В ритмите на декупажа с чалга,кич....и много настроение_40

  • 57 619
  • 724
# 150
Привет на цялото творящо съсловие  Hug
Идеята за декупажен речник е страхотна.Но ,за да улесните работата ми момичета пък и информацията да е от първа ръка,сиреч от опита на потребителите предлагам всеки да ми прати на лични материялите,които използва.Напр.:за лепене на салфетки- еди какво си;краклета-еди си коя марка;лак,бои и всичко каквото се сетите.Също така и от къде си ги набавяте,ако може и ориентировъчна цена..За да мога да ги систематизирам и подредя,и сложа в начална страница.Така ще им е лесно не само на начинаещите,но и на ветераните.По този начин всеки сам ще прецени откъде,как и какво му е изгодно да си купи.Промените стават само с революция  Mr. Green радвам се,че Джастуша разбуни духовете,така темичката ни ще стане още по-качествена и хубава като я напълните с полезна информация.Хайде нека всеки да допринесе с нещо за декупажният ни речник .

Хубава,мека,лека и топла вечер на всички!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 151
Мираж, едва ли ще се намери място за всички марки лепила, краклета, медиуми...
Мислех просто принципно да се въведат като понятия, но ако решите и място има.
Като гледам всеки си има похват.
Едни лепят с четки, а аз само и единствено с пръсти  Mr. Green
Виж целия пост
# 152
Добра вечер, неуморни такива! Grinning  Heart Eyes

profil3 - Шкафчето е голяма красота  bouquet
ellinna- Харесва ми чинията със слончетата, изчистена и семпла! Simple Smile
росирос - Вазата е станала много хубава - Бравоо   bouquet
mimi79777 - Страхотна е тази дъска с лукчетата  bouquet

виванова - И бутилките /особенно тази с кончето/ и тефтерите са много добри . Казваш , че ти се е напукала боята при тефтерите , каква ползва?
MIM AR - Супер свещник и еднофазното кракле се е напукало идеално:)
ralito_hristova - Добре дошла с твоите красиви неща:)  bouquet
 
Анe Joy Разбира се , че не се сърдя и на мен не са ми любими тези пукнатини защото станаха ОООгромни за малката дъска Simple Smile Ама нали знаеш " Красотата е в очите на гледащия"- казал Великият Шекспир. Обаче... краклето не е еднофазно а двуфазно, от еднофазното пукнатините стават други.
zdravkova- Красота е тази дъска!   Heart Eyes

Хубава вечер момичета!


Виж целия пост
# 153
Здравейте мили дами.Много се радвам когато в темата има такива хубави дискусии и споделяне на опит и марки декупажни материали с които работиме.Информацията е полезна и за нови и за по- опитни майстори на декупажа.
Здравкова- правилно си разбрала , лепя обувна хартия или салфетка (бяла)може и тоалетна хартия само там където се прегъва корицата на бележника.Ако искаш да създадеш някакъв ефект за релефност може и на цялата корица да налепиш.Много е закачлива дъската .Чудесна идея за тези пеперуди.  bouquet
Синева ползвам акрилна боя с малко С200 но тя се напука само там където се прегъва корицата при отваряне на бележника.Затова се налага да правя това което съм описала на Здравкова.
Ралито Христова, добре си дошла в голямото семейство на декупажа.Интересни , красиви  неща показваш давай смело, всяко следващо предметче ще става все по -хубаво. Heart Eyes
Виж целия пост
# 154
zdravkova , много красива дъска   bouquet И аз вече съм на вълна великденски благотворителен базар в Пазарджик ..
Момичета, благодаря ви за ценната информация, която споделяте. Идеята на Миражчето за това всяка да сподели какво ползва е хубава, но..нека не е просто какво ползва , а също от какво е доволна, недоволна,..какви проблеми има (или няма) с кои материали..
Признавам,че за начинаещите при всички случаи многото информация (различна) в началото е силно объркваща. За това и поривите за купуване на много материали в началото не са особено полезни. Хубаво е, когато човек получи препоръка..за конкретно нещо..
Виж целия пост
# 155
 
  Благодаря ви момичета за топлото посрещане  Grinning сред вас наистина човек се чувства страхотно, а и след тези похвали наистина имам стимул да продължа , защото ценя много мнението ви    bouquet

MIM AR това на коледните бутилчици е нагъната салфетка и после е оцветена с акрилни бои , просто съм я нагънала повечко затова е толкова къдрева  Laughing

Оффф голям проблем са ми тези принтирани картинки , няколко пъти пробвах и нито един сполучлив досега  hahaha Rage а уж правя всичко както трябва , няколко слоя акрилен лак съхнат един по един , накисвам за 30 мин  и беля но..нищо, дали с трансферен медиум ще ми бъде по-лесно как мислите ?
Виж целия пост
# 156
ralito_hristova , до сега не съм пробвала тази техника, надявам се да се включат специалистките в нея..
По спомен обаче, не се мажеше с акрилен лак, а със специален трансферен медиум.. newsm78 newsm78 newsm78
Иначе с принтираните картинки, аз работя точно като със салфетките, просто..преди да ги залепя ги намокрям добре с топла вода за да омекнат и да заемат формата, която искам..(определено са по-дебели от салфетка..) Докато е мокър мотива, опитвам доколкото е възможно да изтъня крайчетата му с четка или пръсти..(мисля,че наскоро четох,че някой момичета ползват фина шкурка..)
УСПЕХ...и да се похвалиш, като успееш с трансфера Hug
Виж целия пост
# 157
Ралито- ако ти е прак декупажа може и да не я белиш.Антомчето е споделила че след като я залепи леко шкури само крайщата.Други пък ги замаскирват с фон, структурна паста , грис , шпакловка, контур, кракле  и пр.Ако ти е обратен декупажа аз , първо я залепвам и тогава докато е влажна от лепилото я беля.Вначалото ми беше много трудно , доста принтове съм разсипала но сега се справям бързо и лесно.Аз също не ги лакирам предварително- нещо не ми се получават по този начин.Ще стане и при теб , просто малко повече търпение и усет към хартията и всичко ще тръгне леко.  bouquet
Виж целия пост
# 158
ralito_hristova - И аз да кажа  Wink Винаги беля , по двата начина съм го правила и е много пипкава работа. С акрилния лак след 3-та/ 4-та ръка оставям да съхне поне 24 часа. На следващия ден кисна повече от 40 мин., подсушавам леко, беля и накрая лепя.
Виждала съм в нета да го правят с това, но мисля че у нас го няма този продукт или бъркам? Някой ако знае нещо да сподели:) http://esteia.snimka.bg/hobby/hobby.516457  Накрая ще си го поръчам от нета , че ми е любопитно.
Когато правя обратен декупаж отново оставям да съхне по- дълго време , мокря леко с гъбичка и беля. Така  ми се изтриха пръстовите отпечатъци Joy
Не се отказвай и смело напред!  bouquet
Виж целия пост
# 159
 
 щурчо,виванова,Sineva  благодаря ви за съветите ще пробвам още няколко пъти с беленето, но ако не лепя си така пък ще видим какво ще стане  Grinning все си мисля че ще се почви някои много лесен начин за трансфер на картинките само като я отлепиш да се е отпечатало но май ще си почакам  Laughing
Виж целия пост
# 160
Ааа, не, неее!  Пропуснала съм да напиша явно кога шкуря  Embarassed Не е след залепването, а преди това. Изрязвам си мотива, обръшам го с гръбчето към мен както си е сухичко и лешо изшкурвам крайчетата с финна шкурка. Така стават по тънки и когато след това намокря картинката и залепя, не се очетава толкова  Peace
Оффф голям проблем са ми тези принтирани картинки , няколко пъти пробвах и нито един сполучлив досега  hahaha Rage а уж правя всичко както трябва , няколко слоя акрилен лак съхнат един по един , накисвам за 30 мин  и беля но..нищо, дали с трансферен медиум ще ми бъде по-лесно как мислите ?
Роси, 30 минути за мен са много Акрилния лак е на водна основа и толкова дълго киснене ще го разтвори... Когато се борих с трансфера, накисвах мотива за не повече от 5-6 минути. После го слагам на хавлийка с лицето към нея. Започвам леко с пръст да стържа по гърба и задните пластове започват да се белят на масурчета. Става бавно и мотива изсъхва. Пак го намокрям, този път направо под струята, защото ако го накисна, там където вече съм пообелила, ще стане по нежно и риска да се скъса е голям. Накрая под струята измивам доколкото е възможно от налепените "стърготинки". Първия път лепих веднага след това, но стана грапавко, защото при беленето се получават неравности- къде повече, къде по малко обелено. Следващия път оставих мотива да изсъхне. Понави се и се понабръчка, но след като го намокрих лесно се изправи за залепване, а го изсуших, за да мога когато е сух да изгладя внимателно с финната шкурка грапавинките. Получи се много по добре, но процеса е толкова дълъг и така ме изнерви, че реших- повече никакво белене, нямам нерви  Mr. Green
Виж целия пост
# 161
ralito_hristova, аз беля но с лака се скарах и не лакирам-лака ми попива неравномерно и после ми се накъсват пластовете и беленето ми става неравномерно, а от там и накъсване  Sad
Виж целия пост
# 162
Аз почнах да си отговарям сама Laughing Сега като се разбъркотих из нета се оказа, че онова си е  нещо като  акрилен лак.
 Носител, който може да се смесва в  акрилни бои за подобряване на интензивност на цвета, ще увеличи прозрачността, блясъка, лекотата на потока боя, и ще подобри сцеплението към  повърхността.
* Отлично средство за пренос на печатни изображения и като лепило за леки материали.
* Може да се използва като  гланц лак за акрилни картини.

Виж целия пост
# 163
Все по-интересна става темичката ни  Hug
Много полезна информация се обменя,което е прекрасно!И аз да споделя за принтираната картинка.Само първите два пъти мазах 3-4-5 ръце лак.Много мазане и чакане(от вътре не ме свърта,искам да видя какво ще се получи бързо),а е и доста разход.600гр. лак Сократис е 13лв.Затова пръскам картинката 1път с лак-спрей,който не е на водна основа.Нямам проблем с размазване на цветовете.След това топя в топла вода за 5-6мин.До скоро белих с пръст,но от известно време търкам със зеленото на гъбата,с кръгови движения.При обратния декупаж,процедирам като Виванова,беля направо върху предмета,но аз изчаквам лекичко да изсъхне.Пробвала съм и с шкурка,но не ми се получава  Sad Всеки път не стават супер изтънени,но пада доста хартия!
При рускините видях нещо много готино(не знаех какво е,но чичо Гугъл на Дремеща,каза че е трансферен лак).Момичето,което го използва,намазва с него.След като изсъхне кисне във вода,и после с една карфица само подпърчва едното ъгълче и дърпа.И картинката се обелва супер тънка.Нооо при нас няма такъв кеф  Joy Такаче търкането продължава  Laughing
Хайде да поговорим и за краклетата!
  love001
Виж целия пост
# 164
Момичета  Hug много интересни темички сте захванали ....Супер!И аз ще се включа с моя скромен опит,но първо ще ви хваля Simple Smile
Антом Бутилката е станала много хубава/с любимите ми лозови листа/ и текста много оригинален  Hug Браво
Синева чудна дъска  Heart Eyes направо взе медала за най-големи пукнатини  Grinning
Профил3 много пъти се връщах да се любувам на шкафчето ти  smile3501 толкова е нежно и фона е върха..........Възхищавам ти се!
Елина чудесна чиния и мотива е много хубав  smile3501
Росирос пак ни изненадваш с нестандартни идеи/за вазите говоря/ Simple Smile Много са красиви,а за чинията нямам думи  Heart Eyes Heart Eyes
мими79777 много добре е станала дъската ти,а и чашката свещник много оригинална Браво
Виванова адашче.....голяма красота си показала незнам от къде да започна  bouquet Шишето с музиканта ми е фаворит Heart Eyes Heart Eyes ама и тефтерите и това с коня.....абе всичко ми е любимо.Кажи нещо повече за тази финна шпакуловка-готова ,като паста ли я купуваш .

МИМ АР свещника е станал с много красиви пукнатини Супер  Peace

Ралито Христова Много ми е приято да те видя сред нас ДОБРЕ ДОШЛА  Hug Показала си чудесни неща.Фаворити са ми бутилките с чашите ....прекрасни са.
Здравкова много нежна дъска,прелест и това с печатите много ми хареса   bouquet

Да кажа и аз за материалите....боички ползвам акрилни на DALER&ROWNEY,RICH и на маестро Пан.Задължително мажа с глас медиум стъклени,порцеланови и пласмасови повърхности.За порцелана,който ще се ползва запечатвам със Сир Медиум и изпичам/също е на RICH/.Лак ползвам на Леко-акрилен 900мл за 12 лв много съм доволна и много време карам с една опаковка.Лакирвам три пъти и досега съм нямала проблеми.мога да дам пример-правих керемида за бащами,която е залепена на надгробния му паметник и  вече една година я вали дъжд,сняг и я пече слънце и не е мръднала.Лепя мотивите си с ц200 на мегахим,а за декорацията с пясък ползвам това на Вектор.
Много ще е полезно да се оформи това с материалите на първа страница,не само за новите момичета,но и за всички нас  Peace
Лек ден   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия