На Снежковци и весели шейнички се радват АПРИЛЧЕТА добрички!

  • 40 522
  • 730
# 510
    Честит празник, мила мамо!

 

Бъди вдъхновителка и вълшебница,
съзидателна и животворна сила!
            Бъди жена!


Много хубави картички със страхотни детски личица! Heart Eyes

Цитат на: Олче
Дано малката душица на Фивър излезе победител в борбата наречена живот...
Бог да ги пази! Амин! Praynig

Еми, желая ви от все сърце днешното посещение в Пирогов да е последно за всички ви! Hug
Да кажа с няколко думи за срастването....
Значи има един крем - Овестин се казва, който обаче няма внос в БГ. Затова преди време сестра ми се принуди да взима Овестин Глобули, като леко рязваше глобулката на връхчето и потапяше долната й част в топла вода с цел съдържимото да се втечни/т.е. на водна баня/. Тази процедура е бърза и кратковременна. След това с тампонче или с нещо друго се топва от лекарството и се мазва леко ципичката. Следва задължително придърпване встрани с ръце. Прави се 1 дневно най-много 10дни. При племенничката ципата се отвори на 7-я ден. Продължителното мазане не е препоръчително, тъй като това лекарство съдържа хормони, знаеш при деца това не е безобидна работа... Обаче сега разбрах, че и глобулите вече не се намират лесно, няма внос и за тях, освен ако има някъде останали по аптеките. Другият вариант е оперативно цепване, след което пак ще се наложи подържане на кожата и ежедневно мазане. Но опасността при втория вариант от повторно срастване е в пъти по-голяма + стреса, който ще изживее детето. Ако не се предприемат навременни мерки влагалището остава плътно затворено, което пък от своя страна е предпоставка за бъдещи инфекции. Това срастване дори ако се остави може да тръгне нагоре към уретрата. Много майки дори го забелязват чак, когато детето започне да прави многократни цистити или пък струйката урина излиза накриво. Дано все пак да грешиш и на Габчо нищо да й няма! Това знам, дано да съм ти от полза! Hug

zeratulka1, прбовах какво ли не - орехи, индришета, обелки от лук, липа, бял бъз, лайка, подбел, живовлек, мед, лимони... #Crazy и така два пъти дневно вече не помня откога.
Днес ми се струва, че по-малко кашля, нощта беше спокоен, дано да върви към оправяне вече...
Виж целия пост
# 511
Олче хайде отпусни ни някоя снимка деее научи ни на седмичен фоторепортаж и сега ни отряза Mr. Green Hug

Миме Heart Eyes, ...виновАт... Embarassed
Чакам да ми свалят една идея по - качествени снимки, от апарат, взет назаем, затова се спотайвам... Mr. Green

Ето все пак малко непоказвано кАдро:
С нова прическа. Sunglasses
Да ти се качат ... 2 мишки на главата... ... и не само те - ами цял жираф... Laughing
Бати пък е обзаведе със зебра... Mr. Green
... да ти падне коня... :35 Joy Joy
Съботно-неделна идилия по тройки. hahaha
Още малко епизоди от поредицата банани с пижами...
Е така се ходи!!! Joy
Елина - дяволина.
Виж целия пост
# 512
Олче извинена си  Hug Много хубави снимки Peace Както винаги Ени и батко и Вели са страхотни фотомодели Peace да ги нацункаш  Heart Eyes
Виж целия пост
# 513
Всички деца са прекрасни! Бъдете винаги усмихнати, въпреки трудностите мили мами!
И нашите палци са стиснати за бебчо на Фивър и Алекс на Еми!  Peace  Praynig  Hug
Еми, в Пирогов цепването на ципата е много бърза процедура и не се слага катетър. На съседното легло имаше майка, на която и двете дъщерички бяха със сраснала ципа по рождение  Sad Тръгна си още на същия ден. Надявам се, при вас нещата да се разминат! Ванката никак не обича да го пипам долу-дърпа ми ръцете  Tired
Стига лошо- мислете само позитивно, да не викаме лошия късмет!

Току-що получих страхотна червена роза, а Иван се рови в дървените стърготини оставени от дървата до камината-красота!
  bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 514
Цитат на: maimunka07
Еми, в Пирогов цепването на ципата е много бърза процедура и не се слага катетър.
Да, така е. Манипулацията прилича на забелването при момченцата, просто цепват ципичката. Незнам обаче как процедират - с или без упойка. А и моментът на последващо мазане и разтваряне си остава, поне първите няколко седмици.   


Олче, да нацелуваш мушмороците! Heart Eyes
Виж целия пост
# 515
Момичета стиснете по един палец утре и пратете по една положителна мисъл към мен Praynig Hug
Утре ще ви разкажа Wink
Виж целия пост
# 516
Стискам палци на всеки в нужда.  Hug

Олче, прекрасни са кадрите. Ще чакаме и другите обаче, да не забравиш.  Mr. Green А колко искаме такива шапкииии и ние.  Laughing

Сега прочетох за Фивка... Дано се пребори мъничето и да радва изстрадалата си майчица. Дано! Дано!  Praynig
Виж целия пост
# 517
Еми,  Hug  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover  Hug
Мимето* ,  fingerscrossed  Flowers Four Leaf Clover
maimunka07 , страхотно тържество са ви спретнали. Просълзих се. Много са милички всички дечица.
Много силно стиснати палци и от мен за малчо на Фивър.  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Виж целия пост
# 518
maimunka07, сега успях да изгледам тържеството на Ванката.
Мамини душички, колко са мънички и неориентирани още.Така ми домиля като ги гледах... Hug
Миме, имаш и от мен два броя стиснати палци!
Виж целия пост
# 519
А колко искаме такива шапкииии и ние.  Laughing

Жабче, подарък са ни шапоците, но доколкото разбрах са от ХИТ-а (в Младост) Wink

Миме, да пускаме ли палците вече? Praynig

Еми също я чакам(е) да се разпише, има с какво Flutter Heart Eyes Crossing Arms, еее ама никакви ви няма значи. Thinking


Момичета, лети си това време... Само месец остана до втория рожден ден... Crazy Цял ден ми е носталгично, и ревливо и гледам бебешките и снимки... И си спомням моменти от бременността и раждането, Денят, в който ми казаха пола, в който тя каза МАМА, първите стъпки... Cry
Да се яви някой по служба да ме удари с нещо твърдо, да се стегна. Mr. Green


П.С. Маймунка, пропуснах да се възхитя и аз на твоя Слънчо. Много е сладък. Hug
Виж целия пост
# 520
Маймунка много се веселих с клипчето, наистина страшна забава - едно реве, друго вика "мама-там", после пък едно от "цветенцата" не поиска да се събуди, та го побутнаха госпожите  Joy
Олче, и аз така си мисля, макар да имам едно бебе на ръце сега, това не отменя носталгията по бебешорството на Зузи. Като й гледам снимките от 1-вия рожден ден каква е мъничка и ми става едно... Heart Eyes
Виж целия пост
# 521
Привет момичета   bouquet
Вече от бг. земя можем да се похвалим че сме още по пакостливи  Laughing
Фивър Praynig за теб и малкото човече  Praynig Praynig Praynig
 Олче, страхотна чаровница си ни показала!
Деска леко преболедуване на Саши  Hug
Маимунка много е  сладко тържеството на такива бебоци, ние посетихме на малко по- големите  Peace
Еми Hug
 Хубава вечер на всички !
Виж целия пост
# 522
Здравейте,
 аз май пиша тук в годината веднъж ,съжалявам за което .Ето малко снимки на първите априлчета Венцислава и Валентина   http://betybo.snimka.bg/children/bliznachki.354556.22601375
Толкова бързо лети времето ето станахме на 2 годинки и сме много палави и диви.Постоянно се катерят, скачат ,тичат ,хапят се, бият се ,но и много се обичат. Simple SmileТежим12,200/11,700 и сме дълги 85/81см.Рожденият ден прекарахме вкъщи в тесен семеен кръг, защото ме беше страх от грипа .Много се радваха на подаръците .Големи фенки са на Мики Маус и Макуйн /непрекъснато това гледат/В момента и трите са  на антибиотик/и каката / инхалации с вентолин ,и физ .разтвор сиропи  и т.н. .Бяхме с хрема уж нищо сериозно и изведнъж пред бронхопневмония. Валентина дори температура не е вдигала а Венцислава 38
Ето и сега докато пиша тук ще се изтрепят  JoyГоворим много и непрекъснато тишина няма  Grinning Grinning Grinning За всички майки  bouquetна патерица
Ох трябва да въдворя ред  тук......
 
Виж целия пост
# 523
betybo, да са ти живи и здрави двете куклЕта, първите ни Априлчета! Heart Eyes Heart Eyes
Да растат все така усмихнати и лъчезарни, щастливи и късметливи!
Много сте готини, всички, благодарим за снимките, няколко пъти ги гледах и се изкефих на макс. Grinning



Я да видим дали едно кафенце няма да ви посбере... Thinking Или да вадя пак позорния списък... Mr. Green Twisted Evil newsm78



Такаа, имам офиц. разрешение Mr. Green от Еми да се похваля аз, понеже тя в момента лети по задачки, бюрокращини и бумащини и няма достъп до комп:
Вчера на прегледа, хирургът е казал, че нямат повече работа при него, и че не иска да ги вижда вече там!!! Свърши сеееееееееееее, момичета! Вече само хубави моменти предстоят на малкото Алексче. Желая и цялото здраве на света! Останалото си го има.
Heart Eyes
Виж целия пост
# 524
Добро утро. Hug

Олче, мерси за кафето. Heart Eyes Съботно-неделната идилия по тройки е супер. Laughing Hug А шапките на децата наистина са връхТа. Heart Eyes Нацункай ги по сладките главици. Heart Eyes Heart Eyes
Една ''притурка'' слагам към кафето, да се почерпите за здравето на моя Митак. Laughing Пораства днес, да ми е жив и здрав, и все така да ме слуша Joy!


Бетибо, да им е честит 2-ят рожден ден на Венцислава и Валентина! Да са живи и здрави, весели, усмихнати и щастливи дечица! newsm51

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия