Предучилищна - набор 2005

  • 38 097
  • 740
# 450
Аз съм в чуденка сега, дали ако запиша детето в първото у-ще където го приемат в ПГрупа ще има проблем при евентуално отписване след 10тина дни. Искам да се застраховам понеже в желаното у-ще резултатите излизат по-късно от това, в което със сигурност е приет. Имат ли инф. система в която да проверяват дали детето не е записано вече някъде в ПГ ми е мисълта?

Теди, освен да се обадиш в първото училище и да попиташ какъв е срокът за записване и ако е по-дълъг, да си изчакаш да излязат резултатите в желаното у-ще без да го записваш в това в което е приет. Иначе не вярвам да имат единна информационна система и да следят, дали някое дете е записано някъде.
Виж целия пост
# 451
ray, видимо е от анкетата, че не са толкова малко тези, които предпочитаме училището. Аз лично съм писала назад в темата защо..

ivap, много се израдвах на втората ти лентичка!!! Hug Прекрасна и лека бременност пожелавам!
Виж целия пост
# 452
Мерси Сиси  Hug.
Виж целия пост
# 453
да, Сиси, прочетох те  Hug зарадвах се да прочета, че има доволни от предучилищна подготовка в училище...

това, което ме притеснява, е, че учителката подчерта, че не извежда децата навън... от 8:30 до 12:30 ще ги държат вътре  Rolling Eyes аз пък, пусто, много държа на извеждането... иначе всичко друго, което ни разказаха на родителската среща, ми звучеше ок... много ми е трудно да реша...  Confused

Виж целия пост
# 454
ray, не мисля, че това трябва да те притеснява, 4 часа не са чак толкова много време, а и те не стоят само на едно място седнали, имат и раздвижени занимания.. При нас ги извеждат обикновено като приключат (без дните, в които имат английски) и си ги взимаме от двора, а в студените месеци едва ли.. След 12 ч. имате достатъчна възможност да наваксате! Виж, бих се притеснявала, ако детето ми е и на занималня и цял ден не излизат (в нашето училище ги извеждат), макар че доколкото знам има и такива градини, в които децата стоят само вътре...
Според мен най-добрият вариант е на училище до обяд, после вкъщи, разбира се не винаги обстоятелствата позволяват това.. Моето дете не спи на обяд и така и тя е щастлива, а и аз, защото вечер си ляга в прилични часове (между 20-21 ч. най-късно), а и за да стане рано (ние сме от 8 до 12).
Виж целия пост
# 455
Сиси, всъщност си права  Peace като го взема в 12:30, паркът ни е на пет минути... ще играе на воля...

учителката каза, че не ги извежда на двора, след като едно от децата миналата година е тръгнало да си ходи само... явно го е изпуснала от поглед за миг и то е изчезнало...

за раздвижени занимания, ще имат два пъти седмично физкултура във физкултурния салон... но това си е адски малко за малките машинки  Laughing иначе тя каза, че не им дава да тичат в междучасията из класната стая, защото се раздивяват и стават инциденти...

материалната им база е много окаяна обаче, какво ще ги прави в междучасията, не знам... показа ни 1 мозайка и 1 конструктор... за 24 деца...  Rolling Eyes


Виж целия пост
# 456
ray, при нас ползват 2 просторни стаи и имат място за всичко.. Междучасия в истинския смисъл на думата при нас няма.. А за допълнителни неща, които да се включат, може да се погрижите родителите без особени усилия! Wink
Виж целия пост
# 457
ray, ако всеки родител купи на детето си книжка за оцветяване, ако заедно с него изберат една играчка от вкъщи, която не му е любима или пъзел който вече е реден, ако родителите съберат по 2-3 лв за настолни игри (не се сърди човече, дама и др. - има не скъпи варианти) - ето ти игри за свободното време. Организирайте се Peace
Виж целия пост
# 458
DarkViolet, много добри идеи, благодаря   bouquet  Hug

момичета, много се радвам, че чета позитивни мнения...  така и аз се настройвам позитивно, което е важно и за детето...

Сиси, и тази стая ми се видя просторна, една е, но е била зала по хореография, училището има хореографски профил и ансамбъл за народни танци... даже още си има и огледала, но са ги прикрили със завеса, че децата миналата година все се оглеждали и разсейвали  Laughing даже е по-просторна от стаята им в градината...

не знам, дано взема правилното решение... аз съм вечно в едни колебания... благодаря още веднъж  Hug

Виж целия пост
# 459
Аз съм в чуденка сега, дали ако запиша детето в първото у-ще където го приемат в ПГрупа ще има проблем при евентуално отписване след 10тина дни. Искам да се застраховам понеже в желаното у-ще резултатите излизат по-късно от това, в което със сигурност е приет. Имат ли инф. система в която да проверяват дали детето не е записано вече някъде в ПГ ми е мисълта?

Теди, освен да се обадиш в първото училище и да попиташ какъв е срокът за записване и ако е по-дълъг, да си изчакаш да излязат резултатите в желаното у-ще без да го записваш в това в което е приет. Иначе не вярвам да имат единна информационна система и да следят, дали някое дете е записано някъде.
На 22ри е родителската среща във второто по приоритет у-ще, ще питам на място г-жата. Резултатите от желаното излизат на 24ти, като аз се надявам на по-ранно - дано да стане.

ivap много се радвам за новата лентичка! Лека бременност и прегръдки за баткото  Hug!
Виж целия пост
# 460
Привет момичета! Hug
Чак сега видях, че има такава темичка, за което много се радвам!
Моят син ще кара подготвителната група в ДГ. Надявам се да ги подготвят достатъчно добре!
Въпреки това мен вече треска ме тресе за избор на училище! И само чета ли чета...вече главата ми ще гръмне направо!
Виж целия пост
# 461
Аз се каня да запиша моето гардже утре за предучилищната в 30 ( до Мола), днес ходих на разузнаване, показаха ми стаята, много е хубава, светла, източна, с чисто ново обзавеждане. Има ли и други дечица, които ще бъдат там?
Виж целия пост
# 462
Моята дъщеря изкара вече първата си подготвителна група в детската градина, тази година ще е пак там за втората година.
Ще следват 12 години, през които ще ходи на училище и ще стои по чинове, затова не бързам с училището.
Виж целия пост
# 463
на мен хич не ми харесва стаята за подготвителната група в училището, но пък ми харесва тази за 1 клас. дано учителката им се справя добре. ще са доста дечица - за сега около 15.
Виж целия пост
# 464
Май ще имат късмет дечицата да са с по - леки раници:

http://dnes.dir.bg/news/detza-uchilishte-ranitza-8983960?nt=9
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия