Биохимичен подход, диети

  • 212 713
  • 953
# 690
Бихте ли ми казали след спиране на глутена за колко време организмът се изчиства?
Виж целия пост
# 691
Бихте ли ми казали след спиране на глутена за колко време организмът се изчиства?
6 месеца мисля беше. Или там някъде. Най тежката криза и абстиненция е след 2 седмици.
Виж целия пост
# 692
аз знам за 3 месеца глутен, а казеин за 1 месец.
Мами, по колко витамин Е давате? Аз започнах от ден - пише 67 мг (100 IU), но изстисквам капсулата в устата и не поема цялото количество. Дали е малко?
Виж целия пост
# 693
Diana, не е малко, според мен не бива да се дава повече. Препоръчителният дневен прием е 7 мг, ти даваш около 50 мг, макс допустимия е 120 мг. Аз също давах такова количество със загубите по чашата.

stefchica, за калция - аз имам този у нас http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Chewable-Calcium-For-Kids-Vani … -60-Tablets/16639 . Знам, че за съпорта на костите е нужна и съвкупност от други минерали, можеш да видиш цялата категория "bone support" на Солгар - http://www.solgar.com/SolgarProducts.htm и в http://www.iherb.com/search?kw=bone+support+formula&x=11&y=10#p=1
Виж целия пост
# 694
Аз давам цяла капсула вит Е на солгар, но не давам всеки ден. Нещо като през ден се получава. Човека си го дъвче, защото е вкусно. И аз така ги дъвча. По същия начин сме с рибеното масло.

Момичета днес осъзнах реално колко сме напред. Видехме детенце, момиче малко по голямо от нас, в състояние, в което бяхме ние преди 6 месеца. Не знаеше къде е, буквално. Личеше си как мозъка включва за съвсем малко, падаше, не можеше да се ориентира. Естествено с черните кръгове от глутен под очите. Пробвах се да ги насоча към детокс центъра но роднините и май по скоро искат да я скрият някъде отколкото да се занимават.

За сравнение ние вече се движим самоуверено без спъване и странни движения. Е скача хиперактивно, и се разпищя че иска да гледа фонтана, но се разпищя с думи.  Simple Smile
Момичето не можеше да различи дали баба му му говореше или някой друг. Честно, къде са лекарите да ги насочат тези хора?
Виж целия пост
# 695
Еднакака, не помня дали съм те питала, но при детето ти имало ли е някакви неврологични проблеми, двигателни, пристъпи, проблемна бременност и раждане? Правили ли сте скенер, ямр, ЕЕГ? Питам за да знам доколко може да се сравнява с моето дете.
Виж целия пост
# 696
Еднакака, не помня дали съм те питала, но при детето ти имало ли е някакви неврологични проблеми, двигателни, пристъпи, проблемна бременност и раждане? Правили ли сте скенер, ямр, ЕЕГ? Питам за да знам доколко може да се сравнява с моето дете.

Гала ще попитам и аз. А ти пробва ли да спреш глутена на 100% за 1 месец.

Не сме правили нищо от тези. Честно казано предпочитам да реша проблема отколкото да го търся какъв е точно. Състоянието на детето от поста е нашето от преди.

Между другото не съм луда, една група странни звуци се изчистиха до думи тези дни. Мислех си че само ми се причува, но чух (л)еген, фонтан(антанан) и прочие.

Виж целия пост
# 697
ednakaka, TanyaMG, благодаря за отговорите за набавянето на калций  bouquet Аз взех от тези едно пробно прахче /продават на бройка/ но вкуса му е ужасен, нещо между тебешир и хлор, брр.. в каквото и да го смесиш е много силен.  Ще проверя капсулираните варианти.
ednakaka, постреснах се, след поста ти за тази безглутенова абстиненция. Има ли къде да прочета повече за това, защо става така, колко време трае? Днес е 15-ти ден на детето без глутен и още сега сме свидетели на такива качествени промени в поведенческо и здравословно отношение, най-общо казано, че всяка мисъл за "крачка назад" ме подтиска.
Виж целия пост
# 698
Ами не, не съм пробвала още да спра глутена. Пробваме други неща засега. И това ще стане. За съжаление моето дете имаше тежка епилепсия, стигна се и до епистатус /това е състояние, при което не може да се излезе от епи пристъпа/, има ДЦП, както и мозъчно увреждане доказано на ЯМР.
Аз ще съм най-щастливата ако спирането на глутена ни реши проблемите, но както виждаш нещата при нас и при вас са коренно ама коренно различни, което разбира се не ми пречи да опитам на по-късен етап.
Виж целия пост
# 699
Ами не, не съм пробвала още да спра глутена. Пробваме други неща засега. И това ще стане. За съжаление моето дете имаше тежка епилепсия, стигна се и до епистатус /това е състояние, при което не може да се излезе от епи пристъпа/, има ДЦП, както и мозъчно увреждане доказано на ЯМР.
Аз ще съм най-щастливата ако спирането на глутена ни реши проблемите, но както виждаш нещата при нас и при вас са коренно ама коренно различни, което разбира се не ми пречи да опитам на по-късен етап.

Пробвала ли си магнезий, б6 и таурин едновременно? Това дават че решава доста проблеми с пристъпи, както и не само.
Виж целия пост
# 700
Stefchica, можеш ли да разкажеш в какво се изразяваха подобренията на детето ти като спряхте глутена?

Ние вече 3 седмици се мъчим и освен няколкото пробива заради бабите, успяваме да се въздържаме напълно от глутена. Мляко и млечни даваме обаче. Та, не виждам разлика. Може би леко корема ми се вижда по-мек, по-нормален. Не знам за какви подобрения да следя.
Виж целия пост
# 701
 denitsagr, Забелязваме първо, че очния контакт започва да се получава спонтанно, когато взаимодействаме, т.е. не са необходими вече усилия за да "спечелим" този контакт. На второ място драстично намаля времето му за реакция след наша команда. Друго: намалява чувствително бебешкото бърборене, започна да изследва апартамента, да изглежда непрекъснато ангажиран с разнообразни дейности, сам също инициира взаимни действия, любвеобвилен до досада, отново започна да повтаря думи непосредствено след нас. Подразбира се, че състоянието му беше обратното на това, което пиша по горе. Отделно започва да усвоява вече храната, закръгля и телцето и лицето, а от сигурно година не беше наддавал нито грам, поднормен е доста за възрастта си.
Пиша и на мен самата ми звучи твърде твърде фантастично, добре, че и другите в семейството забелязват и коментираме. Това е втори "скок" за детето, първия беше като спряхме преди няколко месеца казеина, тогава спря и хиперактивността.
Казеина спряхме по медицински показания, а глутена махнах "по спешност" от отчаяние, тъй като след един  болничен престой на системи с бактериална инфекция миналия месец, детето много регресира /видях накуп доста от аутистичните действия и движения, които не са му присъщи и за които само бях чела дотогава/ Sad.
Виж целия пост
# 702
Благодаря ти stefchica, много ми е полезно това, което обясняваш.

Все пак не мога да разбера как глутена прави такива бели на мозъка - червата трайно ли са увредени и не могат да го обработват или подлежат на лечение и с времето оздравяват.

И за калция не знам, трябва според мен да провериш след половин - една година дали не е започнал да става по-толерантен към млечните. Те са много важни за децата.
Виж целия пост
# 703
Аз пък такива "симптоми" видях, като почнахме да морим паразити и гъби...Тази вечер се видяхме с психоложката и добре че е тя, да ми каже някои неща (не го е виждала от месец) Подобрил е очния контакт, търси все повече внимание от другите деца и се вре между децата. На всекидневни добавки е от плътно 2 месеца. Преди съм давала, но не така стриктно.
Виж целия пост
# 704
TanyaMG, благодаря ти! Аз мисля да давам през 1-2 дни
Дони, браво за напредъка!
Някой давал ли е трансфер фактор
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия