Предучилищна - набор 2005

  • 38 095
  • 740
# 540
привет на всички! да ви кажа много ми олекна, че напускаме детската градина - която е посещавана сигурно 3-4 месеца общо. разбрах че в ПГ в училището ще са предимно момичета, някои ще повтарят от миналата година, а ще има и такива, които като станат на 5 години ще ги включат в групата. после се очертава и един женски 1 клас Simple Smile което си мисля че е по добре за периода 1-4 клас, но не е ясно и ние самите в кое училище накрая ще се запишем за 1 клас. сблъсках се с един неочакван проблем - не намерих училище до/около нас в което да се преподава английски език от хора, които знаят езика. преподават го най вече класните дето са минали по 2 курса  Shocked newsm78 вие какво мислите за това ?
Виж целия пост
# 541
eeeeeeeee, така не се прави!
Не беше нарочно, но от фирмата такава ни я дадоха и аз като видна смотла не им я върнах за поправка. Но карай... 
Виж целия пост
# 542
.... Оглеждам училищата за първи клас, но липсата за униформи в критериите ми е веднага след намирането на добра класна.
Никаква гаранция нямаш, че в средата на ноември няма да решат да въведат униформи.

Така е, няма гаранции, че през цялото време, докато сме там няма да има, но обикновено се чува обсъждане по-рано. Най-често ги обявяват в края на учебната година и влизат в сила от следващата.

Точно така ни казаха и в училището, само по един елемент от униформата. Но вчера мъжът ми ходи до фирмата за униформите и от там са му обяснили, че освен суичъра, който той е искал да вземе е задължен да закупи и още два елемента. Това лично мен много ме изненадва. Все пак говорим за бяла риза и син панталон!
Униформа трябва да се дефинира като модел, цвят, евентуално и материя. От къде ще ги набавят родителите - да си е тяхна грижа. Може да кажат - такива, каквито сме определили се произвеждат във ... но не и да ви задължат да се обърнете точно към тях. Ако е грижа за децата - да имат униформа -  а не сделка с шефа на фирмата.
Виж целия пост
# 543
Точно така ни казаха и в училището, само по един елемент от униформата. Но вчера мъжът ми ходи до фирмата за униформите и от там са му обяснили, че освен суичъра, който той е искал да вземе е задължен да закупи и още два елемента. Това лично мен много ме изненадва. Все пак говорим за бяла риза и син панталон!

Според мен от фирмата са пробвали да метнат мъжа ти. Директорката винаги ни е казвала, че ризата може да бъде закупена от родителите от където те пожелаят и какъвто модел пожелаят, важното е да е бяла. Някои от децата дори не ходят с ризи, а с памучни бели блузи. Виж за панталона - купували сме го в комплект с якето. Някак си не ми стои добре да са от различни материи и нюанси на синьото. Тогава няма да е униформа, а по-скоро дрескод в синьо.
Моят син изкара подготвителната група и първи клас с една униформа без да му е била фрапиращо голяма. Втората година само леко отпуснах панталона. Расте само на височина, не и на ширина.
Относно субсидирането на фирмите - за нашето училище разбрах, че фирмата, която шие униформите е сменена от тази пролет, защото предишната е повишила цените без да има промяна в модела или качеството на дрехите.
Виж целия пост
# 544
Anaise, в кое училище се записахте? Много ми се иска и моето дете да е в "женски " клас
Виж целия пост
# 545
Точно така ни казаха и в училището, само по един елемент от униформата. Но вчера мъжът ми ходи до фирмата за униформите и от там са му обяснили, че освен суичъра, който той е искал да вземе е задължен да закупи и още два елемента. Това лично мен много ме изненадва. Все пак говорим за бяла риза и син панталон!

Според мен от фирмата са пробвали да метнат мъжа ти. Директорката винаги ни е казвала, че ризата може да бъде закупена от родителите от където те пожелаят и какъвто модел пожелаят, важното е да е бяла. Някои от децата дори не ходят с ризи, а с памучни бели блузи. Виж за
Точно така се оказа. Вероятно моят мъж, е както всеки мъж не е разбрал. Жената се опитала да му продаде максимума, а той като една добра риба е цъкал и кимал с глава. Днес отидохме и при конкретни въпроси получихме конкретна част от униформата. Честно казано не съм наясно с цените на униформите, но за бяла риза /за плата не бих искала да коментирам/ 19 лв. ми се вижда доста.
Виж целия пост
# 546
Anaise, в кое училище се записахте? Много ми се иска и моето дете да е в "женски " клас

ще сме на предучилищна в 128. за после не съм решила окончателно. мисля че училището няма униформи - поне не съм видяла никой с такива Wink имаха едни бели блузки и това беше, но всеки си ходи както иска. ама то смешно с тези разградени училища да има и униформи..........защо хората винаги за маловажните неща се хващат вместо да оправят и подобрят нещо в училището и учителите.
Виж целия пост
# 547
защо хората винаги за маловажните неща се хващат вместо да оправят и подобрят нещо в училището и учителите.
Примерно заплатите им, нали.
Още си спомням как навремето, непрекъснато ни сменяха учителите по английски. Имаше и периоди когато въобще нямаше такъв. Човек с добър английски надали ще работи като учител, поне за дълго, при сегашните условия.
Иначе аз съм за униформите - или поне за някакво стандартизиране на облеклото в училище. Примерно бяла блузка, с панталон или пола в някакъв цвят.
Виж целия пост
# 548
Галя точно така. всеки учител започва с 450 лв. заплата и като се приспаднат данъците какво остава ? 300 и няколко лева. е кой наистина ще работи за тези пари? и така посетих поне 10 училища и никъде в тях няма човек който да знае английски и да преподава !!! защо тогава да пускам децата в тези часове като трябва да плащам и за частни уроци. и същото важи и за математика и български и за всеки друг предмет по който се кандидатства................ за какво изобщо служи училището ??? защо са тези супер високи изисквания за 7 клас и после за кандидат студентския изпит щом училището не осигурява знанията ?
Виж целия пост
# 549
Анайс, живеем в държава, която не оценява кадрите си, на всяко ниво в държава е така. По твоята логика  - лекарите в бърза помощ също са с около 400 лева, и какво, да няма бърза помощ ли...В държавната администрацията също са смешни заплатите, а в някои администрации се върши страшно много работа...да няма никаква администрация ли предлагаш...

Просто цялата държава функционира благодарение на хората, които се примиряват с тези заплати, просто защото нямат избор, това не омаловажава нуждата от труда им, това са две съвсем различни неща...

Държава, т.е. ние и децата ни, и близките ни се нуждаем от всички тези хора, друг е въпроса колко те получават за труда си и колко е качествен той....
Виж целия пост
# 550
  Много ме вълнува темата и я следя редовно. Ние малко се отклоняваме от предучилищните вълнения. Смятам, че няма нормален човек, който да търпи работата в училище. Такива хора, които се съгласяват все още да извършват такъв вид труд, това са по-старите учителки пред пенсия. Засега съм намерил една такава учителка, която явно се примирява да работи при тези условия. За мой късмет догодина тя поема първи клас и на всичко отгоре е в близкото училище. Лошо е само, че  училището не е с добро име в квартала.
Виж целия пост
# 551
Запис и аз.
Записах го в училещето до нас 25 ОУ.
Ще има подготвителна група. Laughing
Виж целия пост
# 552
Anaise, не важно с каква заплата започваш, а с каква завършваш. Най-много още стотина лева върху тези 450 да получават по-старите учителки.
Виж целия пост
# 553
Anaise, не важно с каква заплата започваш, а с каква завършваш. Най-много още стотина лева върху тези 450 да получават по-старите учителки.

именно ! кое училище избрахте ?

небесна аз вече свикнах да влагаш различен смисъл в думите ми Simple Smile исках да кажа колко е безсмислено да си търсиш "добро" училище, ако не си плащаш за него , или за учители. и просто си се чудех за какво по точно ще пращам децата ми там, след като ще се налага по цял следобед да учат на частно, а сутрините да висят в училище за нищо. същото е и с лекарите - за д аполучиш добро обслужване трябва да си платиш. ако си раждала секцио например, знаеш как е. или отиваш в болницата по здравна каса, а си излизаш с визитка за частен кабинет...
Виж целия пост
# 554
Ами просто не мисля, че ще учи на частно детето ми, все още вярвам, че съвестните деца се подготвят добре в училище. Повярвай ми около мен има доста примери за деца, които с учене в училище се справят страхотно и влизат в елитни училища, а после учат в чужбина...Намирам за свръх амбициозно да ходи да на училище и частни уроци от първи клас по математика, български и английски, смятам, че поне в началния курс /а и не само/ ще можем да й помагаме с подготовката, няма да я пращам на уроци, със сигурност Peace

Щом държиш да плащаш, има частни училища, заложи на тях, не мисля обаче, че като степен на образованост на децата са по - добре от държавните училища, но всеки сам си преценява!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия