Предучилищна - набор 2005

  • 38 098
  • 740
# 405
Има случаи, когато си пишат, че детето няма готовност за първи клас, независимо, че е навършило необходимата възраст за започване на училище.
Виж целия пост
# 406
Моля,  пишете знаете ли каква е нормативно допустимата бройка на деца в предучилищна група !?

Дали броя на децата в предучилищната може да бъде като броя на децата в 1-ви клас !?

В предучилищната в която сме кандидаствали са приели само 18 деца в група... и се чудя дали имаме шанс като резерва  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 407
НАРЕДБА № 7 от 29.12.2000 г. за определяне броя на паралелките и … р. 27 от 2008 г.)

Цитат
Чл. 2а. (Нов - ДВ, бр. 27 от 2008 г.) (1) В детските градини и обслужващите звена,
които не прилагат системата на делегираните бюджети, броят на групите, както и броят на
децата и учениците в тях се определят от първостепенния разпоредител с бюджетни
кредити съгласно разпоредбите на наредбата.
(2) В детските градини и обслужващите звена, които прилагат системата на
делегираните бюджети, броят на групите, както и броят на децата и учениците в тях се
определят от директора съгласно разпоредбите на наредбата.
Чл. 3. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 49 от 2002 г., изм., бр. 27 от 2008 г.) (1) Броят на
паралелките в училищата, както и броят на учениците в тях се определят от директора.

Цитат
Таблица за определяне броя на учениците и на децата в паралелките и в
групите на училищата и детските градини

№ по
ред    Училища, детски градини и
обслужващи звена    Показател    Норматив за броя на
учениците и на децата в
паралелка, група
               минимален    максимален
1.     Подготвителен преди постъпване в първи клас
   паралелка    12    16

Т. е. с други думи сте с 2 деца (10% - надмаксимално допустимото) над максимума.  Peace
Виж целия пост
# 408
Не харесвам униформите, особено за малките класове, по ред причини. На първо място, начина, по който са определени на повечето места "блузка/пола/панталон, произведени от ... ", вместо като кройка и цветове. Малките деца бързо ги израстват, захабяват и късат. В които училища са ми казали цени -  цената на униформата е около два пъти повече от цената на дрехите, които купувам аз. За материите също имам резерви. Деца от училището на баткото казаха, че боцкат. А освен достатъчен брой скъпи униформи, трябват и други дрехи. Малките трябва да са като букет цветя и да възпитаваме някакъв усет за цветовете, а не да ги обличаме по калъп.
За големите, които не растат толкова бързо, пазят си дрехите повече, а и се появява елемента на "мерене" кой е с по-по-най маркови дрехи ... може би има известен ефект, поне последното да го правят извън територията на училището.
Отплеснах се, извинете ме. Но наистина това е нещо, което може да ме откаже от някое училище за малките класове. Като порастнат - сами да си решават, ще уважа избора на детето си.  Peace

Колкото до броя деца - според наредбата и в детските градини трябва да са до 16, но са повече. Попитайте в училището колко деца ще приемат.
Виж целия пост
# 409
НАРЕДБА № 7 от 29.12.2000 г. за определяне броя на паралелките и … р. 27 от 2008 г.)

Цитат
Чл. 2а. (Нов - ДВ, бр. 27 от 2008 г.) (1) В детските градини и обслужващите звена,
които не прилагат системата на делегираните бюджети, броят на групите, както и броят на
децата и учениците в тях се определят от първостепенния разпоредител с бюджетни
кредити съгласно разпоредбите на наредбата.
(2) В детските градини и обслужващите звена, които прилагат системата на
делегираните бюджети, броят на групите, както и броят на децата и учениците в тях се
определят от директора съгласно разпоредбите на наредбата.
Чл. 3. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 49 от 2002 г., изм., бр. 27 от 2008 г.) (1) Броят на
паралелките в училищата, както и броят на учениците в тях се определят от директора.

Цитат
Таблица за определяне броя на учениците и на децата в паралелките и в
групите на училищата и детските градини

№ по
ред    Училища, детски градини и
обслужващи звена    Показател    Норматив за броя на
учениците и на децата в
паралелка, група
               минимален    максимален
1.     Подготвителен преди постъпване в първи клас
   паралелка    12    16

Т. е. с други думи сте с 2 деца (10% - надмаксимално допустимото) над максимума.  Peace

Само да уточня, че има изменение на Наредба №7 , ДВ, бр. 75 от 2010 година, че броя на учениците в подготвителен преди постъпване в 1 клас за една паралелка е минимум 12, а максимум 22, не 16.
Виж целия пост
# 410
За големите, които не растат толкова бързо, пазят си дрехите повече, а и се появява елемента на "мерене" кой е с по-по-най маркови дрехи ... може би има известен ефект, поне последното да го правят извън територията на училището.

Само дето "меренето" вече си е всекидневно явление в детската градина. Peace
Виж целия пост
# 411
Много благодаря на ЕлИт0  и Спящата !!!   bouquet
Точно от това имах нужда !!!!
Виж целия пост
# 412
За големите, които не растат толкова бързо, пазят си дрехите повече, а и се появява елемента на "мерене" кой е с по-по-най маркови дрехи ... може би има известен ефект, поне последното да го правят извън територията на училището.

Само дето "меренето" вече си е всекидневно явление в детската градина. Peace

Не съм забелязала подобно нещо при нас. Или може би децата ми не се впечатляват  newsm78 Но където го има, униформата няма да го спре. Най-много да го пренесе по детските площадки (за по-малките), няма да го премахне.  Thinking

През ваканцията мисля да се занимаваме с помагала на други издателства. Бихте ли споделили какво сте ползвали в ДГ или училище до сега? Ние бяхме с "Приказни пътечки" на "Булвест". Хубави са, но вече сме ги минали.
Виж целия пост
# 413
За помагала - аз харесвам много "Моливко", "Мисли бързо, решавай бързо, бъди пръв!" на изд. Фют, от krokotak.com задачите за зрително-моторна координация и фина моторика, както и судоку за деца.
Виж целия пост
# 414
За помагала - аз харесвам много "Моливко", "Мисли бързо, решавай бързо, бъди пръв!" на изд. Фют, от krokotak.com задачите за зрително-моторна координация и фина моторика, както и судоку за деца.

Още един глас за Моливко, Бърборино на изд.Фют и сайта на крокотак. Laughing

Синът ми носи униформа в училище и съм много доволна. Но тук това е традиция, а за мен голямо улеснение.
Виж целия пост
# 415
Да, пропуснала съм Бърборино. Страхотно е.
Виж целия пост
# 416
Аз много харесвам и помагалата на издателство "Изкуства". Иначе "Моливко" ми е фаворит- по него преподавам.
Виж целия пост
# 417
привет на всички   bouquet чантата на скаут заедно с два несесера я купих от немския ибей на търг. след 2 седмици ще ми я донесат от германия. мисля с нея да изкара 5 години - от предучилищна до 4 клас вкл. много е красива, изобщо по красиви, удобни и практични чанти не съм виждала. купих я за 84 евро с несесерите, което се пада грубо по 32 лева за година Simple Smile всички казват че изобщо не се късали. а в БГ такава чанта за 32 лева на година няма Simple Smile
http://www.mytoys.de/Scout-Scout-Schulranzen-Set-Mega-Zauberfee- … c.fe01.05/2195289

ето и чантата

Виж целия пост
# 418
Anaise, в кое училище записахте детето?

още не сме я записали, само сме подали документи.
Виж целия пост
# 419
ГОЛЯМА  грешка толкова пари за чанта...............
на синът ми купих ортопедична чанта  за около 100 лева и до ден днешен съжаляваме и 2 мата едвам изкара 1 клас с нея тогава купихме на адидас и от 3 години не е мръднала сега за рождения ден зех нова на  същата фирма  за да ги сменя и е супер  качество и като пари са добри повече от 60 не давам за чанта  bouquet bowuu
на малката мисля да е на  МЕ ТО  YOU
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия