Помощ. Не мога да казвам Л

  • 25 594
  • 146
# 75
да, в някои л-та езикът допира зъбите ( в средата горе) ,например 'лайно" ( готин пример), но за "лимон" езикът се измества малко назад към небцето. 
Виж целия пост
# 76
С лелите и лимоните нямам никакъв проблем. Лайното и Лукът не мога да докарам до твърдо Л
Виж целия пост
# 77
За лука не знам, но лайното понякога заменям с " изпражнение гнусно".
Виж целия пост
# 78
Дааааа , а лукът с кромид, пък луната - с онова жълтото нещо на небето  Joy
Виж целия пост
# 79
Дааааа , а лукът с кромид, пък луната - с онова жълтото нещо на небето  Joy
Я попей сега ''лале ли си, зюмбюл ли си''. Laughing

Виж целия пост
# 80
, пък луната - с онова жълтото нещо на небето  Joy
Аз често говоря така, защото не се сещам как се казват предметите, за които говоря  Laughing
Виж целия пост
# 81
geizer, ще ти трябва малко време. Няма как за няколко часа да си приучиш мускулите. Но явно ще успееш.
А колко хора пишат линдолс  Joy
Виж целия пост
# 82
Това ме подсети за колежката с "валчерите". Откачам, като ми го напише  Laughing
Виж целия пост
# 83
Е, току що в една тема прочетох "лъркшоп", паднах, честно  Mr. Green
И то при положение, че мацката го беше написала и на английски  Laughing
Виж целия пост
# 84
Ми ко....то като Офис Лан.
Виж целия пост
# 85
Няма как да не си призная, че много истини има в тази тема! Laughing
И моето Л е Уъ, и аз съм в чужбина, и моите деца само с мен чуват бг реч и съответно Уъ-кат като мен... hahaha Не ми пречи, не е силно изразено, но аз си го чувам и когато се налага внимавам да не уъ-кам много, но ми коства усилия. Проблемът при мен е къс език, срязване на долната юздичка би го разрешило, но страхът ми от скалпела е огромен.
Виж целия пост
# 86
А колко хора пишат линдолс  Joy
Божке, чак сега се светнах, от къде произлизат този род грешки.. ooooh!
Покрай тази тема се замислих..и взех да си прочета една статия на глас, при което установих, че и аз винаги казвам уук, уайно, уале итн., при положение, че всъщност идеално мога да произнеса “л“. Значи наистина е мързел.  Laughing
Виж целия пост
# 87
А който не може да казва Р, и не му се ходи на логопед?
Сори на авторката, че спамя темата й.  bouquet
Виж целия пост
# 88
По назаде в темата съм дала линк за Р-то. Клипчета в YouTube
Виж целия пост
# 89
А колко хора пишат линдолс  Joy
Божке, чак сега се светнах, от къде произлизат този род грешки.. ooooh!
Покрай тази тема се замислих..и взех да си прочета една статия на глас, при което установих, че и аз винаги казвам уук, уайно, уале итн., при положение, че всъщност идеално мога да произнеса “л“. Значи наистина е мързел.  Laughing

Тцъ, не е мързел. Май наистина е заради късата юздичка под езика. При нас е семейно, на дребната и срязаха езичето и вече не уъ-ка.

А който не може да казва Р, и не му се ходи на логопед?
Влиза в грррррупата на секси говоррррещите. Много сме, силни сме Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия