяла, но винаги това ми е било голямо притеснение.Не че в Кати съм отривала кой знае какви поводи за притеснение. Вярно, на моменти ме вбесява, как се държи все едно не ме чува. Например, тази сутрин я викам да и сменя памперса /с това гърне в този живот няма да се запознаем/, е това магаренце седи и ме гледа и не реагира.Все едно говоря на стената.Аз да си повтарям, щом си нямам друга работа.На стотното "Кати, ела да сменим памперса", се размрънка и дойде де...
Другото, което съм забелязала, е че ако и поискам да ми подаде нещо, то трябва да е пред очите и.Иначе не си прави труда да го търси, сякаш не знае за какво става дума.То понякога и да и е пред очите ми подава нещо друго, например  това, което държи в ръцете си. Днес чак ме изненада, казах и да ми донесе спрейчето за нослето /а то е вдигнато на масата/, на десетото "Кати, къде е спрейчето за нослето да пръснем?" се огледа и отиде да го вземе.Има надежда значи.
Мисля си, че просто сега събира речников запас. При нея го има и момента, че е невъзможно да разглеждаме книжки с картинки или прочие. Иначе обожава да разлиства книжки, списания, брошури.Но не може да става и дума да седнеш да и показваш картинките и да и казваш кое какво е, и евентуално какво казва...Взима книжката от ръцете ти, и започва да я разлиства. Взех и една образователна книжка, но само натиска бутончетата без да обръща внимание на това, какво и казва.
Абе, не че се притеснявам, ама просто като има такива дето все уж от добри намерения започват да разпитват....

Ех, пак се разписах много....Нищо, не се знае този нет кога пак ще ми позволи да пиша.

А да, за имената... Джиджи, Ава ми хареса много, звучи добре... Дара или Дария също са добри.Мен лично не ме притеснява, това, че едно име е много разпостранено в момента.
Драга, с Н нещо не ми хрумват никакви имена, извън написаните вече.
Виж целия пост
# 110
Охоо, тук именник се заформил. Рядко ви прочитам и то по същество, че покрай Невуна имам други дертове. Оказва се, че състоянието се дължи на механична раничка, която вероятно си я е причинила с търкането или като й е залютяло в първия момент и може да се е одраскала с нокътче. Та въпросната раничка прави цялата мизерия. Продължава да седи повечето време със затворени очета, но всички лекари, които посетихме 4 на брой, са на едно мнение и по отношение на раната и по отношение на лечението. Твърдят, че не би трябвало да има проблем за зрението. Трябва търпение да чакаме да мине и така.

Драгуно моме, за женско се гласи ти и според мен всички майки бременилки тук ще си повторят половете на първите деца, разминаване няма да има. Има едно такова мнение, което е до голяма степен потвърдено от практиката, че обикновено деца с малка разлика са еднополови. Аз лично исках еднополови и се случи  Blush От друга страна каквото са сготвили татковците, такова ще го пръкнат майките. Ей го лятото иде, ще видим сега. Иначе за женски с буквата Н - ми ето имаме си една Нева, друго което харесвам е Нора.

Джиджи - Ава е хубаво име, но на мен лично за случая Дара или Дарина ми допадат много, то си е дар от Бога вашето  Hug

За изследванията с каката правих и БХС и фетална, с Неви си спестих БХС-то, но пък ходих 5 пъти на фетална.

А за новите отчетни какво да ви кажа, когато забременях с Неви, до този момент си имах друга отчетна, там си пишех, там ми беше уютно повече, познавах майкити, децата. Започнах и тук да пиша и в началото ми беше странно, не се знаехме, нямаше още бебоци да ви разпознавам по тях и в началото ми беше определено тегаво, нооооо с времето си ми стана хубаво. Сега си пиша и в двете отчетни, просто едната ми е за едното детенце и там споделям развитието на едното, другата за другото. Така че мили майчета, дайте шанс и на неродени Петковци да си имат място сред наборите  Wink
Иначе ми е супер драго да ви чета трепетите и да ме връщате към нещо, което май вече няма да изживявам и предприемам.
Виж целия пост
# 111
Добро утро!

Боян звучи по-добре от Бояна, а  Mr. Green  Hug

Женски имена с буквата Н и аз не харесвам и не се сещам особено... Надежда? Нора - някак си ми седи грубо. Нева, виж, е много нежно. Вафлите Ная не ми се коментират  Joy

Всъщност си мисля... ако знаете как си патя с тая фолк певица Преслава  ooooh! Познати и непознати като разберат как се казва питат певица ли ще става, като певицата ли,..  Tired
Ама по-добре Фафла отколкото чалгаджийка  Joy


Ралче,
Ами така, де.. ама понеже и аз имам моя опит, не малък, без отрицателни спомени и последици и някак си като го споделих срещнах "Абе все пак.."
Не знам... така ми дойде  Blush
Виж целия пост
# 112

Хайде и аз да си кажа моите любими имена:
За момиче-Сълзица, Даная /така исках да кръстим Дани, но моя мъж категорично отказа и предпочете Даниела/, Айа, Ая, Янина, Доменика, Боряна, Ивон, Ивет
За момче-Ангел, АлекЗандър, Даниел, Йоан, Теодор
Виж целия пост
# 113
И аз гласувам за Николай, то асоциации винаги ще има понеже е популярно име... Крум и Кубрат на мен са ми груби.... Мимето хубаво подсети за Самуил, много става и то популярно напоследък, като бях бременна и гледах темите за имена, бъдещите мъжки майки много си го заплюваха.
Ная - даже не знаех, че има такива вафли... Иначе името е чудно.
Виж целия пост
# 114
Здравейте мамита!
Ха за имена говорите, на мен ми беше много трудно да избера име, накрая го сънувах и така си остана с него. Иначе мъжки харесвам много малко имена Александър и май това е Laughing за случая на Джиджито май ще е подходящо Божидар (макар и толкова тривиално не ми звучи съвсем зле), мисля си, за мъжете не е чак толкова фатално как ще звучат  Grinning виж за жените е друга работата, но ми е много трудно да кажа кои любими женски имена, наистина е важно звученето и в комбинация с другите две имена. Аз например харесвам Албена, но защото го свързвам с много Албени които познавам все хубави хора, да не ви казвам, че майка ми се казва Катюша, като го кажа на някой и всички ме гладат ей така Shocked а пък на мен си ми харесва защото си е на майче то ми и не мога да се представя да се казва по друг начин, някак си много й се връзва на визията  Laughing
Сега да ви кажа как съм се смяла вчера с Кати. Последните няколко дни като ме види да "подвия крак" на дивана и веднага идва и ме дърпа за ръката да ме води някъде, но аз в повечето случаи съм доста уморена и все й казвам: "немога мамо"  и тя вчера идва пак да ме вдига, хваща ме за ръката и ми вика, ама супер отчетливо без никаква грешка в думата: "немога", хем ми стана смешно, хем се замислих с какво ли точно свързва детето тази дума определено не с истинския й смисъл, защото не се отказа от опитите си да ме вдигне, дърпа ме и вика "немога". И така няколко пъти през деня.
Виж целия пост
# 115
Привет!
За да не пускам нова тема да Ви питам тук - може да ми отговаряте и на лични, ако смятате, че само би се напълнила темата с едни и същи отговори: Колко кг е детенцето Ви и какво е /момче или момиче/ щом е на година и половина и то като моето? Александър е 9,800кг  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 116
ЗА МНОГО ЩАСТЛИВИ И ЗДРАВИ ГОДИНИ МОМИЧЕТА Simple Smile))

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ БРЕМЕННИ КОРЕМЧЕТА !!! Много леко да изкарате до края и огромно щастие ви пожелавам Simple Smile))


Нямам много предположения кой с какво бебче ще се сдобие за втори път... Пожелавам ви само да са много спящи, спокойни и лесни за гледане дечица Simple Smile))

За имената ..
Женски - Ая, АНА, Белослава, Деа, Ивайла, Малена, Неа, Рада, Рая, Реа,  .. (Джижинка, помня ,че ми беше споменала едно женско име с В като се виждахме ...отписа ли го ?)

Мъжки -  АНдриан, Божидар, Ивайло, Кристо, Максим, МартЕн, Матео, Тома ...


При нас нищо интересно ...
Попаднахме на прекрасната мацка детегледачка и сега идва всеки ден да помага. Ру свикна с нея (пу-пу-пу-пу)  и ми е много спокойно да го оставям с нея.
Прекара 10 дни при майка ми по нова година, ние попътувахме голяма, забавна и шарена компания. Много готино си изкарахме, доволна съм Simple Smile))

За яденето - яде или покатерен на вратичката на печката или на стола за хранене. Стига да се занимава с нещо може да яде многоооо, многоо.  Хляб и сладко не яде. Обича манджиджка, месца, бобови всякакви изделия.... С млякото сме назад, ама пробутвам по малко аиран, за да приема някакви калции..

Говори - мама(мамоо, мами, маме), тате (тати, татоо), бабо, деде, кака, айде, не-не, нан-нан, ам-ам, бръмм (което е кола), па-па (патенце) и нищо повече. Обаче всичко знае .... кога ще го отприщи да говори ...тогава. После ще го моля да млъкне, а той няма данни да ме слуша много, много Simple Smile)))

Помните, че ние със заспиването имахме зверски проблеми до 10м. Разнасях го и го приспивах на ръце нон стоп. Спеше ми и в ръцете....направо някакъв кошмар. Сега го къпем, взимаме чая, казваме, че отиваме да наним... Ляга на спалнята, аз до него, загасям и той  заспива до 10-15 минути. Спи на обикновена възглавница по корем или настрани. Не вири дупето Wink))

Отчетохме се ...до скоро Simple Smile)))

Марулич Hug Ужас страшен при вас... Да се оправя Невунката  Hug
Радинка, стискам палци вече да си отива шарката  Praynig Hug


иив_мортиша момче,  13кг.  
Виж целия пост
# 117
Гледам че говорите за имената - дане остана и аз назад  Simple Smile
За момче ми харесват Боян, Мартин, Виктор, Никола и Александър - последното обаче  не ми беше в списъците, защото мъжо се казва така.  Mr. Green
За момиче - Бояна, Ивет, Виктория, Елица, Елиза, Елена.
И на мен Крум и Кубрат ми звучат малко груби, особено звуците к и р в едно име.
А Никола ми е много по-симпатично от Николай, второто ми изглежда едно такова по-лигаво и руско.

Драга -и баща ми много си хапва от тея вафли, та затова и аз се сетих да тях  Joy
А Ая звучи красиво, ама аз пък го асоциирам с една кобилка от разказ на Йовков  Mr. Green
Името Марко също е красиво, ама на детенцето ще му викат магарето Марко  Rolling Eyes
Какво да се прави - то ние, българите, сме с големи предрасъдъци - трябва и за това да помислим .  Rolling Eyes
Чочии -  то хубаво АлекЗандър, ама знаеш ли как ще го напишат на латиница - Alekzandar  Rolling Eyes Една приятелка си кръсти детето Александър и бая борба падна, за да си го запише на латиница, както си трябва. И даже май им разрешиха, защото бащата беше с италианско потекло.

За нашата болест - може и да е зъби, чечакаме кучешките. Вчера Ива нямаше темпертура, тази нощ пак беше безпокойна. Мен леко ме драска гърлото, но и двете нямаме нито сополи, нито кашлица.
Тая нощ Ивето не можа да кспи добре, към 2 часа през нощта я взех при нас. Като започна едно въртене, сядане, боричкане. Мъжът не става изобщо, ама по едно време изръмжа н амалката, а тя като отговор го ритна по главата  Joy Е, това е да си имаш лъвче в къщата.  Simple Smile
cveten prashec - вие още малко и сте готови за градина  Simple Smile и говорите много, и на ръст и килограми . По всички параграфи сте напред с материала  Simple Smile
Виж целия пост
# 118
Супер ме кефите пък мен с вашите приказки за бременелки  Hug Heart Eyes
Никакво спиране!

За имената веднага давам идеи

Женски - Катерина, Ния, Калина, Александрина, Даря/а/, Елина, Елица, Луиза, Лучия, Марина, Радина, Силвия
Мъжки - Свет/л/озар, Николай, Велизар, Велислав, Борислав, Марко, Лъчезар, Михаил, Кубрат, Крум, Симеон, Явор, Ясен, Владимир

Бубичка, навиваме те защото си те обичаме.
Аз поради възрастта си и поради това, че исках да се презастраховам ходих и във Фемина при Димитрова и при Марков. Ами да ти кажа прегледа беше от земята до небето различен. Димитрова ме претупа за 15 минути и то при положение, че обучаваше някаква стажантка. При моята анамнеза Марков ми отдели 45 минути ..... та да ти кажа съвсем не е случайно чакането при него. И двамата следящи бременността ми гинеколози бяха категорични, че ТРЯБВА да ме види Марков / е това може да е важало само за мен/, но пак е показателно че всичките му колеги се изказват винаги положително за него.
Но естествено ти си преценяваш  Peace, аз поне съм далеч от идеята да си натрапвам мнението. Hug
Виж целия пост
# 119
Колко кг е детенцето Ви и какво е /момче или момиче/ щом е на година и половина и то като моето? Александър е 9,800кг  Rolling Eyes
момиче, 1г. и 5м., 9кг
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия